Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Oburzeni wyjdą na ulice tysiąca miast. Nadciąga rewolucja?

Oburzeni wyjdą na ulice tysiąca miast. Nadciąga rewolucja?

Wyświetlaj:
patrowicz / 78.154.88.* / 2011-10-15 13:17
Tylko po co??

mariusz patrowicz
Elendir / 2011-10-15 13:13 / Łowca czarownic
Kali brać pieniądze to dobrze.
Kali oddawać pieniądze to źle.
burak 2 / 84.10.25.* / 2011-10-15 13:05
Zarabialem 5 tys wydawalem 2 tys resztę odkładałem.Teraz mógłbym nie pracować i żyć.Więc możni tego Świata ?zrobili kryzys sztucznie by te pieniądze zdewaluować .I bedę musiał pracowac dalej.I O TO WTYM WSZYSTKIM CHODZI .Jesteśmy wszyscy niewolnikami możnych tego Swiata
pewnik / 84.10.25.* / 2011-10-15 12:58
Tak narodzi się nowy Marksizm+ Lenin fajnie.A takie mialo być bogzctwo w USA
kacza sprawiedliwość / 89.174.236.* / 2011-10-15 12:20
Na to całe zamieszanie to tylko jeden człowiek może pomóc- jest nim nie kto inny jak sam Pan Prezes K. - "zbawca Narodu" polskiego:))) Może okazać się również wybawcą całej Europy a jak dobrze pójdzie to może zbawi cały świat, kto wie?:)))
agawa122 / 84.38.16.* / 2012-01-25 08:50
tak bardziej prostackiej i podłej opinii w tej kwestii jeszcze nie doświadczyłem.
Polacy jak Białorusini, zniosą niejedno / 79.185.168.* / 2011-10-15 12:08
Polacy na ulice nie wyjdą. Lubią jak im się przyciska śrubę. No chyba że nie byłoby co jeść i przed drzwiami stał komornik. A to własnie teraz trzeba wyść na ulice zanim ceny poszybują w kosmos.
KOSTAS / 77.236.25.* / 2011-10-17 17:13
PANOWIE FAKTYCZNIE OBUDZCIE SIE RUSZCIE GŁOWĄ IRUSZCIE D ..... MACIE JEDYNĄ SZANSE UPOMNIEĆ SIĘ ONALEŻNY WAM ROZSĄDNY PODZIAŁ EFEKTOW WASZEJ PRACY I PRAWO DO PRACY ORGANIZUJCIE SIĘ W KAŻDYM MIEJSCU I PROTETUJCIE DO SKUTKU RACJA JEST PO WASZEJ STRONIE RUSZCIE SIĘ TO WASZA SPRAWA POMYŚLCIE W CZYIM INTERESIE JEST UTRZYMYWANIE TEGO SYSTEMU NA PEWNO NIE w interesie 99 % NIE DAJCIE SIĘ OGŁUPIAĆ PSEUDO RYNKOWCOM NIEWIDZIALNEJ RĘCE RYNKU ITP BZDETOM NIE PRZYSTAJĄCYMI DO RZECZYWISTOŚCI RAZEM MŁODZI PRZYJACIELE AVANTI
VINCE ROŚTOŚKY / 193.142.210.* / 2011-10-15 14:39
MASZ RACJĘ ,TE TĘPE MUŁY NIGDY SIĘ NIE OBUDZĄ
Sławek40 / 89.74.208.* / 2011-10-15 11:55
Ci co się wypowiadają na tym forum chyba nie do końca wiedzą co piszą, gdzie jest problem i źródło kryzysu. Tzw. zadłużenie to temat-przykrywka po to, żeby jeszcze bardziej gnoić ludzi. Problemem są chciwe i wszechwładne korporacje, które robią z nami co chcą (demonstranci o tym mówią), one się mają dobrze, a my coraz gorzej, zaś politycy (można odnieść takie wrażenie) są na ich usługach. Dzisiejsza demokracja to jest farsa - wciąż te same gęby przy korycie, a przykład polskich wyborów sprzed tygodnia jest tylko potwierdzeniem tego w pigułce. Gdzie jest kryzys? Spójrzcie chociażby na wyniki finansowe niektórych polskich korporacji (niekoniecznie finansowych) - wzrost zysków rok do roku, ale z drugiej strony kolejki do kasy wszędzie, rosnące bezrobocie, ceny i coraz większa bieda niewolników korporacji.
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-10-15 12:13
zysk korporacji ich zachłanność i machlojki w świetle prawa to jedno a ludzka głupota to drugie

powtórzę co napisałem niżej oszczędność to cnota, to cecha ludzi mądrych i roztropnych, którzy wiedza że w czasach dobrobytu trzeba oszczędzać żeby było na czas posuchy, a nie przeżreć i wysrać wszystko co się da, dlatego też biedny nie kupuje tanich rzeczy i ogląda dwa razy każdą złotówkę jaką wyda,
dlatego też biedny robi wszystko żeby nie zadłużać się dodatkowo bez potrzeby.

a nie tak jak było do tej pory - tu karta kredytowa, tu debecik, tu pożyczka, do tego 5 rachunków ror
a potem jest płacz i zgrzytanie zębów
świder / 156.17.251.* / 2011-10-15 12:44
Mam dużo oszczędności i nie mam żadnego kredytu. Żyje bardzo oszczędnie i nie kupuje sobie nowych zabawek. Co dostaje w zamian? Rozpędzającą się inflację która zżera moje oszczędności. Gdybym miał jeszcze jedną szansę nie odkładał bym nic - dociążyłbym jeszcze kredytem i niech się inni za mnie martwią - tak się u nas szanuje oszczędnych!
Elendir / 2011-10-15 13:24 / Łowca czarownic
Bez przesady. Powyżej inflacji można spokojnie oszczędzać.
pewnik / 84.10.25.* / 2011-10-15 13:04
Zarabialem 5 tys wydawalem 2 tys resztę odkładałem.Teraz mógłbym nie pracować i żyć.Więc możni tego Świata ?zrobili kryzys sztucznie by te pieniądze zdewaluować .I bedę musiał pracowac dalej.I O TO WTYM WSZYSTKIM CHODZI .Jesteśmy wszyscy niewolnikami możnych tego Swiata
Sławek40 / 89.74.208.* / 2011-10-15 12:21
Ludzie mówią o problemie globalnym, o tym, że coraz gorzej się żyje, a długi zaciągają Państwa, które potem każą ci spłacać i każą ludziom zaciskać pasa. W tym proteście nie chodzi o pojedynczego Kowalskiego, Schmidta itd., który zanadto się zadłużył i nie ma z czego żyć, bo to jest jego indywidualny problem.
incognitor / 194.106.193.* / 2011-10-15 11:59
Tyle, że kiedy był czas "prosperity", to wszyscy ci oburzeni korzystali pełnymi garściami z dodatków socjalnych, kredytów konsumpcyjnych itp. Trzeba być uczciwym ze sobą samym.
Sławek40 / 89.74.208.* / 2011-10-15 12:09
Zadłużenie jest problemem, które ciągnie się od kilku dekad i nie jest to problem "od wczoraj". Problemem jest rosnące zubożenie społeczeństw, dyktat korporacji, próba "naprawiania finansów" kosztem najuboższych (czyli tzw. szarej masy), a pozostawienie w spokoju zarządów ogromnych firm (czyli możnych tego świata). Bankierzy są tu oczywiście najbardziej wyrazistym przykładem, ale nie jedynym (spójrzcie np. na koncerny naftowe). A problem narastającego wszechwładztwa korporacji narasta w takim samym tempie, jak tzw. kryzys zadłużenia. I cały świat to widzi, zarówno obywatele w tych krajach, które są mocno zadłużone jak i tych mniej zadłużonych.
P.S. A może tak receptą na "kryzys zadłużenia" państw jest wzajemne anulowanie długów jednego kraju względem drugiego - przecież każdy kraj ma długi innego. Ach, zapomniałem, nie da się, bo bankierzy nie zarobią.... Trzeba ogłosić kryzys.
Dedykacja / 78.88.248.* / 2011-10-15 11:45
http://w413.wrzuta.pl/audio/90e0lLtw1IP/andrzej_rosiewicz_-_wincenty_kalemba

Z dedykacją dla nie jakiegol Wincentego... bankiera ...;)

Ciężka jest praca górnika, niełatwa jest praca kelnera…
Tak pieśń się moja zaczyna, pieśń o zachodnich bankierach.
Motyl wiosenny przeleciał - o! siadł! już nurza się w kropli rosy,
a tam zachodnim bankierom za wcześnie siwieją włosy…

Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera.
Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
niełatwe jest życie bankiera.

Legitymację partyjną oddał Wincenty Kalemba,
a tam zachodnim bankierom to włosy stają dęba…
Chłopak pręży muskuły, dziewczyna ma swoje wdzięki,
a wśród zachodnich bankierów to lament jeno i jęki!

Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera.
Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
niełatwe jest życie bankiera.

Skrzypek żebrak samouk, kapelusz leży pod murem,
a tam się bankier zachodni to porwał na siebie ze sznurem…
Jesteśmy trochę szczuplejsi i jakby bardziej roślinni,
lecz za co cierpią bankierzy? Za co? Czy oni są winni?

Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera.
Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
niełatwe jest życie bankiera.

Skowronek gwiżdże beztrosko wśród wiosennego listowia,
a tam bankierzy odchodzą ze względu na zły stan zdrowia.
Płynęła rzeka zielona, płynęła kiedyś w te strony,
a teraz nie ma już rzeki i wysechł strumyk zielony…

Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera.
Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
niełatwe jest życie bankiera.

Dwadzieścia cztery miliardy, po tysiąc dolców na głowę -
i co nam z tego zostało? Trudności paszportowe!
Płynęła rzeka zielona i złote miały być karpie,
a teraz i naród głodny i cała klika się szarpie…

Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera.
Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
niełatwe jest życie bankiera.

Żal mi zachodnich bankierów, choć sam już nie wiem, dlaczego?
Blady księżyc na niebie nie wróży nic dobrego…
Wy wiecie, o co mi chodzi, dlaczego nad nimi dziś płaczę:
a dobrze im tak! krwiopijcy, lichwiarze, wyzyskiwacze,
jeszcze dwie zwrotki rezerwowe na bis!

W łazience prosię różowe beztrosko chrząka i kwiczy,
a tam zachodni bankierzy nie mogą się swego doliczyć…
Mógłbym pożyczyć bankierom, lub w formie dać zapomogi,
lecz nie chcę szafy przesuwać, nie będę zrywał podłogi!

Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera.
Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
niełatwe jest życie bankiera.
Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera.
Graj, cyganie, graj, serce swoje daj,
niełatwe jest życie…byłego premiera
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-10-15 11:20
śmiechu warte
a jak się żyło na kredyt, to było Wam dobrze ??? trzeba było pomyśleć wcześniej a nie tylko "konsumować" bez opamiętania.

oszczędność to cnota, to cecha ludzi mądrych i roztropnych, któzry wiedza że w czasach dobrobytu trzeba oszczędzać żeby było na czas posuchy.

ale ciemna masa potrafi tylko żreć i srać bez zastanowienia
yuki / 77.65.62.* / 2011-10-15 11:01
Teraz to protesty, a jak było można coś zmienić idąc na wybory to w domu na kanapie seriale się oglądało.
Trzeba było iść i zagłosować na Korwina-Mikkego, ale lepij mordę drzeć na ulicy i protestować.
matek12 / 83.22.168.* / 2011-10-15 13:07
Przecież oni protestują m.in też o ponieważ uważają, że państwa nie są socjalne. Czyli to w większości socjaliści, a Ci przecież na prawicę nie załgosują... (informacje z 1 zdania zasłyszalem w jakimś radiu)
yuki / 77.65.62.* / 2011-10-15 13:14
To mogli iść głosować na PiS, albo na SLD oni obiecali wszystko dać.
nethdgh / 109.74.97.* / 2011-10-15 10:58
To bardzo ciekawe. Widząc politykę rządu światowego coś mi nie pasuje. Zdaje mi się że mafia już wie że to się nei skończy bez echa i szykuje sobie opozycje w formie protestujących. Wtedy jest szansa że rewolucja nie wymknie się z pod kontroli. Nic nie pojawi się przypadkowo. Tak samo jak zrobiono to w Polsce z tw. Bolkiem. Według mnie szykuje sie dym na całym świecie i mafia światowa w postaci korporacji się do tego szykuje
ramzez / 212.244.68.* / 2011-10-15 10:53
daremni idioci! zamiast protestowac i strajkowac to byscie sie do roboty wzieli a nie darli te pyski!!Nawet nie wiecie ile panstwo traci przez te wasze daremne protesty!!
Sławek40 / 89.74.208.* / 2011-10-15 12:16
Oczywiście, na obozie w Oświęcimiu też widniał (i widnieje - chyba ku przestrodze) napis "Arbeit macht frei". Jakoś tam ciężka praca nikogo nie uczyniła wolnym tak i teraz - pracując dłużej i ciężej nie zarobisz więcej, a ceny nie spadną. Powiesz - zacznij pracować na swoim? Wielu już pracowało i konkurencja w postaci wszechmocnej korporacji go wykończyła. I za chwilę Ciebie też wykończy. Zostaniemy niewolnikami korporacji.
Budyń / 89.72.232.* / 2011-10-15 15:10
Większość nie dotrwa - dzięki Państwu - do etapu konkurencji z korporacjami.......
Diabeł z piekla / 83.26.37.* / 2011-10-15 10:33
I bardzo dobrze - szykuje się rewolucja hehe :).
Możemy walczyć o nowy lepszy świat, więc nie wiem dlaczego ludzie mają coś przeciwko takim manifestom - jak zaczną być palone samochody, wybijane szyby to będzie można powiedzieć, że wygląda to nieciekawie - ale nieciekawe będzie to tylko z punktu widzenia właścicieli samochodów i lokali.

Rodzi się nowy świat, więc cieszmy się, a nie narzekajmy
yuki / 77.65.62.* / 2011-10-15 10:59
CZyli czekasz na świat (nowy) w którym można palić samochody i wybijać szyby, bo coś mi się tam nie podoba?
Gratuluję marzenia.
Diabeł z piekla / 83.26.39.* / 2011-10-15 15:01
Czekam, aż ten syf zbankrutuje i będzie okazja na lepsze życie :)

Poza tym Ci co 22 lata temu wybijali szyby i niszczyli co się da zostali bohaterami :)
Kraczi / 83.11.90.* / 2011-10-15 10:03
Po pierwsze - do pracy, zamiast na demonstracje.
Po drugie - czytać umowy kredytowe, a nie narzekać.
Puk / 178.73.50.* / 2011-10-15 10:27
Obywatelu Sraczi, miejsca pracy zajęte przez bankierów, a ze złodziejstwa też nie można wyżyć bo rządy nie znoszą konkurencji.
robi ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-10-15 10:21
Do jakiej pracy debilu skoro wszędzie jest totalne bezrobocie.

UE = Eurokołchoz o ambicjach zdominowania Świata pod sztandarem USA
ruc / 188.47.36.* / 2011-10-15 10:06
Tylko że te kredyty zaciąga Państwo na coraz większą liczbę (utrudniających życie) urzędników
TM / 95.160.73.* / 2011-10-15 23:30
Sytuacja w wielu krajach nie jest łatwa :korupcja -komercyjne banki bezrobocie nieudolna polityka
wyjdzmy na ulice polskich miast azeby manifestować nie zadowolenie z prowadzonej polityki itp
Trzeba wreszcie coś pokazać ażeby żyło się lepiej Wyjdzmy na ulice Wreszcie może się coś zmieni!!
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy