Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS: Pieniądze na służbę zdrowia są w kieszeniach podatników

PiS: Pieniądze na służbę zdrowia są w kieszeniach podatników

Wyświetlaj:
Kero niezwerbowany / 87.205.76.* / 2008-01-02 14:29
Na szczęście nie PiSiory rządzą krajem.
up / 2008-01-02 14:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sam szpital w W-wie przy banacha ma wieksza administracje niz cale NFZ .Potworne pieniadze ida w bloto.Zrob porzadek u siebie,posprzataj kacze g..... a najlepiej idz w chol.....
nielubiącyśmieci / 91.94.142.* / 2008-01-02 23:40
Powinieneś śmieciu do swojej ksywki "up" dodać na początku literę "d" a na końcu literę "a". Wtedy Twój komentarz świetnie pasowałby do utworzonej ksywki. Wiadomo bowiem co z tej części ciała jest wydalane.
szarpik / 195.117.250.* / 2008-01-02 14:09
To po co obniżali składkę rentową jak chcą teraz zwiększyć skł. zdrowotną, jakoś to dla mnie nie ma sensu. Niech dadzą mi do kieszeni to 250 zł na ubezp. zdrowotne, bez łaski wiele firm by mnie ubezpieczyło i to na znacznie lepszych warunkach.
?! / 2008-01-02 15:45 / Tysiącznik na forum
Ze składki rentowej nie finansuje się służby zdrowia - inny jest cel tego obciążenia!!! Tylko politycy i chyba szarpik są w stanie pleść takie bzdury. Pomyśl.
szarpik / 195.117.250.* / 2008-01-03 07:27
A co mnie to obchodzi na co te pieniądzę idą, jak i tak nigdy z tego nie skorzystam.
Chodziło mi o to, że moje netto jest raz większe a raz mniejsze, bo oni sobie coś wymyślają.

ps. poczułem się urażony: na równi z politykami ;)
ConrPL / 85.89.162.* / 2008-01-03 01:46
To, że pieniądze z jednego podatku idą na jedno, a z innego na drugie, jest tylko pozorem.
St. / 83.14.253.* / 2008-01-02 14:04
Jak samemu się nie płaci tylko korzysta z rządowej przychodni za pieniądze podatników to łatwo jest robić podwyżki. Tym bardziej, że skleroza już rozum pożarła i nic mądrego do zakutego łba nie dociera. Ale w PiS-ie to jest normalne. Głupota jest standardem.
sceptyk / 2008-01-02 13:47 / Tysiącznik na forum
Dlaczego tylko 13%?
Przecież gdyby było 26% to mielibyśmy słuzbę zdrowia o 100% lepszą niż przy 13%, nieprawdaż?
A jakby tak wprowadzić składkę 113%...
Ach jak byłoby pięknie...
Panie Religa - na emeryturę już czas najwyższy.
raf73 / 83.3.229.* / 2008-01-02 14:22
Dokładnie. Składka zdrowotna 13%, stawka podstawowa PIT-u 19%. Czyli na służbę zdrowia będziemy wydawać prawie tyle, co na cały budżet państwa (policję, wojsko, administrację, kopalnie). Równie dobrze można by podnieść składkę do 100%, zagłodzić podatników, a i tak służbie zdrowia byłoby za mało. Straszna kasa tam jest marnowana. Na co?
???????????? / 89.76.131.* / 2008-01-02 15:13
Wiesz, że w USA na opiekę zdrowotną przeznacza się 13% PBK, a spora część obywateli nie jest ubezpieczona?
?! / 2008-01-02 15:30 / Tysiącznik na forum
A Aussies płaca obowiązkowe Medical Levy zaledwie 1%. I co? Mają jeden z najlepszych systemów ochrony zdrowia!!! Te całe procenty świadcza o marnotrawstwie pieniędzy!!!
............................................. / 89.76.131.* / 2008-01-02 14:06
Dlatego, że na OPIEKĘ zdrowotną powinniśmy przeznaczać 6% PKB - to jest minumum.
imal / 83.5.252.* / 2008-01-02 17:19
ależ przeznaczamy. jeśli potrzebny jest lekarz, usługa medyczna itp. nie mogąc sobie poradzić z molochem idziemy i płacimy. prywatne wydatki na służbę zdrowia i leki OTC należą w Polsce do najwyższych w byłych demoludach, a i resztę Europy zaczynamy doganiać. Jak to ja śmiem nie zjeść i pójść na prywatną rehabilitację zamiast czekać smirno aż wszyscy bardziej potrzebujący dostaną? a skóry ze śmientnika wyjadaj, zebyśmy my leczyli tych ktorym się należy za twoje pieniądze.
I to PiSuarom nie daje spokoju: jak to takie pieniądze ludzie wydają bez kontroli?! A dawać do wspólnego gara, żeby wydawać na patologię ciąży, rehabilitację pijanych pieszych, miliony na bezsensowne reklamy jak to wódka szkodzi, ale papierosy jeszcze bardziej, a nade wszystko na urzędników którzy muszą tym wszystkim zarządzać (w tym lekarzy orzeczników)
VISION / 89.79.160.* / 2008-01-02 18:57
z 9 do 13 procent............. gratuluję!!!! worek bez dna i to spokojnie wchłonie, a długi szpitali/oczekiwania płacowe lekarzy/pielęgniarek, pozostałego personelu medycznego nie znikną. pracowników NFZow także;)

reforma jest niezbędna, a powinna przebiegać następująco;
- koszyk świadczeń gwarantowanych w ramach składki Państwowej
- reforma i uszczelnienie KRUS
- zniesienie obowiązku podwójnego, potrójnego, itp, opłacana składki zdrowotnej (przykład: masz omowę o pracę, i dwie działalności gospodarcze - z umowy o prace płacisz cały ZUS, a z działalności tylko składki zdrowotne...... czyli odprowadzasz 2x większe składki za NIC!!!!
- podział NFZ na mniejsze jednostki i dopuszczenie komercyjnych firm ubezpieczeniowych, które na polskim rynku już od dawna działają w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych.

Wówczas zacznie się prawdziwa konkurencja, nie tylko wśród placówek medycznych, ale przede wszystkim w gronie jednostek finansujących - zarządzających składkami.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy