OPTIMUS

Money.pl / 2007-07-13 09:28
Komentarze do spółki: OPTIMUS.
Wyświetlaj:
maly1911 / 148.81.230.* / 2011-06-29 08:37
Teraz jak Optimus bedzie mial nazwę CD projekt to inwestorzy zachodni kupią troche akcji(producent wiedzmina afiszuje sie jako CDprojekt)
..................... / 195.128.228.* / 2011-06-29 08:32
co o tym wszystkim mam myśleć
czy to jest działanie celowe
naprawde zaczynam sie bać....
ant1 / 80.55.64.* / 2011-06-29 08:12
myślę,ze wielu drobnych już w to g......... nigdy nie wejdzie.Tak pracują wielcy na swój los
Zarkan / 2011-06-29 08:31 / Bywalec forum
Wejdą, wejdą. Początkowo większość będzie nie ufna ale wejdą ;). To jak z petro. Chęć zysku będzie większa niż wszystko.

Ale trzeba im przyznać że znów ładne straszenie znów z rana. Osły znów poustawiały worki na dole, a panikujący sprzedaż też niżej.
szachjanusz / 83.0.200.* / 2011-06-29 08:03
W naturze nic nie ginie tylko zmienia właściciela!!!
producent wideł / 31.174.5.* / 2011-06-29 07:50
widły naszykowane rozrzucim trochę tego gnoja
Neon176 / 83.16.5.* / 2011-06-29 07:15
Szanowny Grubasie

Obserwuję Twoje złośliwe działanie na giełdzie i doszedłem do wniosku, że to dalej nie ma sensu. Efektywnie wystraszyłeś i sparaliżowałeś akcjonariat. Każdy posiadający jeszcze akcje (a zostało ich niewielu), jest cały czas w szoku. Ci co nie wytrzymali (a było ich dużo), już dawno stąd uciekli. I TWÓJ CEL DZIAŁANIA ZOSTAŁ CAŁKOWICIE POZYTYWNIE ZREALIZOWANY. Obecnie sztuczne obniżanie kursu nie ma sensu z trzech powodów:

1. Drobni inwestorzy już się wysprzedali i boją się jeszcze kupować (paraliż działa).
2. Grubi jeszcze nie zaczynają kupowaĆ.
3. Obecnie pieniądze tracisz tylko Ty.

Nadmieniam, że nie jestem żadnym naciągaczem i nie posiadam akcji
Pozdrawiam i daję to do przemyślenia
Płynący z trendem / 84.10.103.* / 2011-06-29 08:35
Widziałem różna formy pacierza , ale taki widzę pierwszy raz:)))
Teraz dajmy na to kurs przestanie sie osuwać a gościu będzie wierzył ,że jego apel poskutkował!!:)))
Ale mamy różnych dziwaków w narodzie...
froytii / 79.186.245.* / 2011-06-29 00:53
Abdul
czy rafako bedziesz raczej jutro sprzedawał czy dokupisz na tej wielkiej gorze?
janekjanek / 217.116.110.* / 2011-06-29 00:29
przypominam o grupiepsw 0.18 zl za sztuke daje dobre 10%zysku przy obecnym kursie +podbitka kvrsu juz drugi dzien na zielono:)
AbdulWML / 83.5.181.* / 2011-06-28 21:22
http://www.youtube.com/watch?v=tdSQWVUO2Mg

przyczajony cwok ze swoim pupilkiem :)))
no nie / 83.20.38.* / 2011-06-29 00:09
Ty żeś jeszcze tego waloru chłopie nie sprzedał?
przyczajony_tygrys_ukryty_ćwok / 89.76.75.* / 2011-06-28 22:00
Zestaw skalpeli na jutro przygotowany dla Abdulka.
Balsam po goleniu może być przydatny.
AbdulWML / 83.5.181.* / 2011-06-28 22:29
to dobrze ze mi przygotowales caly zestaw bo zapewne chcesz byc jak zwykle zgolony do ZERA!!!!:)))
nie musisz dziekowac, cala przyjemnosc po mojej stronie :)))
AbdulWML / 83.5.181.* / 2011-06-28 21:10
Tworzyliśmy „Wiedźmina” od początku z myślą, że będzie miał wiele części.
Jestem więc spokojny o to, że w przyszłości gracze otrzymają kolejne odcinki sagi

