Forum Forum inwestycyjneFundusze

Perspektywiczne rynki, ciekawe klasy aktywów - opinie zagranicznych zarządzających

Perspektywiczne rynki, ciekawe klasy aktywów - opinie zagranicznych zarządzających

krzysiek29 / 2007-11-17 15:58
Perspektywiczne rynki, ciekawe klasy aktywów - opinie zagranicznych zarządzających
16-11-2007 14:01:00 Analizy Online

Organizatorzy "First Foreign Asset Managers Forum" - pierwszego w Polsce forum zarządzających funduszami zagranicznymi, zaprezentowali swoje opinie podczas warsztatów prowadzonych przez zaproszonych na tę okazję zarządzających oraz strategów z różnych zakątków świata:

HSBC Investments o Azji - Francis Chung

Chociaż w Azji utrzymuje się silny wzrost to rynki Dalekiego Wschodu są coraz mniej zmienne ze względu na ogromne rezerwy walutowe zgromadzone w azjatyckich bankach centralnych. Zdaniem grupy Halbis -zrządzającej funduszami HSBC, popyt wewnętrzny oraz wzrastająca płynność na rynkach azjatyckich złagodzi potencjalne skutki spowolnienia w Stanach Zjednoczonych. W wyniku ostatnich korekt wyceny spółek wróciły do bardziej racjonalnych poziomów zarówno w ujęciu historycznym oraz w porównaniu do innych rynków. Firmy azjatyckie wykazują coraz niższy poziom zadłużenia, zwiększa się wskaźnik wypłacanych dywidend. Długoterminowe inwestowanie w Azji powinno przynieść dobre rezultaty.

Inwestowanie na rynku długu według Franklin Templeton Investments John W. Beck oraz Borno Janekovic

Zdaniem Franklin Templeton jednym z najlepszych sposobów inwestowania w papiery dłużne na świecie jest podejście Total Return oparte w przypadku obligacji na trzech filarach. Pierwszy to stopa procentowa najkorzystniej inwestować na rynkach gdzie maleją stopy procentowe i dążyć do wydłużania duration portfela. Po drugie: waluty - warto inwestować na rynkach gdzie waluty są niedowartościowane i mogą ulegać aprecjacji. Po trzecie spread kuponów obligacji należy poszukiwać rynków gdzie jest najmniejszy. Strategia Franklin Templeton polega na aktywnym zarządzaniu portfelem będącym mieszanką obligacji skarbowych i korporacyjnych.

JP Morgan Asset Management atrakcyjność regionu Europy Centralnej Claire Simmonds, Joanna Stec- Gamracy

Wewnętrzny popyt jest głównym czynnikiem wpływającym na produkt krajowy brutto Polski. Na warszawskiej giełdzie wciąż można znaleźć atrakcyjne spółki np. PKO BP, KGHM. Przystąpienie nowych krajów do Unii Europejskiej to dla inwestorów globalnych możliwość wykorzystania procesów liberalizacji i prywatyzacji, jakie zachodzą wśród nowych krajów członkowskich. Nowe państwa Unii Europejskiej utrwaliły wzrost na starym rynku europejskim. Długoterminowa inwestycja w krajach Europy Środkowej to dobre rozwiązanie.

Fortis Investments: Dlaczego inwestować w Turcji? Eli Koen

Nadszedł koniec ery hiperinflacji. Stopy procentowe zaczęły się normalizować. W Turcji maleje deficyt oraz wzrasta nadwyżka budżetowa. Turcja jest dobrym rozwiązaniem inwestycyjnym dla długoterminowego inwestora, gdyż przyciąga kapitał zagraniczny i dlatego szybko poddaje się procesom konwergencji. Fortis przestrzega, że rynek turecki to jeden z najbardziej zmiennych rynków na świecie i dlatego krótkoterminowe inwestycje należą do najbardziej niebezpiecznych.

Inwestowanie w fundusze globalne według BlackRock Andrew Williamson-Jones

Wycena akcji globalnych jest na racjonalnym poziomie. Na całym świecie można znaleźć wiele bardzo ciekawych okazji między innymi w Azji, w sektorze telekomunikacyjnym oraz na przykład w branży tytoniowej. Chcąc inwestować na świecie powinniśmy ufać instytucjom o globalnym zasięgu, gdyż tylko one dają możliwości wyszukiwania okazji inwestycyjnych w różnych regionach świata.


SAM i Robeco o Sustainable and Responsible Investments Ruud Wilders

Będąca częścią Robeco grupa SAM, która zarządza funduszami zaliczanymi do segmentu Sustainable and Responsible Investments uważa, że coraz więcej czynników makroekonomicznych uzasadnia potrzebę inwestowania właśnie w segment Inwestycji Odpowiedzialnych Społecznie. Zdaniem SAM, zmiany demograficzne, starzejąca się infrastruktura, pogarszająca się jakość wody oraz zmiany klimatyczne zwiększają potrzebę odnowy - szczególnie infrastruktury. Wzrasta potrzeba polepszenia efektywności zarządzania zasobami, popyt na kontrolę zanieczyszczeń oraz zapotrzebowanie na wprowadzenie nowych wzorców adoptowania się do zmian klimatycznych. Zdaniem SAM i Robeco inwestowanie w segment SRI to nowe w Polsce podejście inwestycyjne, które ma potencjał, aby stać się istotnym elementem portfeli inwestycyjnych Polaków.
analizy online
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-11-17 17:57 / Uznany Gracz Giełdowy
mam tu raport pewnego banku, który pomimo, że obecnie zaleca
jedynie ostrożność, uwagę, i widzi jeszcze całkiem realną
możliwość kolejnego znacznego podskoku, to podaje poziomy przy
których zaleca ewakuację:
S&P - 1405
Australia - 6300, 6150, 6000
Indie SENSEX - 17700
Hongk Kong H-Shares - 16000
NIKKEI 225 - 14200
SINGAPORE - 3320
BOVESPA - 61800, 59900
DAX - 7550, 7450, 7350
CAC40 - 5430,5290
FTSE 100 - 6170
..........
niestety dla polski nie uznał za konieczne podawnia danych
spod londynu / 78.146.31.* / 2007-11-17 18:55
Jak stary jest ten raport? Sensex znajduje sie powyzej tego poziomu już prawie 2 miesiace parę tygodni temu przekroczył 20000pkt. Teraz troche spadł jak wszędzie. Większość wymienionych progów dawno została przekroczona!
krzysiek29 / 2007-11-17 20:16 / Uznany Gracz Giełdowy
to jest z jednego z portali zagranicznych platnych a dane sa nowe
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-18 08:11
jedziemy na Euro ale miło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy