Forum Forum finansoweKredyty

Najlepszy kredyt mieszkaniowy

Najlepszy kredyt mieszkaniowy

Bezdomna / 83.19.97.* / 2005-12-28 18:10
Chcę wziąć kredyt hipoteczny na mieszkanie ok.60.000 zł na 20 lat bez wkładu własnego. Może ktoś się ostatnio orientował w jakim banku są najkorzystniejsze warunki i najmniejsze prawdopodobieństwo kantu.
Wyświetlaj:
mamaduna / 5.173.72.* / 2019-10-29 15:36
Całkiem fajna oferta jeśli chodzi o expander. Podrzucam link-można szybko wypełnić i umówić się na spotkanie z doradcą. Poznasz warunki w wygodny sposób a nic zobowiązującego ;)
http://95przemyslaw95.oferty-kredytowe.pl/o/salechannel.php?idSaleChannel=185&idDistributor=62618
Asia 32 / 217.67.201.* / 2011-08-09 11:44
Polecam Ci ofertę kredytu hipotecznego w Alior Banku.

Warunki oferty:
 niska marża już od 0,9%,
 prowizja od 0%,
 kredytowanie do 120% wartości nieruchomości (wystarczy ubezpieczyć niski wkład własny),
 najdłuższy na rynku okres kredytowania – do 50 lat,
 wybór walut: PLN, CHF, EUR.

Poniżej załączamy wiadomość od osoby, która wysłała niniejszą rekomendację, oraz link do strony produktu.
Ważne: Aby przyjąć rekomendację i skorzystać z oferty, skopiuj poniższy link do przeglądarki (lub kliknij w ten link) i wypełnij wniosek internetowy, dostępny na tej stronie produktowej.

Cześć. Polecam Ci ofertę Alior Banku: http://rekomendacja.aliorbank.pl/rekomendacja/index.html?application_ID=34976_7000
Karolek30 / 2007-11-20 19:15 / Bywalec forum
A naj naj najwartościowsze są wypowiedzi forumowiczów, którzy taki kredyt już spłacają. Można skorzystać z ich doświadczenia i nie poełnić ewentualnych błędów.
figus / 83.31.203.* / 2007-11-20 10:33
najlepiej udać sie do oddzialu OPEN FINANCE w twoim mieście i TAM NA PRAWDĘ pomogą, siedzieć i czytać nie ma co i szkoda czasu, mi od razu szybko znaleźli kredyt, fachowa obsługa i na prawdę wartyo. Powodzenia!
Karolek30 / 2007-11-17 19:48 / Bywalec forum
Moim zdaniem najlepszym wyjściem jes zebranie 3-4 ofert i skrupulatne porównanie ich ze sobą. Kosztuje to troche zachodu ale opłaca się.
kumak / 83.6.80.* / 2007-08-25 21:24
Kantu nie ma nigdzie...trzeba poprostu umowe dokładnie przeczytać. Banki to nie provident :)
Wracając do tematu...to wszystko zależy od tego ile zarabiasz, czy masz już (albo miałaś) jakiś kredyt itp...
Klient / 80.53.22.* / 2006-01-12 11:07
Unikać GE Money Bank-fatalna obsługa i niekompetencja pracowników
micki / 83.6.67.* / 2007-11-19 14:38
Ja raczej nie wybierałabym banku ze względu na uprzejmośc pracowników... co z tego ze będa uprzejmi,jak mi jakiś kosmiczny kredyt wcisną. A ten bank jest jednym z lepszych. Ale to i tak wszystko zalezy od tego jaki kredyt, na ile itp. Lepiej sie przejsc po kilku bankach i porównać.
www.InformatorKredytowy.pl / 2007-07-12 22:18
Obecnie wartą na pewno rozważenia ofertę mają GE MONEY BANK i Bank Millennium
Jakub28 / 83.31.23.* / 2007-07-13 09:40
natomiast jeśli chodzi o osoby uzyskujące dochody za granicą to dom bank; minimum formalności; uznaje wszelkie osiągane dochody
www.InformatorKredytowy.pl / 2007-07-17 12:36
Owszem to najbardziej "pro-zagraniczno-zarobkowy" Bank, ale jeżeli chodzi o koszty kredytu to ma niestety jeszcze wiele do zrobienia.
czarnoksiężnik z krainy OZ / 84.40.134.* / 2007-07-17 18:41
a może cos za coś -minimum formalności i "przyjazne procedury" ale za to nie tanio-taka jest zresztą filozofia tego banku i nisądze, że niestety i nisadze by uległa zmianie z tego co wiem udzielają dużej liczby kredytów mimo, że są drodzy. Nie dla kazdego klienta liczy się niska prowizja i opr. często wzgledna bezproblemowość uzyskania kredtu i szybkość są decydujące.
hubert / 84.40.134.* / 2006-01-12 15:58
Ja jestem przeciwny takiemu generalizowaniu - niestety w każdej instytucji, banku istnieje ryzyko czynnika ludzkiego i można trafić na niekompetentnego pracownika:(
Sam jestem doradcą kredytowym i zaznaczam nie GE :-) współpracuje z wieloma bankami i wiem, że przypadek przypadkowi nierówny biorąc pod uwagę ten sam bank.Pozdrawiam!
niekompetentny / 84.40.134.* / 2007-07-17 18:49
pewnie, nie że tak, nie liczy się instytucja tylko pracownik a w każdej są źli i dobrzy, kompetentni i mniej kompetentni. Ktoś kto tak generalizuje jest poprostu niezbyt obyty tak ogólnie wydaje mi się.
www.InformatorKredytowy.pl / 2007-07-17 12:38
Owszem tak samo jak można trafić na niekompetentnego doradce finansowego, tak samo można trafić na niezbyt kompetentnego pracownika danego banku, czynnik ludzki - dokładnie tak jak pan mówi.
Fuksa / 77.236.0.* / 2007-11-05 05:39
Owszem ale to bank powinien zadbać aby ryzyko w niekompetentnym pracownikiem nie nastąpiło. Robiąc interesy z bankiem wymagam aby osoba która ów bank reprezentuje była kompetentna. O klasie banku świadczy to czy jego pracownik jest osoba kompetentną czy nie. A klient będzie dokonywał wyboru czy woli współpracować z profesjonalistami czy uprawiać amatorkę. Czynnik ludzki:) oczywiście ale ja wybieram te instytucje gdzie ten "czynnik ludzki jest mniej uposledzony.
Asia / 83.21.30.* / 2006-01-08 22:03
Ostrożnie z pośrednikami. Niektórzy nie dobiorą oferty najlepszej dla Ciebie, ale taką, za która dostaną najwyższą prowizję. Dodatkowo pośrednicy ogłaszający się jako obiektywni, nie zawsze mogą byż obiektywnymi z założenia, ponieważ często nie posiadają pełnej oferty. Ci obiektywni należą do wyjątków...

Sama porównaj oferty na portalach internetowych. Zrób sobie listę pytań, co jest dla Ciebie najważniesze i sama znajdziesz odpowiedź. Pytaj o:
1 koszty związane z rozpatrzeniem wniosku (tzw. opłata przygotowawcza, wycena)
2 koszty związane z przyznaniem i uruchomieniem kredytu (rzeczywista roczna stopa oprocentowania, prowizja, weksel, ubezpieczenie kredytu do momentu wpisu do hipoteki, ubezpieczenie niskiego wkladu własnego)
3 konieczne zabezpieczenia (rodzaj hipoteki - czy zwykła, czy kaucyjna, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie nieruchomości)
4 strukturę raty (jaka częśćkapitału, a jaka odsetek)
5 koszty obsługi posprzedażnej (wcześniejsza spłata, przewalutowanie, koszty monitów, koszty opinii)
6 ewentualne ograniczenia związane z promocjami (np. prowiaja od wcześniejszej spłaty przy promocji obniżone oprocentowanie, itp.)

I nie kieruj się historiami osobistymi, ponieważ tu wchodzi w grę czynnik ludzki, a sama oferta zmienia się z dnia na dzień.

Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na mniejsze banki, specjalizujące się w kredytach hipotecznych. Dla nich klient na kredyt hipoteczny jest najważniejszy i będą dbać o jak najlepszą ofertę.

I najważniejsze! Nie daj się wpuścić w maliny, jeżeli bank zaoferuje Ci dodatkową małą kwotę na cel inny niż mieszkaniowy. Niektóre banki stosują takie prezenty, które sprawiają, że takiego kredytu nie spłacisz kredytem hipotecznym w innym banku, a jedynie wyżej oprocentowanym - konsolidacyjnym. Taki prezent wiąże Cię z bankiem, a po co Ci to? Obecnie jeżeli oferta przestanie ci się podobać, można ekspresowo zmienić bank na inny. Większość nie pobiera wówczas prowizji. Powstają jedynie koszty sądowe związane z ustanowieniem nowej hipoteki, ale od marca nie będę one już takie wysokie jak obecnie. (Dlatego koniecznie musisz wiedzieć, jakie są warunki wcześniejsze spłaty)

Poszukaj też rankingów w Rzeczpospolitej. Powodzenia!
www.InformatorKredytowy.pl / 2007-07-17 12:39
Dokładnie, warto się zapoznać samemu, z ofertami banków, przejrzeć, porównać. Do tego doradca finansowy nie jest konieczny.
niezależny doradca / 83.25.94.* / 2007-07-31 15:34
Myślcie sobie co chcecie. Jestem pracownikiem małej firmy pośredniczącej. Nie mamy szerokiej oferty banków ... bo po co skoro liderów jest 2 może 3!!! W portfelu wystarczy mieć ofertę dla PLN i CHF ... oraz bank który daje kredyty wszystkim ... niezależnie od problemów z historią kredytową lub zarobkami z zagranicy lub innych....
Problem agencji mających 16 banków w ofercie leży w tym że mają umowy agencyje i ofertę identyczną lub gorszą niż banki... bo jak zrobić przyzwoity obrót dla każdego z nich przy takiej konkurencji!? Gdy masz ofertę 3-5 banków jesteś w stanie negocjować z tymi bankami warunki przez to że dostarczasz sporych obrotów... stąd też powstają programy Premmium, których nie mają nawet pracownicy banku.... Stąd też gdy w Millennium oferta standardowa na CHF to 4,20% ja mogę zaproponować 3,50%... Zresztą mały agent/broker nie ma prawa istnienia gdy jest brak polecen.... jeżeli oszukujesz to daleko nie zabrniesz... wywalisz 5 klientów zarobisz sporo kasy i możesz się zwijać ... jak nie zrobią za ciebie tego niezadowoleni klienci....
Sprawa jest prosta jak drut. Chodzi tylko o szczerość.
Powodzenia w wyborze ofert....
GE jest trzeci w polsce... więc jakoś to uznanie sobie zdobył.. Millennium jest drugi po PKOBP.
Uogólniając... oferty banków są bardzo ale to bardzo do siebie zbliżone... różnica zawsze jest niewielka...tu prowizja a tam ubezpieczenie; tu bez prowizji ale wyższe oprocentowanie... Kółko się zamyka... gdzieś bank musi wkońcu zarobić...
www.tck.gdansk.pl / 83.11.88.* / 2007-11-16 18:15
Świetne podsumowanie najważniejszych czynników wpływających na całościową ocenę kredytu hipotecznego.
Ponieważ sam zajmuję się doradztwem finansowym, od czasu do czasu robię sobie rekonesans po bankach jako mistery shopper. Niestety konkluzje z tej zabawy są często zatrważające: ponad połowa pracowników banków nie zna swojej oferty, nie mówiąc już o jakichś trudnych przypadkach. Takie to trochę "świńskie" z mojej strony, ale mam wtedy niezły ubaw :)
Generalnie poleciłbym sprawdzenie właśnie ofert wg ww kryteriów i pozostaje mi tylko życzyć trafienia na rzetelnych bankowców.
Redakcja forum / 2006-01-05 21:34 / Administracja forum
Radzących w sprawie kredytu - prosimy o adres pod forum@money.pl. Wyślemy upominek.
tomek / 83.17.105.* / 2006-01-05 13:25
Polecam firmy doradztwa finansowego. Mają tam oferty z różnych banków, doradzają za darmo i przeważnie profesjonalnie. Można więc sprawdzić swoją zdolność kredytową do różnych banków (za darmo:-)), zobaczyć jak będzie wyglądała spłata rat. Ważną sprawą jest właśnie zdolność: należy pamiętać, że nie przy każdej wysokości zarobków, możemy uzyskać kredyt do wszystkich banków i wtedy pole manewru się zawężą. Wiem natomiast, że mimo wielu obaw związanych z kredytami walutowymi to właśnie kredyty w CHF, są obecnie najtańsze. Sam jestem doradcom w RB EXPERT S.A. jednak nie porwał bym się na wskazanie jednoznacznie jednego banku, szczególnie bez dodatkowych informacji. Warto jeszcze przemyśleć jedną kwestię: obojętnie czy załatwiamy kredyt za pośrednictwem firmy zajmującej się doradctwem, czy sami sprawdzamy oferty, wniosek możemy, a wręcz powinniśmy złożyć do kilku banków. Jest to bezpłatne, a dostając decyzje bedziemy mieli porównanie już konkretnych ofert i wybrać tę lepszą:-) w razie potrzeby konsultacji proszę pisać na maila. Pozdrawiam Tomasz B.
mariusz / 195.187.253.* / 2006-01-05 13:04
Osobiscie polecam doradcow kredytowych. W jednym miejscu mozesz znalezc oferte kilku bankow i zapytac o szczegoly. To zaoszczedzi Ci sporo czasu i daje mozliwosc szybkiego porownania kredytow. Dobrze jest jednak przygotowac sie troszke od strony merytorycznej do takiego spotkania i np. spisac przed spotkaniem swoje pytania. Do tego przygotowalem sobie tabelke o ktorej wypelnienie poprosilem doradce. Byly tam min. takie pozycje jak oprocentowanie, marza, ubezpieczenia wymagane przez bank (nieruchomosci, wlasciciela i samego kredytu), moment przeliczania kredytu na walute i wysokosc spread (bo chodzilo mi o kredyt walutowy). Mialem po takim spotkaniu calkiem ciekawy material do porownania. Niestety doradca - doradcy nie rowny. Mam niezbyt ciekawe doswiadczenia z OpenFinance (ale byc moze trafilem akurat na takiego niedouczonego doradce?), ale polelacam Expander-a.
www.InformatorKredytowy.pl / 2007-07-12 22:19
Warto też czasami samemu porównać oferty banków.
Hubert / 84.40.134.* / 2006-01-12 16:25
Ja też polecam doradców i to nie dlatego, że sam jestem jednym z nich:-)Uważam, że samodzielnie bardzo trudno jest wybrać jest optymalną ofertę-banki kuszą reklamami i super warunkami, które potem okazują się nie takie super;) Doradca jako, że ma w ofercie wiele banków jest mniej zainteresowany ukrywaniem niewygodnych faktów odnośnie kredytu. Do tego dobre firmy doradcze nie pobierają opłat za swoje usługi więc klient trafiajac w 1 miejsce ma przekrój ofert wielu banków i może złożyć jednocześnie kilka wniosków ( większa pewność!!!) W razie pytań zapraszam do kontaktu- mail! (działam na terenie Wrocławia i okolic ). Brak jak np. w przypadku Expandera kaucji wstępnej!Pozdrawiam!
www.InformatorKredytowy.pl / 2007-07-12 22:22
Naprawdę nie jest tak trudno samemu znaleźć kredyt wystarczy wiedzieć czego się chce, porównać oferty banków i skontaktować się z konkretnymi bankami ze pośredników w postaci doradców finansowych. Pozdrawiam.
homest / 217.98.12.* / 2007-08-02 12:32
Ja ze swojej strony chciałabym zaprosić do biura firmy Homest Swiss na ulicy Pięknej 18 w Warszawie. Jesteśmy doradcami finansowymi i jednocześnie dysponujemy ofertami wielu ciekawych nieruchomości na terenie całej Polski. Dysponujemy ofertami wielu banków, jesteśmy dyspozycyjni, nie trzeba czekać na spotkanie z doradcą - gwarantujemy je od zaraz, istnieje również możliwość dojazdu do klienta. Polecam.
magda / 213.199.225.* / 2006-01-05 09:30
doradzam zaczac od wlasnego banku, czyli tam, gdzie masz ror. jako staly klient masz dodatkowe punkty w scoringu klienta. no i teoretycznie powinno zalezec bankowi, zeby byc twoim jedynym bankiem, skoro juz jest twoim bankiem. osobiscie nie mam doswiadczenia w kredytach hipotecznych, ale ogolnie mam. odradzam pko bp, zadziwiajaca skostniala instytucja, chcialam kiedys splacic wczesniej kredyt i nie byli mi w stanie podac nr konta, na jaki moglabym je przelac, musialam z kilkoma tysiacami w kieszeni poradowac po miescie. getin ma zarabiscie wysokie oprocentowanie konsumpcyjnym, hipotecznych pewnie tez, ale za to chetnie daje kredyty, pewnie wysoka cena ma im zrekompensowac ryzyko. jestem sklonna wyrazic pozytywna opinie o pekao sa, ale pewnie dlatego, ze poniewaz od lat mam u nich ror, czesto biore kredyty i splacam w terminie, dbaja o mnie jako klientke, chociaz wysokich dochodow nie mam, ostatnio nawet zadzwonili, ze chetnie mi powieksza kredyt bez badania zdolnosci kredytowej - zaskoczyli mnie. o banku pocztowym mam dosc kiepskie zdanie, oprocentowanie nie niskie, kupa kruczkow w umowach no i jakie doswiadczenie w finansach ma miec poczta polska. aha, odradzam lucas, nawet nie wiem, czy obsluguja hipoteczne, ale goraco odradzam, bardzo zle doswiadczenia przy obsludze kredytow, telefon upominawczy przy opoznieniu splaty wyceniaja sobie na 18 zl, ale oczywiscie to jasno nie wynika z umowy, o nie, nawet to, ze beda upominac telefonicznie.
zycze powodzenia i podziel sie z nami doswiadczeniami, ktore juz sama zdobylas
Redakcja forum / 2006-01-05 07:38 / Administracja forum
Zachęcamy do wymiany doświadczeń - jaki kredyt, gdzie, w jakiej walucie; jaką jakość obsługi oferują różne banki. Dla wypowiadających się upominki. Zapraszamy
Monia / 83.24.0.* / 2006-01-04 22:53
Zadzwoń do Expandera i umów się na spotkanie tam ci doradzą
ND / 83.25.94.* / 2007-07-31 15:38
I zedrą.... powiedzą że jeżeli chcesz takie super oprocentowanie (standardowe) to musisz założyć fundusz inwestycyjny... napewno nie stracisz i takie tam... a oni zarabiają podwójnie... oczywiście dotyczy to tylko kliku dotychczasowych moich klientów...
Powodzenia z ekspanderem....
Acha ... i jak idziesz tam po kredyt to oby był na kwotę minimu 400tys. Poniżej nie chce się im pracować :)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: