Forum Polityka, aktualnościKraj

Nauczyciele nie chcą pracować w ferie

Nauczyciele nie chcą pracować w ferie

Money.pl / 2011-01-14 07:26
Komentarze do wiadomości: Nauczyciele nie chcą pracować w ferie.
Wyświetlaj:
Masonek8072364 / 213.189.36.* / 2011-01-14 11:08
Może nie opłaca im się? Może więcej kasy mają z korepetycji, bądź z "drugiej" pracy - zus w szkole, a do tego własna firemka? 60 pln/godzinę to kupa szmalu - jak dla mnie, nie rozumiem problemu, a może próba kilkunastu miast/gmin jest niereprezentatywna po prostu?
jabi120 / 213.172.178.* / 2011-01-14 10:39
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
jan-ru / 83.68.95.* / 2011-01-14 11:29
To że są barany to widać po twoim języku,bo nie udało im się ciebie wychować i to jest ich klęska.Wakacje to mają uczniowie i tu też widać gdzie skończyła się twoja wiedza o szkole. Przyznań się ile razy wciągu roku się doszkalasz ,ile czasu tracisz na przygotowanie się do pracy w domu,na ilu konferencjach ,spotkaniach szkoleniowych jesteś w roku ,ile napisałeś sprawozdań ze swojej pracy(to wymagają ci obrażeni urzędnicy).Jak myślisz skąd na to wziąć czas. Pamiętaj że jedynymi dniami wolnymi są dla nich ferie i wakacje kiedy po rozliczeniu ze szkołą mogą z rodziną wyjechać bo nie mają ani jednego dnia urlopu na żądanie.
burak 2 / 84.10.158.* / 2011-01-14 12:22
NAUCZYCIELE W DOMU PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO LEKCJI a wcześniej to do szkoły nie chodzili?że muszą się uczyć?
tesa1959 / 2011-01-16 22:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No widzisz. Nie rozumiesz na czym polega praca nauczyciela. W różnych klasach, nawet na tym samym poziomie kształcenia, są różni uczniowie i do każdej klasy trzeba przygotować się tak, aby jak najwięcej uczniów skorzystało. Inaczej uczy się w klasie słabej, a inaczej tam, gdzie są zdolni uczniowie. Trzeba być przygotowanym na różne sytuacje, różne pytania, tłumaczenia. A sprawdziany też przygotowuje się w domu, tam też się je sprawdza, a to zajmuje niemało czasu.
daaruu / 87.205.133.* / 2011-01-14 11:23
Fantastyczny sposób manipulowania opinią publiczną, na który, jak widać, wiele osób się nabiera.Chwytliwy tytuł artykułu, który niestety zupełnie nie odzwierciedla jego treści.Równie dobrze można pisać pod nagłówkiem " Polacy zarabiają miliardy " podając informacje o majątkach kilku najbogatszych rodaków. Ciekawe, czy wówczas czytelnicy byliby przekonani o powszechnym bogactwie Polaków:).Kochani, trochę rozsądku naprawdę nie zaszkodzi.Miłego dnia
niwzab / 81.219.202.* / 2011-01-14 10:27
Prawda jest taka, że nauczyciele zawsze będą płakać, tak jak lekarze... Tylko oni wszyscy ciężko studiowali - a ich zdaniem reszta to barany...
jan-ru / 83.68.95.* / 2011-01-14 11:44
To jest tylko twoje zdanie
essi / 217.153.72.* / 2011-01-14 08:51
no popatrz a jeszcze niedawno strajkowali, że za mało kasy. Ludzie są straszni najpierw krzyczą "dać nam, nam się należy, chcemy więcej" a jak już ich sytuacja się poprawi to sami z siebie nie chcą pomóc państwu, gminie czy zakładowi pracy. Nawet jak się im za tę pomoc płaci.
: ) / 194.213.1.* / 2011-01-14 09:11
Po co money dał chamski tytuł? By przyciągnąć i sprowokować do kretyńskich komentarzy
tade / 83.2.33.* / 2011-01-14 09:53
ZNP wykazuje aktywność.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Osiągasz odwrotny efekt od zamierzonego.
: ) / 194.213.1.* / 2011-01-14 08:39
W Polsce jest około 2,5 tys gmin i około 900 miast , w tekście jest informacja,że problemy z zatrudnienien ma raptem kilkanaście gmin i miast w całej Polsce .

"Dziennik Gazeta Prawna taką sytuację zanotował w kilkunastu miastach i gminach w całej Polsce."
tade / 83.2.33.* / 2011-01-14 08:59
Nie usprawiedliwiaj ich
nauczyciela to jak lekarze
przerost ambicji co do zarobków
a za mało kwalifikacji lub
chęci by dobrze pracować.
Bo czy się stoi czy się leży
to pensja się należy
tesa1959 / 2011-01-16 22:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Popracuj w szkole, wtedy porozmawiamy.
: ) / 194.213.1.* / 2011-01-14 09:08
Nie usprawiedliwiam. Fakty są takie,że problemy ma kilkanaście gmin.

Nie daj się napuszczać.
MAMA 1 / 178.56.70.* / 2011-01-14 07:48
MOIM ZDANIEM TO NAUCZYCIEL POWINIE DOSTAWAĆ WYSOKIE WYNAGRODZENIE NIE ZA TO ŻE JEST I SOBIE JAKO TAKO PRACUJE ,TYLKO ZA TO ŻE UCZNIOWIE W KLASIE MAJA DOBRE WYNIKI ( UCZNIOWIE DOBRZE SIĘ UCZĄ PREMIA JEST ,NIE CHODZI MI TU O SAMYCH PIĄTKOWYCH UCZNIÓW ) WIĘKSZOŚĆ TO TYLKO WYBIERA TEN ZAWÓD BY KRÓTKO PRACOWAĆ I MIEĆ 2 MIESIĄCE URLOPU :)
edeq / 188.147.156.* / 2011-01-14 11:29
No a co ma zrobić jeżeli ma w klasie samych debili?
: ) / 194.213.1.* / 2011-01-14 08:35
Mamuśku a przeczytałaś cały tekst? ?Doczytałaś do tego miejsca "Dziennik Gazeta Prawna taką sytuację zanotował w kilkunastu miastach i gminach w całej Polsce." problem jest w kilkunastu gminach i maistach na około 2,5 tys gmin i około 900 miast .
momem / 79.163.250.* / 2011-01-14 07:41
wniosek z tego jest taki, że im wystarcza to co maja. A dorabiaja na korepetycjach - bez podatku. Może i ą zmęczeni, w końcu dopiero co skończył się długi weekend i przerwa świąteczna.
mnmn4 / 83.238.109.* / 2011-01-14 07:41
tak, juz widze 500 - pewnie brutto - z tego wyplaca we wrzesniu albo pozniej - juz znam te chwyty z innych promocji. Po drugie to prawo wyboru. Po trzecie nie jestem zwiazany ze szkolnictwem. Ale jatrzenie w stadzie baranow - skuteczne - czyz nie mam racji?
: ) / 194.213.1.* / 2011-01-14 08:30
Masz rację , jeszcze pewnie jest tak,że te 500 zł to płacą w pięciu gminach w polsce : )

"Dziennik Gazeta Prawna taką sytuację zanotował w kilkunastu miastach i gminach w całej Polsce."

czyli w pozostałych 2,5 tys gmin i miast problemu nie ma
limoon / 77.253.241.* / 2011-01-17 22:15
Niech podadzą gdzie są takie gminy, ja dorabiam przez ferie i po odliczeniu kosztów wychodzi mi około 60 pln za 5 h dziennie pracy. Chętnie popracuję za połowę tego co piszą.
tade / 83.2.33.* / 2011-01-14 07:26
Za dużo zarabiają
co chwila Tusk podnosi im wynagrodzenie
to się rozpanoszyli
Agnen / 151.88.22.* / 2011-01-14 11:01
Nie pasi ci to zostan nauczycielem. Przeciez tam zarabiaja kokosy, pracuja 18 godzin tygodniowo, maja 2,5 miesiaca wolnego. A nauczycielem wedlug opini wypowiadajacych sie tutaj kazdy baran zostac moze. Bedziesz pasowal.
Druga sprawa to obnizanie poziomu ksztalcenia w Polsce. Jest to robione specjalnie. Ludnosc ma dzielic sie na "elyte", ktora konczy specjalne szkoly, a pozostala czesc ma umiec czytac komiksy i liczyc do 100. Tak dzieje sie w calej Unii. Tlumokami prosciej sie rzadzi. Dwadziescia kilka lat temu Polacy wiedzieli jak przeciwstawic sie wladzy, ktora robila ich w konia. Teraz po tych zmianach w ksztalceniu mamy ameby bez kregoslupa, ktore potrafia tylko sluchac TV, czytac gazety, najlepej kolorowe ( bo malo tekstu), pienic sie bez mydla z byle powodu, a nie potrafia zjednoczyc sie w walce o zmiane sytuacji w Polsce.
barka16 / 83.30.108.* / 2011-01-14 15:48
Widać od razu, że szkoła żle się kojarzy-oj źle. Może nie było się najlepszym uczniem? Ale wyjaśniam: Otóż nauczyciele nie mają wolnego 0d 25 czerwca , bo jest to jedynie termin zakończenia roku szkolnego przez uczniów. Nauczycieli czeka jeszcze w następnych dniach konferencja plenarna i uporządkowanie papierów /biurokracja kwitnie/. Trwa to najczęściej do końca czerwca. Od 25 sierpnia musi być już w pracy, aby uczestniczyć w konferencjach, przygotować dokumenty na następny rok, udekorować klasę itp. Więc nie ma nawer dwóch miesięcy.Owszem są jeszcze ferie zimowe, ale wtedy najczęściej też musi coś zrobić-a to zmodyfikować jakiś plan pracy, a to coś ulepszyć. Poza tym Szanowna Pani bądź Szanowny Panie Pan?Pani ma możliwość wzięcia urlopu na wezwanie-nauczyciel nie! A po co mi niecałe dwa miesiące w lecie, jeżeli potem potrzebuję wolnego bo chcę iść / jechać na pogrzeb członków rodziny, iść na zaplanowane badanie, czy też nagle coś się dzieje, a ja albo muszę prosić o urlop bezpłatny bo nie mam urlopu? Jeżeli uważa Pani/Pan, że w szkole jest tak wspaniale to zapraszam do mojej-chętnie się zamienię. Ja tez droga Pani pracuję 8-10 godzin dziennie, przygotowuję dzieciom karty pracy, pomoce naukowe, na które szkołę nie stać, aby zakupić, przygotowuję się do zajęć i nie dlatego jak ktoś wcześniej na tym forum napisał, że nie nauczyłam się w szkole, tylko dlatego, że nauka idzie na przód i codziennie coś się w niej zmienia, a ja nie chciałabym stanąć przed moimi uczniami i nie mieć pojęcia o nowościach, które odkryto od czasu skończenia przez mnie edukacji. Różnica między urlopem nauczyciela a innych zawodów polega jeszcze na tym, że nauczycielom do urlopu wlicza się soboty i niedziele a innym nie!. Poza tym proszę mi wskazać zawód, który mimo swojego pensum godzin musi wypracować jeszcze dwie godziny za darmo. I tutaj wyjaśnienie-proszę przeczytać Kartę Nauczyciela- tam pisze, że nauczyciela obowiązuje 40 godzinny czas pracy i ja tyle pracuję. Dodatkowe dwie godziny czyli 42 -to moje pensum. I na pewno nie zarabiam 5 tys, jak podają media, tylko o wiele mniej. Ludzie Bądźcie mądrzy i nie wierzcie w to co piszą w gazetach i o czym mówią w mediach-niech oni podadzą ile zarabiają i co robią, oprócz wchodzenia z butami w ludzkie życie i nastawiania opini publicznej. A jak ktoś nie wierzy-to cóż zapraszam do pracy w szkole i do użerania się z rodzicami, dziećmi i samymi dyrektorami. I życzę szczęścia i zadowolenia. Moje miejsce wkrótce będzie wolne bo nie zamierzam dłużej pracować w rujnowanej przez panią minister Hall oświacie.
worker 973 / 213.189.36.* / 2011-01-14 11:17
Wow. Druga część wypowiedzi mi się podoba. Co do pierwszej - BANAŁ - kolejny raz ta sama gadka. A może tak nie jest? I nie 2,5 miesiąca bo od 23 czy 25 czerwca do 1 września jest 2 miesiące i 1 tydzień + ferie zimowe: 2 tygodnie - w ciągu roku wolne dodatkowo bez konieczności odróbek, jak np. wtorek po Wielkanocy czy cały tydzień od BN do nowego roku to w sumie ponad 3 MIESIĄCE. kokosów może nie macie, ale wolnego w bród. I do tego prawo do okradania społeczeństwa z wykorzystaniem "Urlopu na poratowanie zdrowia", w pełni płatnego - z moich podatków. Ja mam 26 dni urlopu co realnie daje 5 tygodni wolnego, więc miesiąc z małym haczykiem. Do tego pracuję minimum 8 godzin a często i po 10 dziennie. Nie mam prawa do urlopu na poratowanie zdrowia z kasy podatników. Ale nie narzekam, więc SKOŃCZCIE te lamenty, to jest nudne. Macie tylko WYMAGANIA.
Agnen / 151.88.22.* / 2011-01-14 12:06
Worker - nie jestem nauczycielem, a pierwsza czesc wypowiedzi to cynizm. Problem polega na tym, ze tam dobrze gdzie nas nie ma. Nie jestem nauczycielem, ale znam troche to srodowisko. I jak wszedzie jest ono zroznicowane pod wzgledem obowiazkow, pensji, umiejetnosci, wiedzy itp. Sytuacja w kraju z powodu miedzy innymi obnizenia poziomu wyksztalcenia powoduje odpowiednie dzialanie "elyty". Wystarczy odpowiednio spreparowany artykul i spoleczenstwo zaczyna sie dzielic oraz pienic bez mydla. Tematem artykulu moga byc nauczyciele, in vitro, strona, w ktora ma byc skierowana glowa orla na godle panstwowym itp. Celem takich artykulow jest podzial spoleczenstwa i niedopuszczenie do samodzielnego myslenia i zjednoczenia bo myslace i wyksztalcone spoleczenstwo to rewolucja i obalenie dzisiejszych rzadow i moze EU.
tade / 83.2.33.* / 2011-01-14 12:17

Celem takich artykulow jest podzial spoleczenstwa i niedopuszczenie do samodzielnego
myslenia

zgadza się
Tuska przy obopólnej aprobacie.
Doprowadził do tego że każdy jest tak zabiegany, zaaprobowany sprawami bytowymi że nie ma czasu na reakcje, na myślenie.

Postępują według starej zasady.
Nie można dopuścić aby robotnik miał czas na myślenie bo gdy myśli jest bardzo niebezpieczny dla władzy jest jak bomba z
opóźnianym zapłonem.
Po prostu podnieśli tak ceny że pracujesz jak wół i na niewiele możesz sobie pozwolić a i o pracę nie jest łatwo.
Jak łatwo jest wtedy manipulować.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy