Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Optymiści zdominowali GPW

Optymiści zdominowali GPW

Money.pl / 2008-12-04 17:59
Komentarze do wiadomości: Optymiści zdominowali GPW.
Wyświetlaj:
luluputu / 213.158.196.* / 2008-12-04 20:12
Oprocentowanie kredytów hipotecznych w USA.
Kredyt na 30 lat
Stopa roczna 5,53%
Wartość kredytu 300 000 US$

Odsetki :
a. raty równe 315 246 $
b. raty malejące 249 541 $

Rata miesięczna przy ratach równych 1709 $

Srednie roczne wynagrodzenie przed opodatkowaniem
63 000 $
adrianoo / 2008-12-04 20:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
ide zainwestowac kilka zl celem otrzymania za kilkadziesiat minut 25mln. ile to sie czlowiek musi nameczyc zeby cos zarobic
Jeck / 2008-12-04 20:04 / "Poławiacz perełek"
Prosze o deklaracje wpłat na Fundację Mam Marzenie na priva: 50pln i wielokrotność. Ci co
brali udział w poprzednich akcjach wiedzą o co chodzi, kto nie brał -proszę o maila,albo
na forum. W najbliższych dniach mam dostać informacje z fundacji o konkretnej osobie-
wtedy podam szczegóły. deklaracje zbieramy do 31 grudnia. Osoby zdeklarowane dostaną info
na maila: co, komu, gdzie, adresy stron, etc.

Mam nadzieję, że Forumowicze znów się spiszą na medal !!! ;-)))
Pozdrawiam all serdecznie
Pooh / 2008-12-04 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Dostałeś mojego maila?
Jeck / 2008-12-04 20:18 / "Poławiacz perełek"
tak, oczywiście.
Dziękuję bardzo :-)).

Mamy już 6 deklaracji na kwote ~1k. To już bardzo dużo jak na ....bessę? :-)
Poprzednio zebraliśmy troche ponad 2k, ale dzieki m.in. Barabaszkowi i innym Dobrym ludziom udało się wysłac rodzinę 7 osobowa nad morze :-)) (b. biedna rodzina- to było budujące...) w tym oczywiscie małą Oleńkę, dziewczynka miała 3 lata.
barakuda / 2008-12-04 21:03 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
czy mogę tu zadeklarować?
Jeck / 2008-12-04 20:22 / "Poławiacz perełek"
http://www.mammarzenie.org/lublin/2008/ola_ko.php To mała Ola nad morzem :-)
TOMOK / 2008-12-04 20:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Forum Ludzi Trzymających Giełdę...to sympatyczne...bardzo:-)
Tak tak...to My....co tam My......to ja :-)))
Pozdrawiam
Mieczyslaw / 2008-12-04 20:03 / Uznany Gracz Giełdowy
ogladacie TVN ?

tak sie wlasnie odswieza wedliny
Marzyciel / 2008-12-04 20:19 / portfel / Weteran 07/08
nie wiem jak mozna kupowac kurczaki z rozna, albo gotowa kielbase na grilla posypane i przyprawione ze nie wiadomo co pod spodem
świeżak / 213.158.196.* / 2008-12-04 19:54
Tak sobie leżę i myślę ,że ten Waren Buffet to frajer, gdyby wziął te 5 mld dolców i przyleciał do W-wy,poszedł do kantora i wymienił na zyle, to by pół naszej giełdy kupił i jeszcze zdrowo pochlał. Za trzy roki sprzedał i pół Ameryki kupił i jeszcze zdrowo pochlał.
fl ugo / 212.122.206.* / 2008-12-04 19:53
dziś na forum pojawiła się forumowiczka, która wyraziła się w ciepłych słowach o orce jaka tu mają z nami Ken i Brydzia, zerknąłem w jej posty i jeden przykuł moja uwagę - w zwiazku z podniecaniem się tu niektórych wskaźnikami. oto on:

"2007-11-15 12:42:27 | | Bogda1
przypomne,ze jeszcze w 2004 bylo duzo spolek o wyzszej wart.ksieg. niz rynk."
TOMOK / 2008-12-04 19:40 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Międzynarodowy UFK obligacji

Dla osób zainteresowanych ochroną kapitału przed spadkiem kursu złotego w stosunku do walut wymienialnych Wiele osób podejmując decyzje inwestycyjne, podchodzi do nich w sposób bardzo ostrożny. Związane jest to na ogół z obawą, iż utracą kapitał, który samodzielnie gromadzili. Powszechnie wiadomą rzeczą jest też fakt, że bieżąca siła nabywcza polskiej złotówki w dużym stopniu zależy od tego, jak kształtuje się jej kurs w stosunku do innych walut. Wiele towarów i usług oferowanych na rynku polskim pochodzi z importu, a więc ich cena bezpośrednio zależy od kursów walutowych. Dlatego też nie trudno wyobrazić sobie jak duży byłby wzrost cen w przypadku wystąpienia znacznej dewaluacji złotego.

Mając na celu zabezpieczenie siły nabywczej zgromadzonego kapitału przed niekorzystnymi efektami wspomnianej wyżej dewaluacji oraz z myślą o swoich Klientach, którzy chcą inwestować, ale z drugiej strony są w tym szczególnie ostrożni, ING TUnŻ S.A. proponuje Międzynarodowy UFK obligacji.

Cel inwestycyjny
Celem inwestycyjnym jest wzrost kapitału poprzez inwestycje na krajowym i zagranicznym rynku papierów dłużnych i zabezpieczenie przed spadkiem wartości złotówki w stosunku do walut obcych.

Strategia inwestycyjna
ING Międzynarodowy UFK obligacji lokuje wszystkie środki w jednostki uczestnictwa ING Międzynarodowego Funduszu Obligacji (ING (L) Renta Fund World) i ING Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Obligacji 2 oraz środki pieniężne, przy czym transakcje gotówkowe dopuszczalne są wyłącznie z przyczyn technicznych.

ING Międzynarodowy Fundusz Obligacji (ING (L) Renta Fund World) - opis w pdf
ING Specjalistyczny FIO Obligacji 2 - opis w pdf
Polityką stosowaną przez subfundusz ING (L) Renta Fund World jest osiągnięcie pozytywnej stopy zwrotu poprzez dywersyfikację uzyskaną dzięki inwestycjom w międzynarodowe obligacje denominowane w różnych walutach. Celem subfunduszu jest zaoferowanie szerokiej dywersyfikacji na globalną skalę. Inwestycje mogą być lokowane również na rynkach krajów rozwijających się. Subfundusz inwestuje głównie w bezpieczne papiery dłużne, których emitentami są rządy państw, międzynarodowe firmy oraz przedsiębiorstwa sektorowe. Indeksem referencyjnym (benchmarkiem) subfunduszu jest Lehman Brothers Global Aggregate Index.

Alokacja inwestycji
Alokacja aktywów pomiędzy funduszami zawiera się w następujących ramach:

80%-90% aktywów jest lokowana w ING Międzynarodowy Fundusz Obligacji (ING (L) Renta Fund World), który jest notowany na giełdzie w Luksemburgu,
10%-20% aktywów w ING Fundusz Inwestycyjny Otwarty Obligacji.

Ryzyko inwestycyjne
Ryzyko niewielkie, znaczna koncentracja kapitału na rynkach rozwiniętych. Występuje ryzyko stóp procentowych, ryzyko kursu walutowego oraz ograniczone ryzyko kredytowe.


Super???:-)))
Pozdrawiam i wybaczcie, że zaśmiecam...emocje inwestycyjne :-)
Jeck / 2008-12-04 20:00 / "Poławiacz perełek"
Tomku z szacunkiem, ale sporo spędzasz czasu nad giełdą, prawda?
W takim razie sam powienieneś mu zrobić
fund rent all the world
Taniej, elastyczniej, dowolniej, etc...
TOMOK / 2008-12-04 20:05 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Jecku z szacuniem ale...
Ja się nie znam na giełdzie...poważnie
Jestem totalnym ignorantem i nieukiem...leniem też
Jestem też troszkę szczęściarzem...to mnie przy życiu trzyma :-)
Poza tym nie znam angielskiego
Pozdrawiam
Jeck / 2008-12-04 20:45 / "Poławiacz perełek"

Poza tym nie znam angielskiego

ale ja piszę o SFI mBanku :-)), tam masz ponad 100 róznych funduszy, z których możesz zrobić wszystko nawet fund rent all the world :-))
!!! i to bez prowizji. Spytaj Twojej miłej agentki- ile biora prowizji....
pozdr
Pooh / 2008-12-04 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

Renta Fund World

Nie będzie trzeba pracować? ;)
Pzdr.Q
TOMOK / 2008-12-04 19:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Ja nie wiem Q-buś...ale Pani napierała telefonicznie dość długo i się zgodziłem
Pociułam dla młodego...i tak zbyt długo zbierałem się z tym i wiem, że pewnie z 1000 rzeczy ciekawszych jest i bardziej zyskownych ale...może uciułam :-)
Pozdrawiam
Pooh / 2008-12-04 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

może uciułam

Do nauki, a nie "może" ! ;)
A co do historycznych stóp zwrotu to akcyjne podobno najlepsze na długi termin.
/ Tak, wiem, że podobno krach, koniec świata itd... - olewam takie gadanie/.
A dywersyfikacja portfela obowiązuje.
Pzdr.Q
flugo / 2008-12-04 19:43 / portfel / Dziecko hossy

ryzyko stóp procentowych, ryzyko kursu
walutowego oraz ryzyko kredytowe.


oszalałeś?
tak szastać kapitałem dziecka???
modliszka / 2008-12-04 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Amerykańscy producenci samochodów lobbują w Senacie
PAP
04.12.2008 19:09
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})
Szefowie trzech koncernów samochodowych - General Motors, Ford i Chrysler - ponownie stawili się w Kongresie, by prosić o pożyczkę na ratowanie swych firm przed bankructwem. Szanse na to się zwiększyły dzięki niespodziewanym ustępstwom związków zawodowych.

Dyrektorzy trzech koncernów wystąpili w czwartek przed komisją bankową Senatu. Komisje Kongresu są kierowane przez Demokratów, którzy skłonni są poprzeć pożyczkę dla nich - na łączną kwotę 34 mld dolarów - ale większość opinii publicznej jest temu przeciwna.

Według sondażu telewizji CNN 61 procent Amerykanów uważa, że pożyczki nie należy udzielać. Przeciwnicy jej - w tym większość Republikanów w Kongresie - twierdzą, że nie ma gwarancji, iż "wielka trójka" z Detroit będzie lepiej gospodarować pieniędzmi i produkować lepsze samochody.

Obrońcy koncernów argumentują, że ratowanie trzech firm, stanowiących jeden z trzonów amerykańskiego przemysłu, jest konieczne, aby zapobiec zwolnieniu setek tysięcy ich pracowników i dalszych 2-3 mln w przedsiębiorstwach kooperujących z nimi i sieci sprzedaży samochodów.

Zwracają oni uwagę, że przed kryzysem koncerny sprzedawały swe samochody i obecne trudności są wynikiem wyjątkowej sytuacji. Szefowie GM i Chryslera ostrzegają, że jeśli nie dostaną pożyczki do końca roku, nie starczy im pieniędzy na dalsze operacje.

Szefowie trzech koncernów przysłali wcześniej Kongresowi plany restrukturyzacji swych przedsiębiorstw mające uzdrowić ich sytuację. Wykonali też szereg symbolicznych gestów -przyjechali tym razem do Waszyngtonu samochodami-hybrydami z napędem częściowo elektrycznym.

Na poprzednie przesłuchania dyrektorzy przylecieli do stolicy odrzutowcami swych korporacji, za co kongresmani ich publicznie potępili i wyszydzili. Trzej dyrektorzy obiecali sprzedać te samoloty, a nawet pracować za symbolicznego dolara w przyszłym roku, jeżeli ich firmy dostaną kredyty.

We wstępnych wystąpieniach przed komisją bankową Senatu wszyscy przyjęli pokorną postawę skruchy. "Jesteśmy tutaj, bo popełniliśmy błędy" - powiedział dyrektor GM Rick Wagoner.

Szef Forda Alan Mullaly podkreślił, że pożyczka o jaką zabiega - 9 mld dolarów - prawdopodobnie nie będzie wykorzystana, ponieważ jego koncern jest w nieco lepszej sytuacji niż GM i Chrysler.

Demokratyczny przewodniczący komisji senator Christopher Dodd powiedział, że "firmy samochodowe zrobiły więcej niż sektor finansowy, by pokazać, że zasługują na poparcie ze strony podatnika".

Poprzedniego dnia także prezydent-elekt Barack Obama pochwalił szefów koncernów z Detroit, że przygotowały tym razem "poważne plany" reform.

Największe nadzieje rokują ustępstwa poczynione przez związki zawodowe.

W środę wieczorem przedstawiciele amerykańskiego Związku Pracowników Przemysłu Samochodowego (UAW) poinformowali, że są gotowi zgodzić się na rezygnację z niektórych świadczeń dla swoich członków, m.in. z pokrywania przez firmę kosztów leczenia emerytowanych pracowników.

Koszty ochrony zdrowia są w USA około dwa razy większe niż w innych krajach wysoko rozwiniętych, co stanowi wyjątkowo duże obciążenie dla pracodawców, którzy zmuszeni są je pokrywać na podstawie umów zbiorowych ze związkami zawodowymi.

Stawia to trzy amerykańskie koncerny w dużo słabszej pozycji wobec konkurencji w postaci zagranicznych producentów aut posiadających swe fabryki w USA, jak Toyota, Honda czy BMW. W tych ostatnich pracują na ogół robotnicy nie zrzeszeni w związkach zawodowych.

Tomasz Zalewski (PAP)
13 / 2008-12-04 20:14 / Bywalec forum
Może dlatego właśnie kapitał wraca do stanów a dolar się umacnia, motoryzacja ma problemy ale leniwi i opiekuńczy amerykanie mają gdzie szukać oszczędności, w innych branżach pewnie jest podobnie, dlatego mogą być konkurencyjni jeśli się zreorganizują.
Pooh / 2008-12-04 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
Warto uzupełnić informacje o zgodę związków na likwidację tzw. "banku pracy". Instytucja funkcjonowała w ten sposób, że każdy zwolniony z pracy nadal otrzymywał jakieś wynagrodzenie z zakładu, niewiele różniące się od pensji.
Ciekawie też wyglądało zestawienie kosztów całkowitych / z ubezpieczeniami, premiami, bankiem pracy/ z "wielkiej 3" i konkurencją /Toyota/. Dla "3" wynosiło około 75$/godz, w konkurencyjnych koncernach ok. 45$.
Informacje wysłuchane w "Trójce".
Pozdrawiam.Q
modliszka / 2008-12-04 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pasozytniczy tryb zycia....Ciekawi mnie jeszcze, co zawarli w "planach naprawczych"...
anonim_03 / 2008-12-04 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
związkowców jest ok. 750 tyś.
250 tyś pracuje pozostałe 500 tyś już nie pracuje, ale pobiera świadczenia.
Pooh / 2008-12-04 19:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Coś mi się wydaje, że należałoby użyć czasu przeszłego ;)
I dobrze..
Pzdr.Q
TOMOK / 2008-12-04 19:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
A...jeszcze coś...Pani mówiła, że teraz dolek jest :-)))
Wiecie co...dzięki forum czułem mądry się naprawdę...dziękuję
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-12-04 19:31 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
hihiihih teraz poczytam co to te Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe :-)))
Pozdrawiam
Mieczyslaw / 2008-12-04 19:30 / Uznany Gracz Giełdowy
a wkleje sobie :))) Kenobi wklejal caly dzien, to ja cos z wieczora :)))


4.12.Lublin (PAP) - Zakłady Azotowe Puławy we współpracy z
niemiecką firmą BASF instalują nowe katalizatory, które pozwolą o
co najmniej 80 proc. zredukować emisję gazu cieplarnianego,
podtlenku azotu, powstającego w instalacji wytwarzającej kwas
azotowy - poinformowała spółka w komunikacie w czwartek.
Ograniczenie emisji podtlenku azotu spowoduje, że Puławy będą
mogły sprzedawać tzw. jednostki redukcji emisji (ERU) do państw
przekraczających limity. Spółka szacuje, że może to przynieść jej
przychody przekraczające 22 mln euro rocznie do 2012 r.
"Obecnie zakłady emitują do atmosfery 9 kg podtlenku azotu na
tonę wyprodukowanego kwasu azotowego. Po zainstalowaniu nowych
katalizatorów emisja spadnie do poziomu poniżej 1 kg tego gazu na
tonę kwasu" - powiedział rzecznik Puław, Grzegorz Kulik.
Kulik dodał, że pierwszy katalizator już działa na jednej linii
produkcyjnej, na pozostałych trzech liniach będą one uruchomione
jeszcze w tym roku.
Inwestycja realizowana jest we współpracy z niemiecką firmą BASF,
która dostarczyła katalizatory oraz aparaturę do precyzyjnego
mierzenia i ewidencjonowania wielkości redukcji emisji.
Inwestycja nie wymaga od Puław ponoszenia nakładów finansowych.
"Koszty pokrywa firma BASF, która w zamian będzie otrzymywać 11
proc. jednostek ERU i będzie mogła je sprzedawać" - powiedział
Kulik.
Puławy jako pierwsze zakłady w Polsce wdrażają nową technologię
redukcji emisji podtlenku azotu niemieckiego koncernu. Dotychczas
została ona sprawdzona w europejskich instalacjach koncernu BASF i
w Japonii.
Zgodnie z Protokołem z Kioto 141 państw zobowiązało się do
redukcji o 5,2 proc. emisji gazów powodujących efekt cieplarniany.
To porozumienie umożliwia obrót jednostkami emisji zredukowanej
przez 5 lat, od 1 stycznia tego roku. Podtlenek azotu przyczynia
się do ocieplania klimatu, a jest szczególnie szkodliwy, ze
względu na długi czas rozkładu w atmosferze. (PAP)
flugo / 2008-12-04 19:37 / portfel / Dziecko hossy
hmmm

ktoś mi tu kiedys pisał,że w związku z hucpa pt ograniczenie emisji CO2 olewa się emisje innych szkodliwych gazów
andersen / 2008-12-04 19:26 / portfel / Bajerant parkietowy
Dziś kupiłem Hurtimex.
Niechcący spowodowałem dziesięcioprocentowy wzrost tego papieru.
Teraz wiem jak czują się grube ryby,które trzęsą giełdą :)
modliszka / 2008-12-04 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pamietaj, ze jak bedziesz sprzedawal, to winda z taka sama sila pojedzie w druga strone :-)))))
Marzyciel / 2008-12-04 19:41 / portfel / Weteran 07/08
nie wiem na co ofe czeka...
Mieczyslaw / 2008-12-04 19:31 / Uznany Gracz Giełdowy
ciezko nie bylo :)

obrot 1 221 zl
andersen / 2008-12-04 19:36 / portfel / Bajerant parkietowy
Tak, ale ile radości.
Były trzy zlecenia, w tym jedno nie moje.
adrianoo / 2008-12-04 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
normalnie az warto poszukac tego trzeciego zleceniodace:) potem mozecie wymyslic jakas bajke dla KNFu na wypadek jakby sie zainteresowala:)
modliszka / 2008-12-04 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
szpieg ! :-))))
starskiw / 2008-12-04 19:18
uf...od rana śledziłem indexy na forsalu... i kamień spadł mi dziś z serca...ciekawe jak będzie jutro...
TOMOK / 2008-12-04 19:13 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Ok koniec tematu :-)
Wybrałem i podpisałem:
Międzynarodowy UFK obligacji
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy