Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na GPW pogrom niedźwiedzi

Na GPW pogrom niedźwiedzi

Money.pl / 2007-08-22 17:29
Komentarze do wiadomości: Na GPW pogrom niedźwiedzi.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2007-08-23 00:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
A ja powiem swoją laicką aczkolwiek mam nadzieję logiczna teorię.
Myślę, że te niby „PRZYCZYNY” kryzysów typu „złe kredyty”
czy „bańka internetowa” to jest tylko wciskanie kitów dla ludzi żeby
zaspokoić ich „głód wiedzy”. Giełda to jest gra psychologiczna a w
naturze ludzkiej leży, że jak coś się wydarzy nie po myśli to
człowiek zadaje sobie pytanie „dlaczego tak się stało”. Czy jak
wygramy los na loterii albo w totolotka to zastanawiamy się dlaczego
akurat tak się stało, czy dopiero jak wydarzy się nieszczęśliwy
wypadek?? Tak samo jest na giełdzie: jak rośnie i Kowalski zarabia
na tym to nie myśli dlaczego i jak długo to może trwać dopiero jak
zacznie spadać i Kowalski dostanie w d... to szuka przyczyny.

Insiderzy kupują akcje jak Kowalski czy pani Jadzia z Centralnego
nie myśli o giełdzie tylko o tym jak związać koniec z końcem. Akcje
są wtedy mocno niedowartościowane i jak wszyscy zrzuca po określonej
cenie to trzeba nastawić koszyczek wyżej. Z czasem sytuacja w
gospodarce się polepsza, Kowalski zaczyna mieć oszczędności i lepsza
zdolność kredytową co wykorzystuje. Inflacja spada i wraz z nią,
zazwyczaj oprocentowanie lokat i obligacji. Pieniążek zaczyna parzyć
w łapkę i Kowalski chce go szybko obrócić. Marny zysk na lokacie go
nie interesuje szczególnie gdy spojrzy na giełdowe indeksy które
czasami w ciągu tygodnia dają większą stopę zwrotu niż bank na owej
lokacie. Dodatkowo nisko oprocentowany kredycik moze zwiększyc
zyski – a ryzyko?? nie znamy takiego pojęcia ;-). Jaś przerzuca kasę
na giełdę kupując akcje, oczywiście po wyższych cenach i zaczyna się
efekt domina. Tylko trzeba pamiętać że wartość akcji insiderów jest
już xxxx razy większa niż w okresie początkowym więc kapitał cały
czas pęcznieje. Taki TIM kosztował kiedyś 0,50 groszy a teraz ponad
40 zeta. Przebitka niezła tylko jak kiedyś był obrót dzienny
kilkaset tysięcy akcji to teraz przy tej cenie będzie xx razy
mniejszy. Ale jakoś trzeba zamienić zysk wirtualny w rzeczywisty
więc trzeba w************ te miliony akcji. Dlatego tworzy się rynek
do dystrybucji. Najlepszym przykładem jest chyba BIOTON gdzie akcje
w pierwotnej emisji były po zecie i w dodatku mamy tutaj niezłą
płynność. Grubaski mogą sobie poszaleć i chyba na tej spółce
najlepiej widać giełdowe sztuczki.
10 listopada 2006 DM BZ WBK wydał rekomendacje kupna z cena
docelową 3,80- ładnie pięknie tylko zastanawiające jest to, że skoro
spółka jest taka super to dlaczego insiderzy nie kupowali papierków
tylko je sprzedawali?? Hehhehe wniosek jest prosty większość
rekomendacji też można sobie wsadzić w d... bo domy maklerskie grają
w jednym zespole z insiderami. Prosty argument: takie instytucje
żyją z prowizji a insiderzy to „stali i duzi klienci”. W trudnych
czasach głównie Ci utrzymują domy maklerskie, które Kowalski omija
szerokim łukiem. Poza tym Kowalski grający na kontraktach jest
zazwyczaj dawca kapitału i przy krachu często nie jest w stanie
uzupełnić swojego depo przez co naraża bank maklerski na straty, a
zbyt wielu Kowalskich- na bankructwo. To jest też właśnie efekt
domina który może niedługo się pojawić.
Insider chce zrealizować zysk więc idzie do biura i prosi żeby te
zrobiło mu rynek do dystrybucji. Te wydaje na przykład rekomendacje
i biznes się kręci.
Kowalski raz dostanie w d.... i więcej nie pogra ale będzie
następna hossa i przyjdzie sąsiad Kowalskiego, który jeszcze nie ma
urazu giełdowego. Wesołe miasteczko znowu przyjechało i karuzela się
kręci. Wracając jeszcze do Biotonu – zarząd wymyślił splity, pp i
pani Jadzia z centralnego która nie zna się na matematyce bo całe
życie sprzątała kible pogubi się w liczeniu wartości spółki. Po
splicie wychodzi 2 zeta za akcję- przecie to taniocha, niedawno
było po 40. ;-) i takich „biotonów” na świecie jest od groma i ciut
więcej.
Podsumowując: czy to bańka internetowa czy nieruchomościowa to nie
ma znaczenia spadki i tak będą i tak. Broń biologiczna w posiadaniu
Husajna też była pretekstem do ataku na Irak. Propaganda amerykanów
zrobiła swoje i świat dał im zielone światło. Pierwsza wojna
światowa też by wybuchła nawet jakby nie było zamachu w Sarajewie.
Spadki na giełdzie też muszą mieć swój powód bo jakby spadało bez
przyczyny to większość stwierdziłaby że to szulernia i tylu baranów
by nie pałętało się po tej łące. A to co teraz mamy: ta burza
mózgów i medialny szum to tylko dodatkowa oprawa w dramacie który
trwa. Zastanawianie się co zostanie po bankructwie spółki
internetowej a co po innej i jak to ma się do obecnej sytuacji na
giełdzie jest w moim przekonaniu bezsensu. Nie ma to znaczenia na
wielkość spadków które nastąpią. Tutaj raczej chodzi o ilość kasy na
rynku i kto ją ma albo powinien mieć. Rezyser dramatu chyba wlasnie
odcina kupony ;-)

Pozdro
miriam / 2007-08-23 08:59
Warrnie nie obrażaj pani Jadzi z centralnego,na giełdzie przeważają '"fachowcy'"z "analitykami".Rozumię twoje rozgoryczenie,ja też dostałem po uszach i nie tylko my jesteśmy w tej sytuacji.Czasy się zmieniły ale zwyczaje ludzi chcących szybko zarobić nie.Gra na giełdzie jak sam dobrze wiesz ,(bo często czytam twoje wynurzenia)to zjem słabszego.Po co płakać?Kiedyś napisałem ci o ILUMINATORACH,sprawdź.Może w tym coś jest?
flavio25 / 2007-08-23 07:29 / portfel / Tysiącznik na forum
wchodzac na rynek z gory bylo wiadomo, ze nie do konca bedzie uczciwie to raz
dwa, Polski kowalski w swoim schemacie zyciowym nie ma nabytych cech oszczedzania,
Minione dekady nauczyly zyc na kredyt, a nie z oszczednosci co widac najlepiej w tej chwili,
Ludzie strasznie sa przeciwni oszczedzaniu a wszystko przez hiperinflacje, "po co mam oszczedzac skoro za oszczednosci nic nie kupie a taki kredyt to przy duzej inflacji spokojnie splace"
Tyle, ze czasy sie zmienily i wlasnie dlugofalowe oszczedzanie przynosi efekty za 10 czy 20 lat. zreszta wystarczy popatrzec na zachod
U nas niestety wiekszosc chciala by zostac milionerami po roku czy dwoch,
Podsumowujac nie jest mi zal ludzi ktorzy traca(sam trace) to jest rynek czyli jak w naturze silniejszy zjada slabszego.
A z drugiej strony chcialbym zeby edukowano spoleczenstwo wlasnie z zakresu finansow prywatnych, co za 50 lat naprawde moze zaowocowac i nie mowie tu o edukacji z reklam TV tylko poczawszy od szkoly podstawowej pare godzin matmy zastapic ekonomia w najprostszym wydaniu, aby pokazac jaka jest sila oszczednosci i procentu zlozonego na przestrzeni 10 czy 20 lat.
To tyle rowniez pozdrawiam
robasrob / 2007-08-23 07:07
Worrenie! Jeżeli o chodzi o BIOTON to skupuję ich akcję od roku (największa moja strata przy obecnych spadkach) ale liczę na to, że jak wypali to nie będę wiedział co z kasą zrobić (spółka w początkowej fazie rozwoju, za trzy lata na giełdzie w USA itd). Ja poczekam. Już miałem WBK w latach '90 za ok. 20 zł i sprzedałem niestety za 30 zł(ceny wymyślone, ale to było coś koło tego). Przeliczyłem tylko, że jak bym je do dzisiaj zostawił BZWK to.....nie wiem. A może gdyby Babcia miaławąsy to ...byłaby dzidkiem!
Serdecznie pozdrawiam!
robasrob / 2007-08-23 06:44
Witam wszystkich!!!
Od roku tylko czytam to forum, niestety jak widzę załamkę Worrena to się ujawniam,( może przydam się na coś:)). Worrenie skąd w Tobie tyle pesymizmu - co prawda większość tekstu, który napisałeś jest zgodny z moimi poglądami, oprócz tej apokaliptycznej wizji w końcówce "nie ma to znaczenia na wielkość spadków, które nastąpią" Toż to co najmniej św Janem jedzie.
O mnie, żeby się trochę przedstawić szanownemu Państwu:(ekonomista, finansista, bankowiec - kasjer-skarbnik-inspektor ds. kredytów dla inwestorów giełdowych-specjalista ds.analiz ekonomicznych banku-dyrektor departamentu skarbu-operacje finansowe na rynku międzybankowym, warszawa, londyn, nowy jork, paryż, luksemburg, franfurt. Obecnie właściciel-biuro rachunkowe) swoją przygodę z giełdą zacząłem od akcji banku śląskiego -nie będę podawał dat bo nie pamiętam dokładnie, lata '90 ale wiem, że kupiłem mieszkanie za te akcje-, pod koniec lat '90 umoczyłem trochę kasy (górażdże) i zapomniałem o giełdzie na parę lat (brak wolnych środków i dostęp techniczny do BM).
Obecnie jestem zwolennikiem teorii i zasad (w odniesieniu dla szaraków jak my):
1. Inwestuj na giełdzie tylko zbędne pieniądze (zbierałeś na skode,to kup ją, nie myśl, że za rok kupisz sobie mesia, bo może wystarczy tylko na "malucha", ale...może za 5 lat, kto wie? aczkolwiek nic pewnego -nie zapominaj o poczynionej inwestycji, ale nie podniecaj się jej karuzelą.
2. nie sprzedawaj akcji taniej niż kupiłeś (zbędne pieniądze) już parę razy na tym wygrałem (np. Boryszew - czekałem chyba rok, dokupiłem żeby uśrednić i w efekcie zarobiłem -mając na uwadze lokatę bankową. jeżeli np. zainwestujesz 10k PLN i okaże się, że po 5. latach masz z tego tylko ok. 2k PLN minus inflacja Na strzał w akcje warto poczekać..
3.) Tnięcie strat to dla mnie wyleszczanie lub... a kto po wczorajszej sesji myślał, że dzisiaj PÓŁNOC - dla mnie najlepszy zarobek na GPW to jest granie na DT ale nie mam czasu i wiedzy i chyba przy naszej giełdzie to jest równoznaczne z wrzuceniem żetonów do 'Black Jacka" w kasynie.
Kończę bo zaczyna świtać, pozdrawiam wszystkich (chciałem się pojawić na zjeździe ale -termin !
ps. Jestem z Poznania i pozdrawiam wszystkich z Breslau i Dolnego Śląska!
Robert!
robasrob / 2007-08-23 10:45
P.S. Oczywiście pozdrawiam wszystkich, z całej Polski - jak się jeździ i rozmawia z ludźmi to wszyscy, z każdego zakątku Polski są fajni, co niektórych nie można tylko grupować i puszczać na mecze, bo wtedy emocje, adrenalina biorą górę nad ich rozumem!!!!
zbig$ / 2007-08-23 02:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
no i nasi "zwrotnicowi" zakpili sobie ze wszystkich - ustawic wiga i wiga20 na tym samym poziomie %owym to niezla sztuczka. A zrobic to z 3 kolejnych cyfr 4,5,6 to juz yaytza na całego. ludzie sobie robią takie cyrki na poszczegolnych papierach, ustawiajac na tablicy zlecen np same 4ki czy inne smieszne koncowki. ale zrobic to z cala gielda i indeksami, to ho ho, wymaga niezlych komputerow, a przede wszystkim kasy....i akcji)))
I jak, dobra teoria spiskowa??? a moze to podwojne 4,56% to przypadek?
zbig$ / 2007-08-23 01:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
skomentujmy to tak:
cwaniacy (w tekscie insiderzy) wiedzieli o fedzie w piatek - co robili w czwartek - absurdalny krach i spadki już na przyslowiowego "chama", byle jak najwiecej zebrac akcji na panice - kto sprzedaje akcje po -10, -15 - 20%?!?! i to nie jakichś bankrutow, tylko nawet przyzwoitych firm z zyskami. druga czesc spektaklu to piatek rano -- lekki wzrost i znowu spadki - wyleszczyc cwaniakow, co sie w dolku okupili. potem fed i ucieczka do gory...potem poniedzialek znowu odleszczanie, itd. dzis juz uciekli calkiem na polnoc. Niezle ci co nie wiedzieli, a siedzieli w krotkich, dzis dostali...pewnie ilosc LOPow w trakcie sesji dramatycznie spadala...i ciekawe czy na koniec znowu wzrosla...
Ale jakbyy nie bylo, co ponizej indeksu dzis sie zachowalo, znaczy ze prawdopod. nie ma kierownika na papierze...
moze to akcja funduszy, co by ludziskom pokazac, by nie wyprzedawali się z jednostek. mala mozliwosc istnieje taka, ze dzisiejsze "paniczne" zakupy zapowiadaja jeszcze wieksze jutro...a pojutrze leszcze nie wytrzymaja i kupią na szczycie i to bedzie koooonnnnniec korekty spadkow...
Ajwen / 2007-08-23 06:43 / portfel / Bywalec forum
Witam,
....wszystko się zgadza, tylko to co piszecie (zbig$ i warren) to o tydzień za pózno...niestety.

Warren, zobacz co pisałeś tydzień temu !
pozdrawiam
azja / 2007-08-23 00:33 / portfel / Obserwator
nieźle naspisane , podzielam zdanie kolegi ;-)
warren buffet / 2007-08-23 00:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no, gazeta.pl

forum gielda
DENN / 83.11.185.* / 2007-08-23 00:23
Jutro od rana spadki, będą realizowane zyski z dzisiaj. Dobry moment na zakupy przed kolejnymi wzrostami
warren buffet / 2007-08-23 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Tomok, fajne panie, piwka wypite, zdrówko :)
nowicjusz1982 / 2007-08-23 00:00 / Dzieciak *€* forum
i na mnie pora polezec
a co do swietowania to Tomok napewno dzis swietowal jeszcze raz najlepszego
do jutra :))
nowicjusz1982 / 2007-08-23 00:00 / Dzieciak *€* forum
ooo to juz czwartek czas pokazal to do ranaa :)
blueberg / 2007-08-22 23:20 / Tysiącznik na forum
takie zachowanie dzisiejsze polskiej giełdy wcale nie wskazuje na to, ze jutro będzie zjazd - jak czytam gdzieniegdzie - technicznie wprost przeciwnie (nawet bez Ameryki) - mocne przebicie 2 wsparć przy wzroście obrotów (szczeg na niektórych spółkach). Pojawiła się chęć do zakupów (sporo gotówki sie kisi na rach makl i w fundach) - a ta chcę czyli inaczej mówiąc chciwość jest taką samą żądzą jak strach (przed spadkiem) - co zwycięży? obstawiam, że jezeli fiutki i dane ze świata nie popsują czaru - to jutro ładny up
Kane / 2007-08-22 23:41 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
tak, przebicie 2 wsparć.. he he..
blueberg / 2007-08-22 23:47 / Tysiącznik na forum
psychologicznych
Kane / 2007-08-23 00:06 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
jak indeksy pną sie do góry, to zazwyczaj pokonywane są opory.. Ale dzisiaj był dziwny dzień, więc może i jakieś wspparcia poprzebijaliśmy - niech Ci będzie :)
warren buffet / 2007-08-23 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
różnie to bywa przyjacielu :))
warren buffet / 2007-08-22 23:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to dzis bylo -5 czy +5 :)
blueberg / 2007-08-23 00:07 / Tysiącznik na forum
oporów, sooorki
warren buffet / 2007-08-23 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
opory to i na parkiecie wystepowaly :) od razu lepiej :))
Q7 / 2007-08-22 23:28
tez tak mysle i otwieram dluga pozycje:)
zabawne jak malo dzisiaj komentarzy analitykow co do jutrzejszej sesji,z pijackim pozdrowieniem q7
michoo / 2007-08-22 23:09 / portfel / "Hakuna Matata"
Na mnie pora.
Dobrej nocki Wszystkim :)
prosiak16000 / 194.187.55.* / 2007-08-22 23:30
nie wiem ja się trochę upiłem czy to dziwne ze od 3 lat ten sam spadek ? ? ?? ? ?? ? ? ? czyli na wakacje ?
a może ludzie wypłacają sporą kase i dlatego jest spadek ?
czy poprostu za głupi jestem ? mam jeszcze pytanie czy kogoś oszukał skarbiec a dokładnie ProService Agent Transferowy ile mają oni reklamacji, mnie oszukali a Was ?
blueberg / 2007-08-22 23:37 / Tysiącznik na forum
oczywiście-wakacje-sezon ogórkowy - realizuje sie zyski, by pojeździć po świecie, a z drugiej str - jak sie jeżdzi po świecie na wakacje to sie nie obserwuje giełdy, więc sie wcześniej realizuje zyski..
lojka / 2007-08-22 23:11 / Tysiącznik na forum
dobrej :))
informatyk / 2007-08-22 22:49
zależy dużo od tego czy pojawią się jakieś niepokojące wieści o amerykańskiej gospodarce, to zagrożenie ciągle istnieje i należy o tym pamiętać
blueberg / 2007-08-22 23:09 / Tysiącznik na forum
jutro i pojutrze publik danych
wero / 83.24.121.* / 2007-08-22 22:48
Zastanawiające są te nagłe wzrosty w Wawie ale i w Budapeszcie. Czyżby naprawdę napłynęła jakaś kasa zza granicy? To trochę tak wygląda.
tafcik-real / 2007-08-22 23:04 / portfel / Gracz Giełdowy
jest duża korelacja pomiędzy gpw i bux
lojka / 2007-08-22 22:47 / Tysiącznik na forum
Witam

no piękna zieleń dzisiaj była - jutro poproszę o powtórkę ;)
Stany na zielono więc mamy szansę na wzrosty :)

a Wy świętujecie? czy już po?
lojka / 2007-08-22 23:09 / Tysiącznik na forum
p.s. wszystkiego najlepszego dla TOMOKA :)
dopiero doczytałam
rpp / 2007-08-22 22:56 / Tysiącznik na forum
świętować niezrealizowany zysk po znacznie większych spadkach? w przededniu kolejnej fali spadkowej?
lojka / 2007-08-22 23:07 / Tysiącznik na forum
"optymista" jak zawsze ;)
wero / 83.24.121.* / 2007-08-22 23:00
właśnie...
inwestor1975 / 2007-08-22 22:39 / Tysiącznik na forum
mleka jak mleka
ale pustaka tam to jest jazda
rok temu 4 zł doszło do 19 zł a dzisiaj 10 zł
szymon / 2007-08-22 22:50 / Uznany Gracz Giełdowy
serio, mozna juz po 10 dostac?? niedawno (ok 1 mies. temu ) w mojej najblizszej rodzinie kupowali po 13 i wydawalo sie oakzyjnie....
inwestor1975 / 2007-08-22 22:53 / Tysiącznik na forum
tak dzisiaj kolega mówił ze sam jezdził sprawdzac
i jest ile chcesz
Maciej O. / 212.2.100.* / 2007-08-22 23:04
ja widze po 8-9 pln, a maxy po 6 i mniej pln/szt., a ceny pojda jeszcze w dol, warto poczekac. tyle budow sie rozpoczelo na zagranicznych materialach, ze teraz nasze ceglarnie nie maja komu sprzedawac ...
email_usej / 194.0.100.* / 2007-08-22 22:37
cała prawda "leży" w następnym tygodniu.... jeżeli rynek dalej tak ładnie zareaguje (czytaj: spokojnie) to wróci wszystko do normy ... jeżeli wreszcie amerykanie zobaczą rzeczywistość taką jaka jest (podobnie jak nieświadomi angole- tak apropos ich indeksy caraz częściej są awoistą zagadką) to przetoczy się walec........
blueberg / 2007-08-22 22:35 / Tysiącznik na forum
nie lubię takich komentarzy jak pierwsze zdanie postu poniżej..
rotux / 2007-08-22 22:50 / Uznany Gracz Giełdowy
"a nie mówiłem to"..."a mówiłem tamto"...

ale żeby chociaż jeden z drugim sam sobie uwierzył i postawił pieniądze na swoją własną najlepszą nieomylną i proroczą wizję to niebajdzo...

samo życie ;)
blueberg / 2007-08-22 23:06 / Tysiącznik na forum
wiesz?...., bo ostatnio wysyp takich.:)
party123 / 2007-08-22 23:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A nie mówiłem, że takie komentarze będą? :):)
elisabeth / 2007-08-22 22:28 / portfel
A nie pisalam Wam w piątek pod nieobecnośc p. Daniela, że bedzie odbicie od piątku? Wtedy mało kto mi wierzył... Przewiduję taki piekny cały tydzień, a później mieszanka z tendencja do wzrostów. Życzę Wam i sobie, aby to były prorcze słowa...
Carlito / 84.10.6.* / 2007-08-22 22:28
alez usd/jpy ciagnie do gory....az milo patrzec na interwale 1D objecie hossy a na 4H podwojne dno...nic tylko brac na dlugo..
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy