Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma krajów biednych, są tylko źle zarządzane. Na tym polega istota problemu Polski

Nie ma krajów biednych, są tylko źle zarządzane. Na tym polega istota problemu Polski

Wyświetlaj:
Mafrcin / 37.248.255.* / 2015-05-31 09:59
Polska nie tylko nie jest biednym krajem ale wręcz bogatym, bo tylko bogaty kraj jest stać na taką rozrzutność jak na przykład: nie jasne przepisy podatkowe, rozbudowana machina biurokratyczna, nie ściąganie składek ZUS z wszystkich umów, nieodpowiedzialni i nie douczeni urzędnicy, opieszały system sądowniczy itp
Barbara Skowrońska / 80.187.96.* / 2015-05-31 09:53
Szanowny Panie Profesorze,
Bardzo dawno nie czytałam tak mądrych i zgodnych z prawdą wypowiedzi udzielonych pięknym i przystępnym dla każdego człowieka językiem. Serdecznie gratuluję
wkurzony / 31.61.140.* / 2015-05-31 09:50
tylu ludzi uważa tak samo jak Pan profesor, a będzie jak jest. Polakom brakuje jedności i siły walki aby przeciwstawić się władzy. Wszyscy narzekają każdy by chciał tylko zbyt słabo żeby wyjść na ulicę i wywieść drani na taczkach.
kremp / 5.172.247.* / 2015-05-31 09:50
Aborygeni, nawet profesory nie zauważyli, że ten "sprzedany" polski przemysł to nie był polski tylko radziecki przemysł w PRLu. Złotówka za niego to był dobry interes, bo przynosił straty. Z Torunia to gada Putin - przeciw Unii, Profesor nie zauważył, że gdy PiS bliżej to giełda niżej. Awantura o emerytury nie ma wiec sensu. Nie będzie żadnych, ani późnych ani wczesnych ani obecnych, bo będzie krach finansowy sprokurowany nam nie przez jakichś oszustów (np. na Uniwersytecie Jagiellońskim) czy pijaczka szarpidruta ale przez ich mocodawcę z Torunia. Baby chcą być bite a obiboki wołają o pracę. Naród durniów musi pójść na dno zgodnie ze swoją wolą. Szkoda tylko tych prawie 50% mądrzejszych, którzy to rozumieją. Szkoda też mojej emerytury.
jason504 / 109.243.154.* / 2015-05-31 10:24
wyziera z ciebie PO-wska mowa nienawiści zapomniałeś bąknąć coś o Macierewiczu albo Prezesie ale ogólnie wypisz wymaluj Niesiołowski
kremp / 5.172.247.* / 2015-05-31 12:59
Może byście wymienili jakiś konkret? Ja w radzieckim przemyśle w PRL pracowałem, proszę aborygenów. Duda zamierza odbudować ten przemysł, ale musi odbudować również ZSRR. No to jest eurosceptykiem, jak Putin, więc i Rydzyk. Przynajmniej konsekwentnie.
mirek14 / 84.211.150.* / 2015-05-31 09:45
Panie profesorze ma pan racje we wszystkich swoich wypowiedziach .dla calego swiata jestesmy tania sila robocza ,wykwalifikowana i bardzo zdolna i od okolo 4-6lat ludzie mlodzi dali sobie spokoj z naszym krajem i widzac mozliwosci zycia zakladaja rodziny i zyja w dostatku za granica .jestem emigrantem z 14 letnim stazem .naprawde liczylem ze Pan Kukiz zostanie prezydentem i sprobuje cos zmienic i zniszczy ta urzednicza mafie .mam firme i tak naprawde nie spotkalem sie z takim zlodziejstwem i matactwem jak w Polsce .wszedzie na swiecie to my male firmy trzymamy i zarabiamy na wszystko i naprawde urzedy w Niemczech ,Norwegi ,Szwecji staraja sie pomoc petentom mimo dzielacej nas ludzi starszych bariery jezykowej ktora upokorzyla nas tzw.szkola Polska .Jestem Polakiem i wszyscy moi znajomi roznych ras widza ze podkreslam to w kazdy mozliwy sposob i jest mi przykro jak podchodzi do mnie obcokrajowiec czlowiek wyksztalcony i ktory wiele mi pomogl i mowi "Macie nowego prezydenta tez bedzie takim zlodziejem jak reszta ?kolejne 5lat nie bedziesz mogl wrocic do kraju?"prawda jest taka popelnimy ten sam blad co niemcy z turkami jesli pozwolimy ukraincom osiedlac sie w naszym kraju .Polska potrzebuje mlodziezy ich sily i zaradnosci a nie pokolenia 70letich politykow ktorzy przesiakli komuna .taki walesa ktory rozwalil Polske i pozwolil ja rozkrasc teraz zyje w dobrobycie nie rozumiejac zwyklego zycia ludzi ktorzy zyja od 1-10 kazdego miesiaca a potem musza kombinowac to znaczy krasc jak pokazuja im politycy .
Hary423 / 81.162.213.* / 2015-05-31 09:43
Moim zdaniem w Polsce powinno się zmniejszyć biurokrację. Zmniejszyc ZUS do 100zl. Gdyby to zrobiono wielu ludzi odważyli by się otwierać jednoosobowe firmy i pracować na siebie niż u kogoś za 1200 zł. Jakby ktos by chciał znaleźć sobie pracownika to musiał by płacić więcej. A tak w Polsce rządzi urzędnik który narzuca nierzadko respektowanie niezyciowych przepisów.
Hary423 / 81.162.213.* / 2015-05-31 09:43
Moim zdaniem w Polsce powinno się zmniejszyć biurokrację. Zmniejszyc ZUS do 100zl. Gdyby to zrobiono wielu ludzi odważyli by się otwierać jednoosobowe firmy i pracować na siebie niż u kogoś za 1200 zł. Jakby ktos by chciał znaleźć sobie pracownika to musiał by płacić więcej. A tak w Polsce rządzi urzędnik który narzuca nierzadko respektowanie niezyciowych przepisów.
Hary423 / 81.162.213.* / 2015-05-31 09:43
Moim zdaniem w Polsce powinno się zmniejszyć biurokrację. Zmniejszyc ZUS do 100zl. Gdyby to zrobiono wielu ludzi odważyli by się otwierać jednoosobowe firmy i pracować na siebie niż u kogoś za 1200 zł. Jakby ktos by chciał znaleźć sobie pracownika to musiał by płacić więcej. A tak w Polsce rządzi urzędnik który narzuca nierzadko respektowanie niezyciowych przepisów.
Sz / 185.6.53.* / 2015-05-31 09:40
Bo Polak Polakowi wilkiem ! Rządzący z góry zakładają że Polak to złodziej czego efektem jest choćby prawodawstwo podatkowe.
adaw / 62.141.205.* / 2015-05-31 09:38
Daliśmy się omamić idiocie Wałęsie. I tyle. Kazali mu skakać przez płot a potem rozkradli Polskę. Takie Balcerowicze, Geremki, Mazowieckie.
Teresa1953 / 109.157.228.* / 2015-05-31 10:19
Ty nie wiesz co piszesz. Nikt nie rozkradl Polski, tylko wpuscil obcy kapital, bo jak budowac kapitalizm bez kapitalu? Teraz zbliza sie czas aby odkupic te przedsiebiorstwa i banki ale obawiam sie, ze jeszcze nie mamay wystarczajaco duzo pieniedzy.Jak pokieruja nami madrzy ludzie znajacy sie na ekonomi to wkrotce be4dzie mozliwe.
kibic-emigrant / 84.101.101.* / 2015-05-31 11:07
Zasadniczy KAPITAL BYL NASZ: wyksztalceni zdolni do pracy ludzie. Do tego mielismy bogata infrastrukture (fabryki, zloza surowcow, rolnictwo). Pieniadz jest wtornym elementem - winien tylko byc wyznacznikiem "naszych mozliwosci" wynikajacych ze zdolnosci ludzi do wykonywania pracy.
Jestesmy w oszalalym/zwariowanym systemie gdzie pieniadz jest...produkowany przez BANKI (kretaczy zarabiajacych na produkcji i obrotach pieniadzem do ktorego NIE MAJA ZADNEGO PRAWA!).
Trzeba zmienic punkt widzenia i...prawo. Zwrocic pieniadz - i przywilej stanowienia Go (emisja pieniadza) prawowitym wlascicielom czyli SKARBOWI PANSTWA.
Jaga387 / 83.6.149.* / 2015-05-31 09:34
Jakby nie popatrzeć Niemiec MARKS mial rację .
No / 164.127.24.* / 2015-05-31 09:34
W momencie końca zarządu PO wychodzi prawda. Tylko skoro Polacy o tym wiedzieli to dlaczego wybrali sobie taki bat?
Thru / 89.77.85.* / 2015-05-31 09:44
"Dlaczego jesteś biedny? - Bo jesteś głupi" - oto dlaczego. Tak mówiła moja babcia,...40 lat temu...
Pirx2015 / 87.207.60.* / 2015-05-31 09:24
Największe zmiany dokonywały się na początku lat 90 XX wieku, kiedy dopiero Sejm dostosowywał prawo do potrzeb gospodarki rynkowej, było więc pole do popisu dla oszustw na wielką skalę. Polska była też biedna przed II Wojną Światową, zniszczenia materialne i ludzkie straty w trakcie jej trwania pogłębiły ją, a okres socjalizmu nie sprzyjał bogaceniu. Dokonano odbudowy części infrastruktury, ale pod kątem tzw. gospodarki planowej. Niestety były to plany, jak z "MISIA" na skalę naszych możliwości. Wszystkie rządy po zmianie ustroju złożyły się na katastrofalną sytuację kraju i ogromnej większości rodaków. Plan Balcerowicza był potrzebny, ale nie w tak drastycznej i gwałtownej formie. Szczególnie nie powinno się nie pozwolić na zniszczenie zakładów produkcyjnych, bo mimo technologicznego zacofania, jednak mogły zostać stopniowo modernizowane, zamiast likwidacji. "Sprzedaż" ich zagranicznym inwestorom była dla nich często tylko sposobem, dla zlikwidowania potencjalnej konkurencji. A co do naszych "biznesmenów", to którego z dyrektorów socjalistycznej fabryki, było stać na wykupienie choćby jej fragmentu, wg. rzeczywistej wartości? Dlatego najpierw doprowadzali zakłady do upadłości, aby od syndyka wykupić lepszy kawałek za marne "grosze". Teraz wielu z nich to „uczciwi biznesmeni”, bo mając kasę stać ich na uczciwość.
Teresa1953 / 109.157.228.* / 2015-05-31 10:36
Zgadzam sie z twoja wypowiedzia.Koszty przeprowadzonej reformy Balcerowicza byly zbyt duze ale nikt poza nim nie zdecydowalby sie na to.
Ta szokowa terapia jedna przyspieszyla procesy zmian i jestesmy teraz liczacym sie krajem w Europie.Teraz juz nie trzeba podejmowac takich krokow chociaz twardej reki wymagaja zmiany w gornictwie, abysmy przestali ich dotowac z publicznych pieniedzy.Kto tego dokona? Z pewnoscia nie nowy przeydent i jego zaplecze i nie Po, bo wystarczylo, ze Koloz i Duda tupneli noga i p. Kopacz sie wystraszyla.
13viki13 / 83.28.14.* / 2015-05-31 09:22
przez ostatnie lata rządzili nami sami karierowicze, partie typu unia wolności a potem platforma obywatelska - czyli to samo i stara komuna (SLD ) , sprzedali co było można i teraz po przegranej Bronka mają pretensję do ludzi ..... A CO WY TYM LUDZIOM DALIŚCIE - większe podatki , ograniczenia przepisów ruchu drogowego , dziurawe drogi , rozwaloną służbę zdrowia , i największe państwo policyjne w europie ....... czas powiedzieć ,,dość" i odsunąć kolesi od władzy,, a właściwie ,,chłoptasi" jak ich nazywają w Rosji.............

Najnowsze wpisy