Forum Polityka, aktualnościKraj

Odpisy od PIT i CIT mają zastąpić abonament RTV

Odpisy od PIT i CIT mają zastąpić abonament RTV

Wyświetlaj:
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-01-30 22:17
Jak tam będzie to będzie, byleby emisja misji, spełniła przynajmniej dwa cele:
1. Skutecznie ogłupić tubylców tak, aby im nawet przez myśl nie przeszło, aby wierzgać przy dojeniu i strzyżeniu!
2. Gdy Hania Smoktunowicz lub jej podobna gwiazda, odmówi wykonania polecenia, które to polecenie kłóci się z jej korzeniami i zostanie wylana, wtedy będzie musiała dostać 1 000 000 oiro od ręki, do ręki!
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-01-31 04:35
Tu masz racje, niestety. Emisja misji kuleje i od czasu do czasu potknie się o jakiś korzeń przekonań dziennikarki waląc o glebę milionową odprawą. Jednak trzeba ją (misję, nie dziennikarkę) emitować, żeby pomiędzy „Tańcem z gwiazdami” a Dodą obywatel przebył „Boso przez świat” i więcej z tego wyniósł, niż z osobistej wycieczki na Teneryfę „easy jet-em” w ramach oferty last minute. Pozdrawiam!
asdfgrtyu / 195.116.98.* / 2010-01-30 20:17
TVP z początku lat 90-tych emitująca ambitne filmy w dobrym czasie antenowym już chyba nie powróci:(
...
www.tnij.org/party2010
ździcho / 77.254.246.* / 2010-01-31 16:10
Co kto lubi. Przecież TVP dziś to filmy, filmy i jeszcze raz filmy (na ogół rambopochodne). Przeplatane to-to tańcami z gwiazdami i na lodzie, snowboardy, popcorny, kolorowe serpentyny, makijaże, oczopląs. Co? Jeszcze dowalić filmów?! I tak już nie ma miejsca na programy publicystyczne, popularnonaukowe, przyrodnicze itp. Owszem jestem za filmami ambitnymi, ale takich w USA się nie kręci, a TVP sprowadza wyłącznie z USA. Kino byłego bloku wschodniego było ambitne, ale ze względu na istniejące niegdyś CCCP wPolsce nikt nigdy czegoś z tamtych stron nie wyemituje. Kochany, jesteś już Amerykaninem, zapomnij o ambitnej telewizji.
Bejbionbord / 82.210.157.* / 2010-01-30 18:01
Czyli nie mając telewizora ani radia (zgodne ze stanem faktycznym) będę płacił podatek minus wys. tego odpisu tak?
ździcho / 77.254.246.* / 2010-01-31 14:39
Żartujesz, czy pytasz poważnie? Podatek będziesz bulił normalnie, jak do tej pory, a media będzie utrzymywał urząd skarbowy - oficjalnie. Po portfelu oberwiesz Ty , 19% jak zwykle. Ten projekt to taki delikatny aparat przymusu. Lepiej kup ten telewizor, żebyś sobie nie pluł w brodę, że utrzymujesz darmozjada nic z tego nie mając. Pozdrawiam.
m-53 / 83.24.48.* / 2010-01-30 17:36
Dziurawa ta propozycja.
Rolnicy - nie płacą ani PIT ani CIT
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-01-30 19:24
Rolnicy plącą VAT od zakupów materiałów do produkcji i żaden Urzad Skarbowy im tego nie zwraca, jak niektórym VAT-owcom. Martwisz się, ze, wg projektu, nie dołożą się do TVP. Ale w tym przypadku to nie żaden lobbing, bo projekt nie jest peeselowski, tylko SLD i to ich niedopatrzenie. Można by, według mnie, dopisać do projektu transfery z budżetu zależne od wpływów z tytułu VAT i wtedy już wszyscy będą – pośrednio – składać się na telewizje i jej misje.
m-53 / 83.24.48.* / 2010-01-30 22:02
Zwróciłem jedynie uwagę na rzucającą się w oczy niekompletność pomysłu.
Bo wystarczy dopisać, że płatnicy podatku rolnego mają to dopisane do swojego zeznania.

P.S.

Rolnicy plącą VAT od zakupów materiałów do produkcji i żaden Urzad Skarbowy im tego nie zwraca,
jak niektórym VAT-owcom.


1. Mylisz się. Stawka VAT na materiały do produkcji rolnej (prócz maszyn wynosi 7% (przepisy unijne). Rolnicy dostarczający do zakładów przetwórczych otrzymują zryczałtowany ZWROT VAT w wys. 5%
2. zwraca (rozlicza) wszystkim VAT-owcom, innym nie.
3. nie istnieje zakaz przechodzenia na pełne rozliczenia VAT dla rolników.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-01-31 00:15
Jeszcze odnośnie Twoich zastrzeżeń:
Ad. 1) Rolnicy (ryczałtowi) otrzymują ryczałtowy zwrot VAT, ale od nabywcy. US, jak pisałem, tego nie zwraca, wiec nie dostają kasy z tego tytułu z budżetu. Fakt, ze dla nabywcy produktów rolnych ten zwrot jest VAT-em naliczonym – pomniejszającym VAT należny, jednak taki przetwórca jest obciążany wysokim VAT-em należnym (zależnie od stawki) i w efekcie cały sektor rolno-spozywczy odprowadza do US pieniądze.
Ad. 2) Uściślijmy: rozlicza wszystkim, ale zwraca nadwyżkę VAT-u naliczonego nad należnym niektórym VAT-owcom.
Ad. 3) Oczywiście, ze rolnik może przejść na pełne rozliczenie. Jednak dla kilkuhektarowcow taki manewr dalby niewiele większe zwroty, za to wydatki na biuro rachunkowe. Dlatego nie przechodzą i cieszmy się z tego, chyba ze ktoś takie biuro prowadzi.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-01-30 23:21
Twoje spostrzeżenie o niekompletności projektu oczywiście od razu zauważyłem, dlatego ad hoc rzuciłem propozycję uszczelnienia. Wymagałoby to dobrej analizy. Składka od podatku rolnego, którą zaproponowałeś, jest oczywiście prostsza do zastosowania dla rolników. Jednak upierałbym się tez przy finansowaniu z VAT, bo to podatek związany z konsumpcją (z inwestycjami też). Pewna cześć konsumpcji jest szkodliwa społecznie. Niech więc przynajmniej „winowajcy” dokładają się dodatkowo. Można bardziej precyzyjnie: ustalić odpisy z AKCYZY (teraz mi to przyszło na myśl) i niech to idzie na misję publiczną. Ten pomysł tez jest ad hoc, ale wydaje mi się sensowny.
kręcący lody na VAT / 83.238.19.* / 2010-01-31 08:30
Czy tylko ja mam wrażenie że tak skonstruowany VAT to jakaś biurokratyczna paranoja?
liniowy i druga Irlandia / 83.31.245.* / 2010-01-30 16:24
Tusku obiecywał kiedyś zniesienie abonamentu.
opolanin / 62.233.211.* / 2010-01-30 19:27
Tusk jest ekspertem od obiecanek izmyslania na poczekaniu ,a Ciemnogrod mu wierzy
m-53 / 83.24.48.* / 2010-01-30 22:04
wypraszam sobie. Ciemnogród jest określeniem zastrzeżonym dla nas, moherów. A my Tuskowi nie wierzymy za grosz.
Ciemnogrodzianin

Najnowsze wpisy