Forum Forum dla firmDotacje

Niemcy czekają na 740 tys. Polaków. Będą kusić mieszkaniami

Niemcy czekają na 740 tys. Polaków. Będą kusić mieszkaniami

Wyświetlaj:
Natter / 2011-05-02 08:00 / Tysiącznik na forum
Polska to dziwny Kraj ale i dziwna kraina ,wydajemy masę pieniędzy na kształcenie kadry fachowców a bogate Niemcy na tym się dorabiają.Może ich wzorem wprowadzic płatne studia.?
Nana 81 / 213.189.40.* / 2011-05-02 09:53
a nie pomyślałeś, że wykształceni Polacy wyjeżdżają zagranice tylko dlatego, że mimo 5 -6lat studiów nie mogą znaleźć pracy?? Wielu moich znajomych tak skończyło...długo szukali pracy i w końcu wylądowali na wyspach. Ja jestem przykładem tych co zostali, i co z tego mam?? studia inżynierskie i magisterskie skończone w 2006roku, a pracuję jako menadżer restauracji za psie pieniądze - 2500zł bez umowy o prace bo pracodawca nie chce dopłacać. 30 lat na karku i nic tylko pakować się i wypier.... z tego chorego kraju. Na nic mnie tu nie stać.
Budyń / 89.72.232.* / 2011-05-02 12:36
@Nana81

Ja zarabiam dobrze jak na Polskie warunki - prawie 5 tyś. na rękę.
Czyli niemiecką minimalną :D Nie stać mnie na mieszkanie, ledwo odkładam na emeryturę. To na co mnie ew. stać, to luźne życie kawalera przy rodzicach. Natomiast popracowałem z Niemcami - w skrócie, nigdy więcej. Mam dość ich syndromu Herrenvolku. Jeżeli emigrować, to do cywilizacji - Belgia/Dania/Holandia/Norwegia/Szwecja/Szwajcaria/UK.
To że pracy w Polsce jest mało to jedno - ale nasze wykształcenie też jest g... o warte.
Ordinary Man / 83.28.45.* / 2011-05-02 08:28
Od razu polip administracyjny by zmalał, bo by mniej było kandydatów na pier.dzenie w stołki.
tade / 83.2.33.* / 2011-05-02 07:21
A debilki się już cieszą bo fachowcy wyjadą i zostanie posłuszny plebs.
Czy ktoś policzył ile Polskę będzie kosztowała ta emigracja???
A jak Vincent zaciera ręce
będzie kogo okraść jak wrócą z kasą.
arch / 2011-05-02 09:41 / Tysiącznik na forum
Ważne jest jak zarobić na wyjeżdżających Polakach .

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/505137,jak_zarobic_na_polakach_planujacych_wyjazd_ do_pracy_do_niemiec.html .
..
buc_pucybut / 2011-05-02 07:07 / Tysiącznik na forum
Niemiec tobie nie da tyle co PO obieca !!!!!!!!!!!!!!!!!
sxsxx / 80.55.158.* / 2011-05-02 06:47
W Polsce sa ogromne rozpieosci w zarobkach!Byle jaki kierownik (czytaj dupowlaz) zarabia 4 pensje pracownika szeregowego.Prawo pozwala placic ludzia 200 euro netto miesiecznie!!!!!Dodatkowo system podatkowy promuje ludi dobrze zarabiajacych,np.zwolnienie z ZUS zarabiajacych powyzej 100 tys zl,ulga na dzieci dla bogatych,biedny nie ma tyle podatku aby odliczyc!!!!!Polska jest tak skrzywiona ,ze bez rewolucji rzadne reformy nie pomoga!!!!!!!To za daleko zaszlo!!!!!
Budyń / 89.72.232.* / 2011-05-02 12:37
@sxsxx

Wiesz, dlaczego jest to zwolnienie z ZUS ? Po to, aby ZUS nie musiał w przyszłości wypłacać za wysokich świadczeń.
FOX82 / 46.113.142.* / 2011-05-02 07:58
To co stoi na przeszkodzie byś był bogaty?
tequi / 79.186.93.* / 2011-05-02 08:13
Może jest PO prostu zbyt uczciwy i nie chce należeć do partyjnej mafii
albo wspólnie z klerem rabować majątek Polaków poza tym nawet gdyby chciał to i tak go nie dopuszczą do koryta ,koryto tylko dla swoich i znajomych królika nie wiesz o tym inteligentny(inaczej)
Natter / 2011-05-02 08:03 / Tysiącznik na forum
Chyba brak znajomości w układzie.To jest niestety główną przeszkodą.
FOX82 / 46.113.142.* / 2011-05-02 08:29
O tych układach to słyszałeś od znajomych czy z telewizji?
pomo dore / 2011-05-02 14:13 / Tysiącznik na forum
o tych układach przekonałem sie bezskutecznie aplikując na stanowisko w naszym Urzędzie Miejskim gdzie po jakimś czasie dowiedziałem się ze "moje" stanowisko dostał bratanek wiceburmistrza kończący dopiero studia zaoczne a cała księgowośc i dział administracyjny UM to blizsza i dalsza rodzina 3 kierowników tych działów
mx47 / 89.73.229.* / 2011-05-02 18:41
Masz zupełną rację. Są całe gminy układowe i miasta oczywiście także. Z litości nie podam przykładów, ale każdy może się dokładniej rozejrzeć wokół siebie...
Natter / 2011-05-02 17:59 / Tysiącznik na forum
Wspólczuję Ci ale ,na układy nie ma rady.Albo głową muru nie przebijesz.To się nie da.
Zza ściany wschodniej / 62.121.71.* / 2011-05-02 09:17
No oczywiście najłatwiej jest narzekać i nic nie robić, obwiniać partie polityczne w swojej biedzie i nieszczęściach, wszędzie widzieć układy itd. Ale powiem wam tak w Polsce jeśli ktoś ruszy tyłkiem to zobaczy ile jest możliwości. I nie trzeba jechać gdzieś żeby się dorobić. Wiem bo nie jestem z Polski, przyjechałem do tego kraju sam nie mając za plecami ani rodziny, ani znajomych, nawet języka do końca nie znałem. Po siedmiu latach zarabiam kilka średnich krajowych pensji, mam mieszkanie, samochód itd. Moja wam rada, przestańcie narzekać i rozejrzyjcie się wokół siebie możliwości napewno są i pamiętajcie poza Polską będziecie zawsze obcymi, nie ważne jak dobrze będziecie mówić w języku obcym i znać obce zwyczaje, nie ma krajów na 100% tolerancyjnych.
Josef Zawila / 78.94.225.* / 2011-05-02 09:41
Czytajc te teorie jestem osobiscie przekonany, ze przemawia zazdrosc...
Jesli ktos jest dobrym specjalista i marnuje swoja mlodosc za 1000 PLN
to trudno sie dziwic, aby w Niemczech nie wyciagnal 10 razy wiecej !!!
Co moge zagwarantowac jako juz 30 letni przesiedleniec ze Slaska.
Uwazam, ze kazdy ma szanse sie osobiscie sprawdzic. To ma tez pozytywne znaczenie dla indywidualnego zainteresowanego specjalisty.
On moze wrocic przeciez w kazdej chwili z powrotem i zalozyc swoj
business. Potem przyjac swoich ludzi do pracy. W ten sposob powstaje wolny rynek pracy i jesli sie cos nie ruszy w Polsce to bedzie stagnacja. Nie ozna patrzyc na te sprawe tak konserwatywnie !!! Wiem to po sobie. "Bismarck"
Zza ściany wschodniej / 62.121.71.* / 2011-05-02 11:54
Ja nie mam czego zazdrościć, w Niemczech czy gdzie indziej wcale wiecej nie dostane. Ale nie o mnie chodzi. Moja teoria pokazuje ze w Polsca da sie wybic bez ukladow a wyjezdzajac za granice to warto przemyslec koszt alternatywny, nie wszystko jest pieknie i idealnie nie uwierze Panu jak mi Pan napisze ze nigdy Panu w Niemczech nie pokazywano ze Pan jest obcy, i ze Pan nie czuje sie lekko urażony komentarzami prawdziwie zazdrosnych rodakow ze na zachod sie jedzie kible czyscic albo dupy dawac, to są prawdy których trzeba być swiadomym.
P.S. jestem zazdrostny ludziom, którzy dali radę się wybić w moim kraju, a Polakom nie życzę źle, każdy postąpi tak jak mu nakazuje sytuacja życiowa, bardzo dobrze mieć wybór gdzie się chce pracować, gorzej jest jak go nie ma.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy