Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PiS, LPR i Samoobrona nie podzieliły mediów, tylko społeczeństwo

PiS, LPR i Samoobrona nie podzieliły mediów, tylko społeczeństwo

Wyświetlaj:
Jaq / 193.41.230.* / 2006-02-03 11:23
Tak jak autor tego felietonu zawsze staram się podchodzić do naszej polityki z dozą humoru, ale tym razem ręce opadają. Zamieszczam dowcip, który wydaje mi się odpowiedni do tego tematu.

Podczas wizyty w szpitalu psychiatrycznym gość zapytał dyrektora jakie kryteria stosują, aby zdecydować czy ktoś powinien zostać zamknięty w zakładzie czy nie.
Dyrektor odpowiedział:
- Napełniamy wannę, a potem dajemy tej osobie łyżeczkę do herbaty, kubek i wiadro i prosimy, aby opróżnił wannę.
- Aha, rozumiem - powiedział gość - normalna osoba użyje wiadra, bo jest większe niż łyżeczka czy kubek
- Nie - powiedział dyrektor - normalna osoba pociągnęłaby za korek...Chce pan pokój z widokiem czy bez??
Marek Pawłowski / 62.141.230.* / 2006-02-03 12:53
Bardzo dowcipne!!!
Zaznaczam, ze nie jestem członkiem ani PiS-u ani innej partii.Wydaje mi się jednak, że cała ta banda dziennikarzy, ktora do tej pory "waliła w jeden bęben"- oczywiscie w PiS, począwszy od kampanii wyborczej do dzis myślała, ze może kłamać i podkładać nogi, czy wkładac kij w szprychy cierpliwych, porzadnych i kulturalnych POLITYKÓW.
Niemal w kazdym programie w roznych stacjach telewizyjnych w prasie i gdzie sie tylko dało opluwa się porzadnych ludzi a oni zachowuja pełna kulture(patrz chociazby program TVP KRAKOW- w ktorym Pan Baczynski i jego kolezanka z Polityki probowali przedstawić w złym swietle Pana Premiera).
Drodzy REDAKTORZY zacznijcie rozmawiać z nową WŁADZĄ tak jakby na ich miejscu byli faworyzowani przez Was Liberałowie i POST KOMUNA(SLD,UP,UW,SDPL itp).
Nie poępiajcie wszystko jak leci tylko dlatego, ze głosi to przedstawiciel PiS.
Ten wczorajszy "pstryczek w nos" wrednym i wrogonastawionym mediom pokazał, ze można inaczej.
Czy to "inaczej" jest możliwe tylko w wydaniu RM I tv TRWAM czy NOWEGO DZIENNIKA?
Przdecież wszyscy głośno krzyczycie o płacenie abonamentu za R i TV.
My ktorzy widzimy wiadomości w Waszym wydaniu-wrogie w odniesieniu do prwowicie wybranej przez spoleczenstwo władzy, domagamy się zmiany tej retoryki.
Dlaczego słowa ministrów panujacego Rzadu musza byc zawsze przez Was przedstawiane jak słowa OSZUSTÓW?
A dla odmiany teksty chociażby OLEJNICZAKÓW ,Niesiołowskich i innych przegranych, przedstawiacie jak słowa BÓSTW.
Kogo Wy reprezentujecie?bo NAS POLAKÓW napewno nie.
Przestancie MANIPULOWAC informacjami i zacznijcie podawac rzetelne informacje to wówczas wszyscy chętnie WAS zaproszą i Pan Leper i Pan Giertych i Pan Kaczynski nawet jesli jest kawalerem.
A co komu do domu jak chałupa nie jego?
Można mieć przeciwne zdanie ale to nie to samo co potempianie wszystkiego w czambuł jesli tylko pochodzi od PiS albo nie z WASZYCH srodowisk.
Nic Was nie nauczyła nauka Ojca Sw.Jana Pawła II?
Coś w tym musi byc, że bronicie ZŁO a nie wspieracie "miłości" i DOBRA.
Dlaczego ciągle w tym okienku pojawiaja sie takie zaczepne, wrogie felietony i wywiady?
Kto to finansuje? Kto to dopuszcza do publikacji.
Czy to są POLACY?
Przestańmy wojowac ze sobą, zmienmy ton tych publikacji.
Gorąco proszę o to chyba jako pierwszy na tych łamach.
Wowczas nie będzie narzekań, że KTOS jedzie do RM aby powiedziec cos ważnego, czego nie mozna powiedziec w MEDIACH oplacanych z naszych składek.
Zachcam do tej zmiany.
real / 81.219.244.* / 2006-02-03 23:49
Niech będzie pochwalony. Na wstępie zaznaczam, że nie należę ani do TV Trwam, Radia Maryja, ani do Mojego Dziennika. Jestem osobą niezależną, tak politycznie jak i światopoglądowo i wyrażam tylko obiektywne poglądy. MY NARÓD popieramy pana Marka Pawłowskiego!!! Halo, halo, halooooo!!! Czy mnie słychać w tych wszystkich kłamliwych mediach, które tylko plują jadem??? Halo - próba mikrofonu - .............zdrowaś, zdrowaś, zdrowaś, zdrowaś. Dobra, mikrofon działa, no to wyznaczam na ten rok zadanie dla tych mediów - zamiast plątać się po korytarzach sejmowych z tymi kablami i sitkami i przeszkadzać w pracy zarobionym politykom PiSu (bo tylko oni tam ciężko pracują dla dobra Polski), będziecie transmitować na żywo, wszystkie uroczystości kościelne (łącznie ze ślubami, chrztami i pogrzebami), a co niedzielę uroczysta transmisja Mszy z Torunia, a potem wszyscy niedouczeni pseudo dziennikarze, udadzą się obowiązkowo na wykłady do toruńskiego uniwersytetu. Tam na wykładach prowadzonych dla was przez o. dyrektora dowiecie się w końcu co to jest etyka dziennikarska, jak należy prowadzić wywiad bez zadawania pytań, czym jest zainteresowane społeczeństwo w tym kraju, oraz kto (lub co) to jest: żyd, mason i pedał. To obowiązkowo musicie wiedzieć, żebyście mogli to prawidłowo wytłumaczyć swoim wiernym,....słuchaczom i widzom, w przerwach między transmisjami kolejnych uroczystości. I tak do wakacji, w lecie wyjazd na obóz (zwany oaza) do Borów Tucholskich, musicie nauczyć się przetrwać miesiąc w milczeniu, to wielka sztuka, którą dziennikarz musi posiąść. Na koniec marsz na orientację bez kompasu, kto się zgubił ten zostaje. W końcu trzeba skończyć z tym dziennikarskim warcholstwem i postawić sprawy z czapki na buty. Rząd ma rządzić, dziennikarze - mordy w kubeł i nie bulgotać, sympatycy i wyznawcy o. dyrektora - zwiększyć składki (bo za te marne kilkanaście milionów miesięcznie, bez podatku, trudno przeżyć od pierwszego do pierwszego), a reszta na Madagaskar - amen. Ten wyważony i obiektywny pogląd, myślę że trafi do serc wszystkich miłujących sprawiedliwość, prawo, oraz i. Oczywiście jak rozumiem, wszyscy zgadzają się z przedstawionym wyżej poglądem, zatem dopuszczam tylko komentarze pochwalne. Jak ktoś się z tym nie zgadza, to jego problem, ale tu, na tym forum jadem i nienawiścią pluć mu nie wolno. Każdy kto ma inne zdanie, to żyd, mason, pedał, ewentualnie cyklista. Ale jak każde dziecko wie – cyklista to pedał do kwadratu (dwa pedały). Zdrowy naród, chce mieć tylko jedno zdanie i żadnych odmieńców tolerować nie będziemy, bo to oszuści i zdrajcy ojczyzny. Zachęcam wszystkie siostry i braci, do poparcia mojego ze wszech miar słusznego poglądu. Razem zmienimy Polskę nie do POznania, tylko w jedynie słusznym kierunku do Torunia. A w przyszłym roku, już mam projekt przeniesienia stolicy naszego pięknego kraju do Torunia. To przecież też jest nad Wisłą, a o ile sławniejsi ludzie tu żyli (Kopernik), i żyją (o. Dyrektor), no i to jest tak jakoś bardziej w środku, wszystkim będzie bliżej żeby zorganizować pielgrzymkę, i buty się tak nie zedrą. Poza tym w przyszłości pan Prezydent miałby za daleko dojeżdżać do pracy do Warszawy, lepiej będzie jak stolica przeniesie się do głowy państwa. I z tą optymistyczną myślą, pozostaję w waszej wdzięcznej pamięci i z serca was (miłujących prawdę i bliźniego swego), pozdrawiam.
ślązak / 83.22.130.* / 2006-02-03 18:26
Powiem Panu coś o tej formacji. W trakcie ostatniej debaty senackiej na temat budżetu ,Pan Senater Putra -wicemarszałek Izby-zaproponował dofinansowanie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w wys. 20 mln zł z budżetu. Był pewien problem czy można z budżetu finansować budowę świątyń ,ale udało się i poprawka przeszła. Jednocześnie zabrano kwotę 15 mln zł przeznaczoną wczesniej na likwidację wysypiska odpadów chemicznych w Tarnowskich Górach. Wysypisko stanowi prawdziwą bombę ekologiczna dla Śląska. Już obecnie poziom zanieczyszczeń wód powierzchniowych i gruntowych przekracza niektóre normy o kilkaset procent. Wody te to rezerwuar wody pitnej ludności od Gliwic po Myszków. Senator Kazimierz Kutz nazwał rzecz po imieniu stwierdzając ,że jest to kradzież w wykonaniukatolickich parlamentarzystów PiSu. Jako ciekawostkę podaję ,że mamy w tej żródlanej wodzie związki baru ,strontu, chlorki i siarczki boraksu , kwas borowy, związki cynku ,arsenu i Bóg jeden wie co jeszcze.
Życzę wszystkim dobrego samopoczucia ,bo my tu na Śląsku z pewnością takowego nie mamy.
Kacper / 212.160.91.* / 2006-02-03 20:20
kto Ci tych bzur naopowiadał?
a może wymyślasz?
niczego takiego nie było
Bernard / 83.22.30.* / 2006-02-06 22:57
Kacper ja kiedyś pracowałem w wodociągach i wiem, że w Tarnowskich Górach jest zamkniętych kilkadziesiąt studni głębinowych bo w wodzie jest wielokrotnie przekroczona dopuszczalna zawartość np. trójchloroetylenu popularne Tri. Pojedź zwiedzić zabytkową kopalnię srebra to Ci przewodnik opowie co jest w sasiedztwie. Parę lat temu wizytowała to miejsce komisja sejmowa ochrony środowiska i dlatego w budżecie były pieniądze na likwidację tego wielohektarowego składowiska trucizn. Kacper jeżeli nie byłeś gdzieś to zawsze nie wierzysz tym co byli? Sprawdzić to możesz w BIP informacje na temat stanu środowiska są jawne.
ślązak / 83.22.102.* / 2006-02-04 15:53
Naopowiadał Pan Senator Kutz. Powtórzyło to wiele mediów . O odpadach w Tarnowskich Górach wiem bo tu mieszkam , Jeżeli zaś uważasz,że to bzdury , to trudno. Nie mam żadnego celu przekonywać Cię . Nie wiem gdzie mieszkasz i jak Ci się żyje ( oby dobrze). My , tu na Śląsku przezyjemy to ,choć niewatpliwie w wyniku tego typu działań pożyjemy trochę krócej i gorzej.
sceptyk / 83.242.87.* / 2006-02-03 18:16
Jak smutno, wszyscy biją Kazia, a Kazio to takie dobre dziecko i w dodatku bezbronne. Wszyscy dookoła się na niego uwzięli, źli ci WSZYSCY, tylko Kazio jest dobry.
Jaq / 193.41.230.* / 2006-02-03 16:49
Proszę poczytać trochę obiektywnych mediów, a nie tak przesiąkniętych nie obiektywizmem jak te przez pana wychwalane.

Uczciwy polityk zauważyłby wyzysk podatkowy zwyczajnych szarych ludzi prowadzących swoje firmy, czy tych pracujących w przedsiębiorstwach. Jak widzę swój odcinek to mnie krew zalewa, bo między innymi z moich pieniędzy ma emeryturę jakiś czterdziestoletni górnik, czy pensyjkę koleś zatrudniony przez przyjaciół w administracji lub jest finansowany jakiś rolnik. Jak w Polsce ma być lepiej jak rządzą nami rozdawacze podlizujący się małoproduktywnym potencjalnym wyborcom.
Proszę poczytać fachowe opracowania i zobaczyć kto tak na prawdę płaci podatki. Okaże się, że jest coraz większa depolaryzacja pomiędzy grupami płacącymi podatki, a otrzymującymi darmową kasę.
Wniosek płynie z tego tylko jeden. Pracujesz uczciwie, to rządzący cię wydoją do końca.
Mars / 217.153.152.* / 2006-02-03 15:32
A czy nie przyszlo tobie do glowy, ze media sa po to aby patrzec na rece tym ktorzy sa przy wladzy? Przy korycie bylo LSD, to wyciagano na swiatlo dzienne wszelkie ich brudy. Teraz jest PiS, wiec i ich brudy laduja na swieczniku i sa komentowane. A ze dodatkowo PiS zachowuje sie jak prostak we fraku to smieja sie sie wszyscy wokol. Bo wychodzi szydlo z worka i okazuje sie, ze PiS poprostu rzadzic nie umie, nie ma pomyslu na obiecana naprawe panstwa i nie potrafi sie z nikim porozumiec. Co gorsza, PiS nie potrafi nawet rozmawiac z mediami gdy dziennikarze zadaja im niedyskretne pytania. Stad popularnosc mediow rydzyka, gdyz ci potrafia tylko grzecznie pytac o nieistotne sprawy i to tak, aby nie poruszyc tematow kontrowersyjnych.
Kacper / 212.160.91.* / 2006-02-03 20:30
czy możesz zdefiniować pojęcie: prostak we fraku, czym sobie Pis zasłuż na to określenie i jacy wszyscy się śmieją wokół?
nak na nój gust to Twój komentarz jest prostacki.
jakim prostakiem trzeba być , żeby porównywać nieudlolności nowego rządu , nazywać je brudami i porównywać z prawdziwymi brudami (o charakterze czysto mafijnym) SLD ??
Jak się domyślam, Jolanta Kwaśniewska Tobie imponowała, a Pani Kaczyńska już jest za brzydka. To nic, że to ona właśnie jest prawdziwą damą, kobietą wykształconą znającą języki i przy Jolce nie oszukujmy się po prostu babką z klasą.
i tak by można było wymieniać pewnie ale po co i tak chyba nie rozumiesz :-(
ae / 195.140.221.* / 2006-02-05 14:50
może najpierw trzeba nauczyć się polskiego; a co do J. Kwaśniewskiej - tez jest wykształcona;
babka z klasą-lepszego żartu juz dawno nie slyszalam
real / 81.219.244.* / 2006-02-04 00:10
Cześć Kacper. Nie wiem ile masz lat, ale po twojej wypowiedzi można wnioskować, że jesteś, no załóżmy w średnim wieku. Co do twoich sympatii do kobiet, to jestem trochę zaskoczony twoim wyborem. Ja bym tam wolał od pani Kaczyńskiej np. moją żonę, no w ostateczności Dodę Elektrodę (IQ 140). Ty jesteś chyba turpistą ze swoimi upodobaniami. No ale cóż, o gustach się nie dyskutuje.
Sabre / 2006-02-03 13:29 / Tysiącznik na forum
- Czy to "inaczej" jest możliwe tylko w wydaniu RM I tv TRWAM czy NOWEGO DZIENNIKA? -
Dam Ci małą próbkę tego inaczej, dwie wypowiedzi z Radia Maryja:
Arcybiskup Tokarczuk : "chociaż mordując Żydów Hitler popełnił błąd, to w jego wyniku jesteśmy dziś państwem etnicznie jednonarodowym".
Prof. Ryszard Bender (Katolicki Uniwersytet Lubelski) : "Oświęcim nie był obozem zagłady, lecz obozem pracy; Żydzi, Cyganie i inni byli tam niszczeni ciężką pracą, zresztą nie zawsze ciężką i nie zawsze niszczeni, bo są relacje, iż w obozie posiłki bywały trzy razy dziennie, a chorzy dostawali delikatną zupę, mleko i biały chleb".
Powtórzę Twoje pytanie: Czy to są prawdziwi POLACY?
Floyd / 2006-02-04 00:25 / Tysiącznik na forum
Tacy jak Bender czy Bugiel byli i będą. Należy ich piętnować z nazwiska ale nie widzę powodów aby od razu odżegnywać od czci wiary jakąś część społeczeństwa.
Oczywiście o ile taka postawa była by oficjalną postawą określonych grup społecznych czy organizacji to również należałoby je piętnować i o ile wiem to tak w chwili obecnej jest.
Wypowiedź abp. Tokarczyka rzeczywiście niefortunna ale prawdziwa.
Aby ocenić wypowiedź abp. musiałbym znać całość tekstu, a nie tylko wyrwane z kontekstu zdanie. Niestety, nie słucham RM bo mi nie odpowiada.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy