Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowe dowody - urzędnicy będą wiedzieć wszystko

Nowe dowody - urzędnicy będą wiedzieć wszystko

Wyświetlaj:
wolny człowiek / 83.31.249.* / 2009-12-26 11:52
Straż miejska dostała prawo przeszukiwania bagażu i rewizji każdego obywatela prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/261430,straz_miejska_przeprowadzi_rewizje_osobista.html

albo zbieranie danych o dzieciach http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7373895,Resort_edukacji_bedzie_zbieral__dane_wrazliwe_.html

Pytam się: Czy to zapewni wolnośc obywatelom?

STOP INWIGILACJI!!!
Very God / 85.222.87.* / 2009-06-26 15:56
FUCK NEW WORLD ORDER !!!
Wapniak / 2009-04-18 01:51 / Tysiącznik na forum
..."ale tylko w zakresie niezbędnym do załatwienia danej sprawy." - mnie się to nawet bardzo podoba. Państwo otoczy mnie całkowitą troską. Przynajmniej nie zginę. Włączy kod i ........ ?
Z tego co słyszałem to mamy już komórki, ekrany TV i kto wie co jeszcze naszpikowane pluskwami. Więc jak można się domyślać, warto było poświęcić te trzy tysiące ludzi w WCT na walkę z terroryzmem, co? Więc uwaga terroryści lub niezadowoleni...
Tak na marginesie. Komunie takie metody się nawet nie śniły. Gdyby miała takie możliwości, trwała by do u....
śmierci.
Dominika_88 / 83.238.233.* / 2009-12-22 06:38
Podoba Ci się to? Włączy kod i wszystko będzie w porządku... ale można tez w drugą stronę. Jak ktoś jest niewygodny to mu ten kod wyłączyć. Na razie tylko takie dane, a potem będą chcięli dokładać i w końcu z naszej prywatności nie będzie nic.
Dominika_88 / 83.238.233.* / 2009-12-22 06:38
Podoba Ci się to? Włączy kod i wszystko będzie w porządku... ale można tez w drugą stronę. Jak ktoś jest niewygodny to mu ten kod wyłączyć. Na razie tylko takie dane, a potem będą chcięli dokładać i w końcu z naszej prywatności nie będzie nic.
irol / 89.101.28.* / 2009-04-17 14:17

"Urzędnik otrzyma specjalny kod, który pozwoli mu na dostęp do danych, ale tylko w zakresie niezbędnym do załatwienia danej sprawy."

Taa, Sraja Muchy bedzie wiosna.
papa! / 89.230.196.* / 2008-12-26 12:22
Zanim nastanie zapowiadana "wielka ciemność", czyli rządy antychrysta, świat musi się na to przygotować. Prorok Jan w Apokalipsie zapowiedział, że Antychryst będzie miał władzę na każdym ludem, szczepem, językiem i narodem. Aby było to możliwe, musi powstać jednolity system. Ten system powstaje już dziś, a służy temu globalizacja. Wzrost rozwoju globalizacji rozpoczął się nie tak dawno, a im bliżej zapowiadanych wydarzeń, tym większe tempo rozwoju centralizacji świata. Choć to dopiero przyszłość, to warto przytoczyć tu jeden przykład, który posłuży jednoczeniu. Elektroniczne, trwałe znakowanie ludzi, tak by każdy był rozpoznawalny, gdziekolwiek by się znalazł. Oczywiście pomysł zrodził się w Ameryce, gdzie trwają już testy. System ten zostanie wprowadzony w najbliższych latach. Europa również przymierza się do wprowadzenie tego pomysłu w życie. Oficjalnie cel tego przedsięwzięcia jest jeden - wyeliminowanie terrorystów, jednakże każdy rozumujący człowiek zauważy w tym chęć zarządzania wszystkim ludźmi - władza absolutna. W najbliższych latach cały świat będzie podlegał temu systemowi, i jak zapowiedział prorok Jan:

[...] mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.
ogre / 217.98.102.* / 2008-12-25 14:44
a gdzie jest rzecznik praw obywatelskich , gdzie jest zgodność z konstytucją???????????
takie dowody nie są Polakom potrzebne, w pewien sposób ograniczają naszą suwerenność nie można im na to pozwolić trzeba bojkotować te ich karty biometryczne które chcą nam zafundować, wsadzcie je sobie w D....
picownik5 / 2008-10-04 20:31 / Bywalec forum
Ciekawe ile bedzie kosztować dostęp do danych? oczywiscie wiecie o co chodzi, kiedy nastąpi pierwsze włamanie do bazy ?????????????
ANY-ILLUMINATKA / 194.88.224.* / 2008-10-03 00:47
W ARTYKUL ZAPOMNIELI DODAC ZE BEDA TEZ MIELI NASZE DNA!!!! I ODCISKI PALCOW !
to kolejny krok elit rzadzacnych do przejecia calkowitej wladzy nad obywatelami! jesli sie nie zbuntujemy i nie "obudzimy" z marazmu to sami sobie bedziemy winni!!!!!!!!!!!!!!!PREDZEJ MNIE ZAMKNA ZA KRATKI NIZ WYMIENIE DOWO NA TO COS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
free / 87.207.108.* / 2008-09-08 11:18
New World Order, kolejny etap... ;]
dlug / 82.139.47.* / 2008-09-08 21:33
new world order zgadzam sie ja pier.... nie zmienie
gruby rychu / 83.8.231.* / 2008-01-19 13:21
eee, a mówili że totalitaryzm przetrwał jedynie w korei i na kubie
wolnomysliciel / 217.11.139.* / 2008-01-09 14:52
Problem polega na tym,że będzie to toalna ingiwilacja,że można ją wykożystać w słusznej sprawie ale i w złej.
A co będzie jeżeli znajdzie się oszołom , który wygra demokratyczne wybory i zapragnie mieć nieoganiczoną władzę nad wszystkimi , nie zniesie żadnej krytyki i odmiennej opinii na żaden temat i zapanuje nad tym narzędziem. To się w historii już zdażyło nie mieli tlko tak doskonałych narzędzi. Czy jesteśmy pewni,że demokracja nas uchroni przed taką możliwością.Czy jesteśmy pewni,że mamy już wolność na wieczność , czy wogóle jest wieczne i stałe.
larson41 / 2008-01-14 10:18 / Bywalec forum
Po co nowe dowody?pacjent(obywatel z czipem,kolczykiem w uchu) policjanci z czytnikami ,spanie ,praca, okreslone godziny -prokreakcja -jeden ,dwa dni w tygodniu!,dzielnice -obozy i szafa gra nie?
Lechosław1 / 87.99.0.* / 2008-01-04 17:53
To co obecnie się odbywa w urzędach w związku z narzuconym przez nasze państwo, mieniące się demokratycznym państwem prawa, obowiązku wymiany dowodów osobistych*) jest nie tylko ograniczaniem wolności i praw obywatelskich, ale zwyczajnym draństwem. Nie tylko, że urzędy wyłudzają od wszystkich obywateli haracz w wysokości 30 PLN jeszcze przed złożeniem wniosku o nowy dowód osobisty, to urzędnicy przy okazji rozpatrywania tych wniosków mają narzucone przez swoich zwierzchników zadanie obciążania petentów czynnościami poprawienia błędów w ich dokumentach, popełnionych przez samych urzędasów. W takich przypadkach odrzucają wnioski i odmawiają wymiany dowodu osobistego. I to wg nich petent prawem kaduka ma odpowiadać za brak haczyka przy ę lub ą, albo kreseczki nad ó, ś, ć, ź, ń, kropki nad ż itp. podobne niedoróbki popełnione przez innego urzędnika w dokumentach stanu cywilnego. Musi złożyć wniosek o sprostowanie, za co wyłudzą haracz 33 PLN za poprawienie aktu urodzenia, a np. 39 PLN za poprawienie ich własnych błędów w akcie małżeństwa itd. Dodatkowo trzeba dojeżdżać do urzędów stać w kolejkach i czekać na osobiste złożenie wniosku o poprawienie ich zaniedbań. Dopiero po poprawieniu błędu zainteresowany wymianą dowodu może pojawić się ponownie w urzędzie z wnioskiem, oczywiście bez gwarancji, że znów się do czegoś nie doczepią.

Obecnie obowiązujące procedury, że to obywatel musi płacić za błędy popełnione przez pracowników administracji są chore i mobilizują urzędników do jeszcze większego brakoróbstwa. To nie jest normalne, bo każdy ich błąd daje możliwość zwiększenia dochodu urzędów ze ściąganych opłat. Po prostu brak słów jak coś takiego właściwie nazwać. To jest wg mnie zakamuflowane złodziejstwo albo gangsterstwo. Jak byście to nazwali?

Jak tu czytam, to jeszcze nie koniec cyrku z dowodami osobistymi. Jak podał portal Onet.pl dziś za "Dziennikiem", że obecne dowody stracą na aktualności już za rok. Podobno MSWiA uspokaja, że "nawet jeśli pierwsze dowody biometryczne trafią do rąk Polaków już w przyszłym roku, to nie będzie przymusu wymiany obecnie obowiązujących dowodów w postaci plastikowych kart". Nie wierzę w takie kłamliwe zapewnienia, bo kiedy mojemu znajomenu wydawano jeszcze zielony dowód, to też go informowano, że "nawet jeśli nowe dowody...... trafią do rąk Polaków już w przyszłym roku, to nie będzie przymusu wymiany obecnie obowiązujących dowodów". To kolejny przykład zakłamania, dezinformacji i łamania przez administrację państwową konstytucyjnej zasady demokratycznego państwa prawa mówiącej, że prawo nie działa wstecz. Należy spodziewać się już za rok kolejnych pomysłów na ściąganie obowiązkowego haraczu od obywateli za koleny nowy dowód i powtórki cyrków z dowodami osobistymi.

---------------------------------------------

* - Możliwość uzyskania w Polsce dowodu osobistego jako krajowego dokumentu tożsamości wprowadzono rozporządzeniem Prezydenta RP z 16 marca 1928. Dokument wystawiany był [u]na żądanie[/u] zainteresowanym osobom za opłatą 60 groszy i [b]NIE BYŁ OBOWIĄZKOWY[/b]! Dopiero okupant w czasie II wojny wprowadził obowiązek legitymowania się dowodem osobistym (niem. Personalausweis lub krócej Ausweis), powołując się przy tym na cytowane rozporządzenie. Zawdzięczamy to Hansowi Frankowi - nazistowskiemu gubernatorowi Generalnego Gubernatorstwa na okupowanych terenach Polski, którego rezydencja mieściła się na Wawelu, a który odpowiedzialny był też za eksterminację narodu polskiego i masowe zbrodnie na terenie Generalnego Gubernatorstwa oraz planowe niszczenie obiektów kulturalnych i dóbr materialnych w Polsce. Hansa Franka uznano po wojnie za zbrodniarza wojennego i został skazany za zbrodnie wojenne przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze na karę śmierci przez powieszenie. Jego dzieło - jak widać - jednak się uchowało. W całym okresie powojennym nasze władze kontynuowały ten faszystowski preceder i widać stale go ulepszają. A przecież Konstytucja RP wyraźnie zakazuje wzorowania sie na faszyźmie i innych formach przymusu wprowadzonych przez systemy totalitarne.
cbck / 79.190.28.* / 2008-09-10 12:43
Właśnie zgubiłem portfel z dokumentami. Już się łapię za głowę ile będę musiał zapłacić. Aktualnie jestem bezrobotny i dostaję całe 400zł zasiłku na miesiąc :)
hypcio1902 / 83.31.33.* / 2007-12-30 21:03
niedługo sam PESEL 2 nie wystarczy i wpadną na pomysł by wypalić numer na przedramieniu, a historia znów zatoczy koło, eh.....
Dziękuję ci o SOLIDARNOŚCIO!!!!
Solidarność taką samą prawdą jak Arbeit Macht Frei
morsik / 77.114.69.* / 2007-12-31 19:17
...piernik do wiatraka ma tylko tyle, co 2 wspólne litery... zanim coś napiszesz, dziaduniu z 1902, pomyśl... używanie mózgu to naprawdę niewelki wysiłek - wystarczy wyłączyć na moment telewizor...
hypcio1902 / 83.31.36.* / 2008-01-14 09:03
niektórzy używają mózgu aż nadto :D - co za dużo to nie zdrowo!!!
Ps. prędzej jestem z 1982
podobywatel / 213.238.75.* / 2007-12-30 07:24
No to za rok-dwa, pierwsi uchodźcy na Białoruś. Tam nie ma dowodów, a ważny 10 lat paszport uzyskuje się szybko i płaci mało. I mozna spokojnie w nocy po Mińsku spacerować. Rozrabiaków "w try miga" pacyfikuje milicja.
naprawdę / 91.189.72.* / 2008-09-30 21:36
o Białorrusi myślę od jakiegoś czasu
Lee Voytee / 89.79.23.* / 2007-12-30 06:33
Tak... Orwell to przewidział ale nie sytuację w komunie tylko to co ma się stać obecnie i nie tylko w Polsce (bo w Stanach już każdy przyjezdny musi mieć swoją kartotekę na co narzekają Polacy starający się o wizę. A olać ich!). Totalna inwigilacja będzie postępować bo sami wkładamy karki w te dyby pozwalając partyjniackim gremiom z sejmu na ich samowolne decyzje. A z innej strony sami włożyliśmy karki w te dyby akceptując w referendum przystąpienie do supertotalitaryzmu jakim jest unia która teraz nam dyktuje warunki. Niedługo w ramach usprawniania administracji będziemy mieć wszczepione mikroczipy pod skórą bez których nikt nie będzie miał prawa do życia ( pracy, mieszkania, jedzenia itp).
O tym trąbiły niezależne źródła ale mało kto na to zwracał uwagę a większość uważała za bzdurę - to teraz się przekonają
naprawdę / 91.189.72.* / 2008-09-30 21:41
mówisz moim językiem więc masz mój głos, ale ja naprawdę zbojkotuję dobiero wklejanie chipów - narazie tylko się wściekam - jak rozmawiam o tym ze znajomymi z pracy( to nie sa moi przyjaciele) to włosy jeżą mi się na głowie - wyborcza tvn 24 itd
ostatecznie myślę że ten terror długo jednak nie potrwa może parę lat, ale ile krwi upuści ?
morsik / 77.115.23.* / 2007-12-30 14:53
Może powtórzę, bo jakoś nikt nie podejmuje tematu. Ze strachu?:
Ale jaja! Ten naród jest już bez jaj! Czy nikt nie pomyśli o
tym, żeby tę "wymianę" po prostu zbojkotować! Nie wymieniamy dowodów i już! I co nam zrobią? Wymienią społeczeństwo!? OŚWIADCZAM: NIE WYMIENIAM DOWODU OSOBISTEGO - JEST ON MI DO NICZEGO NIEPOTRZEBNY!!!
wolny człowiek / 83.31.249.* / 2009-12-26 12:05
Nieposłuszeństwo obywatelskie - nie chcę być więźniem we własnym kraju
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy