Forum Forum prawneCywilne

Nadpłata w spółdzielni mieszkaniowej-prośba o zwrot?

Nadpłata w spółdzielni mieszkaniowej-prośba o zwrot?

Marek_M / 217.153.175.* / 2008-09-17 15:09
Witam. Mam sporą nadpłatę za ciepło w spółdzielni mieszkaniowej. Spółdzielnia najchętniej widziałaby takie rozwiązanie: nie zwracają tej nadpłaty tylko mam to sobie odliczyć od czynszu w najbliższym czasie.
Czy jest jakaś przeszkoda w prawie, żeby nie zwrócili mi tej nadpłaty na kontom tak jak chcę i co jest najdogodniejsze dla mnie? W tej sytuacji niejako kredytuje spółdzielnię.
Wyświetlaj:
czesia123 / 2011-10-25 18:41
W mojej spółdzielni zwracana jest nadpłata w wysokości ponad 3miesięcznego czynszu.Niższe kwoty zostaja zaliczone na poczet czynszu lub opłaty za wodę.
prezes SM / 89.77.10.* / 2008-09-22 22:42
Jak nie masz zaległości - to powinni Ci zwrócić. No ale sami z siebie tego nie zrobią !
maksik / 80.48.200.* / 2008-12-31 22:53
robiłem to już 2 krotnie i nie ma problemu - wystarszy napisać pismo do prezesa spółdzielni i po 2 tyg. pieniążki na konto.
Mądry / 79.163.152.* / 2011-10-25 13:57
Mądry
Jak idziesz do sklepu na zakupy i bierzesz 100,00 zł. i dajesz kasjerce, to ona Ci wydaje resztę ,bez pisania prosby o zwrot
( nadpłaty).Dobrze szukaj w internecie, jest orzeczenie sadu najwyższego, który się ustosunkował do tej sprawy.Ilość pieniędzy, którą masz otrzymać, jest okreslona z chwilą zakonczenia rozliczenia ( to są Twoje pieniadze i nie źadne podania...są zbędne, wystarczy lista którą powinna mieć kasierka. Prezesi którzy tak robią zapomnieli, żer lokator możeim naliczyć odsetki za przyttrzymanie Twojej gotówki Pozdrawiam- nie dajcie się
wiwan / 2011-10-25 14:11
Przykład ze sklepem jest nieadekwatny, a kwestię reguluje obowiązujący w SM regulamin rozliczania mediów, ten sam, który mówi, czy rozliczają się mieszkańcy wg. metrażu, podzielników, licznika, czy metod mieszanych.
I gros spółdzielni jasno zalicza saldo tego rozliczenia do salda ogólnych rozliczeń czynszowych członka, co jest równoznaczne z uwzględnieniem ich w kolejnych opłatach przezeń dokonywanych.
Czyli nie jest to saldo księgowane osobno.

Zwrot na konto to akacja sporadyczna, na indywidualny wniosek.
Ps.Wiele spółdzielni w ogóle nie ma żadnych kas.

Najnowsze wpisy