Forum Forum podatkowePIT

PIT 37 do 1000 zł

PIT 37 do 1000 zł

biju / 192.229.17.* / 2010-02-02 10:17
Witam serdecznie!
Mam pytanko odnosnie pit-37.Zawsze rozliczam sie sam ale w tym roku postanowilem pomóc siostrze i powiem szczerze ze nie wiem za bardzo jak mam sie za to zabrac?Otóż jej dochod w ubieglym roku wynosil 900 zl i pochodzil z funduszow z urzedu pracy.Jak wypelnic takiego PIT-a?Jak wpisac poszczegolne kolumny skoro nie ma tam skladek na ubezpieczenia spolecze tylko na zdrowotne?Moze ktos mogłby mi pomóc bardzo prosze...
Wyświetlaj:
biju / 109.243.78.* / 2010-02-04 09:44
Tak własnie myślałem...Szkoda i dzieki jeszcze raz:)
belladonna / 2010-02-02 17:11 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli dochody z UP, to kwoty wykazuje się w innych źródłach. Nie wpisujesz składek (bo ich nie ma), a podatek wyjdzie zero, więc jak są pobrane zaliczki na podatek, to dostanie zwrot :)
biju / 109.243.203.* / 2010-02-02 19:45
Dzieki bardzo za pomoc zreszta juz kolejny raz belladonna:)Juz dalem rade to rozliczy.Pobralem program i ... w sumie samza mnie wszystko uzupelnil.Wlasnie przeczytalem ze ten dochod wpisje sie w innych zrodlach a podatek faktycznie wyszedl zero wiec jest 8 zł do zwrotu czyli nic: (.Byly tylko składki na ubezpieczenia zdrowotneale nie moga byc onewyzsze niz podatek czyli...tez zero nic sie nie wpisue.Dzieki jeszcze raz:D
biju / 192.229.17.* / 2010-02-03 08:04
Sluchaj tak sobie pomyslalem ze jeszcze sie Ciebie o cos zapytam bo pewnie bedziesz wiedzial:)W zeszłym roku bralem kredyt na mieszkanie przez agencje nieruchomosci.Czy w zwiazku z tym przysługuja mi moze jakies odliczenia??Nie wiem moze odsetek kredytu albo kosztow poniesionych w zwiazku z agencja nieruchomosci...
belladonna / 2010-02-03 20:23 / Tysiącznik profesjonalny
Ulga odsetkowa jest z praw nabytych, czyli kredyt musiał być wzięty do końca 2006 roku (i jest jeszcze szereg obwarowań dot. tej ulgi). A innej w tym temacie nie ma :)
biju / 109.243.78.* / 2010-02-04 10:08
Ok dzieki za pomoc tak w sue myslalem ze ak jest.Szkda...Mam jescze jedną sprawę.Kiedys porszalismy juz ten tem odnosnie tego czy mozemy wsponie z żon odlczyc internet i wiem po telefoniedo urzedu s. że tak ale jest jeszcze inna sprawa...Otóż faktury na internet są tylko na moją żone, ale to nie ma znaczenia powiedziano mi w US bo jestesmy wspolnota małżeńską. Ale wspólny adres zameldownia mamy od czerwca bo wtedy kupilismy meszkanie i od tego dopiero czasu przychodza faktury na nasz wspolny adres. Wczesniej przychodzily na mój poprzedni adres zameldowania, a żona była zamelowana u siebie w miescie jednakże US miała ten sam co ja czyli w moim miescie, i w tym miescie byl internet wykorzystywany.Jak Ty widzisz tą sprawe??
belladonna / 2010-02-04 18:31 / Tysiącznik profesjonalny
Internet masz użytkować w miejscu zamieszkania, US jest właściwy wg miejsca zamieszkania.... a jak miejsce zamieszkania masz inne niż miejsce stałego zameldowania, to US powinien taką wiedzę posiadać (w NIP-3 jest miejsce na adres zamieszkania i adres zameldowania, jeśli adres zamieszkania jest taki sam jak stałego zameldowania, to nie wypełniasz część dot,. zameldowania, ale jak te adresy są różne to wypełnia się jedno i drugie). Reasumując.... jeśli FV bierzesz na adres zameldowania, to potem w razie weryfikacji US-owi wytłumaczysz, że posługiwałeś się adresem zameldowania na pobyt stały przy umowie na Internet, bo nie byleś świadomy, że powinieneś podać adres zamieszkania. A US to sprawdzi w swojej bazie, że rzeczywiście te adresy są inne.... więc z mojego punktu widzenia problemu nie widzę :)
biju / 109.243.125.* / 2010-02-04 20:56
Po raz kolejny dzieki bardzo za pomoc...:)

Najnowsze wpisy