Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Ostatni rok podatku Belki?

Ostatni rok podatku Belki?

Money.pl / 2008-02-26 09:38
Komentarze do wiadomości: Ostatni rok podatku Belki?.
Wyświetlaj:
Bogumił Ciborowski / 213.17.180.* / 2008-02-27 15:49
Najwyższa pora (w związku z aferami, jakie ujawniono ostatnio, a które dotyczą pewnego księstwa graniczącego ze Szwajcarią) uświadomić sobie, że wbrew przedwyborczym planom nie tylko PiS, jest rzeczą konieczną utrzymanie tzw. podatku Belki. Jedyny wyjątek można uczynić dla rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych (bieżących), na których oprocentowanie i tak jest znikome. Wszystkie inne dochody kapitałowe osób fizycznych powinny być opodatkowane.
W perspektywie przyjęcia waluty euro Polska nie może stać się oszczędnościowym rajem podatkowym dla nikogo.
zirytowany / 77.112.116.* / 2008-02-27 18:15
Rozumiem, że jak stracę na giełdzie, to państwo(w domyśle Ty i inni obywatele) zapłacicie mi 19 % od straty.
marek19.53 / 83.24.47.* / 2008-02-28 01:21
Od tego ewentualnie są ubezpieczalnie. Zysk od każdej działalności gospodarczej - czy to handel pietruszką czy handel akcjami podlegać powinien takim samym zasadom.
Nie widzę powodu by straty lub zyski z jednego rodzaju działalności nagle traktować inaczej.

Irytacja nie pomaga w rozumieniu zasad gospodarki.

I zgadzam się z przedmówcą - przychody z lokat, oszczędności, ROR, powinny być zwolnione - to nie jest działalność gospodarcza.
pomyśl / 77.255.83.* / 2011-03-14 17:10
No i racja, tylko jak odliczyć koszty. Dywidenda winna być wypłacana brutto. Straty rozliczane do śmierci i nawet dziedziczone w przypadku spółek z większościowym udziałem SP.
podatnik / 217.11.139.* / 2008-02-27 12:28
Ten podatek powinien zostać zniesiony ponieważ:
1.polaków trzeba uczyć oszczedania , a takie podatki zniechęczją do oszczedzania
2.oprocentowanie lokat jest równe inflacji , lub niższe od inflancji - czyli oszczedzający w bankach tracą swój kapitał
3.wiele osób straciło duże pieniądze na giełdzie i w funduszach , czyli jak mają zyski to placą od nich podatek - jak tracą to ich problem bo są dorośli i wiedzą co robią -
to nie do końca uczciwe
4.oszczedności to pieniądze opodatkowane , często już dwa razy np. dywidendy
5. powinno pozwolić sie ludziom bogacić , a nie wiecznie im zabierać , zeby dać nieudzacznikom Państwo jest bogate bogactwem obywateli , a nie odwrotnie - zasada do wprowadzenia w tym kraju
marek19.53 / 83.24.46.* / 2008-02-27 17:24

3.wiele osób straciło duże pieniądze na giełdzie i w funduszach , czyli jak mają zyski to placą od
nich podatek - jak tracą to ich problem bo są dorośli i wiedzą co robią -
to nie do końca uczciwe


A czemuż to nieuczciwe. Prowadzący firmy mają ten sam "problem". Mam zysk - płacę podatki, mam stratę - nie płacę, ale strata to mój ból.

A na dodatek prowadzący firmę ma sporo większy problem. Firmy, w odróżnieniu od akcji, nie pozbędzie się w 15 minut. Ma maszyny, nieruchomości, zapasy towarów, wyrobów, kredyty, zobowiązania no i pracowników z ich pensjami i odprawami.

Proszę porównać sytuację właściciela firmy i pakietu akcji - i nie pisać bzdur.
kaczorek / 81.210.89.* / 2008-02-26 16:18
PO jak widaćprzybiera barwy PIS, naobiecywał tusk irlandie, zniesienie podatku belki, coda cuda ludzie
Widze że poraz kolejny zostaliśmy oszukani, my obywatele którzy na nich głosowaliśmy...
Ostatni raz siędałem zrobićw bambuko. latem wyjezdzam do UK, mam już tego dosyć.
EDiS / 2008-02-26 12:21 / Tysiącznik na forum
Ten rząd nie zniesie podatku od zysku z inwestycji kapitałowych, poniważ Walduś "a sio" musi mieć pieniądze na swój elektorat. Reszta to jest rozmowa o niczym.
pago / 129.35.231.* / 2008-02-26 11:37
Ja osobiście nie wierzę w zniesienie podatku Belki w ogóle,bo będzie to godzić w budżet Państwa, lecz myślę, że powinni się zastanowić nad zniesieniem podatku od zysków dla osób inwestujących na przyszłą emeryturę w rezultacie czego młodzi ludzie 20-30 lat powinni zacząć oszczędzać np. w funduszach inwestycyjnych na swoją dostatniąstarość czyli horyzont 35-45 letni ze składką regularną. Nastepnie w momencie przechodzenia na emeryturę powinno się udokumentować ,że zebrane w ten sposób pieniądze są na ten cel,czyli emeryturę. W jaki sposób ma się odbywać udokumentowanie pozostawiam na barkach polityków i specjalistów od przepisów podatkowych. W ten sposób odciążyło by się trochę ZUs, który swoją drogą jest potrzebny chyba tylko obecnym emerytom i rencistom. Uważam także, że pomoc należy się naprawdę potrzebującym i mniej zamożnym czyli powiedzmy emerytom poniżej 1500 zł,ten kto ma ponad to emeryturę czy rentę ten powinien mieć zakaz chodzenia do państowych szpitali,gdyż powinno go być stać na prywatne przychodnie.Istnieją przecież prywatne ubezpieczenia zdrowotne gdzie płaci się abonament 45 zł/mc i ma się dostęp bez kolejek do najlepszych specjalistów. Zaś lekarzom też powinno się dać oczywisty według mnie wybór: albo pracujesz w szpitalu albo załóż sobie prywatny gabinet,a nie jak dotychczas i tu i tu. A wracając do pierwszych rozważań na temat zniesienia podatku Belki od zysków dla osób chcących oszczędzać na własną emeryturę, grupa osób 20-30-40 latkowie powinni być w tych przedziałach co podałem powoli zwalniani z obowiązku płacenia składek ZUs na swoją część emerytury,którą właśnie by lokowali np. w fundusze inwestycyjne zaś na obecnych emerytów,czyli tych najbiedniejszych tak jak dotychczas. Po prostu coś za coś.
Pozdrawiam wszystkich

Ps. Jeśli trochęzamotałem to przepraszam,pisane pod wpływem chwili i impulsu ;)
mycha10 / 2008-02-26 16:17 / Bywalec forum
Nie potrzeba żadnych instytucji państwowych .Wiele osób już teraz odkłada na emeryturę.Niestety nie opłaca się oszczedzac ,gdy doda się inflację ipodatek belki,to lokaty i obligacje przynoszą straty, a na giełdzie dobrze teraz trzeba główkowac,żeby wyjśc na swoje.Zero zachęty,a może o to chodzi.gdyby większośc Polaków była niezalezna od budżetu-wielu polityków odeszłoby w niebyt.
valibolista / 195.177.83.* / 2008-02-26 10:57
"Dochody z odsetek to są już dochody z opodatkowanych przychodów. Tu już można być mniej ortodoksyjnym - uważa Pawlak. "
przepraszam ale moje inwestycje na gieldzie tez pochodza z opodatkowanych przychodow...
marek19.53 / 83.24.47.* / 2008-02-28 01:25
Inwestycje nie tylko na giełdzie pochpdzą z pieniędzy opodatkowanych. I nie ma mowy o powtórnym opodatkowaniu inwestycji tylko o pierwotnym opodatkowaniu zysku. A to jest różnica.
man13 / 2008-02-26 10:43 / Tysiącznik na forum
Podzielam poglad Pawlaka o ortodoksyjnym widzeniu dochodow z podatku od zyskow kapitalowych. Zysk to zyst i nie ma znaczenia gdzie, przez kogo i jak zostal wypracowany. Zwalnianie tylko jednych podatnikow z placenia podatku od zysku jest nieodpowiedzialne i swiadczy o nierownym traktowaniu podatnika.
cortez / 2008-02-26 10:09 / Bywalec forum
Już tyle razy obiecywali (i stara ekipa i nowa), że wezmą się za podatek belki i jak do tej pory nic. No cóż czas pokarze. Pytanie tylko w jaki sposób zapchają dziurę w budżecie, po tym jak wpływu z naszych inwestycji nie będzie. Co wymyślą? Może przewrotnie podatek od straty kapitałowej;) To by zmobilizowało inwestorów:)
marek19.53 / 83.24.47.* / 2008-02-28 01:27
Drogi bywalcu, kogo czas ma karać ????
czas pokarze
całkiem nie w temacie / 217.144.192.* / 2008-02-26 09:53
Dochody z odsetek to są już dochody z opodatkowanych przychodów. Tu już można być mniej ortodoksyjnym - uważa Pawlak.
LOGIKA: pieniądze ulokowane w banku to pieniądze już raz opodatkowane, a na giełdzie i w funduszach to niby jak ??????? same się okociły na kamieniu !?
man13 / 2008-02-26 10:45 / Tysiącznik na forum
A pieniadze ulokowane w inwestycje niby z kad sie biora.
wolny człowiek / 83.27.5.* / 2008-02-26 10:23
Lobby bankowe nie próżnuje.
rty / 83.7.120.* / 2008-02-26 09:44
"Jeżeli mówimy o decyzjach, które mogą wspierać rozwój to zniesienie podatku Belki jest jedną z możliwości. Ale trzeba do tego podchodzić kompleksowo."
Czyli "belka" zostaje...
jliber / 212.180.147.* / 2008-02-26 09:38
Sytuacja budżetowa jest taka że zdajsie 2/3 budżetu to dotacje i subwencje. Trzeba to raz na zawsze wszystko uciąć. Wtedy można by w ogóle zlikwidować PIT, CIT i inne bzdury.
?! / 2008-02-26 09:43 / Tysiącznik na forum
Tyle tylko, ze beneficjentami są przede wszystkim rolnicy nie płacący PIT w ogóle, a z drugiej strony to zbyt duża grupa wyborców, by się im narazić.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy