Forum Forum podatkoweOdliczenia

Odpowiedzialność biura

Odpowiedzialność biura

wsxedc / 83.24.169.* / 2013-04-10 22:23
Witam,
Mam pytanie do bardziej zorientowanych. Pewne biuro prowadziło mi od lat dokumentacje podatkowa mojej firmy. Miesięczne dostarczałem im max 10 f-r moich + kosztowych. Jak się okazało moich 8 f-r z zeszłego roku nie było zaksięgowanych (Wiem moja wina nie mam na to potwierdzenia :( ). Co więcej odbierając całą dokumentację po zamknięciu roku okazało się że nie zawiera ona wszystkich dokumentów jakie biura drukują na koniec każdego miesiąca (Takie tabelki z f-rami kosztowymi i f-rami przedsiębiorcy).
Jak wcześniej wspomniałem faktur było dosłownie kilka biuro nawet nie pofatygowało się sprawdzić czy numeracja f-r się zgadza. Czy to jest standard wśród biur rachunkowych. Moim zdaniem płaciłem za wprowadzanie danych do komputera a nie za usługi księgowe, a taką f-rę wystawiało mi ww. biuro. Czy mogę w takiej sytuacji wystąpić o odszkodowanie.
wiwan / 2013-04-11 11:46
To raczej kwestia prawa cywilnego, a nie podatków.

Można dochodzić odszkodowania ( czyli pokrycia wynikłych i policzalnych strat- nadpłaconego podatku, odsetek z US itp. ) oraz zadośćuczynienia (straty moralne, nerwy itp.) w procesie cywilnym. Biuro ma polisę OC, będzie więc z czego.

Tu nieco:

http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/odpowiedzialnosc;przedsiebiorcy;za;bledy;ksiegowej,68,0,917828.html

Najnowsze wpisy