Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Nord Stream za unijne pieniądze?

Nord Stream za unijne pieniądze?

Money.pl / 2009-02-18 18:30
Komentarze do wiadomości: Nord Stream za unijne pieniądze?.
Wyświetlaj:
F-16 / 79.162.171.* / 2009-02-18 19:54
Niejaki G. Schroder – polakożerca, jako kanclerz Niemiec podpisał umowę na budowę „wielkiej rury” po dnie Bałtyku. Wiedząc, że nie ma szans na reelekcję, załatwił sobie ciepłą, lukratywną podsadkę u Kacapów w „córce” Gazpromu, która zajmie się budową rury z pominięciem terytorium Polski. Za to, ta gnida w cywilizowanym świecie powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej (wykorzystywanie stanowisk publicznych do czerpania korzyści majątkowych). Ale widać, że nie tylko w Polsce, ale również w Helmutolandzie są równi i równiejsi..
Niemcy są odpowiedzialni za dwie największe tragedie XX wieku.- I i II wojnę światową na której zginęło dziesiątki, jak nie więcej milionów żołnierzy i cywilów. A teraz - 63 lata po zakończeniu najstraszliwszej wojny wszechczasów, mają czelność dyktować Europie i USA, kto może być, a kto nie członkiem UE i Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Ponad głowami Polaków dwóch największych polakożerców Schroder i Putin decydują, że rura pobiegnie po dnie Bałtyku, zagrażając florze i faunie tego akwenu wodnego. Projekt ten jest wymierzony w najbardziej żywotne interesy Polski. Helmuty zapłaciły Francji ciężką kasę (miliony marek w złocie) za zniszczenia wojenne spowodowane I wojną światową. Polska za znacznie większe zniszczenia wojenne spowodowane najazdem Niemiec hitlerowskich nie dostała ani feniga. Polska za planową z zimną krwią eksterminację Narodu Polskiego, która skutkowała wymordowaniem kilku milionów naszych obywateli, w zamian od Helmuta dostaje „gest Kozakiewicza”!!!
POLAK_DUŻY / 88.18.234.* / 2009-02-18 22:02
A PUKNIJ SIĘ TY GŁOWĄ O ŚCIANĘ. TAKIEGO STEKU BZDUR OPARTYCH NA EMOCJACH, ALE PRZY ZERO ARGUMENTÓW, DAWNO NIE SŁYSZAŁEM. WŁAŚNIE TAK PRZEGRYWA SIĘ SPRAWY POLSKI, DROB NY PROWOKATORZE.
F-16 / 79.162.171.* / 2009-02-18 19:59
Helmuty dogadały się z Kacapami w sprawie zdominowania rynku gazu w Europie. Będą dwa kurki gazowe w Europie, pierwszy w Rosji, drugi w Niemczech. Po uruchomieniu Nord Stream wszystkie inne gazociągi biegnące do Niemiec m.in. przez Polskę i Białoruś zostaną zamknięte np. z przyczyn technicznych, jak ropociąg do Możejek. Wiele krajów, a w tym Polska zostaną oddane pod polityczny-energetyczny dyktat Rosji i Niemiec. Taki jest prawdziwy cel projektu NORD STREAM. To projekt polityczny nie ekonomiczny. Gdyby był to projekt biznesowy, to gazociąg byłby budowany lądem a nie po dnie morskim, co jest wielokrotnie droższe i niesie za sobą ogromne zagrożenia ekonomiczne, ekologiczne i militarne.
issael / 94.254.130.* / 2009-02-18 22:10
no to napisałeś się
i co z tego?
nie bardzo to jest logiczne, chociaż emocjonalne, ale w gospodarce i polityce nie emocje sie liczą,
emocje sa potrzebne , ale do wywoływania ich w plebsie, emocjami steruje sie, a nie im ulega.
mozna sobie wrzeszczeć do woli, mozna rozdzierać szaty jak Rejtan i krzyczeć "nie pozwolę", tylko co z tego?
to nie sa zadne argumenty w zeczywistm swiecie,
pozatym co to za argumentacja/ gaz tak czy siak jest Rosyjski, a ze polska przpultała swoja sznse .. to nic nie poradzi, przypominam ze miał byc budowany gazociag własnie przez Polske, i wtedy to polska miała obiekcje i blokowała, bo była pewna ze ma ruskich w garści, i predzej czy poxniej ruscy musza zgodzić sie na warunki jakie stawia Polska.
teraz jak juz jest za puźno, Polska jest gotowa, na to na co wczesniej nie była, niestety rosja i niemcy dogadały sie, i chyba juz tak pozostanie.
F-16 / 79.162.171.* / 2009-02-19 03:13
To był d u ż y błąd. Nie chcieliśmy sobie zrazić Ukrainy (sic!). Daliśmy tak dużo, a w zamian – z drugiej strony - nie było nawet słowa przepraszam za zbrodnie na Wołyniu.
Wiek XXI według ekspertów ma być wiekiem terroryzmu i wojen o surowce. Najbardziej prawdopodobne, że batalie te będą się rozgrywać zamiast na polach bitew - w salach konferencyjnych. A ostatecznym zwycięzcą zostanie ten, kto za gaz da więcej, a nie ten, kto ma więcej czołgów. Zapewnienie sobie już dziś dostaw strategicznych surowców - przede wszystkim nośników energii - staje się kwestią fundamentalną dla przyszłości gospodarki każdego kraju. Helmuty - podobnie jak i my - nie uskarżają się na nadmiar surowców energetycznych. Górnictwo węgla kamiennego prawie już nie istnieje, wciąż natomiast wydobywa się w dużych ilościach węgiel brunatny (np. na terenach byłego NRD). Niemcy są więc skazani na import tak gazu, jak i ropy naftowej - podstawowych surowców energetycznych. Niemiecki import gazu jest około dziesięciokrotnie większy niż Polski i wynosi ponad 90 mld m3 Niemcy ten strategiczny surowiec sprowadzają w większych ilościach z sześciu krajów. Około dwóch miliardów gazu dostarcza mała Dania. Ponad 20 mld m3, to import z Holandii (duże złoża pod dnem Morza Północnego). Z podobnie zlokalizowanych, ale brytyjskich złóż płynie około 3 mld m3. Stosunkowo niewielkie ilości gazu Berlin kupuje na Ukrainie. Największymi dostawcami gazu na rynek Helmutów jest Norwegia (ze sprzedażą ponad 26 mld m3) oraz Rosja. Ta ostatnia sprzedaje do Niemiec aż 36,5 mld m3. paliwa. Co ważne, tylko te dwa ostatnie państwa mają rezerwy surowca, które mogą być dostarczane jeszcze za kilka, kilkanaście lat. Jednak zasoby Rosji sięgają 26,6 proc. całych światowych potwierdzonych rezerw gazu. Natomiast Norwegia ze swoim zaledwie 1,3 proc. lokuje się na tej liście gdzieś pod koniec drugiej dziesiątki. Nic więc dziwnego, że znaczenie dostaw gazu z Rosji będzie rosło i Niemcy dobrze zdając sobie z tego sprawę, i już teraz czynią kroki, by dodatkowe ilości gazu mogły do nich dotrzeć. Ale, czy Rosja jest przewidywalnym partnerem handlowym?. Nie będę się rozpisywał o oficjalnej „doktrynie wykorzystania surowców energetycznych” przez FR. Czas pokaże, co z tego wszystkiego wyjdzie.
ottt / 2009-02-18 18:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niech sobie budują imerium jedni i drudzy ale dlaczego za polskie pieniądze?
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-18 18:30
Kolejny sukces polityki zagranicznej rządu. Pan Bartoszewski tak krytykował nieudolną politykę poprzedników, a sam nie załatwił w rozmowach z kanc. Merkel nic:
- Niemcy zabiegają o budowę rury - miedzy innymi za nasze pieniądze
- Centrum Wypędzonych będzie tworzone wg starej formuły i z udziałem pani Steinbach
- Niemieckie Sądy dla nieletnich nie zmieniły nastawienia do polaków

w dodatku, Bartoszewski dorobił się w Niemczech opinii pieniacza i aroganta:)
ottt / 2009-02-18 21:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak to: Bartoszewski nie załatwił?
Załatwił! Polskę załatwił!!!

Najnowsze wpisy