No to mamy bessę

Money.pl / 2006-06-12 17:48
Komentarze do wiadomości: No to mamy bessę.
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2006-06-12 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Panie Danielu, moim skromny zdaniem bywalca forum, pozwalam sie nie zgodzic, iż skonczyła się korelacja miedzy WIG20 z np. indeksem DJ w USA.
Na giełdach można mówić o różnego rodzaju trendach. Można mówić również o trendzie na korelację między indeksami.
Patrząc na siłę spadków, zwłaszcza w porównaniu do wcześniejszej sily wzrostów obu indeksów twierdzę, iż jesteśmy w trendzie wystepowania tych korelacji.
Jak w każdym trendzie, tak i w tym, aby można było mówić o jego odwróceniu (w tym przypadku - o nadejściu braku korelacji) musza wystąpić istotne sygnały (tutaj odchylenia)
Zadnych istotnych sygnałow nie widze, zatem uznaje, iz dalej jestem w trendzie (na występowanie korelacji).
I zamierzam grac zgodnie z trendem, a nie przeciw...
pozdrawiam serdecznie
Daniel Gąsiorowski / 2006-06-12 22:01 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Samuraj.
Nie chcę się czepiać, ale pomyliłeś korelację z trendem. W tej chwili w USA były dwie sesje praktycznie na "zero". W piątek chyba 12 walorów Dow Jonsa wzrosło. U nas był już ostry zjazd. Dlatego właśnie pisałem wcześniej by baczniejszą uwage zwracać na giełdę Meksykańską i Brazylijską czy Argentyńską...
samuraj jack / 2006-06-12 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
:)
Witam
można zamienić słowo trend na okres występowania korelacji ... i na to samo wychodzi.
Oba wykresy nie muszą (i nawet nie mogą) być indentyczne, aby można było mówić o korelacji w określonym okresie. Jak trend w wykresie tak okres korelacji oznacza poruszanie się w jakimś paśmie w określonym kierunku. Nie czepiałbym się niewielkich niezgodności (w trendzie wzrostowym akcje przecież często chwilowo tanieją), tym bardziej że w przypadku indeksu DJ owe praktyczne "zera" oznaczały spadki.
Póki co obserwuje wykres DJ i ta obserwacja wraz z obserwacją WIG20 pozwoliła mi na kilkukrotne twierdzenia w piątek (komentarze do: Wstaje nowy dzień), że dziś spadnie poniżej 2700


pozdrawiam serdecznie Pana Daniela
2wb / 2006-06-12 20:44 / Tysiącznik na forum
Moj boze spokojnie kto inwestuje dlugoterminowo napewno jeszcze z usmiechem wspomni te zamieszanie na rynkach, pamietajcie ze ksiazkowy przyklad korekty to wlasnie pierwsza fala spadkow (poczatek maja) lekkie odbicie i druga fala spadkow okreslajaca zakres korekty. A szybkie tempo spadkow daje nadzieje na dosc szybki powrot do hossy
admin / 85.89.170.* / 2006-06-13 00:30
Przy tych dupk... u władzy i w niedalekiej przyszłości kłopotach z wypłacalnością ZUS-u?? Myśl człowieku, myśl a nie fantazjuj!!!
jędrzej / 2006-06-12 20:48 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Książkowe przykłady biorą się z obserwacji żywego rynku, a nie odwrotnie.
2wb / 2006-06-12 20:54 / Tysiącznik na forum
w takim razie trzeba pamietac ze hiistoria lubi sie powtarzac
OINKOINK / 87.96.25.* / 2006-06-12 20:50
dokładnie.
Najpierw jest trend a potem książkę piszą.
A ci co książki piszą nie siedzą na wyspach Ba...... bo też chybiają.
jędrzej / 2006-06-12 20:26 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A i jeszcze jedno!

RÓBCIE NOTATKI !!! Nie tylko kursów, komunikatów i walut, ale i własnych emocji - to jest często dobry subiektywny wskaźnik - warto nauczyć się z tego korzystać.
NIE POLEGAJCIE TYLKO NA WŁASNEJ PAMIĘCI - RÓBCIE NOTATKI !!!
jędrzej / 2006-06-12 20:23 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Powtarzam i będę powtarzał:
Uczcie się, teraz można się dużo nauczyć - jak rozpoznawać szczyt hossy i jak rozpozróżnić korektę od odwrócenia trendu! Teraz warto być pilnym obserwatorem (nie tylko GPW, ale i szerokiego rynku)

Z kolei prośba do tych co uczyli się pilnie po pęknięciu bańki internetowej:
Po czym rozpoznamy dno bessy, ew. powrót wzrostów? Z jakim wyprzedzeniem umacnia się wówczas złotówka? Jakie są inne sygnały? Popyt na obligacje?

Ci którzy bez emocji (czyli bez zaklinania deszczy) wyczują dno bessy - mają szansę na prawdę dużo zarobić!

Każdy upadek trzeba wykorzystać aby zmądrzeć, inaczej cała ta zabawa nie ma sensu. A bessa (zwłaszcza tak dynamiczna) nie zdarza się często!
pchelek / 195.187.99.* / 2006-06-13 12:29
panie jędrzeju - święta prawda - mialem kase w funduszach - w pore [troche pozna] sie wycofalem - moglem miec duzo - no mam mniej - taka historia co sie aktualnie odbywa przed moimi oczyma to nauczka na cale zycie - nie licz wylacznie na wzrosty - sluchaj sie madrzejszych od siebie - jak na tym forum np. - sledz uwaznie wskazniki - tego nie da zadna uczelnia - czekam na besse - juz teraz spokojnie - ma Pan absolutna racje - nic tak nie uczy jak bolesny upadek - i tak na marginesie - w ciekawych czsach zyjemy [tu na forum tez padlu swiete slowa - to fundusze przegrzaly m.in. gielde do czerwonosci i nie mialy w koncu gdzie inwestowac przynoszonej workami kasy - czesto pozyczanej w banku za rogiem - to sie musialo tak skonczyc - pozdrawiam - milo was sie czyta
Kane / 2006-06-12 20:32 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
dobre podejście Jędrzeju - nauka i wnioski z obserwowanych zdarzeń, czasem są ważniejsze od zysków czy strat :)

Też jestem ciekaw, kiedy znów się przerzucić na zarabianie na wzrostach, ale na razie to chyba niemozliwe. A przynajmniej bardziej ryzykowne, niż zarabianie na spadkach.
wodnik / 83.18.125.* / 2006-06-12 20:27
w tej chwili zaczynasz opowiadać głupoty jeśli chcesz wyczuć dno to patrz na usa i tyle wszystkie giełdy swiata idą za usa i tyle a co do złotówki w tej chwili to jest reakcja na stopy w usa i europie
sosna / 2006-06-12 21:04 / Kupujący na górkach
Ktoś z "uznanych" niedawno tutaj pisał, że giełda to więcej psychlogii aniżeli analizy fundamentalnej czy technicznej. Te wszystkie wskaźniki makroekonomiczne mają zachęcać ludzi do kupna akcji itp, a wtedy giełda się odbije. Ale póki co ludzie sprzedają i boją się inwestować, więc patrzenie na usa nic w najbilższym czasie nie da. Po takich spadkach w ostatnich dniach nietrudno przewidywać dalszej korekty.
jędrzej / 2006-06-12 20:41 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Gdyby to było takie proste, to już dawno byłbym milionerem! Co ma tu do rzeczy patrzenie tylko na USA? Potrafisz tam wyczuć dno bessy? Z czego niby?
Ryba / 2006-06-12 23:22
Tak ostry zjad ma tę "zaletę" że jest otrzeźwieniem dla wszystkich, a nowym graczom, którzy wyjdą z pewnymi stratami, pozwala się nie ugotować na dobre przy spadkach powiedzmy 0,2 - 0,9 indeksu. Poprostu to ostro daje do myślenia i wymusza jakieś działanie.
jaca / 83.18.125.* / 2006-06-12 19:54
No to teraz ci którzy są tacy pewni bessy niech przechodzą na krótkie
Kane / 2006-06-12 20:41 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
przechodzą na krótkie? od ok. miesiąca na krótkich można było nieżle sie obłowić :)
a czy krótkie, to jakiś wyrok? cały urok kontraktów, to magia: "mam i nie mam".
Teraz mam, a za minute nie mam :P
avi / 2006-06-12 19:47 / portfel / Bywalec forum
bessa, bessa- błagamy ją żeby da Nas przyszła... ( a bynajmniej, wszystko robimy żeby tak było) wpadamy w panike i wszystko wyprzedajemy, bezsensownie zaniżając kurs.... ludzie chyba za dużo mają kasy, bo tak nią szastają na lewo i prawo...... gdy by nie było paniki, nie bylo by takiego koszmaru.... a tak mamy - to co chcieliśmy.... brak cierpliwości i słabe nerwy- to niedobrzy doradcy inwestorow! dopóki nie uwierzymy w naszą giełde- dotąd tan koszmar się nie skończy, niestety........ :-(
Kane / 2006-06-12 20:26 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
bredzisz avi :) Nie pierwszy raz na tym forum. Zastanawiam się, co ma cierpliwość do zarabiania pieniędzy, gdy kursy spadają i przychodzi mi tylko jedna myśl: trzeba trzymać krótkie, gdy kusi chęć zrealizowania na nich niezłych zysków.

Przez pół roku można było zarabiać na wzrostach. Teraz można zarabiać na spadkach. Sami sobie stwarzacie problemy, zamiast zająć się pomnażaniem swoich pieniędzy, Wypisujecie na wyścigi swoje życzenia i marzenia co do sytuacji na parkiecie, a zupełnie pomijacie fakty. Spójrzcie na to co się dzieje i dostosujcie się do wydarzeń - zaczniecie zarabiać i nie będziecie na tym forum ciągle biadolić #%

warren buffet vel grajek - ten, kto Ci nadał tytuł : "uznany gracz giełdowy" chyba nie zrozumiał żartu osób, które cię zgłosiły do tego tytułu :P:P

Balony zaczęły pękać - czy to już koniec spadków? hmm, ktoś ma ochotę na Bioton w promocji? To pytania retoryczne.

Słyszałem, że zarzadzający znanym funduszem inwestycyjnym zmienia pracę - czyżby stwierdził, ze czas prosperity i ogromnych premii się na razie skończył?
gg / 83.31.62.* / 2006-06-12 19:39
Jestem do tyłu na Arce 2 tys co radzicie ?
brydzia / 2006-06-12 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
jedna pensja co to za strata
admin / 85.89.170.* / 2006-06-13 00:35
Gratuluję pensji. Wszystko zależy od tego czy to są pieniądze pożyczone czy własne, bo jeżeli pożyczone to wspólczuje.
avi / 2006-06-12 19:51 / portfel / Bywalec forum
co to za strata- ja ogolnie na akcjach stracilam już z 30 tysiaków - tj dopiero problem......
edek / 82.139.15.* / 2006-06-12 19:49
ale masz problem chłopie
ja mam 20 tys w plecy
nina / 80.53.95.* / 2006-06-12 22:29
powiem ci na pocieszenie, że ja 66 tyś. I chyba już sobie popłaczę....
ak / 83.18.125.* / 2006-06-12 19:49
przenies do pienieznego a pod koniec czerwca wroc na 3 tygodnie a potem chyba w grudniu
warren buffet / 2006-06-12 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobry wieczor. piekna sesja. poprostu piekna. szkoda mi tylko emerytow z funduszow wplacajacych na poczatku maja. spadki nakręcą spadki.

Panie Danielu czy ta sesja juz wstrząsneła panem, czy jeszcze trzeba wiecej :D :) ?
littlephobos / 2006-06-12 19:34 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jak sądzicie wypaliłby numer z kupieniem jutro rano Elka i sprzedaniem go na jakiejś górce (albo może odbicie będzie) w końcu spadła krowa z 48-ósmego piętra?
littlephobos / 2006-06-12 19:34 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
oczywiście chodzi tylko o jutro
hektor / 2006-06-12 20:59 / portfel / Twardy Komar na giełdzie
Lepiej postaw na Polaków w meczu z Niemcami
- pewniejsza inwestycja niż w elka.
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-06-12 19:23
Niewidzialna ręka rynku zgarnęła drobniaki polskich ciułaczy którzy wpakowali swoje grosze na giełde !!! . Historia znów sie powtórzy za 4 lata - i znów niemiłosiernie Spekula złupi drobniaki niepoprawnych ciułaczy. Ciułacze nigdy i nigdzie niczego sie nie nauczą. Są niepoprawnymi optymistami - i za to biorą finansowa chłoste na goła pupę. Hammer it into your empty head - giełda nie jest dla Was !. Ale jak to wytłumaczyc taksówkarzom i fryzjerkom ??
jaca1 / 83.18.125.* / 2006-06-12 19:53
gadasz głupoty najpierw trzeba się sparzyć zeby się nauczyc ci którzy dzis się umoczyli duzo się nauczą i dowiedzą i przy następnej bessie to oni bedą sprzedawać tym którzy wtedy będą swierzakami
anna. / 2006-06-12 19:33 / Uznany Gracz Giełdowy
albo listonoszowi ze Zlotopolskich :)
newyorker / 81.210.104.* / 2006-06-13 00:24
to nie bessa to krach! :) nie jest mo do smiechu ... mam betacom np ,ale zastanawiam sie czy nie odac do sadu analitykow tak jak robi sie to w USA....
swoja drogą moze czas sprawdzic te nadmuchane spolki bo manipulowanie kursem jest prawnie zabronione! czas aby zajac sie skotanami biotonami i innymi wydmuszkami w postaci getinu a wtedy znajda sie srodki na prawdziwe akcje!
OINKOINK / 87.96.25.* / 2006-06-12 19:32
po co kupuja?
Zeby ktos zyskal ktos musi wtopic.
teraz jest wtapianie.
Jedna wielkia ubojna.
Byki z kopytami mielone.
OINKOINK / 87.96.25.* / 2006-06-12 19:17
WIG20 spadnie do 2400
obserwator / 83.14.190.* / 2006-06-12 19:03
jak to sie ma do tak swietnie rozwijajacej gospodarki.
bessa i hossa w rekach mafijnych decydentow
macjusz1 / 148.81.117.* / 2006-06-12 19:27
no i qrwa umoczyłem
oinkoink / 87.96.25.* / 2006-06-12 19:35
Odkup jak wig20 do 2400 spadnie.
Adaśko / 83.31.148.* / 2006-06-12 18:57
zorro i obserwator burzy chyba znikly wam napisy "Analityk gieldowy".Nigdy nie bedziemy lepszym narodem jak bedziemy sobie wzajemnie tak zyczyc.Jesli macie napisac cos zlosliwego pod moim czy innych adresem to zachowajcie to dla siebie.Kazdy ma swoje klopoty i nie musicie dokladac.A tak ogolnie to pozdrawiam i zycze wysokich zarobkow na tej bessie heh.
Zorro / 212.76.37.* / 2006-06-12 19:12
Regulamin forum
Zorro / 212.76.37.* / 2006-06-12 19:22
sprostowanie , w stosunku do dwóch piszących byłem złosliwy.
Zorro / 212.76.37.* / 2006-06-12 18:37
Jaką bessę, taka tam korekcina i tyle. Pisałem kilka dni temu, bessa dopiero przyjdzie, i to taka, że ci IDIOCI, którzy dzisiaj kupowali, będą beczeć jak STADO BARANÓW !!!
a NA RAZIE WSZYSTKO ZGODNIE Z PLANEM , tych którzy wiedzą w co grają.
No cóż , cdn
To tyle, trzymajcie fason , takie tam parę procent dla takich zawodowców, jacy się na tym forum "produkują" i "inwestują" w tym naszym kur****dołku , to się gumką wytrze, hahaha.
obserwator burzy / 83.11.251.* / 2006-06-12 18:43
haha, masz racje, forum pelne zawodowcow , co to dla nich, oni wiedza lepiej ze to juz "dołki" i ze maja "promocje".i ze gorzej byc nie moze.No fakt, jak sie obseruje gielde od kwietnia lub maja to z tej perspektywy juz jest dno, ale oni nie sa w basenie tylko w brodziku.do prawdziwego dna jeszcze hola hola
BipBlop / 2006-06-12 19:30 / portfel / "Dr No"
Dalej oliwy do ognia!!!
Jak juz wszyscy beda nazekac, to znaczy ze wchodzimy od nowa :)
obserwator burzy / 83.11.251.* / 2006-06-12 18:30
no wreszcie, wreszcie padlo to slowo na B z Panskich ust...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy