Forum Forum emerytalneZUS

Orzekanie o niezdolności do pracy

Orzekanie o niezdolności do pracy

Money.pl / 2007-11-18 16:44
Komentarze do wiadomości: Orzekanie o niezdolności do pracy.
Wyświetlaj:
Jagna R. / 82.146.245.* / 2010-11-04 17:58
To nie prawda, że orzecznicy to najlepsi specjaliści. Jeśli nie masz ręki- zmierzą ci ciśnienie, jeżeli straciłeś nogę- zajrzą do gardła. Nie mają pojęcia o tym, co jest w dokumentacji, nie czytają nowych dokumentów. To są lekarze emeryci albo kiepscy lekarze z układami. Oni mają nakazane odrzucać wnioski. Pacjent to dla nich zero. Oby poumierali od chorób pacjentów, oby stracili nogi, ręce, oczy i słuch. Nawet jeśli dostaną za to rentę
Artur.M / 89.228.85.* / 2010-11-03 09:48
najlepszy orzecznik jest w Elblągu można iść z głową pod pachą a on stwierdzi żę zdążyło się przywyknąć do tego śmiech na sali panie Antoszewski najpierw pan sam jako lekarz kieruje na operacje a jako orzecznik sam pan sobie zaprzecza
w******** / 82.146.237.* / 2010-09-20 14:41
Orzecznicy ZUS to ch***, dla nich wszyscy są zdrowi, pewnie za odrzucenie wniosku dostają premie.
Jadwiga M / 83.10.86.* / 2010-07-08 20:22
Najlepsi orzecznicy są w Oddziale ZUS Wałbrzych , na obciętą noge
dają rok renty , po tym okresie odrośnie , na pytanie odpowiadają ,
że Ja chyba niewierząca ? Bo wierzący wierzy że odrośnie !
stallone / 62.21.23.* / 2010-06-10 13:52
Lekarze orzezcnicy ZUS-u są tak mądrzy,że potrafią nawet obalac diagnozy profesorów medycyny.Pytam sie dlaczego wciąz są wakaty na stanowiska lekarzy orzeczników?Odpowiedź jest prosta,gdyz porządny lekarz,który składal przysiegę "Hipokratesa" nie będzie jej wbrew swojej woli bezpodstawnie łamał,a w ZUS-ie jest ona notorycznie łamana.Poza tym jakie autorytety medyczne w nim pracują?Jedyne miejsce pracy dla nich to zakład medycyny sądowej,bo tam juz zadnej krzywdy czlowiekowi nie zrobią
archiwum / 86.14.143.* / 2010-05-28 00:16
PRACOWALEM W ZUSie i z własnego oglądu rzeczywistosci wiem, jak sprawa wyglada: otoz sa odgórne polecenia aby lelarze orzecznicy odmawiali prawa do rent w kazdym mozliwym przypadku.
KECAJJ / 87.207.124.* / 2010-06-03 18:55
jeśli takie polecenia są,ponoć nawet ci"lekarze"dostają premie za negatywne orzeczenia ,to niech Pan lub Pana koledzy zbiorą na to jakieś dowody.Dyskryminowanie osób slabszych,kalekich i chorych jest obrzydliwym przestępstwem!
ROBERT-DOMINIK / 109.243.225.* / 2010-03-19 13:20
To jest tak,według widzimisie lekarza orzecznika ,chce todam a nie to nie.Nie ma określonej choroby,według jednego rokuje możliwość wyleczenia,według drugiego nie.WOLNA AMERYKANKA.
MALGORZATA2 / 78.88.32.* / 2010-02-03 22:54
Komisja to banda oszołomów którzy wszystkich cudownie uzdrawiają.Mnie uzdrowili z nieuleczalnej choroby kręgosłupa z niedowładami rąk i rwą obu ramion.Byłam kasjerką w biedronce.Zwolniłam się z bólu i nieprzespanych nocy.Nie mam środków do życia i do pracy pójść nie mogę.Ale-UZDROWIL MNIE ORZECZNIK!
siemus / 83.11.202.* / 2010-06-20 22:06
witam ja walcze o zwrot renty juz 7 miesiac i birgly lekarz sadowy przyznal i dalszy okres na leczenie to adwokat z zus zazadal opini uzupelniajacej tylko po to by sie dowiedziec czy wogole kiedys bede mogl pracowac.to wszystko to skandal i obluda co chory musi przejsc po tych komisjach.kolach i pod mur ich wszystkich orzeczników orzekajacych za kase!
Barbara kuj-pom. / 82.177.168.* / 2009-11-16 14:13
Jak to możliwe, że przez prawie 15 lat brałam rentę z ZUS ze względu na orzeczenia o niezdolności do pracy, a im robię się starsza to według lekarza orzecznika staję się zdrowsza. Oni są lepsi niż KASZPIROWSKI - co za uzdrowiciele i to na dokładkę lekarz psychiatra co on wie o schorzeniach neurologicznych. Sam się powinien leczyć na nogi bo na głowę już za późno.
iga888 / 109.95.144.* / 2012-06-26 15:14
Po dziesięciu latach rentę już powinna mieć Pani na stałe .
wiwan / 2012-06-26 19:22
Niby na jakiej podstawie prawnej ?

Jest zapis owszem, że renta z tyt. niezdolności do pracy jest przyznawana na stałe, jeśli orzeczenie jest wydawane na mniej niż 5 lat przed uzyskaniem przez wnioskującego powszechnego wieku emerytalnego i jest to kolejne orzeczenie od min. 5 lat- tzn. dotyczy to tylko sytuacji odnawianego orzeczenia dla rencisty z minimum 5 letnim okresem pobierania renty.

Co do zasady zresztą renty przyznaje się okresowe na maks. 5 lat. Oczywiście z wyjątkami.

Całość reguluje art.13 Ustawy emerytalnej.
agula13289 / 84.10.135.* / 2009-10-07 11:40
Dostałam własnie decyzję z ZUS której nawet nie potrafie zrozumieć treść jest nastepująca NIE JEST PANI OSOBĄ NIE ZDOLNA DO PRACY. i jak ja mam to zrozumiec czy nie prosciej napisać jest pani zdolna do pracy lub jest pani nie zdolna
delfina / 62.111.200.* / 2010-06-21 14:12
ja właśnie odebrałam decyzję z taka sama odpowiedzia i jak mam to rozumiec jestem zdolna czy nie
barbarka1 / 85.221.220.* / 2014-04-13 22:16
Zgadzam się z Tobą, mój mąż też otrzymał taką decyzję i w pierwszej chwili był pewien że jest to opinia pozytywna dla niego , dopiero kiedy na spokojnie odczytał uznał, że to jest celowe sformułowanie aby ludzie łudzili się przynajmniej przez te kilka dni, że otrzymali rentę.
wiwan / 2014-04-14 13:14
1. A niby co ZUS na takim kilkudniowym złudzeniu ubezpieczonego miałby uzyskać ???
2. Jest to sformułowanie ustawowe, bo w orzecznictwie zdrowotnym dla celów rentowych orzeka się właśnie o NIEZDOLNOŚCI do pracy, a nie o zdolności, i orzecznik nie ma prawa użyć innej nomenklatury- orzeka ową niezdolność, tj. jej istnienie lub nie, datę jej powstania, stopień i trwałość.

Jakoś w przypadku orzeczeń TK, które bardzo często zawierają sentencję, że art. X, ustawy Y NIE JEST niezgodny z art. Z Konstytucji nikogo nie dziwi.
płatnik / 77.45.48.* / 2009-10-25 00:40
racja nie dość ze nie wiadomo o co chodzi w decyzjach to jeszcze szafują ludzkim zdrowiem
jak widzę tych wszystkich z retami socjalnymi którzy z byle powodu biorą rety a znam dużo
którzy maja drobne ograniczenia lecz są zdolni do wykonywania szeregu prac jednak chcę
zaznaczyć ze jest gro ludzi którym taka pomoc się należy lecz tam ZUS POWINIEN SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI anie wśród ludzi chorych którzy przez wiele lat płacili składki
ela1969 / 212.160.190.* / 2009-10-12 15:38
zgadza się zamiast pisać normalnie jak ludzie zdolny albo nie to oni gryzgają( masło jest maślane )
zle potraktowana / 80.53.162.* / 2009-09-22 18:46
Tak własnie robia chorych ludzi zus uzdrawia, jak to mowia zeby z zuem wygrac czlowiek musi miec zdrowie i pieniadze. Po prostu jak za dlugo czlowiek nie sprawny tym bardziej daja zdolnosci do pracy ale dziwna sprawa zus daje zdolnosc a ludzie przez medycyne pracy nie przechodza hmmm i co o tym myslec ?? czy zus zle orzekl czy z medyzyny pracy boja sie dopuszczenia albo dla nich pacjent nie zdolny fizyzcznie. W moim przypadku tak bylo zus mnie uzdrowil a ani jedna medycyne pracy nie przeszlam, dostalam jeszcze stopien niepelnosprawnosci i czeka mnie kolejna operacja i kto teraz zawinil. Nie podjelam pracy a juz operacja czeka kolejna a jakbym odrazu poszla to pewnie w ten sam dzien co wrocilam bym do pracy odrazu na stole bym była. Ale co tu duzo mowic wiekszosci lekarzy w komisji to emeryci cytuje wypowiedz jedenj pani na komisji maila patrzec na bark moj reke obojczyk i kregoslup czytala wypis ze szpitala i powiada tak pani operacja byla gówniana gorsze zlamanie jest paluszka jak rozumie te slowa g.... operacja twalal 5 godzin a dla zuzu to nic jedna operacja a bylo ich juz 3
edazxc / 213.76.179.* / 2009-02-03 16:14
Ja polecam Komisje lekarską ZUS w Bydgoszczy jeżeli chcecie być potraktowani jak śmiecie. Pani"doktor" juz bardzo po emeryturze/ co ona tam jeszcze robi- zabiera miejsce pracy nam potencjonalnym pracownikom/ potrafi tak zgnoić człowieka a diagnozę stawia nie znając histrorii choroby ledwo zerkająć w kartę lekarza prowadzącego.Lecze się na depresję i uwierzcie pogłebiła mi sie po tej wizycie
kusy chojnice / 80.51.97.* / 2010-02-12 23:28
Ja mam inne wytłumaczenie tego procederu to środowisko lekarskie doprowadzilo do tej sytuacji bo w latach 80 -90 szafowali dawaniem kto chcial rent a teraz ci sami lekarze tylko trochę starsi je odbierają tylko nie tym którym je za forsę przyznawali . ja mając 30 lat zachorowałem na raka krtani dzięki wspaniałemu personelowi z w Poznaniu dzis mówię i przez 17 lat miałem rentę na stałe rodzina nie da rady wyżyć za 420 zł dla tego legalnie prowadziłem firmę 1 osobową transport i było ok Dopiero kiedy uległem wypadkowi izmuszony byłem być operowany nakręgosłup zus Słupsk wezwał mnie na komisję i-zdolny do pracy otwarty rynek bez przeciw wskazań . Odwołania nic nie dały bo lekarze na kręgosłup rent nie przyznaja bo dla kręgosłupa wskazana jet gimnastyka ,a praca to ruch a ruch to gimnastyka , raka po22 latach nie ma bo byłbym 1.5 m pod ziemią dziś jak już muszę z tym środowiskiem mieć coś doczynienia to idę prywatnie i wtedy ja ich mogę za 70 zł upokarżyć. Lekarze iksięża nie wszyscy stracili poważanie za swoje zachowanie może i oni będą rozliczeni ze Swej przysięgi obecnie mam 53 lata i mam się przekwalifikowac . ostatnio przyplatało się pochp choć nie palę pozdrawiam i życzę duzo samozaparcia i nie odpuszczac Jazagroziłem ze bede się leczył za granicą zobaczymy dużo zdrowia obyś zdrow był Stefan chojnice.
kęcista / 91.94.150.* / 2009-02-23 19:12
W pełni zgadzam śie ,medyk u którego byłem powiedział ze z moim sercem pracuje śie w kopalni doszło do tego ze uszczerbek na zdrowiu /stopień znaczny/ .SA NIEDOUCZENI KONOWAŁY
kazimierz 15 / 87.96.74.* / 2010-05-05 10:04
zgadzam się z tym co piszecie. Na prawdę polecam ZUS Bydgoski a szczególnie komisję lekarską nikomu nie przepuszczą. Byłem tam nie widzę na oczy praktycznie w ogóle i mam raka płuc to mi pani doktor powiedziała że z takimi chorobami to ludzie pracuja i nawet do lekarza nie chodzą?? ZDOLNY DO PRACY pytam sie do jakiej??? chyba kopać grób na cmentarzu
franko2 / 83.30.172.* / 2010-06-01 13:40
kazimierz 15 Ta pani doktor to GADZINA !!! tak się nie postępuje nawet ze zwierzętami.
http://www.polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm#W
h_halina 5 / 89.229.254.* / 2008-09-25 16:44
orzekanie o niezdolności do pracy nie jest oparte na dokumentacji medycznej , a to powinno być najważniejsze a nie powierzchowne badanie takie jak pokrecenie głową w lewo i w prawo itp, tp powinno być Tk lub rezonans ., A co do lekarzy orzeczników to mam 2 doświadczenia , pierwszym razem lekarz starszy ale z pełną kulturą , a drugi to grubianin , potraktował mnie jak śmieć , że brałam kilka miesięcy pieniądze i to już dość , mam się wziąść do roboty , zadawał pytania na które nie zdążyłam odpowiedzieć bo to on dał odpowiedz . Tak mnie załatwił psychologicznie że nie wiedziałam co mówić , Taki lekarz orzeka w ZUS w Grudziądzu , To skandal , to nie lekarz , to facet który potrafi odrzucić pacjenta w paru minutach mimo że nie ma specjalizacji [ zwykły lekarz] który pracuje i to sumiennie na swoje duże pieniądze a chorą osobę skazuje na brak jakich kolwiek świadczeń
MADZIA31GRUDZIADZ / 89.229.253.* / 2009-03-20 15:05
TO PRAWDA..TEN SAM PAN GRUBIANIN..DZIŚ POCZAS ORZEKANIA NIEZDOLNOŚCI DO PRACY..W ZUS W GRUDZIĄDZU POTRAKTOWAŁ MOJEGO MĘŻA JAK ŚMIECIA..
.....PO SKOŃCZENIU SWOJEGO "WYWODU" CAŁKOWICIE NIEINTERESOWAŁ SIĘ TYM..CO MĄŻ MA DO POWIEDZENIA..POTRAKTOWAŁ GO JAK POWIETRZE..ODBIERAŁ TELEFONY..I JADŁ..PRZECIEŻ TO ŚMIESZNE...A JEGO ORZECZENIA..SĄ JESZCZE ŚMIESZNIEJSZE..DEBILIZM..JAKIŚ..W 3 MINUTY..STWIERDZA..CZY KTOS JEST CHORY..CZY NIE.....PISZE ZARAZ ODWOŁANIE..
...
Marian1234 / 77.91.38.* / 2008-04-04 10:39
No tak, ciężko chorym częstokroć odmawia się rent, gdy tymczasem większość lekarzy oraz nauczyciele korzystają nagminnie z rent z tyt. FIKCYJNYCH CHORÓB ZAWODOWYCH. Znam nauczycielkę, która kopci papierosy jak parowóz, nigdy nie leczyła się i nie leczy na gardło i oprócz emerytury otrzymuje rentę z tytułu choroby zawodowej (chrypki papierosowej).
Uważam, ze jeśli lobby obstaje przy chorobach zawodowych a rząd jest wobec tych WYŁUDZEŃ bezsilny, to przynajmniej dla osób pobierających pensję lub emeryturę powinno sie wprowadzić stopień utraty zdrowia np od 5 do 25 % i wg tego wskaźnika przyznawać dodatki do pensji czy emerytury.
SPAWACZ / 91.94.150.* / 2009-02-23 20:03
Ja pracowałem jako spawacz 25 lat ale nie mam szkodliwego doliczone bo to jest tak nie wiedziałem ze jest takie coś .Na swiadectwie pracy jest napisane slusarz-spawacz nie należy śie a jak jest spawacz-slusarz tak .dawałem do ZUSU kśiążeczkę spawacza .to w ich wydaniu zaden dokument są wszystkie wpisy kategorie sp. egzaminy -szkolenia .j.t p. straciłem zdrowie spawaiąc metale /kolor / .i mam teraz gu//////o z tego nauczyćiel /zomowiec/ żołnież maią .Mui szfogieerek ma45 lat był w armi trepem w policji troche i ma jusz emeryture i nadal pracuie jako ochrona dość dobże zarabia i co mu kto zrobi i smieje sie z głupoli takich jak ja POZDRAWIAM
uzdrowiony przez ZUS / 80.53.100.* / 2008-01-02 19:12
Lekarz orzecznik z ZUS to pracownik tej instytucji dziwne by było żeby przyznawał rentę ludziom schorowanym i uszczuplał budżet swojego pracodawcy .Z tego co wiem od znajomego orzecznika ZUS to codziennie mają odprawę i tam ustalają ile dziś przyznać a ile odebrać nie liczy się stan zdrowia i przyniesione dokumenty choroby ludzi i to samo jest na komisjach odwoławczych ZUS.Ja na komisji zdążyłem tylko pokazać dowód osobisty i wezwanie a pani orzecznik postawiła pieczątkę i kazała iść do kasy po zwrot kosztów przejazdu i tyle było rozmowy a odwołanie do sądu dało tyle że już 5 lat czekam na odpowiedż i w dalszym ciągu nie ma i dokumentów moich w ZUS też nie ma bo twierdzą że są w sądzie .To jest paranoja w ZUS najlepiej zlikwidować przychodnie szpitale i całą służbę zdrowia i zostawić tylko orzeczników ZUS a społeczeństwo będzie zdrowe

Najnowsze wpisy