A wy Ynwestory płaczecie jak małe bobry hehe:)))
miyagi radzi / 46.113.50.* / 2011-06-28 22:00
Tak...trzymajmy akcje przez natepne 3 lata jak beda robic wieska i przejdzmy przez wszystkie poziomy od 9,8 do 4-5zl;p
Płynący z trendem / 84.10.103.* / 2011-06-28 20:39
Wujek Płynący zarobi ładnie na Rafako ,Krezusie , MCI i zakupi Optka.
Wtedy to dla was powinien być SYGNAŁ KUPNA !!:)))
AbdulWML / 83.5.181.* / 2011-06-28 21:07
nooo 5,6 juz tuz tuz ja juz w czesci jestem zapakowany ale po uszy sie zapakuje za 5 i JAZDA!!!
Płynący z trendem / 84.10.103.* / 2011-06-28 21:27
No nie wiem czy tak nisko...
ale kto wie?
W każdym razie zaczynam być czujny:)))
Bo odbicie się już należy , nie wiem czy zmiana na stałe ale chwilowe napewno będzie.
ktos tam / 2011-06-28 21:10 / Tysiącznik na forum
chyba że 5 pęknie, to zostaw trochę kasy na dokupienie po 3 zł
AbdulWML / 83.5.181.* / 2011-06-28 21:11
spokojnie spokojnie bd usrednial jak trzeba to do ZERA i DZIDA !!!!:))))
qwerasd / 83.16.5.* / 2011-06-28 19:45
Napisał Piotrch:

Witam
W dniu wczorajszym w Warszawie odbyło się ZWZA, którego efekty w postaci uchwał można już przeczytać na espi. Jako że miałem przyjemność wziąć w nim udział chciałbym podzielić się paroma spostrzeżeniami z obecnym i mam nadzieję przyszłym akcjonariatem.
Pierwszą rzeczą, która była właściwie wiadoma od pewnego czasu, to zmiana firmy na CD Projekt Red S.A. Takie działanie na ma celu promowanie spółki, która, przytaczając słowa Adama Kicińskiego, jeszcze przez pewien czas będzie ciągnikiem tego biznesu. Był też krótki komentarz na temat odejścia Tomka Gopa – był to człowiek odpowiedzialny tylko i wyłącznie za stronę PR projektu Wiedźmin 2, zaś samo odejście dogadane było już od jakiegoś czasu. W niedługim czasie poznamy osobę, która zajmie jego miejsce. Wydaje się sensowne, by ludzi od PR zmieniać raz na pewien czas (w szczególności że Tomek Gop Wiedźminem zajmował się od paru lat) – już nawet nie chodzi o to, że człowiek może się „opatrzeć”, ale o świeżość pomysłów i energię do działania (której Tomkowi bynajmniej nie brakowało).
Moim zdaniem stwierdzenie, że CDP Red „jeszcze przez pewien czas będzie ciagnikiem tego biznesu” pokazuje też stosunek zarządu do Goga. Myślę że docelowo chcieliby zrównać wszystkie 3 gałęzie swojego biznesu, by gog przestał być dodatkiem do przychodów CDP Red i działalności wydawniczej (która jeśli dobrze załapałem funkcjonuje pod nazwą CDP Blue) a zaczął generować lwią część przychodów. Widać też, że mają pomysł jaką ścieżką podążać (bo dyskutowaliśmy dużo o steamie i innych pomniejszych konkurentach, jak direct2drive itp. Oraz o tym czemu im się konkurowanie ze steamem nie udaje), oraz o możliwościach jakie daje i perspektywach jakie otwiera pozyskiwanie takich partnerów jak EA.
Kończąc temat Goga, dyskutowana była relacja wzrostu odwiedzin do (który można obserowawać na bazie serwisu alexa.com) a przełożenia na zakupy – myślę że dobrze obrazuje to stwierdzenie „ludzie wchodzą przecież po to żeby kupić”. Pytaliśmy też o zakres hipotetycznej oferty Goga, zarząd stwierdził więc, że nacisk kładziony jest raczej na good nie na old, także jeśli tylko dojdą do wniosku, że ludzie będą chcieli grać w jakąś grę to poczynią starania by znalazła się ona w ofercie gog.
Wracając do projektu wiedźmin, i silnika Redengine, tutaj wywiązała się dyskusja rzeka. Należałoby wyjść od stwierdzenia, że mimo naszych usilnych dopytywań zarząd za żadne skarby nie chciał zdradzić żadnych danych na których moglibyśmy opierać swoje szacunki. Wygląda więc na to, że na twarde dane przyjdzie poczekać do raportu za półrocze. Jedyne co otrzymaliśmy to zapowiedź publikacji wyników sprzedaży, jeszcze przed raportem, i zapewnienie, że sprzedaż przekracza dane podawane przez vgchartz oraz że sprzedaż cyfrowa idzie znakomicie.
Polityka firmy jest następująca – wszelkie komunikaty, które wychodzą ze spółki to komunikaty „dla konsumentów”, mające służyć biznesowi i podgrzewać atmosfere. To element marketingu. Nawet taki komunikat jak „przeznaczyliśmy na kampanię reklamową 6 mln zł” (podkreślam przeznaczyliśmy a nie wydalismy), jest elementem marketingu, stąd nie dowiedzieliśmy się niczego na temat planów wydawniczych. Jeśli więc ktoś oczekiwał odpowiedzi, czemu zarząd nie karmi rynku nowymi info (a dzieje się dużo), czemu nie „ratuje kursu” to powód jest prosty – czasem takie info, które być może zadowoliłoby rynek, szkodziło by biznesowi (np. domniemywana produkcja W2 na ps3). A zarząd, jak to zarząd, chcą przede wszystkim robić biznes, tworzyć fundamenty za którymi powinien iść kurs. Parę zdań wymieniliśmy na temat kursu – który chłopaki, owszem, obserwują – ale bez większych emocji. To że rośnie czy spada, na dzień dzisiejszy nie jest najważniejsze. Tzn. owszem, na kursie im zależy koniec końców, ale jest to rzecz wtórna w stosunku do dobra biznesu.
Ciekawy aspekt wyniknął w trakcie rozmowy o relacjach inwestorskich. Poza zapowiedzią nowej strony internetowej oraz czegoś na kształt inwestorskiego newslettera tłumaczącego komunikaty espi na nasze oraz oczywiście powrotem Michała Kicińskiego do odpisywania na forum na różne kwestie nurtujące akcjonariuszy, okazało się, że zarząd właściwie na bieżąco monitoruje to co na forach się dzieje. Jeśli więc pojawia się komunikat, że tak jak ostatnio w Wal-Marcie czy wcześniej we Włoszech czy Kanadzie zabrakło pudełek z grą, natychmiast idzie telefon albo mail do dystrybutora by to sprawdzić. To oczywiście niezaprzeczalnie pomaga w prowadzeniu biznesu, także warto to mieć w pamięci i publikować, jak ktoś znajdzie coś ciekawego. CDP zatrudnił także agencje reklamową dla zajmowania się relacjami inwestorskimi i kwestią PR – niewykluczone więc, że w niedługim okresie pojawi się ktoś obok Michała Kicińskiego, kto będzie na bieżąco odpowiadał akcjonariuszom. Sam Adam Kiciński stwierdził, że sam obecnie tego nie robi by nie wytwarzać at
kupiłem na szczycie po 9,80 / 178.36.144.* / 2011-06-28 19:45
http://www.nytimes.com/2011/06/22/arts/video-games/witcher-2-new-from-cd-projekt-red-in-poland-video-game-review.html?_r=3
froytii / 79.186.245.* / 2011-06-28 19:41
Alojzy poczytaj sobie i nie licz ze zjedziesz do 2 zł
Płynący z trendem / 84.10.103.* / 2011-06-28 19:41
Nie kłóćcie się!!!
Wujek Płynący zarobi ładnie na Rafako ,Krezusie , MCI i zakupi Optka.
Wtedy to dla was powinien być SYGNAŁ KUPNA !!:)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy