Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS: Pieniądze na służbę zdrowia są w kieszeniach podatników

PiS: Pieniądze na służbę zdrowia są w kieszeniach podatników

Wyświetlaj:
mś / 193.151.55.* / 2008-03-28 10:03
Nieprzyzwoitością jest przede wszystkim : lekceważenie i ośmieszanie funkcji POLITYKA, przepychanki między partyjne, spychologia problemów ogólnopolskich, tworzenie platformy reklamowej, która ma zabezpieczyć sielskie życie tzw. polityka ( mam na uwadze tworzenie ochronki dla grupy osób medialnych / publicznych ), manipulacja w skłóceniu grup społecznych i zawodowych, a przede wszystkim bez żenady - wulgarny, pogardliwy stosunek wobec tych bez układów towarzyskich, partyjnych.
Tu nie chodzi o dobro szarego rodaka, ale o stworzenie zaplecza lub inaczej, rezerwy dla uprzywilejowanych osób, którzy skazani na sukces muszą spaść na cztery łapy.
larson41 / 2008-01-06 10:32 / Bywalec forum
na wszystko sa pieniadze w kieszeniach podatnikow
qwertz / 80.55.104.* / 2008-01-03 20:31
Ten wzrost moze spowodowac powiekszenie sie bezrobocia? Potem zeby nie bylo zwieksza niby place dla wszystkich? A jak zwieksza place to artykuly dziennego urzytku zdrozeja i wyjdzie na to ze nadal nam sie zyje jak przed wzrostem plac? I jak wymysla nowe "technologie" na zachodzie, wiec stare stanieja i bedzie stac przecietnego obywatela na kupno tych starych, ktore badz co badz polepsza w jakims stopniu poziom zycia? To rzad bedzie dalej wmawial ze dzieki im zyje sie w Polsce lepiej? Od roku probuje sie w tym polapac i nadal nie potrafie...
HH / 217.74.68.* / 2008-01-03 14:02
Powiedzmy 5% - na utrzymanie zdolności do udzielania pierwszej pomocy.
Wszystko ponadto powinno być pokrywane z prywatnych, w zależności od potrzeb, dodatkowych ubezpieczen.
I trzeba w koncu skonczyć z wmawianiem, że każdemu wszystko się należy. Nie stać Cię na droższe leczenie, trudno, umieraj.
mkk / 83.26.125.* / 2008-01-03 01:27
Tanie państwo w wykonaniu PiS-u. Zamiast reformowac służbe zdrowia dalej chcą , aby podatnicy płacili do zcarnej dziury bez dna. Dobrze że ta klika z PiS-u została odsunieta od władzy.
Nicky / 157.25.234.* / 2008-01-02 22:41
Taaaa... najpierw do 13%, potem do 15, 17 itd... Państwowa służba zdrowia to w obecnym kształcie czarna dziura wchłaniająca każdą ilość pieniędzy, Może nas uratować tylko szeroko zakrojona prywatyzacja, bo tylko konkurencja może wymusić lepsza jakość i niższe ceny.
religa i jego 6% PKB / 83.30.194.* / 2008-01-02 21:46
kaczynski religa i edgar mogliscie powiedziec o tym ludziom przed wyborami wtedy nawet wasz twardy elektorat pod wodza torunia dałyby wam kopa w d..e i teraz moglibyście tworzyć znow kolaicje z planktonaem (LPR, Samoobrona) ale w Zimbabwe albo najlepiej na księżycu
keit / 89.191.129.* / 2008-01-02 21:45
Oddajmy połowę naszych wynagrodzeń, to może lekarzom wreszcie wystarczy pieniędzy!!!! Ale jak dostana wiecej i tak będą chcieli jeszcze więcej. Złóżmy się na biednych lekarzy
xxl hayabuza / 89.76.91.* / 2008-01-02 20:45
CZYTAJCIE (cytat z money.pl sprzed jakiegoś czasu który sobie zapisałem tytuł 10 pomysłów na uzdrowienie służby zdrowia)

1. Wzrost składki zdrowotnej
To rozwiązanie ministra zdrowia Zbigniewa Religi. Według byłego już ministra podwyższenie składki zdrowotnej to jedyny skuteczny sposób, żeby do systemu ochrony zdrowia trafiły duże pieniądze. Dlatego proponuje on, żeby składka na leczenie wzrosła z 9 do 13 proc. Powinna ona wzrastać co pół roku lub co rok o 0,5 proc., ale jednocześnie powinna być możliwość odliczenia jej od podatku. Zakładając, że składka rosłaby co pół roku o proponowane 0,5 proc., to w ciągu ośmiu lat wydatki na ochronę zdrowia wzrosłyby do 6 proc. PKB.

Projekt nie miał poparcia premiera Jarosława Kaczyńskiego, który jest przeciwny podniesieniu podatków. Mogłoby to doprowadzić do wzrostu bezrobocia i spadku tempa wzrostu gospodarczego.
Jednak podnoszono składkę uchwaloną za Balcerowicza z 7,5%, dzięki nowelizacji ustawy przez rząd SLD-UP w 2004 roku do 9% w roku obecnym, co w praktyce stawia wielki plan ministra Religi jako kontynuację działań rządów SLD. Należy przy tym wspomnieć że kwota, jaką odpisujemy od podatku w dalszym ciągu nie została zmieniona i wynosi 7,75%. Co w przeliczeniach matematycznych powoduje że obywatele płacą de facto nie 19% podatek, lecz blisko 20% i będzie ciągle wzrastał, gdyż ustawodawca nie tyle zapomniał o tej drobnostce, co jej nie zdążył wprowadzić, a jego następca z premierem Kaczyńskim na czele, choć przeciwny podnoszeniu podatków - po prostu o niej nie wspomniał.

Plusy:
- zwiększenie nakładów na system lecznictwa,
- polepszenie dostępności i jakości usług medycznych.

Minusy:
- wzrost obciążenia dla budżetu,
- zahamowanie wzrostu gospodarczego.
sceptyk / 2008-01-02 20:43 / Tysiącznik na forum
Pieniądze są wyciagane z kieszeni ppodatników łapówkami płaconymi lekarzom.
Poprawka: docentom i ordynatorom. Niewielu lekarzy bierze. Biorą ordynatorzy i docenci.
wkurzona / 79.186.222.* / 2008-01-02 20:25
Ta najlepiej wszystko co sie zarobi oddawac z wyplaty!I tak juz tyle wyplaty jest zabierana ze czlowieka ...moze trafic!!I co ja mam z tych wszystkich skladeK??Jak chce isc do specjalisty ide prywatnie bo predzej sie umrze niz sie dostanie,i jaki poziom tych uslug za nasze skladki?Ja jestem za calkowita prywatna sluzba zdrowia!Niech mi nie zabieraja z wyplaty.Za to wszystko sama sie prywatnie tak wylecze ze mi na grzyb potrzebna panstwowa sluzba zdrowia.A jesli chodzi o lekarzy to nie zaloza im kasy fiskalne w prywatnych gabinetach-wtedy sie znajdzie kupeee pieniedzy!!!!!!!!!!!!!!!
leiho / 2008-01-02 20:41 / "Tu Ne Cede Malis"
mam identyczne podejscie. Oddaje tym złodziejom 30 % pensji w formie fdatkó i ZUS + place VAT i akcyze, nastepne 30 % do wora bez dna. Gdyby oddawali mi POŁOWE tego co mi zabierają, byłbym ustawiony jak król i opłacił prywatnie lekarza dla 5 osób co miesiac. Niesteyt, traktują mnie jak bezmózgie bydle, ktore nie wie co dobre, i pod pozorem opieki zabieraja polowe pensji... ech, nic tylko stad wiać. Nad czym mysle coraz czesciej :)
Agit / 2008-01-02 22:53 / Bywalec forum
Jakby Ci oddali połowę tego co ci zabierają to pośrednicy żyjący z przekazywania pieniędzy dalej stracili by zyski. Lepiej żeby pieniądze powędrowały przez "system" zamiast bezpośrednio od Ciebie do Lekarza. Takie jest podejście miłościwie nam panujących...
Może Tusk się jednak przełamie i sprywatyzuje te placówki? Zawsze można mieć nadzieję... :(
Koz / 83.14.226.* / 2008-01-02 18:57
PO została zareklamowana po to by NIC w Polsce się nie zmieniło!!!
By było jak w latach 90-tych. I już się to zaczęło.Będzie wiele krzyku , szumu a przestępcy wychodzą na wolność, majątek narodowy w tym szpitale się rozsprzeda za grosze a pozniej te szpitale ustawią wysokie opłaty i polacy będą musieli płacić i rząd też. Ale to już będzie inny rząd.
I przecież o to w tym kłamliwym opluwaniu PiS -u chodziło !!!
Masa glosująca na PO zorientuje się jak już będzie za pózno.
Przecież polskojęzyczne media nie są od tego by uczyć Polaków myśleć lecz by nimi MANIPULOWAĆ !!!
martinmb / 2008-01-02 18:36
Ten pomysł to kolejne bagno!!!! Słuzba zdrowia to studnia bez dna, nigdy lekarze nie beda mieli dosc i zawsze bede chcieli wiecej....Nasza SZ jest zle zarzadzana. PIeniadze wyplywaja z NFZ niewiadomo gdzie, niektore szpitale dostaja za duzo i nie potrafia tego wykorzystac na inwestycje czy operatywe...
Dzisiaj wyczytałem jak to rozwiazlai w Czechach...Za kazda wizyte u lekarza , czy to POZ czy specjalista interesant płaci 4 zł od wizyty drugie 4 zł od redcepty. Za pobyt w Szpitalu dodatkowo 8 zł dziennie. Czy u nas nie da sie takiego rozwiazania wprowadzic. Mam dosc placenia gigantycznych skladek z ktorych nie korzystam bo sie nie lecze!!!! Mam dosc placenia za babcie , ktore ida do lekarza bo chca pogadać z druga babcia w kolejce!!!!!! NIech placa ci co sie leczą, rozumiem ze skladka na NFZ powinna byc obowiazkowa dla kazdego obywatela , ale ludzie ile razy mozna ja podnosic. PS. Zajmijscie sie KRUSEM i jego reforma to znajdziecie kase na wszystko...........Wielcy rolnicy ktorzy maja 100 hektorowe gospodarstwa warte miliony placą po 200 zł na kwartał!!!!! To skandal....... A przedsiebiorcą ktory ledwo dyszy nikt sie nie przejmuje ma placic zus i tyle. Jak go nie stac to zamyka firme i idzie na bruk... Dosc promowania i dotowania tych pieprzpnych rolnikow......
ConrPL / 85.89.162.* / 2008-01-03 01:39
Ten Czeski pomysł niezły, chociaż nie tak dobry jak pełna prywatyzacja służby zdrowia. Jednak płacenie pieniędzy, za obowiązkowe stanie w kolejce i tracenie czasu, żeby otrzymać receptę niezbędną do wykupienia potrzebnych leków, to w niektórych przypadkach niewolnicza praca, połączona z haraczem, za przeżycie kilku kolejnych dni... Znacznie lepiej zlikwidować recepty... a jak już muszą być, to niech ich zwolennicy się zrzucą i płacą za każdą godzinę stania w kolejce po receptę (według PITu stojącej osoby), za dojazd i odszkodowania za infekcje powstałe podczas oczekiwania.
Cspostrzegawczy / 2008-01-02 18:30 / Tysiącznik na forum
"PiS: Pieniądze na służbę zdrowia są w kieszeniach podatników " sugeruje zwiększenie obciążeń podatkowych, a Religa tylko proponował zwiększenie skłatki zdrowotnej kosztem zmniejszenia kwoty do budżetu.
ConrPL / 85.89.162.* / 2008-01-03 01:40
Można też okraść przyszłe pokolenia zadłużając się... Tak jak to robił PiS.
hen / 83.12.76.* / 2008-01-02 18:49
obecnie płacisz 9% o odliczasz 7%, obawiam się że,jak będzie 13% to dalej będziesz odliczał 7%
Życzliwy / 212.191.172.* / 2008-01-02 18:59
Mnie równiez tak się wydaje. Czyli w/g pomysłu pana religi mamy płacić 6% pensji brutto z własnej kieszeni za nic. Mając w dalszym ciągu "równy" dla wszystkich dosyęp do świadczeń.
To kretynizm w najczystszej postaci.
jjulia1980 / 159.50.203.* / 2008-01-03 17:31
Nie wydaje się ale tak jest. MF nie protestuje zwiększaniu składki bo odliczenie jest jak napisaliscie
jak2008 / 62.29.134.* / 2008-01-02 18:29
niech skasują darmowe leczenie dla tych zas.... posłów i senatorów i niech spróbują jak normalny człowiek iść raz do lekarza!!!

2 miesiące czekałem na badanie strun głosowych, a potem był strajk i kolejne 2. w międzyczasie przeszła chrypa która trwała pół roku (wcześniej nie chciał mi nikt wypisać skierowania bez kolejki - a nie po to się bierze urlop żeby siedzieć 5 godzin w przychodni tylko po skierowanie). dobrze że głosu nie straciłem przez te białe fartuchy!!!

System jest chory i trzeba go zmienić a nie tylko podatki podnosić!!!!!!!!!!! Trzeba rozwalić ten fundusz który bierze tylko za darmo kase, która powinna iść na leczenie!!!
U dentysty i tak płacę a innych lekarzy opłaca mi zakład to po co składki jak nikt z rodziny nie chodzi do lekarzy????????????????
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy