Forum Polityka, aktualnościPolityka

Orkiestra zebrała ponad 32,6 mln złotych

Orkiestra zebrała ponad 32,6 mln złotych

Money.pl / 2009-01-12 07:54
Komentarze do wiadomości: Orkiestra zebrała ponad 32,6 mln złotych.
Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.22.122.* / 2009-01-12 20:50
Dałem ile mogłem i zawsze będę dawał na tą szlachetną akcję. Bo to dzięki Owsiakowi i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jestem dziś szczęśliwym dziadkiem a mój syn szczęśliwym ojcem, bo 3 lata temu to dzięki Inkubatorom i innemu sprzętowi zakupionemu dla naszego szpitala za środki zebrane przez Jurka Owsiaka uratowano życie pary wcześniaków urodzonych przez moją synową. Gdyby nie wyposażenie szpitala zakupione z inicjatywy Jurka Owsiaka wcześniaki chłopiec i dziewczynka nie przeżyłyby i dziś nie miałbym tak wielu chwil radości, jakie mam bawiąc się z moimi wnukami i patrząc na ich wspaniały rozwój. Te uratowane bliźnięta odkąd zaczęły mówić są radością dla całej naszej rodziny. Nie było by ich między nami gdyby nie był zakupiony dla naszego szpitala sprzęt dla oddziału noworodków. Oprócz tego sprzętu zakupionego przez WOŚP ani w szpitalu powiatowym ani w klinicznym, do którego następnie były przewiezione nie było niczego innego, co mogłoby uratować ich życie a co byłoby kupione za moje i całej rodziny latami płacone niemałe, bo raczej ponad przeciętne składki do NFZ. Tak nie kupiono z środków NFZ niczego, żadnego nowoczesnego sprzętu w 2 najbliższych znanych mi dobrze szpitalach. Środki NFZ wystarczają jedynie na płace personelu i bieżące utrzymanie oddziałów oraz część lekarstw. Cale wyposażenie szpitala pochodzi z darowizn firm i dotacji okolicznych miast oraz gmin. Państwo Polskie jest niesprawne i biedne, bo rządzone jest przez nieuczciwych polityków umiejętnie oszukujących wyborców pustymi obietnicami. Właśnie, dlatego trzeba urzędnikom i politykom odebrać możliwość decydowania o naszych pieniądzach i organizować społeczeństwo obywatelskie niezależne od władzy politycznej.
Im mniej naszych pieniędzy będzie w dyspozycji polityków tym mniej będzie marnowane i mniej narażone na zawłaszczanie przez skorumpowanych urzędników i nepotycznych polityków.
To polskie rodziny powinny być zamożne i zasobne a nie budżet państwa. Jeżeli polska rodzina nie będzie okradana przez hordy biurokratów to sama sobie poradzi a lokalne społeczności same rozwiązać swoje lokalne problemy jeżeli tylko nie będą okradane przez budżet centralny. Za dużo jest redystrybucji środków od rodziny do warszawki i powrotem do rodziny przez co większość pochłania utrzymanie biurokracji a zaledwie 30 % wraca z powrotem do rodzin potrzebujących. Po co taka daleka i centralistyczna droga prościej byłoby od rodziny do gminy i powrotem do rodziny. Od ubezpieczonego polaka wprost do szpitala zamiast najpierw do ZUS potem do budżetu centralnego stamtąd do NFZ i po zmarnowaniu kilkudziesięciu procent resztki trafiają do szpitala a wystarczy zapoznać się z ideałami i zasadami funkcjonowania spółek brackich powstałych na Śląsku jeszcze wczasach zaboru pruskiego.
dddddd / 79.188.93.* / 2009-01-12 12:26
publiczne żebranie na cele, które powinno spełniać państwo... czy u nas kiedyś będzie normalnie...?
Pilsener / 2009-01-12 11:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo płacę podatki - od pamagania innym jest rząd i kościół, który pobiera na ten cel 60% moich podstawowych dochodów z uczciwej pracy. I tak dałem na "ważne cele społeczne" w postaci podatków na pewno kilka razy więcej niż 95% darczyńców, więc argumenty, że jestem cham i prostak bo nie daję na dzieci do mnie nie trafiają. Z moich podatków żyją w tym kraju co najmniej dwie osoby, więc proszę się ode mnie odczepić, mogę być filantropem z wyboru, nigdy z przymusu - grosza nie dam na żadną polską akcję charytatywną.
Pilsener / 2009-01-12 11:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniałem dodać, że chętnie natomiast wspieram akcje charytatywne organizowane w krajach liberalno-demokratycznych (jeśli akurat mam taką możliwość).
Ja-Gaar / 2009-01-12 12:11 / Bestia Miiny
No oczywiscie - nie ma obowiazku.

Zycze ci tylko, zeby tobie tez nikt nie pomogl wtedy, kiedy nie bedziesz w stanie pomoc sam sobie.
sceptyk / 2009-01-12 13:47 / Tysiącznik na forum
Drogi naiwny misiaszku,
w Konstytucji RP stoi jak wół napisane, że każdemu obywatelowi, bez względu na [dłuuuuga lista wykluczeń] NALEŻY SIE BEZPŁATNA OPIEKA ZDROWOTNA.

Więc każda akcja w rodzaju owsiakowej hucpy jest potwierdzeniem, że Konstytucja (teoretycznie akt prawny najwyzszej rangi) JEST PUSTYM FRAZESEM, wymudzonym w pijackim delirium przez zgraję szalbierców i oszustów. Nazwiska znane redakcji.
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-12 13:07

Zycze ci tylko, zeby tobie tez nikt nie pomogl wtedy, kiedy nie bedziesz w stanie pomoc sam
sobie.

skąd takie nastawienie?
nie zyczmy innym tego czego sami nie chcielibyśmy :)
Pisner nie musi udzielac sie , i jałomuzny tez nie musi dawac, skoro jednak uznał za wskazane że, musi publicznie to opowiedziec, to znaczy ze, nie jest tak całkiem do końca twardy :)
Ma jedynie niechęc lub wręcz nie lubi ( mam nadzieję że nie nienawidzi) Polski, troche to dziwne bo z tego co pisze, jakim jest płatnikiem oznacza ze pracuje lub robi interesy w Polsce, no cóz nie kazde ciele które swoja matke ssie musi ja kochać :)
Ja-Gaar / 2009-01-12 16:17 / Bestia Miiny
Oczywiscie.
Nie musi, nic nie musi.

Podbnie, nikt nie musi udzielac pomocy ofierze wypadku, starszej osobie ktora zasłabła na ulicy, człowiekowi w wodzie którego złapał skurcz i tonie... nie musi, bo od tego jest karetka pogotowia na która przeciez płaci PODATKI.

Zdrowia życzę.
Jacqb / 2009-01-12 10:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Też mam mieszane uczucia co do przedsięwzięcia jednak nie o tym chciałem bo to temat rzeka. Widzieliście licytacje serduszek nr 1 i 2? Niezła sprawa. Szczególnie przegrany ostatecznie TOMBUD naprawde ostro licytował. Fajnie. Ta postawa zachęciła mnie i też coś kupie z aukcji WOSP.
Pawel1900 / 82.177.124.* / 2009-01-12 09:26
Rzadowi jest na reke jak plebs sie sklada na sprzet ktory powinien byc zakupiony przez sluzbe zdrowia. W ten sposob mozna sciagac kase z podatkow bez zadnego zoobowiazania a pozniej dac Owsiakowi 12 h w tv aby zebral wymagana kwote. Jesli moznaby przekazywac kase owsiakowi i jednoczesnie nie placic na sluzbe zdrowia, zrobilbym tak. W innym przypadku nie mozna miec dwoch panow jednoczesnie.
KAP / 2009-01-12 10:20 / Tysiącznik na forum
to jest pewien dylemat. jednak w ten sposob kazda zbiorka charytatywna na cele wewnatrzkarajowe (okropne slowo..) jest wyreczaniem panstwa. czy nie wylewasz dziecka z kapiela?
sceptyk / 2009-01-12 09:55 / Tysiącznik na forum
Rząd jest szczęśliwy, bo może wydać o 32M mniej na szpitale i przeznaczyć te pieniądze na kolejne podróże życia lenia Tuska i jego wesołej ferajny.
Jerzy_ / 2009-01-12 11:48
A niby skąd rząd ma wziąć te pieniądze? Przecież idą i tak z naszych podatków. Czyli MY to finansujemy.
KAP / 2009-01-12 10:18 / Tysiącznik na forum
oraz lenia prezydenta i jego ponurej ekipy -:)
ottt / 2009-01-12 12:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ponurej dla beztroskich i niekompetentnych wesołków z prochami w kieszeni a la ex szef sejmiku ze Szczecina, były już człowiek z PO.
KAP / 2009-01-12 12:59 / Tysiącznik na forum
czyzby -:)

Artur Piłka, doradca ds.sportu w Kancelarii Prezydenta został zatrzymany przez Policję - poinformował minister Maciej Łopiński.

"Piłka został zatrzymany w związku z wprowadzaniem do obrotu środków odurzających" - mówi Łopiński.
sceptyk / 2009-01-12 13:50 / Tysiącznik na forum
No i co chcesz nam tym tym tekstem przekazać?
Że skoro pracownicy OBU kancelarii łamią prawo i żerują na naszych pieniądzach, to Tusk i jego ferajna są usprawiedliwieni?
jlk / 151.92.176.* / 2009-01-13 12:45

pracownicy OBU kancelarii łamią prawo i żerują na naszych
pieniądzach, to Tusk i jego ferajna są usprawiedliwieni?
- nikt ich nie usprawiedliwia, za to na pewno ci z PO są milsi, sympatyczniejsi i weselsi...Aha i na pewno mniej kłamią.
dareg / 87.207.175.* / 2009-01-12 07:54
większość pieniędzy pójdzie na sprzęt do szpitali, które za chwile będą prywatne i będą zarabiać niezłą kasę na tym sprzęcie
część na opłacenie koncertujących wczoraj gwiazd, które jak się okazało nie robiły tego za darmo tylko za 50-70 % normalnej gaży
a część na organizację festiwalu rockowego dla narkomanów

ile z tego skorzystają ci najbardziej potrzebujący ?
a ciemny lud się cieszy
ERMOE / 213.17.193.* / 2009-01-12 08:23
Żal mi cię karle moralny. Nawet szkoda do ciebie pisać.
kilof / 195.117.22.* / 2009-01-12 09:01
O! RadSik jest na forum!
Ja też chcę być karłem moralnym. Jeżeli karełki moralne nazywają tak tych którzy w życiu posługują się prawdą, to ja też chcę być w tym gronie.
sceptyk / 2009-01-12 09:57 / Tysiącznik na forum
Jest nas więcej, takich zaplutych karłów reakcji.
ottt / 2009-01-12 12:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na szczęście dla Palikota. Musiałby biedaczyna emigrować z ojczyzny karłów moralnych, do których możnaby zaliczyć w/g kryteriów RadSika takich ludzi jak np. Kisiel czy Herbert.
Jerzy_ / 2009-01-12 17:22
Co ma do tego Palikot, nie wspominając o Kisielu czy Herbercie? Palikot jest przedsiębiorca, Kisiel - liberałem, a co po co sobie gębę wycierasz Herbertem to już nie wiem.
maxymili / 2009-01-12 08:15 / Tysiącznik na forum
Festiwalu dla 150-200 tys. normalnych młodych obywateli potrzebujących tego spotkania jak kania dżdżu.
Co do szpitali, mojego dzieciaka zaraz po urodzeniu uratował sprzęt wielkiej orkiestry. Pompy infuzyjne, inkubator... bez tego był by ciężko upośledzony lub zmarł by.
Co do gwiazd grających za 50-70%. Nie słyszałem o tym i oceniając tendencyjność twoich wypowiedzi także tą uważam za niewiarygodną. Przypuszczam, że grali za zwrot kosztów.
sceptyk / 2009-01-12 09:56 / Tysiącznik na forum
To informacja od samego Owsiaka, więc dla ciebie powinna być wiarygodna.
maratsafin / 83.5.249.* / 2009-01-12 09:05
no niestety - dziś w antyradiu podali, że tych, którzy nie chcieli grać za darmo Owsiak nazwał zdemoralizowanymi ch...jami ;( - co wy na to?
ottt / 2009-01-12 12:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
post factum, gdy kasa w garści to pewnie i ja byłbym taki mądry.
sprostowanie / 217.74.68.* / 2009-01-12 11:08
nie Owsiak a Chołdys
sprostowanie / 217.74.68.* / 2009-01-12 11:44
"Hołdys" - przepraszam za błąd
maratsafin / 83.5.249.* / 2009-01-12 13:31
owsiak powiedział, cytuję " najlepiej tych co nie chcieli zagrać za darmo nazwał Zbyszek Hołdys - zdemoralizowane ch...je" - de fakto w ten sposób zgodził się z Hołdysem i wybielił się, ale to ma niewielkie znaczenie - gorzej, że już za sama niechęć do orkiestry jest się ch...jem ;(
sceptyk / 2009-01-12 13:56 / Tysiącznik na forum
Taki właśnie jest knajacki język POsTEMpaków, czyli bolszedwii.
Rewolucja bolszewicka naganem wybijała wszystkich, którzy nie byli "swoi", czyli nie mordowali jak bolszewicy i czekiści.
Dzisiaj wielu kolesi WSI24, TW Stokrotki, Owsiaka, Tuska, czyli POwszczyki gdyby tylko mogło, wymordowałoby wszystkie mohery, nie_sympatyków PO. Bo jawnych przeciwników kapturowe sądy Ćwiąkalskiego już wykańczają, na razie finansowo.
jlk / 151.92.176.* / 2009-01-13 12:55
Nie przejmuj się
Jerzy_
- ten pan powyżej nigdy nie zachowywał się normalnie...W zakładzie w którym mieszka tylko czasem w ramach terapii użyczają mu laptopa a on z nim ucieka i zamyka się w kibelku i pisze te brednie aż ochrona nie wyważy drzwi i nie poda mu pavulonu...I tak co dzień...-)
Biedny
sceptyk [ Tysiącznik na forum ]
- a spacerek z Napoleonem albo Leninem już był?
cobithree / 2009-01-12 08:06
Dałbym, ale... i w dodatku... , a do tego...

..nei chcesz nie dawaj
pg kolejny / 82.177.0.* / 2009-01-12 11:29
Przyłączam się. Nie chcesz nie dawaj. A nie sprawdzonych informacji nie rozsiewaj.
chwwd / 83.5.153.* / 2009-01-13 12:29
Owsiak jest niesamowity i z pewnością przejdzie do historii czy się to komuś podoba czy nie. Rzadko się zdarza w społeczeństwie aby jedna osoba pociągnęła za sobą takie tłumy i zupełnie bezinteresownie rozkręciła na taką skalę akcję charytatywną.

Jestem przerażony niektórymi wypowiedziami na tej stronie :-(((

Najnowsze wpisy