Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie tępić fotoradarów! Polak za kierownicą głupieje

Nie tępić fotoradarów! Polak za kierownicą głupieje

Wyświetlaj:
PN1500 / 217.8.184.* / 2013-01-10 10:49
ja się zgadzam z autorem, w zasadzie w całości. Nie dlatego, że jeżdżę powoli i uważam się za świetnego kierowcę, bo na znanych mi drogach i miejscach, które przejechałem kilkaset razy przekraczam dwukrotnie dozwoloną prędkość ale od kilku lat nie dostałem żadnego mandatu. Jednak widzę takich, którzy w tych miejscach jadą tak samo szybko a nie znają ich lub jadą tak szybko a na chodniku są piesi. Zagranicą dostosowuję się zawsze do tamtejszych regulacji i zwyczajów. Oczywiście po pierwsze z uwagi na bezpieczeństwo, po drugie - na potencjalny wysoki mandat.
Natter2 / 2013-01-10 10:27 / Tysiącznik na forum
Trochę dziwi mnie ta nagonka na fotoradary mnie one nie przeszkadzają.Jeżdżę już 55 lat i zapłaciłem jeden mandat kilka lat temu, bo nie wiedziałem czy minęłem teren zabudowany,Niestety za krzakami stali i łapali każdego.
GośćABC / 213.156.113.* / 2013-01-10 15:20
Przejeżdżając rocznie 20 000 km (czyli skromnie) przez 55 lat zrobiłeś ponad milion kilometrów. Zwiększając średnią o 10km/h mógłbyś zaoszczędzić rok życia spędzony za kółkiem!!! Czyż nie warto dla tych paru mandatów rocznie?

Można z umiarem przekraczać przepisy nadal jadąc bezpiecznie, można też jechać wolno, a niebezpiecznie. Priorytetem jest zawsze myślenie, to zdrowy rozsądek wskazuje, jaka prędkość jest bezpieczna, nie znak. I działa to w obie strony, nieraz i na autostradzie trzeba zwolnić do 50, żaden znak wtedy za nas nie pomyśli...
Natter2 / 2013-01-10 18:17 / Tysiącznik na forum
Tez jeszcze raz podliczyłem ten milion km to mniej więcej się zgadza .Ale ile razy tak było że te 10km/godz zapobiegło wypadkowi.Nie będę opisywał jedyny wypadek jaki miałem ,dzięki przepisowej prędkości oprócz stłuczonych reflektorów nic poważnego się nie stało.Przytocze zato jedne zdarzenie .Jechałem do pewnego celu gdzie prowadziła tylko jedna droga będąc ok 100 od celu wyprzedza mnie sam.z rejestr. na początku WX przyjechałem sekundę za tym samochodem i pytam kierowcę taki cel miało to wyprzedzanie 100m przed celem?Facet zgłupiał i nic nie odpowiedzial.Normalne to?
Max120 / 78.88.28.* / 2013-01-12 20:22
a nie zdarzyło ci sie nigdy, że wyprzedza cię auto i za 50m skręca w boczną drogę?
Ty oczywiście ostro hamujesz, bo inaczej stukniesz tego "super kierowcę"
To dopiero jest debilizm!!!
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-01-10 08:48
"Polak za kierownicą głupieje"
A dziennikarz głupieje za klawiaturą!
Jak to możliwe, że lat kilka temu elementem straszenia pisem były zarzuty większej liczby radarów. A dziś jeszcze większa ich liczba+drony+helikopter+krokodyle z większymi uprawnieniami+utrata prawa jazdy po dwukrotnym przekroczeniu prędkości jest zacnym i słusznym kierunkiem waszej jedynie słusznej i kochanej przez was Partii?!!
Jak to możliwe, że kilka lat temu, bez echa, przechodziło dziennikarstwo propagandowe, które "przymykało oczy na łamanie prawa"?????
Tak ciężko wykazać, że cała akcja wynika z konieczności ratowania sztuczek księgowych Vincenta?
Brak pamięci money.PO pokazuje jaki poziom dziennikarstwa prezentujecie :)
staccha / 83.20.196.* / 2013-01-10 08:30
Pismacy głupieją.
Np. tytuł jest nieadekwatny do treści artykułu ukrytego za kliknięciem.

Porównać proszę kilometry bieżące pasów drogowych w Niemczech do kilometrów bieżących pasów drogowych w Polsce przypadających na jeden pojazd.
radek-1234567 / 83.8.232.* / 2013-01-10 11:06
Świetny pomysł, okaże się że ja i mój pies mamy statystycznie 3 nogi...
obiektywność podstawą / 159.205.138.* / 2013-01-10 07:57
Artykó(u)ł sponsorowany.Kiedyś lansowano tezę,że kopalnie kopią węgiel dla hut, by te produkowały stemple dla kopalni.Po zatopieniu kopalni huty produkują znaki drogowe.
bsf / 213.238.69.* / 2013-01-10 06:47
widać to PO naszych rodzimych tzw. POlitykach
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy