Niewielkie minusy

Money.pl / 2006-05-29 18:27
Komentarze do wiadomości: Niewielkie minusy.
Wyświetlaj:
kaskadere / 83.20.205.* / 2006-05-30 00:15
Nie sądzę, że się tanio sprzedadzą, jak $ po circa 3 złote stoi. Zaczekają na 3,5 co najmniej. Popatrzcie na krzywą kursu tej waluty.
zbygro / 83.15.108.* / 2006-05-30 08:05
Wczoraj słyszałem, jak panienka w banku zachwalała jaką dobrą inwestycją jest fundusz oparty na akcjach. Hehe, chyba sama nie wie, co się dzieje na rynku.
antymoher / 2006-05-30 08:45 / Bywalec forum
oni teraz tak musza - bo dobra inwestycja to wlasnie dla bankow jest - bo czy pieniadze wroca z polowania czy nie to bank i tak zgarnia prowizje
gabrik / 2006-05-29 23:53 / portfel / Wierny Forumowicz
spoko zobaczycie że nie będzie tak żle,znów AP się kłania wśród wielu strach przed spadkami więc panowie zabawią się bardziej wyszukanie,spokojnie do góry ,oni mają papiery kupione przy poziomie 2750-2800
Longterm / 2006-05-29 23:40 / Mostek Zwyciężymy!
"Analitycy techniczni są popularni, ponieważ wnoszą duży wkład w rozkwit usług maklerskich. Ich praca polega na wydawaniu rekomendacji-prawie każdy system oparty na AT wiąże się z częstym otwieraniem i zamykaniem pozycji. To zaś wymaga płacenia prowizji, z których żyją wszystkie biura maklerskie. Klienci analityków technicznych nie wybudują sobie willi z basenem ale z pewnością wygenerują na tyle wysokie obroty aby wybudowali je sobie maklerzy. Dopóki inwestorzy nie zrozumieją tej prostej prawdy , dopóty kwitnąć będzie AT" Burton Malkiel "Błądząc po Wallstreet
Polecam tą ksiązke wszystkim a szczególnie poczatkującym.
PS Osesku przepraszam że odbieram Ci złudzenie w porządek rynków finansowych, ludzie nigdy nie mogli pogodzić się z losowością ich przypadków:-)
Mark / 83.23.150.* / 2006-05-29 23:31
Jutro wchodzi Ameryka więc znowu wszystko na dół . Ja sprzedałem papiery więc patrze na giełdę bez emocji za to bardziej racjonalnie .
Jarg / 2006-05-29 23:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Król umarł! Niech żyje król! Po prostu klasyka.
"Towarzystwo" w kilkanaście minut przeniosło się z Biotonu na Elka. Ciekawe czy na długo, ponieważ popołudniowe info wydaje mi się słabe. Ale może jest coś jeszcze? Kurs Elektrimu podejrzanie dobrze ostatnio śię trzymał. Zobaczymy.
bruce / 2006-05-29 22:51 / Bywalec forum
jestem optymista, zreszta jedrzej zaraz po mnie pojedzie ...:) nie bedzie jutro tak zle, jestem zwolenniikiem AT - nie jest wcale tak zle to fakt, ze analizujac trend dlugofalowy od 2003 to w20 ma potencjal spadku do 2400 - 2500 ale na razie szansa jest jak 50/50 a to niejest takie jednoznaczne kiedy sie czyta tak pesymistyczne opinie wiekszosci ...
jędrzej / 2006-05-30 01:08 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie będę po tobie jeździł. Optymiści też są potrzebni. :-)
Nie wiem czy zauważyłeś, że pesymizm zaczyna brać górę, a to dobry znak.
czarnytom / 2006-05-29 22:29
Tak się zastanowiłem czytając dziś komentarze posesyjne analityków - wszędzie pesymizm i prognoza dalszych spadków - może rzeczywiście niebawem (w ciągu tygodnia) nadejdzie czas dalszych wzrostów bo już niewielu wierzy we wzrosty. Na jutro prognozuję spadki bo jutro "wtorek" niestety że tak powiem
Pozdrawiam i życzę zieleni
jędrzej / 2006-05-29 22:36 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Czyli mamy powtórkę sprzed tygodnia. Ciekawe czy też tak dramatyczną? Chyba już nie.
czarnytom / 2006-05-29 22:42
myślę, że będzie spokojniej.
ja w tamtym tygodniu spanikowałem i pogoniłem ze stratami ale nauczyło mnie to wytrwałości i teraz nie dam się :-)
jędrzej / 2006-05-29 22:08 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A gdzie jest obywatel, który prognozował zielony poniedziałek?
osesek / 2006-05-29 21:48 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Analiza Techniczna Rynkow Finansowych John'a Murphy'ego prawie na ukończeniu a pierwszy tom Trader Vic Victora Sperandeo zaczęty. Jaki osiągnąłem zysk z czytania tych knyp ? Nawet spory, mam już blade pojęcie czym jest giełda. potrafię odszukać i wykreślić trendy, potrafię odszukać i rozgraniczyć fale,potrafię oznaczyć cykle.Jak na początek to dużo. Zapomniałbym, potrafię także czerpać informację z oscylatorów ,wskaźnikow,średnich kroczących i wstęgi Boolingera. Przede mną jeszcze więcej nauki niż poza mną,ale nie zniechęcam się, tym bardziej, jak bardziej kurs Boryszewa oddala się od ceny zakupu (:(:.
Z perspektywy minonego czasu widzę popełnione błędy tym wyraźniej im więcej wiem. To dobrze. To bardzo dobrze albowiem nic tak skutecznie nie uczy jak własne pomyłki. Oczywiście tyczy się to ludzi rozsądnych. ( Uznałem ,że zasłużylem sobie na komplement).(:
Oprócz wyżej wymienionych umiejętności być może posiądę następną związaną z liczbami Fibonacciego. Zauważyłem,że ilorazy liczbynastępnych przez poprzednie dążą do granicy ,która wyrażona geometrycznie ma postać C/B=B/A lub B/C=A/B gdzie C=A+B. Granica ciągu ilorazów liczb Fibonacciego dąży do IDEALNEJ PROPORCJI zwanej przez starożytnych filozofów i architektów ZłOTYM ŁADEM lub ZłOTYM PODZIAŁEM. To spostrzeżenia zaabsorbowało mnie tak bardzo, że pomyliłem piach z cementem w trakcie przygotowania zaprawy czym sprofanowalem betoniarkę i wkur...zyłem Pana Majstra ! Jakaś niewyraźna myśl kołacze do mojej głowy ale jest tak bardzo rozmyta,że mało konkretna,tak mało,że chyba jest bardziej przeczuciem niż tropem. Zatem nie zostaje mnie nic innego jak poprosić o pomoc wszystkich,których zagadnienie to interesuje.
Acha,jeszcze wyczytałem istotną informację, właściwie to nie wyczytałem ale skojarzyłem. Książki,o których mówię pisane były przez aktywnych graczy czyli spekulantów,którzy codziennie podejmowali decyzje kupna lub sprzedaży i których obowiązywało i obowiązuje zasada minimalizacji strat. Sprzedaj z minimalną stratą, obowiązuje aktywnych graczy i jest logicznym nakazem. Nie wyobrażam natomiast sobie,by ktokolwiek zaglądający do komputera raz dziennie i to po zamknięciu sesji lub dokonujący zlecenia tylko telefonicznie podlegał temu nakazowi.
Takich,którzy aktywność swoją ograniczają do zaspokojenia ciekawości raz dziennie lub rzadziej obowiązuje zasada kup i trzymaj !
Czyli każdemu według potrzeb (:.
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-29 22:28
Osesek.........imponujesz mi : )
osesek / 2006-05-29 22:28 / Pan Tysiącznik
Czym ?
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-29 22:37
Swoją dociekliwością i chęciami opanowania zasad, którymi rządzi się giełda, a które w moim mniemaniu nie istnieją.
osesek / 2006-05-29 22:50 / Pan Tysiącznik
A co istnieje ? Bajzel ?
czarnytom / 2006-05-29 22:54
u nas na GPW to chyba bajzel jak zagranica wchodzi i wychodzi motając nami jak chce :-)
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-29 23:26
j.w.
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-29 22:41
PS........ale i ja niewierząca doszukuję się w niej jakichś zasad i ram.
czarnytom / 2006-05-29 22:40
Mi też... przede wszystkim chęcią zgłębiania wiedzy... bo ja mam tą kiążkę Murphe'go w PDF-ie ale na razie nie chciało mi się do niej sięgnąć... zresztą uważam podobnie do Ciebie, że AT na naszej giełdzie jest mało przydatna ale ostatnio czytam o świecach japońskich i może większą wagę będę przywiązywać do AT... a nie wspomnę już o sztuce pisarskiej czego mi niestety brakuje ale z tym wg mnie trzeba się już urodzić.
Twoje komentarze czyta się z przyjemnością.
Pozdrawiam i pisz dalej L-)
jędrzej / 2006-05-29 22:06 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A masz jakiś program matematyczny do analizy długich ciągów danych? Kiedyś się tym bawiłem, ale to jeszcze za czasów DOS'a. A mam kilka pomysłów na matematyczną analizę wykresów.
osesek / 2006-05-29 22:13 / Pan Tysiącznik
Nie mam żadnego programu matematycznego.
Chcę natomiast wykresy indeksow przenieć do auto-cada i pobawić się nimi trochę,ale nie wiem jak to zrobić. Może syn pomoże (:.
jędrzej / 2006-05-29 22:18 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Moim zdaniem trzeba poszukiwać pewnych powtarzających się cykli, bo one mogą odzwierciedlać zachowania inwestorów. Samą analizą AT daleko nie zajedziesz (robią to od lat na stabilnych rynkach) - nasza GPW jest mocno spekulacyjna. Zbyt mocno.
campal / 2006-05-30 15:13
masz racje.Jestem graczem na rynku amerykanskim i polskim od lat i obydwa rynki sa na dwoch roznych biegunach.Analizy techniczne o ktorych czesc ludzi tu pisze (z duza doza znajomosci rzeczy trzeba przyznac.)jest wlasciwie niemozliwoscia tu uzyc.GPW to wyjatkowej wielkosci twor spekulacyjny i tylko tak moze byc traktowany.
osesek / 2006-05-29 22:28 / Pan Tysiącznik
Cykle chyba nie odzwierciedlają zachowań inwestorów natomiast inwestorzy,mimowolnie lub nieświadomie ,podlegają cyklom. Wiosna,lato,jesień,zima....precesja Ziemi.....i dlaczego kalendarz Majów kończy się w okolicach roku Platońskiego ? Hę ?
jędrzej / 2006-05-29 22:35 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To rzeczywiście złożony problem, ale da się ująć jako współczynniki wielomianu w układzie równań różniczkowych.
osesek / 2006-05-29 22:45 / Pan Tysiącznik
Anegdota.
Carl Gauss odczuwał chroniczny brak pieniędzy na finansowanie badań i doszedł do wniosku,że potrzebne pieniądze może przecież wygrać grając w ruletę.
Ale zanim przystąpił do gry ,z naukową pedanterią zaczął badać rozkłady wyników . Nie wygrał bo nie zgrał ale mimowolnie stał się twórcą statystyki.
Bierzmy przykład z mądrzejszych od siebie ! (:(:
bessa / 83.23.176.* / 2006-05-29 20:54
Wszyscy siedzący w papierach niech na koniec tygodnia założą pampersy.
Baryton / 81.219.25.* / 2006-05-29 23:54
chyba skocze po jednego(pampersa), co ty na to?
zagi / 2006-05-29 21:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i po co te gadki?
każdy jest dorosły i wie co robi....
bessa / 83.23.176.* / 2006-05-29 22:11
żeby nie było, że nie ostrzegałam
chris / 2006-05-29 23:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
następny od "żeby nie było"? :)
już ci wylewać fundamenty pod marmur?
coraz więcej tu takich
ciekawe ilu sprzedało we wtorek do południa dzięki takim życzliwym w stylu "sprzedaj żebyś nie żałował, a będziesz mi jeszcze dziękował" ... to "ci " powinni się teraz zrzucić na "prezent" dla życzliwych
jędrzej / 2006-05-29 22:19 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
jakieś konkrety?
bessa / 83.23.176.* / 2006-05-29 22:47
Pozwól, że zacytuję:
"nasza GPW jest mocno spekulacyjna. Zbyt mocno."
A kto spekuluje - popatrzmy na dzisiejsze obroty i zstanówmy się czym były spowodowane. Nie widzę
powodu dla którego raptem znowu maiłaby do nas płynąć
zachodnia kasa, a krajowe zasoby które z dnia na dzień są uszczuplane przez likwidowane jednostki w funduszach mogą tylko spowolnić zjazd. Poza tym straty psychologiczne są zbyt duże, żeby z dnia na dzień uwierzyć w ponowne znaczące wzrosty. AT - buduje się drugie ramię. A tak na prawdę już dawno miało się zwalić po podwójnym szczycie, ale wzrost spółek surowcowych i napływ kasy do funduszy wyciągnął indeksy jeszcze bardziej w górę. Tak więc proszę Państwa przed nami dalsze zjazdy.
Leonardo / 2006-05-29 20:45
no to wiemy co sie stało na elku... od jutra jazda na maksa
jest wyrok sądu arbitrażowego w londynie, vivendi umoczył, a elek na razie górą
anna. / 2006-05-29 22:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Pewnie otwarcie na dużym plusie a potem zjazd, ta informacja to żadna rewelacja.

Ciekawe czy wtorek jak zwykle na czerwono, pewnie tak pytanie pozostaje czy tylko wtorek, coś popadlam w pesymizm :(
jędrzej / 2006-05-29 22:20 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To dobrze. Może to znak że korekta się kończy?
adzrej / 2006-05-29 18:27 / Bywalec forum
dla podniecajacych sie akcjonariuszy KGHM:
http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=753807
zagi / 2006-05-29 20:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to już było dzisiaj rano wiadome i przez cały dzień jakoś nie było paniki na kghm-ie
JA / 2006-05-29 18:27 / Tysiącznik na forum
to co jutro powtórka z przed tygodnia? tylko czy tym razem uda im się wystraszyć tak jak tydzień temu maluczkich?
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-29 22:26
Moim skromnym zdaniem: hossa jeszcze trwa i będzie trwała, co jest kontrolowane.
Po czym wnioskuję?: ostatnie silne wzrosty mogły jeszcze trwać spokojnie do czerwca, bo był spory potencjał w niedoinformowanych a zaślepionych reklamami i danymi historycznymi klientach funduszy inwestycyjnych. Wykonanie wówczas (tzn. w późniejszym terminie) takiego triku, jakim nas zaskoczono ostatnio wywołałoby znacznie silniejszą i trudniejszą do opanowania falę spadków, na tyle silniejszą, że spowodowałaby ona bessę. A tak to tajemniczy "ktoś" zarobił mniej, ale zapewnił sobie również zarobki na przyszłość. Po co mu bessa jak potencjał do wyciśnięcia kasy jest jeszcze spory : ).
orzech / 2006-05-29 19:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale kto ma straszyć?
tolo / 2006-05-29 19:45
Miałem rację że na końcu dnia i tak spadnie
tolo / 2006-05-29 19:42
Zastanawiałeś się ostatio dlaczego podciągają na Biotonie to dostałeś już odpowiedż
orzech / 2006-05-29 19:49 / Uznany Gracz Giełdowy
właśnie, potwierdziło się stawianie świeczki na koniec. Po dzisiejszym dniu jest sytuacja odwrotna. kurs zapikował w ostatnich minutach. Jutro będzie pouczające otwarcie.
kleofas / 2006-05-29 20:23
To na Biotonie d...pa zbita jutro(płaciłem po 33,30)?
jędrzej / 2006-05-29 22:12 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Byłem (i trochę nadal jestem) fanem Biotonu, ale od tygodnia odbywa się na nim ostra spekulacja - doradzam daleko idącą ostrożność, bo duża zmienność sugeruje że ktoś próbuje wyprzedawać akcje grając na emocjach.
Osobiście śledzę z uwagą, ale obawiam się spadków.
ELLA / 83.5.203.* / 2006-05-29 21:45
Będzie dobrze wierz mi.Jeszcze da zarobić ...
majka / 80.53.60.* / 2006-05-29 18:45
wszystko na to wskazuje, powtórka z przed tygodnia pożyjemy zobaczymy
simon / 212.76.33.* / 2006-05-30 00:22
moim zdaniem, obecnie mamy korekte pierwszej fali spadkow. Mysle ze jutro zacznie leciec. Spory wplyw na to maja fundusze z ktorych ludzie wycofuja srodki...
Aczkolwek licze ze spadki nie beda juz takich miarow jak w zeszlym tyg,
simon / 212.76.33.* / 2006-05-30 00:23
*rozmiarow :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy