Forum Polityka, aktualnościKraj

Ostra wymiana zdań na temat zakazu palenia

Ostra wymiana zdań na temat zakazu palenia

Money.pl / 2010-02-10 14:14
Komentarze do wiadomości: Ostra wymiana zdań na temat zakazu palenia.
Wyświetlaj:
xxlatek / 94.101.16.* / 2010-03-06 07:10
zakażmy też picia alkoholu bo to też nałóg i niszczy wątrobę zakażmy picia wody dostarczanej z kranu gdyż zawiera metale ciężkie dozwolone przez państwo cóż same zdrowe rzeczy nam zostaną.
Jan3 / 213.192.124.* / 2010-02-11 08:46
Palenie papierosów to nałóg. Dyskusja z ludźmi uzależnionymi jest z góry do przewidzenia i to niezależnie od ich wykształcenia czy statusu społecznego. Tylko surowe przepisy i kary mogą uratować niepalących przed skutkami biernego palenia w niechcianym towarzystwie palaczy. Nie wolno ulegać egoizmowi i głupocie ludzkiej ludzi narażających swoje zdrowie i życie ale i również zdrowie i życie innych. Kuriozalne jest tu powoływanie się na "ograniczanie wolności". Pytam się czyjej wolności palaczy czy niepalących.
e.gon / 198.28.92.* / 2010-02-12 14:48
Politycy nie działają w tej sprawie w imieniu niepalących. Walczą o rozszerzenie swojej władzy. Chcą totalitaryzmu. Ta sprawa jest testem, jak daleko mogą się posunąć. Niepaleniu można pomóc tworząc restauracje i kawiarnie dla niepalących i osobne dla palących. Każdy pójdzie tam, gdzie chce.
normalnyy / 193.109.225.* / 2010-02-11 13:13
wg Ciebie osoby z nałogiem nie mają prawa do wyboru, wolności?
zgreddek / 83.27.140.* / 2010-02-14 00:50
Ależ miej prawo do wyboru, wolności, ale nie rób tego gwałcąc prawa innych do wolności
stop cwaniakom / 95.48.13.* / 2010-02-10 21:26
Pfizer sponsorem ustawy o zakazie palenia...

Całe zamieszanie dotyczące zakazu palenia (podobno dla naszego dobra?) budzi u mnie coraz większy niesmak.
Mam dość obłudy posłów i 'bezinteresownych' lekarzy.
W jednym z komentarzy pod jakimś tekstem o ustawie dotyczącej zakazu znalazłem informację o dzikim tańcu lobby farmaceutycznego nad tą ustawą. Specjalnie mnie to nie zdziwiło ale postanowiłem
poszukać czegoś na ten temat.

Kilka minut spędzonych z Google i znalazłem 'tony' informacji...
Oto wybrana jedna z nich.
Dotyczy sławnego doktora Zatońskiego który jest jednym z autorów projektu zakazu palenia.
Nawołuje do zakazu palenia dla 'dobra naszego zdrowia' a jednocześnie finansowany jest przez
koncerny farmaceutyczne produkujące gumy z nikotyną i inne tego typu preparaty...
Niby pod stołem nie dostaje kasy w kopercie od firm farmaceutycznych ale jednak otrzymuje od nich za
'tantiemy' przy tylko jednej okazji pewnie ok. 400 tys. zł (50.000 szt. x 8 zł = 400 tys. zł)...

np. Pfizer (czyli producent Nicorette!) kupił od Pana Zatońskiego 50 tysięcy(!) jego książek.
Ciekawa forma finansowania. Chyba nie wymaga komentarza.
A to tylko jedna rzecz z wielu jaką znalazłem.

Tu jest cytat i link...

Regulamin programu edukacyjnego Medycyny Praktycznej sponsorowanego przez firmę Pfizer z główną
nagrodą w postaci podręcznika "Jak rzucić palenie" - prof. W. Zatońskiego.

3. Nagrody

3.1. Główną nagrodą w Programie jest 50 000 (pięćdziesiąt tysięcy) egzemplarzy podręcznika "Jak
rzucić palenie" - prof. W. Zatońskiego, dalej zwanego Podręcznikiem.

http://www.mp.pl/program_edu/show.php?aid=...2C490AAF7D5E98C

Doktor Zatoński chwali się że jest jednym z dwóch autorów ustawy o zakazie palenia.
Ciekawe jakie 'bonusy' w swojej karierze zebrał od firm farmaceutycznych drugi autor Pan Doktor
Jassem...
Swoją drogą interesujące ile jeszcze takich spraw jak kupno przez Pfizer kilkudziesięciu tysięcy
książek od 'niezależnego' autorytetu medycznego jest załatwiana w podobny sposób.

Może ktoś poszukałby tego typu 'kwiatków' skoro ja-pełny laik, w ciągu kilku minut w google
znalazłem sprawę która jest skandalem w pełni tego słowa!

Pikanterii całej sprawie ustawy o zakazie palenia dodaje fakt że szefem sejmowej komisji zajmującej
się tą sprawą jest kolejny 'niezależny' specjalista czyli Pan Poseł Piecha znany głównie z
dyskretnych spotkań z lobbystami firm farmaceutycznych...

Ciekawe towarzystwo decyduje o naszym życiu codziennym...
Marlboras / 89.73.9.* / 2010-02-10 19:34
Co jak co ale kretynów to ci w Polskim sejmie dostatek.(jestem nie palący)
Piqś / 87.206.199.* / 2010-02-10 18:40
Jeżeli dobrze "rozumuję",to chodzi głównie o dym który szkodzi .W takim razie trezeba zakazać również :
1.Używania wszelkich pojazdów i urządzeń z silnikami spalinowymi
2.palenia węglem
3.palenia grilla i różnych ognisk
A tak w ogóle to zastanówcie się lepiej nad naszym deficytem budżetowym a p******* zostawcie na później!
Pozdrawiam.
comitam / 77.113.140.* / 2010-02-10 23:28
Na szczęście na dym z papierosów jest sposób. W warszawskim ratuszu widziałem taką specjalną kabinę czy coś w tym rodzaju (w sumie to nie miało żadnych drzwi). Firmy Smoke coś tam.. Ludzie w środku stali i palili, a mi nic nie capiło, chociaż stałem obok. Nie cierpię dymu. Ale co mi przeszkadza palacz, jak nie czuję od niego spalin?
@@@ / 84.10.156.* / 2010-02-11 00:58
Dobry pomysl.
Jak jakiegos nalogowca nie stac juz na fajki to moze tam wejsc i najarac sie dymem do woli za darmo.
Sztorm / 95.49.39.* / 2010-02-10 17:00
w sejmie pod groźbą kary wywalenia z wiejskiej i to załatwi cały ten obłudną akcje.
T.J. / 83.23.193.* / 2010-02-10 15:16
Ja nie palę od 30 lat a paliłem "wszystko" papierosy, cygara, fajkę.
Nie lubię jak ktoś pali przy mnie i na to w domu i w samochodzie nie pozwalam
ALE jestem przeciwnikiem zakazów i Państwa POLICYJNEGO które tylko czycha za węgłem aby kogoś za coś złapać i jak najwięcej skasować !!!!
Urzędnicy- czytaj posłowie uważają że wszystko wiedzą i są wszechwładni.
W Polsce rozkręca się machina represyjna a od tego uciekliśmy likwidując komunę !!!
Wara od restauracji z oddzielnymi salami - na zachodzie zauważyli że zakaz to pomyłka i się po woli wycofują a nasi "bogowie" znów chcą być bardziej święci niż Papież.
Paranoja !!!!!!!!!1
rwer / 77.115.221.* / 2010-02-10 16:17
Witamy w Unii !!!
Bankier_7 / 2010-02-10 15:02 / portfel / Punktator
Palący przestańmy palić papierosy i zacznijmy ćpać kokaine - senator Piesiewicz nam będzie sprzedawał jako znawca i handlarz z plecami w samym senacie!!!
A jak was złapią za posiadanie zawsze trzeba tylko powiedzieć,że towarek jest od Piesiewicza...
normalnyy / 193.109.225.* / 2010-02-10 14:16
niepalący mówią że jest ich ok 70 % i zaczną chodzić do pubów czy restauracji
dlaczego dotychczas restauracje dla niepalących padały ? pewnie nie przynosiły zysku

no drodzy niepalacy zwolennicy zakazu wytlumaczcie to
Binarek / 2010-02-10 14:59 / Tysiącznik na forum
Mogę tak samo zapytać - jeżeli pewne osobniki chodzą do pubów podtruć innych substancjami smolistymi oraz innymi wywołującymi raka to dlaczego ja nie mogę pójść tam i rozpylać siarko lub cyjanowodoru albo różnych pestycydów?
normalnyy / 193.109.225.* / 2010-02-10 16:37
jeśli ktos chce to tam wejdzie, jeśli własciciel pubu wpuści Cie i pozwoli CI to robić to rób to, w czym problem?
Bankier_7 / 2010-02-10 15:06 / portfel / Punktator

to dlaczego ja nie mogę pójść tam i rozpylać siarko lub
cyjanowodoru albo różnych pestycydów?

Ależ możesz, kto ci broni, spróbuj?


Mogę tak samo zapytać - jeżeli pewne osobniki chodzą do pubów podtruć innych substancjami
smolistymi

A po czym wnosisz,ze pewne osobniki palą tylko po to by truć czy podtruwać innych - ja np. palę dla przyjemności a nie by podtruwać innych.
swdwdsddssd / 217.74.68.* / 2010-02-10 14:14
Teraz maja swiadomosc tego, ze sie uwedze w ogole tam nie wchodze, bo szkoda zdrowia. Restauracje, w ktorych chamska klientela smrodzi przy jedzeniu nie liczac sie z tym, ze komus to moze przeszkadzac tez omijam szerokim lukiem.
mieć wybór / 213.77.9.* / 2010-02-10 15:20
W czym problem? Przecież istnieją kanjpy dla niepalących i knajpy dla palących, a przynajmniej sale "palące" i "niepalące" w jednej knajpie. Nie słyszałam żeby "terroryści nikotynowi" wpadali do miejsc dla niepalących i wpuszczali tam kłęby dymu w celu wytrucia wrogów nałogu :) Dlaczego "jedynie słuszni" niepalący chcą ograniczyć moją wolność wyboru? Wiem jedno: jak nie będzie można palić w pubach, restauracjach itp to przestanę tam chodzić.
normalnyy / 193.109.225.* / 2010-02-10 14:21
jezeli w twojej miejscowosci sa tylko knajpy dla palacyh oznacza to ze nieplacy nie sa dla restauratorow "dobrymi" klientami
jezeli jest, a o tym nie wiesz tzn ze kiepsko szukasz i Ci nie zalezy
jezeli jest i chodzisz do niej to w czym problem?
normalnyy / 193.109.225.* / 2010-02-10 14:17
to otwórz knajpe TYLKO DLA NIEPALACYCH
a innym pozowl miec knajpe dla palacych

Najnowsze wpisy