Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS pod Pałacem Prezydenckim. Politycy złożyli wieniec

PiS pod Pałacem Prezydenckim. Politycy złożyli wieniec

Wyświetlaj:
Ar2D2 / 109.95.27.* / 2010-12-14 14:35
Praca naukowa - nie wnikam

Dorobek jako prezydenta - chyba kpina jakaś.
Kłótliwy, zakompleksiony, marionetka w rękach Jarka.

Największym nieszczęściem dla tego kraju, było to, że ten wypadek zdarzył się parę miesięcy przed upływem kadencji. Nie miał największych szans na reelekcję i nawet gdyby zginął w wypadku po upływie kadencji nie byłoby tego całego cyrku wokół Leszka
Wapniak / 2010-12-12 10:13 / Tysiącznik na forum
Ciekawe...a gdyby każzdemu składano hołdy na ulicach?... Nie lepiej karać za naruszenie porządku publicznego?
sztorm / 178.183.231.* / 2010-12-10 18:24
Popieram Was
Żałosna szopka oszołomów / 178.37.139.* / 2010-12-10 15:28
... jaki ma być dorobek prezydentury Kaczyńskiego? Żaden, tyle, że z naszego kraju śmiali się za granicą. Cała ta szopka pod pałacem to brak szacunku dla zmarłych i żerowanie na katastrofie.
niezrzeszony / 2010-12-10 16:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie wszyscy się śmiali. Gruzja czy Ukraina na pewno nie.

Ale szopka pod pałacem ma więcej wspólnego z Jarkiem i jego pędem do władzy niż z pamięcią o Lechu.
poprzecie / 89.228.252.* / 2010-12-10 11:21
Zatłukli Kaczora - jedni płaczą, drudzy się cieszą
michacel2 / 2010-12-10 20:57 / Tysiącznik na forum
Jaki Prezydent taka ceremonia pogrzebowa
2010-04-14 07:49

Śmierć skonfrontowała rzeczywistość z zakłamanym przez media obrazem Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jurorami w tej konfrotacji są miliony Polaków, którzy swoją obecnością w ceremonii pogrzebowej....a wielu z nich w prostych słowach dało wyraz szacunku i podkreśliło walory osobiste i wkład w budowę wolnej Polski Pana Lecha Kaczyńskiego.
Ta konfrontacja pokazała "miałkość" i prymitywizm tych wszystkich, którzy zaszczuwali i opluwali Pana Prezydenta za życia. Nie będę wymieniał ich nazwisk, większość Polaków zna je z autopsji. Są to znani dziennikarze , znani politycy a ......nawet zani naukowcy. Ich słowa-paszkwile "sączone" codziennie w zakłamujących rzeczywistość, mediach raniły osobowość Pana Kaczyńskiego. Był człowiekiem wrażliwym o wysokim ilorazie inteligencji, zdawał więc z pełną świadomością jaką krzywdę czynią mu te wszystkie kłamstwa i kpiny. Przeżywał to.....było widać na jego twarzy smutek .
W te zbiorowe ataki personalne wpisywały się niewybredne decyzje Rządu Tuska , łamiące ustaloną etykietę dyplomatyczną . Tytuł jaki nadałem tej notce jest odpowiedzią na słowa ważnego "dygnitarza" PO wypowiedziane po prowokacji gruzińskiej........"jaki Prezydent, taki zamach". Naród Panu odpowiada Panie Komorowski.............Jaki Prezydent taki pogrzeb ! Czy widzi Pan te rzesze Polaków, które oddają hołd temu właśnie Prezydentowi ? Czy słyszy Pan słowa jakie wypowiadają prości ludzie ? .....niektóre są skierowane bezpośrednio do Pana . Warto przemyśleć swoje słowa i swoją postawę .....jaką przyjął Pan w stosunku do osoby Prezydenta. Dziś Pan go osobiście nie przeprosi.........bo nie go między żywymi. Wielu żyjących pamięta Pańskie słowa i..........nijak one nie pasują do osoby kandydata na przyszłego Prezydenta Polski.
WAWEL jest miescem gdzie powinien właśnie spocząć MĄŻ STANU jakim był Pan Lech Kaczyński. Jego śmierć, jaka niespodziewanie dopadła go w czasie pełnienia ważnych czynności honorowych .......wobec bestialsko pomordowanych przez NKWD, Polaków, ostatecznie sprowokowała ukazanie prawdziwego obrazu Pana Lecha Kaczyńskiego w swerze medialnej............obnażyła jednocześnie kłamców i ich paszkwilanckie kłamstwa.
Panie Sikorski z Pańskiego słowa "mały" i "karły moralne" .....Pan Kaczyński urósł w naszych oczch do roli MAŁEGO RYCERZA...... i takim go zapamiętamy.
http://sophia.salon24.pl/170506,jaki-prezydent-taka-ceremonia-pogrzebowa
niezrzeszony / 2010-12-13 10:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie wiem czy pamiętasz jakie kontrowersje były związane z ceremonią na Wawelu. Duuuża część społeczeństwa wcale sobie tego nie życzyła. Z tym pochówkiem było trochę tak jak z późniejszym przeniesieniem krzyża, czy odsłonięciem tablicy pamiątkowej na pałacu prezydenckim. Trochę protestów, demonstracji, a potem się okazało że wszystko już przygotowane i nic nie będzie zmieniane. Pogrzeb odbył się z wielką pompą.

Zresztą złożyli Pierwszą Parę na Wawelu.. i co? I jego 'zwolennicy' składają kwiaty pod pałacem..
pipiripi / 217.149.250.* / 2010-12-10 11:50
nie zatłukli, tylko zginął (a nie poległ) w katastrofie

reszta się zgadza
Bodek_ / 2010-12-10 11:49 / Bywalec forum
Mocne oskarżenie (stwierdzenie, że zatłukli).

Kto konkretnie (czy tylko tajemniczy oni - tym się łatwo gra, bo trudno kontrargumentować)?
I czy są jakieś dowody, albo chociaż fakty, które mogłyby to sugerować?

Czy tylko tak sobie rzuciłeś oskarżenie w kierunku nieokreślonej grupy i bez żadnych podstaw?

pozdrawiam
michacel2 / 2010-12-10 14:52 / Tysiącznik na forum
Bodek zaczynasz mieszac i stawiasz dziwne i nieprawdziwe tezy niemoznosci. Zatlukli ci on, którym najbardziej na tym zalezalo, a kto no wlasnie to motyw. Sam sobie odpowiedz. Dodam tylko raz kolejny, ze w samolocie na liscie pasazerów byl równiez Kaczynski bis czy Jarek, stad zbrodnia niedoskonala. To, ze przekazano sprawe wyjasnienie wlasnie Rosjanom tez motywem i wyzbycie sie odpowiezialnosci Tuska. Jak prowadzone jest to sledztwo odpowiedzia. Zakwalifikowanie lot prywatny delegacji panstwowej z prezydentem i szefami MON i NATO na pokladzie, samolot pasazerski nie wojskowy ale samolot panstwowy VIP wojskowy, prowadzony przez samych wojskowych, lotnisko wojskowe tez motyw. Wykluczenie rosyjskich kontrolerów lotniska i wycofanie ich zeznan tez motyw. Zmuszenie i wymuszenie ladowania samolotu od strony wawozu nie od przodu lub frontu pasa lotniska, gdzie wszyscy laduja, zwlaszcza obce samoloty tez motyw. Teraz odpowiedz sobie sam na zadawane twoje pytania z teza i zaklamaniem.
Andrzeas Mały ale Jary / 89.74.10.* / 2010-12-11 15:50
Ale jeszcze Jarka dosięgnie i h.. go wreszczie strzeli, i niech sobie też gnije na Wawelu....
niezrzeszony / 2010-12-10 15:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
powinieneś poważnie popracować nad stylem swojej wypowiedzi.. a przy okazji sprawdzić znaczenie słowa 'motyw' bo używasz go w przedziwnym kontekście.

Znając sprawę wypadku mogę zauważyć sensowne punkty Twojej wypowiedzi (choć są tak przekazane żeby jak najmniej dało się zrozumieć). Ale tak czy inaczej od pierwszego zdania to właśnie Ty zaczynasz mieszać i stawiać tezy.
Bodek stwierdził że na razie nie ma wystarczających dowodów by kogokolwiek oczerniać. Sledztwo trwa. I ma rację. Natomiast Ty już masz gotowe oskarżenie i winnych, brakuje Ci za to dowodów. O czym Bodek już wspomniał.
michacel2 / 2010-12-10 15:33 / Tysiącznik na forum
niezrzeszony dobrze analizujesz ale wlasnie o to chodzi, ze brak istotnych dowodów, bo sa objete wielka tajemnica a te dowody, jak czarne skrzynki nigdy Rosjanie nie wydadza i tu zamyka sie kolo. Piszesz, ze sledztwo trwa myslisz o naszych prokuratorach, którzy ludza sie otrzymaniem dowodów ale tego nie bedzie. Oni tez maja juz 4 tezy wypadku, wiec nie pisz, ze ja mieszam. Wszyscy wiedza jak jest a tylko nie wszyscy chca o tym mówic czy pisac oraz jest wielka grupa POwsciagliwych, bo nie chca prawdy, zeby ich partia wykazala nastepna afere i to tragiczna dramatu narodowego i zdrady stanu.
zbyszek52 / 46.112.225.* / 2010-12-10 11:19
Będziemy świadkami coraz większej ilości różnych akcji. w miarę przyblizania się terminu zakończenia śledztwa. Z jednej strony będzie chodzilo o pokazanie jaki to wielki dorobek zostawia po sobie Lech Kaczyński. Z drugiej strony chodzi o stworzenie wrażenia, że śledztwo jest żle prowadzone. Ze jest zmowa zdradzieckich wladz Polskich i rosyjskich zamieszanych w zamach na genialnego prezydenta.
Ale i tak nie da się przykryć tego, że Kaczyński przyczynil się do smierci tylu ludzi. Tym glównie zpisze się w naszej historii. Wersję pisiaków mogą przyjąć ludzie zaślepieni. Jesteśmy chyba świadkami ostatniej już misji prezesa, "genialnego" stratega.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-10 11:43

Z drugiej strony chodzi o stworzenie wrażenia, że śledztwo jest żle prowadzone.

właśnie
Mnie zastanawia co chcą ukryć tak istotnego.
Jaką to tajemnice zabrały ze sobą ofiary katastrofy?
zbyszek52 / 46.112.225.* / 2010-12-10 12:14

Jaką to tajemnice zabrały ze sobą ofiary katastrofy?

A ja mam nadzieję, że wszystkich tajemnic nie zabraly. Że zapisy czarnych skszynek zawierają wystarczająco dużo informacji.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-10 12:38

Że zapisy czarnych skszynek zawierają
wystarczająco dużo informacji.

no pewnie.
A przy dzisiejszej technice można je bez trudu odczytać.
A jakoś wszystkim zależy na mataczeniu.
Byłem w wojsku st. mechanikiem na migach i nie chce mi się wierzyć w te wersje o przyczynach katastrofy: brzoza, mgła, wyszkolenie etc, etc.
Zła praca dalszej i bliższej bardziej by do mnie przemawiała
SKÓRWIEL / 79.189.96.* / 2010-12-10 11:02
PIS jak --------- KIEDYŚ MOŻE DOJDZIE DO WŁADZY to uczyni 10 -04 świętem narodowym ,ci ludzie to
mają chyba jakąs zachwianą obsesje ........szkoda pisać
Bodek_ / 2010-12-10 10:33 / Bywalec forum
Co to za nowa sekta, że składa wieńce na ulicy w mieście? Setki kilometetrów od miejsca pochówku, tysiące od miejsca zdarzenia, w miejscu zupełnie nie związanym z katastrofą ani żadnym jej uczestnikiem...

Pozdrawiam
tade / 83.2.33.* / 2010-12-10 10:28
A może mi ktoś powie
z jakiej to tak znaczącej okazji.


Konferencja Lech Kaczyński - pamięć i zobowiązanie rozpocznie się o godz. 13 w Jachrance pod Warszawą. Jej uczestnicy mają się m.in. zastanawiać nad powołaniem ruchu społecznego odwołującego się do dorobku politycznego Lecha Kaczyńskiego.


w tym krótkim tekście jest więcej dorobku jego autora
w dobrym znaczeniu
jak w całym okresie prezydentury Śp.....
.,* / 84.38.95.* / 2010-12-10 10:15

uczestnicy mają się m.in. zastanawiać nad powołaniem ruchu społecznego odwołującego się do dorobku politycznego Lecha Kaczyńskiego.

Ktoś mi powie jaki to był dorobek??
michacel2 / 2010-12-10 20:55 / Tysiącznik na forum
Zaslugi prezydenta profesora Lecha Kaczynskiego.
Lech Kaczyński staral się przede wszystkim spełniać podstawowe obietnice wyborcze, w tym
prowadzenie polityki, którą nazwał "solidarną". Robi to konsekwentnie, zapowiadając
choćby sprzeciw wobec rozwiązań, które ocenia jako niesprawiedliwe społecznie - zarówno
za rządów Donalda Tuska, jak i wcześniej, Jarosława Kaczyńskiego, Kazimierza
Marcinkiewicza. Przykładem są deklaracje, że nie ma mowy o rozwiązaniach w służbie
zdrowia, które doprowadziłyby do powstania dwóch kategorii pacjentów - bogatych w
jednoosobowych salach i biednych na korytarzach. I nie rozstrzygam, czy prezydent ma
rację. Odnotowuję tylko konsekwencję.
Ale przede wszystkim prezydentura Lecha Kaczyńskiego jest mozolnym ale efektownym,
ogromnie ważnym spłacaniem długu pamięci wobec wszystkich, którzy po 1944 roku poświęcali
życie i energię dla sprawy niepodległej Polski. Czasem, aż wstyd, że dopiero ten
prezydent potrafił odnaleźć i uhonorować żołnierzy wyklętych, którzy z bronią w ręku
stanęli do walki z komunistami po wojnie, ludzi marca 1968, działaczy SKS, "Solidarności"
i dziesiątek odważnych lub nawet bohaterskich, a mało znanych środowisk. Trochę szkoda,
że pojawiające się wpadki, jak pomyłka z odznaczeniem dla Wojciecha Jaruzelskiego czy
dziwny i niewyjaśniony spór wokół orderu dla Adama Michnika, przysłaniają czasami istotę
tej pracy przywracającej społeczną pamięć, nadrabiającej zaniedbania lat poprzednich. No
i filar trzeci: polityka zagraniczna. Tak naprawdę to właśnie rok 2005 wyznaczył pewne
nowe kierunki i cele polskiej dyplomacji. Nie była to rewolucja, ani katastrofa, ale
lekkie, choć ważne, przesunięcie. W skład tego pakietu wchodzi zarówno bardziej świadome
i mocniejsze niż wcześniej czyniono wspieranie prozachodnich dążeń ukraińskich, w tym
otwarcia dla niej drogi do NATO. Taka sama oferta dla Gruzji. Próba znaczącego
wzmocnienia Polski w Unii Europejskiej, co zresztą po części się udało. No i twarda
polityka wobec Rosji, żądanie traktowania Polski jako pełnoprawnego członka UE. Wreszcie
podjęcie rozmów z USA na temat tarczy antyrakietowej mogącej przy rozsądnych negocjacjach
znacznie zwiększyć bezpieczeństwo naszego kraju, kontynuowanie obecności w Iraku. I choć
Donald Tusk podawał sporą część tego pakietu w wątpliwość, choć wycofał się z Iraku, to
zasadniczo prowadzi taką samą politykę zagraniczną. Im dalej od wyborów, tym bardziej
zbieżną z prezydentem. Jak wycisnąć różnice, zostają tylko emocje i nadmierne rzadowe
złośliwości oraz podstepne nazbyt czeste prowokacje czy obrazliwe utyskowania zlosliwa ciagla nagonka i szczucie krytyka kolegów partyjnych.
niezrzeszony / 2010-12-10 12:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Fakt, że nie był bardzo zdolnym politykiem i raczej nie wspominam go najlepiej, ale miał pare osiągnięć w stosunkach z Gruzją, Ukrainą, które zostały dostrzeżone na arenie międzynarodowej.
Dbałość o IPN i naszą świadomość historyczną też można mu zapisać na plus.
zbyszek52 / 46.112.225.* / 2010-12-10 11:23

Ktoś mi powie jaki to był dorobek??

Jest wypracowywana dopiero ostateczna wersja.
niezrzeszony / 2010-12-10 09:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kolejna rocznica (choć ten termin średnio tu pasuje) przegranych wyborów. Uczcijmy to minutą ciszy [*]

A reszta Polski może otworzyć szampana ;)
pipiripi / 217.149.250.* / 2010-12-10 09:50
.

Refleksje o pracy prezydenta Lecha Kaczyńskiego

.
może lepiej przemilczeć temat...
.
żenua / 83.14.248.* / 2010-12-10 09:46
oto co OFERUJE Jaruś swoim wyborcom - a "ciemnemu ludowi" to zupełnie wystarcza,
michacel2 / 2010-12-10 20:59 / Tysiącznik na forum
Zaslugi, ordery, odznaczenia i nagrody dla prof. Lecha Kaczynskiego
Z tytułu objęcia urzędu prezydenta RP został:
• kawalerem Orderu Orła Białego, Wielkim Mistrzem Orderu i przewodniczącym jego Kapituły,
• kawalerem Orderu Odrodzenia Polski I klasy, Wielkim Mistrzem Orderu i przewodniczącym jego Kapituły.
Ponadto otrzymał następujące odznaczenia i wyróżnienia:
• tytuł "Człowieka Roku 2004", przyznany przez "Tygodnik Solidarność";
• 17 stycznia 2007 otrzymał tytuł "Człowieka Roku 2006", przyznany przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP ("w uznaniu zasług dla naprawy Rzeczypospolitej, przywracania pamięci o bohaterach walki o wolność obywatela i suwerenność państwa");
• 24 stycznia 2007 na zakończenie trzydniowej oficjalnej wizyty w Turcji odebrał nagrodę "Europejskiego Męża Stanu 2006", przyznaną za "otwarte i szczere wsparcie procesu integracji Turcji z Unią Europejską". Nagrodę przyznały: Związek Dziennikarzy Europejskich, Zrzeszenie Tureckich Kobiet Biznesu oraz czasopismo poświęcone integracji Turcji z UE "True";
• 16 kwietnia 2007 podczas oficjalnej wizyty w Gruzji odebrał doktorat honoris causa Państwowego Uniwersytetu im. I. Dżawachiszwilego;
• 14 maja 2007 Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego Andrew Willoughby Ninian Bertie uhonorował go Złotym Łańcuchem i Gwiazdą Orderu Zasługi Zakonu Maltańskiego;
• 25 czerwca 2007 przyznane mu zostało najwyższe odznaczenie Arabii Saudyjskiej, Łańcuch Króla Abdulaziza;
• 23 listopada 2007 prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili odznaczył go Orderem Zwycięstwa Świętego Jerzego;
• 6 grudnia 2007 odebrał doktorat honoris causa Narodowej Akademii Administracji Państwowej przy prezydencie Ukrainy;
• 6 grudnia 2007 prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko uhonorował go Orderem Jarosława Mądrego I Stopnia;
• 17 lutego 2008 otrzymał tytuł "Kociarza Roku" w plebiscycie czytelników miesięcznika "Kot";
• 22 lutego 2008, w związku z objęciem Honorowego Protektoratu nad organizacjami harcerskimi, otrzymał Krzyż Honorowego Harcerza Rzeczypospolitej;
• 8 kwietnia 2008 otrzymał medal "Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej" w uznaniu działań na rzecz upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej. Medal przyznała Polska Fundacja Katyńska;
• 2 września 2008 prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva przyznał mu Order Infanta Henryka z Wielką Wstęgą;
• 1 grudnia 2008 podczas oficjalnej wizyty w Mongolii odebrał doktorat honoris causa Mongolskiego Uniwersytetu Państwowego;
• 6 grudnia 2008 podczas oficjalnej wizyty w Korei Południowej odebrał doktorat honoris causa Uniwersytetu Studiów Zagranicznych Hankuk w Seulu;
• 1 stycznia 2009 został laureatem Nagrody im. św. Grzegorza I Wielkiego, przyznawanej przez "Niezależną Gazetę Polską";
• 21 lutego 2009 z rąk prezydenta Słowacji odebrał najwyższe odznaczenie słowackie – Order Podwójnego Białego Krzyża I Klasy[31];
• 18 marca 2009 otrzymał Krzyż Wielki z Łańcuchem Orderu Republiki Węgierskiej;
• 16 kwietnia 2009 otrzymał Order Wielkiego Księcia Witolda I Klasy z Łańcuchem;
• 1 lipca 2009 odebrał doktorat honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II;
• 1 lipca 2009 otrzymał Order Heydəra Əliyeva;
• 3 lipca 2009 podczas oficjalnej wizyty w Azerbejdżanie odebrał doktorat honoris causa Uniwersytetu Słowiańskiego w Baku;
• 9 listopada 2009 podczas wizyty w Nowym Sączu odebrał honorowe obywatelstwo tego miasta;
• 21 stycznia 2010 otrzymał najwyższe odznaczenie Republiki Czeskiej, Order Białego Lwa I Klasy z Kollaną[32];
• 10 kwietnia 2010 został pośmiertnie uhonorowany Orderem Narodowego Bohatera Gruzji[33].
• 15 kwietnia 2010 Uchwalom Rady Miasta Stolecznego Warszawy mianowany, odznaczony i ogloszony Zasluzonym Honorowym Obywatelem Warszawy.
• 15 kwietnia 2010 Uchwala Rady Miasta Leszno mianowano, odzanczono i ogloszono Zasluzonym Honorowym Obywatelem Miasta Leszna
• 13 kwietnia 2010 ulica im. Lecha Kaczynskiego w Odessie
• 20 kwietnia 2010 nazwanie ulicy im. Lecha kaczynskiego w Kijowie
• 21 kwietnia 2010 nazwanie ulicy im. Lecha Kaczynskiego we Lwowie
żenua / 83.14.248.* / 2010-12-10 09:47
dodam jeszcze że dziwi mnie że media się tym ekscytują - też sie nie wysilają....
zbyszek52 / 46.112.225.* / 2010-12-10 11:54
Media tylko relacjonują to co robią politycy albo " politycy "

Najnowsze wpisy