Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Irlandzka ruletka

Płaskoń: Irlandzka ruletka

Money.pl / 2008-07-02 09:33
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Irlandzka ruletka.
Wyświetlaj:
waz(usa) / 213.172.178.* / 2008-07-04 16:03
Prezydent - wiadomo, polski kartofel.
Black Fox / 83.31.218.* / 2008-07-03 21:25
200 mln € za 1 mln uncji ? To jest 314 $ za uncje. Gdzie pozostale 620$ ? (mniej, tak, wiem ale watpie by koszt wydobycia byl az tak wysoki)
MN4 / 80.51.231.* / 2008-07-03 07:14
Liberum veto? Czemu nie, ale tylko i wyłącznie pod jednym warunkiem. Mówisz liberum veto i natychmiast z automatu uruchamiasz procedury wychodzenia z Unii.
studentMIM / 2008-07-03 00:15 / Tysiącznik na forum
Głosowanie w Irlandii spowodowało, że traktat przynajmniej chwilowo przestał istnieć. Tak więc nie ma sensu go teraz podpisywać, aby wymusić na Irlandii uczynienie tego samego. Nie podpisując jeszcze tego traktatu staramy się niejako wesprzeć suwerenność decyzji Irlandii.
Co zaś się tyczy samego traktatu, to też nie jest on taki idealny. Na pewno powiększa on uprawnienia Brukseli do stanowienia prawa na terenie Wspólnoty, co niekoniecznie musi być dla nas korzystne. No bo w sumie większość Polaków nie chciałaby zwiększenia podatków czy też legalizacji małżeństw homoseksualnych
man13 / 2008-07-02 15:45 / Tysiącznik na forum
Ale jak długo można znosić zniewagi przeciwników integracji europejskiej, puszczać koło uszu kłamstwa, które rozpowszechniają, jak długo można nie reagować na ich obstrukcje, jak długo tolerować „konie trojańskie”, które od wewnątrz sabotują europejską współpracę? Czy warto trzymać w Unii kogoś na siłę?
– Nie – mówi Daniel Gros, szef brukselskiego Center for European Policy Studies. – Na siłę trzymać nikogo nie wolno. Ale niechętnym integracji trzeba rysować jasną i wyraźną perspektywę życia poza Unią. I to pomaga. Zawsze pomagało.
Irlandczycy zapomnieli już, jak żyli 35 lat wcześniej. Dzisiaj są bardzo kapryśni i pod adresem Europy stawiają warunki, których Unia Europejska nie jest w ogóle adresatem. Jednoznaczny dowód na to, jak Irlandczycy z Europy niewiele zrozumieli. Być może eksmisji nawet nie potrzebują. Mentalnie żyją przecież poza Europą. Jak wielu polskich polityków.
MOZGOWIEC / 89.19.80.* / 2008-07-02 17:23
CZY POLACY NIE WIEDZA CO SIE DZIEJE?? CZY WSZYSCY WIERZA ZE TRAKTAT JEST TAKIM BLOGOSLAWIENSTWEM DLA NAS?? OTWORZACIE OCZY!! PRZYSTAPIENIE DO UNII WCALE NIE ROWNA SIE Z PRZYJECIEM TRAKTATU, KTORY NAS ZNIEWOLI. MUSIMY ZACHOWAC SWOJA ODREBNOSC BO DLA NICH SIE NIE LICZYMY I WYKORZYSTAJA NAS JAK MOGA DLA SWOICH KORZYSCI. PILNUJMY SIE--NIE BADZMY GLUPIMI OWIECZKAMI!!
absurd / 83.11.55.* / 2008-07-02 19:43
mniejsza o to, czy zniewoli, czy nie zniewoli
istotny jest efekt/idea powołania wspólnoty europejskiej

siła tej wspólnoty miały być wolnosci gospodarcze, oraz maksymalne zniesienie, utrudnień w obrocie gospodarczym pomiedzy członkami

tak było na poczatku , wiele z tych załozen zostało zrealizowanych , do pewnego momentu

od pewnego momentu z idei gospodarczo-politycznej .. zaczeła wspólnota ewoluować w strone idei polityczno-gospodarczej .. z tendencja do politycznej

teraz to biurokraci nadaja ton i tempo

przy okazji , krepując gospodarke unijna gorsetem, czesto bzdurnych przepisów ..

inaczej mówiac .. cofanie sie

oczywiscie .. dzieje sie to powoli lecz systematycznie .. juz teraz biurokraci UE maja za złe reszcie swiata .. ze jest bardziej konkurencyjna, ze szybciej rozwija sie niz UE, ze niewiele sobie robi z zaleceń UE

najblizszy sojusznik UE , USA gospodarczo poszedł w innym kierunku

mniejsze obciazenia podatkowe, mniejszy gorset przepisów na gospodarce, więcej oddano inicjatywie i przemyslnosci obywateli

wynik .. to USA szybciej sie rozwija, społeczeństwo jest bardziej mobilne i szybciej adaptuje sie do warunków rynkowych

to tylko jeden z przykładów,

USA ma jedna zasadnicza przewagę nad UE .. jest tam mniejszy przerost biurokracji nad gospodarka niz w UE ..

teraz to nie gospodarka jest na pierwszym planie, ale polityczne mrzonki, arystokracji biurokratycznej

mrzonki o potedze

UE nie straciła swojej szansy, i ciagle ma atuty gospodarcze , coraz słabsze ale ma,

ale priorytetem winna byc gospodarka i jeszcze raz gospodarka, a niestety tak nie jest

priorytetem sa polityczne sny o potedze

pozatym ta retoryka zwolenników euro biurokracji ,.

oskarzajaca .. inaczej myslacych o antyeuropejskośc

europie potrzebne jest przedewszystkim obiurokratyzowanie .. oraz wieksza swoboda gospodarcza

na takich forach ja to, przebywaja w większosci biurokraci, i w wiekszości oni sie wypowiadaja

a jak to w polsce mówia , kruk krukowi oka nie wykole

za jakis czas bede UE obserwowac niejako z zewnatrz

mysle ze beda to ciekawe obserwacje
man13 / 2008-07-02 17:58 / Tysiącznik na forum
A coś konkretnego?
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-07-02 13:04

Lech Kaczyński warunkował złożenie swojego podpisu gwarancjami, iż małżeństwa będą mogły u nas zawierać tylko osoby płci przeciwnej.
O zależności od wyników głosowania w Irlandii nie było wtedy mowy.

Polska nie jest dość silnym krajem by rezygnować z pozycji negocjacyjnych.
(To do sprzedawczyków)
jack2 / 77.252.18.* / 2008-07-02 12:27
Eurodeputowana niemieckiej FDP Silvana Koch- Mehrin zasugerowała, że jeśli Polska nie zechce ratyfikować Traktatu Lizbońskiego, powinna zostać wyłączona z UE.
- Nadeszła godzina populistów: Polski prezydent znów powoduje stres w sprawach europejskich - powiedziała liberalna eurodeputowana w opublikowanej w środę rozmowie z gazetą "Passauer Neue Presse".

- Uważam, że UE nie powinna pozwolić, by to ją powstrzymało, ale wyraźnie powiedzieć: Albo jakieś państwo jest członkiem UE na podstawie Traktatu Lizbońskiego, albo nie - dodała Koch-Mehrin. Według niej, jeśli Polska zdecydowałaby się pójść inną drogą, można by znaleźć inne formy współpracy.
man13 / 2008-07-02 12:38 / Tysiącznik na forum
Bardzo rozsądne. Dokonać referendumw RP. kto za UE a kto przeciw silnej wspólnocie, podzielić kraj na Wiśle i czarni na wschód, biali na zachód. Ciekawe ilu chętnych by pozostało z kaczorkami i Rydzykami?
arch / 2008-07-02 11:29 / Tysiącznik na forum

Gwoli ścisłości należy przypomnieć, że polski parlament ratyfikował Traktat Lizboński,

I CO Z TEGO ?
Przewodniczący Partii Wolnościowej (FPOE) w Austrii Heinz Christian Strache domaga się,
--- aby w przypadku nowych wyborów do austriackiego
parlamentu równolegle przeprowadzono referendum z pytaniem,
--czy Austriacy chcą, aby ich kraj był nadal członkiem UE ?
Co ciekawe sam że zdanie co do UE zmienił także obecny kanclerz. . W "Kronen Zeitung" Frymann i Gusenbauer w liście otwartym zażądali w przypadku jakichkolwiek prób wprowadzenia w życie traktatu lizbońskiego bardzo istotnych zmian w jego treści.
chodzi o to, by decyzja o jego ratyfikacji zapadała w drodze
referendalnej .
man13 / 2008-07-02 11:59 / Tysiącznik na forum
Powinien jeszcze zadbać o pytanie: Czy Austria chce faszystów?
A tak wogóle to po jakie licho trzymają jeszcze parlament? Wystarczy referendować .
merval / 83.22.211.* / 2008-07-02 11:22
"Prezydent chciał telefonów od »najwyższych«"
- Lech Kaczyński powiedział, że wstrzyma się z podpisaniem Traktatu Lizbońskiego po to, by zwrócić na siebie uwagę, by znów znaleźć się w centrum uwagi i otrzymywać telefony od przywódców innych państw - twierdzi marszałek Senatu Bogdan Borusewicz w porannym programie TOK FM.
- Prezydent znalazł się na marginesie - powiedział marszałek.

- Nie bardzo wiem po co tego typu głosy ze strony prezydenta. Chociaż - jak umiem czytać - to tam było wezwanie do tego, żeby prezydent otrzymywał telefony od tych najwyższych - prezydentów, premierów. Bo na to się skarżył, że takich telefonów nie ma - powiedział marszałek Senatu.

Tyle w temacie.
maa / 2008-07-02 11:58 / Tysiącznik na forum

- Nie bardzo wiem po co tego typu głosy ze strony prezydenta.

Przecież Płaskoń nie może napisać, że chodzi nie o prezydenta lecz o jego kamarylę. Jeśli pani Bochenkowa potrzebuje 4 godzin by przygotować prezydenta do 10-min wystąpienia przed kamerami, to nie sądzę, by prezydentowi zależało na czymkolwiek, poza świętym spokojem. Wygląda, jakby się wszystkiego bał, jest jak pies otoczony przez ludzi z bejsbolami...
merval / 83.22.211.* / 2008-07-02 11:49
Chociaż jak się okazuje nie wszystko.

Oto kolejne doniesienia dzisiejszej prasy:

„Prowokacja polskiego prezydenta!", "Polska postanowiła zepsuć Francuzom święto!" - tak ostro francuska prasa krytykuje Lecha Kaczyńskiego za jego wczorajsze słowa. Polski prezydent powiedział, że podpisywanie Traktatu Lizbońskiego, po odrzuceniu dokumentu w irlandzkim referendum, uważa za bezprzedmiotowe.

Kilkanaście godzin, które zdecydują o Euro 2012
Michel Platini sprawdza, czy Polska zdąży z organizacją Euro 2012. Szef UEFA prosto z lotniska w czarnej limuzynie, eskortowanej przez auta ochrony i policjantów na motocyklach odjechał do Centrum Olimpijskiego. Plan jest tak napięty, że pomiędzy rozmowami z szefostwem PZPN, ministrem sportu, premierem i prezydentem, Platini nie będzie miał czasu, żeby na własne oczy przekonać się, co dzieje się w miejscu, gdzie ma powstać Stadion Narodowy.

Pozostaje mieć nadzieję ,że tym razem w ramach rewanżu Francuzi niczego nam nie zepsują..
Nie zmienia to faktu ,że ja osoboście niewiele rozumiem z takiej polityki.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-07-02 10:11

Co prawda 19 państw unijnych zaakceptowało już ustalenia z Lizbony, więc można było wziąć z nich przykład i ustawić się do Europy przedmiotowo,

Irlandia odrzuciła i w świetle ustaleń traktat jest odrzucony przez całą wspólnotę.Koniec.W tej chwili kolejne podpisy nie mają mocy prawnej i są zupełnie nie wiążące.


Gwoli ścisłości należy przypomnieć, że polski parlament ratyfikował Traktat Lizboński, zatem prezydent odmawiając podpisania go, uznaje również za bezzasadne decyzje parlamentu.

W gwoli ścisłości suwerenem jest Naród i tylko on może zadecydować o utracie suwerenności.To co zrobił parlament jest złamaniem konstytucji i wszyscy posłowie którzy głosowali "za" powinni stanąć przed trybunałem stanu.
KAP / 2008-07-02 11:30 / Tysiącznik na forum
ja bym od razu rozstrzelal albo powiesilo, a ty tak lagodnie? wyobraz sobie te fale niemieckich gejów anektujacych nasze ziemie zachodnie i do dziela....
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-07-02 14:39
Dlaczego łagodnie?Twierdzę,że powinni stanąć przed TS a potem kara,wysokość- w zależności od "zasług".Widzę że jesteś zwolennikiem anarchii,no ale to twój wybór.

Proponuję przeczytać bardzo cenne spostrzeżenia Vaclava Klaus.
http://www.medianet.pl/~naszapol/0827/0827klai.php

np.

"...Wysiłek zmierzający do tego, by wyemancypować politykę i polityków spod demokratycznej odpowiedzialności, jest jednym z głównych aspektów działalności europeistów."

"...Uropeistów można również łatwo scharakteryzować poprzez przytoczenie ich stanowiska w kwestii demokracji parlamentarnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz poglądów na demokrację i "postdemokrację". Nie przepadają oni za standardowym procesem demokratycznym. Na jego miejscu o wiele chętniej widzieliby arbitralne podejmowanie decyzji. Preferują kolektywizm w miejsce indywidualizmu, socjalizm i korporacjonizm w miejsce klasycznej demokracji...."

"...Europeizm jest produktem elit, którym nie chce się pracować od 8 do 16 i posiadać normalnej pracy. Jest produktem ludzi, którzy chcą przewodzić, rozkazywać i pouczać innych. Elity te obejmują polityków, związanych z nimi biurokratów oraz medialnych intelektualistów, powiązanych z politykami...."
KAP / 2008-07-02 16:55 / Tysiącznik na forum
sorki, ale Klaus karmi przede wszystkiem swoje ego.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-07-02 17:55
No i się wypowiedział...

[ taka to jest dyskusja z ełuropejcykami, wychyli to to głowę za krzaka,po czym z nie małym wysiłkiem p******* zdanie i dalej w krzaki. Skubnie listek, sił nabierze,grzywkę poprawi i znowu zwarty i gotowy.]
man13 / 2008-07-02 18:05 / Tysiącznik na forum
http://www.przekroj.pl/ludzie_rozmowy_artykul,2268.html

Poczytaj zwięzłych wypowiedzi a nie oderwanych cytatów bez sensu chorego Klovna
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-07-02 18:29
[ dobrodziej man13 wkleił linka specjalnie dla mnie.Czuję się zmieszany, no bo taki zaszczyt?Napracował się chłopina, więc wlazłem.Czerwień bije po oczach, no ale ponoć jazzy to kolor wśród ełuropejcyków ,więc mrużę oczy i patrzę kto redaguje.Naczelni to spadki z Gaduły Wyrodnej, ale co widzę ?Pietrek Najsztub?Ło matko.To nie dla mnie progi, co chcesz panie - ynteligencja .Jeszcze pożegnał mnie ludź nazwiskiem Milczanowski okrzykiem :"Ręce precz od Wałęsy". Cie choroba.Bez kija nie podchodź.]
maa / 2008-07-02 10:26 / Tysiącznik na forum
Ale ekspert...

Ale w jednym się zgadzam - z ideą przeprowadzenia referendum.
I to połączonym z pytaniem o usunięcie L. Kaczyńskiego z Pałacu.
wezyzyr / 148.81.129.* / 2008-07-02 10:34
a ja Tuska i czerwonych z planety ziemia
maa / 2008-07-02 11:39 / Tysiącznik na forum
Pisiorku,
jak zwykle - póki Polska jest Polską, a nie Wolską pisz po polsku:
nie "...planety ziemia" , a "...planety Ziemi". (zabawne są pretensje twoich współwyznawców do bycia inteligentnymi i wykształconymi - te ksywy "Racjonalista', "sceptyk", "Cspostrzegawczy", "niepospolity intelekt"...)

Wracając do tematu, czy proponujesz, by obok pytania o Traktat Lizboński i wykopanie Borubara z Pałacu była też propozycja uśmiercenia Tuska? Dobrze cię zrozumiałem?
Mam zaproponować w rewanżu banicję członków i zwolenników PiS na Białoruś lub do Ekwadoru? Bo pomysł uśmiercania was nie bardzo mi się jednak podoba. Banicja pisiorów jakoś też nie. Ale chory, być może, umysłowo człowiek na stanowisku prezydenta RP też.

PS
Co ty, pisorek, masz przeciwko czerwonym? Czy to taka sama bratnia nienawiść, jak między trockistami a bolszewikami? Nie widzisz, "jak wiele nas łączy, a jak mało dzieli?" (słowa dr J. Goebbelsa do W. Mołotowa, 1939r.)
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-02 09:46 / NiePOsPOlity Intelekt
Jak twój idol Kwas odmawiając podpisania 23 ustaw, notorycznie uznawał za bezzasadne decyzje parlamentu - to nie słychać było takiego skowytu Salonowej Orkiestry...

Traktat jest Martwy. Nie przeprowadza się transplantacji serca TRUPOWI.
merval / 83.22.211.* / 2008-07-02 22:09
Prezydent RP L. Kaczyński powiedział w swoim dzisiejszym wystąpieniu telewizyjnym ,że "traktat nie jest martwy".
Są jednak tacy jak ten wyżej podpisany , którzy by chcieli go ukatrupić.
Ja wiem ,w komunie wam było dobrze. Wspólnota Europejska wam dokucza. Wolicie abyśmy byli sami i bezbronni jak w 1939 albo w jakimś wschodnim kołchozie.
studentMIM / 2008-07-03 00:09 / Tysiącznik na forum
Nie zauważasz, że Wspólnota Europejska to właśnie socjalizm?
My moglibyśmy się tylko uratować właśnie dzięki protokołowi z Joaniny, który uniemożliwiłby ujednolicenie podatków w całej WE, a więc wyrównanie ich do wysokiego poziomu Niemiec czy Francji
merval / 83.22.195.* / 2008-07-03 08:34
Nie , nie uważam.
Za socjalizm uważam to , co próbują nam zaserwować różne partie dodając do tego narodowe akcenty. Stąd mamy brak prywatyzacji , pomysły w stylu becikowe i inne takie pomysły.
W porównaniu z tym groźba eurospcjalizmu to mały pikuś.

System z Joaniny miał zapewnić inny niz obecnie parytet głosów wzmacniając przy tym Niemcy.
To akurat nic nie wnosi do tematu socjalizmu.
Student powinien wypowiadać się konkretniej a nie mieszać ze sobą róznych wątków.
studentMIM / 2008-07-03 09:37 / Tysiącznik na forum
Sorry. Nie wiem jak mogłem popełnić taki błąd, chodziło mi oczywiście o protokół brytyjski:)
Eurosocjalizm, to wcale nie taki "mały pikuś", zwłaszcza, jeśli dojdzie do ujednolicenia podatków w całej Unii (a wiadomo, że będą one równane do Francji i Niemiec).
Oczywiście też nie popieram becikowego, ale jest ono jednak czymś mniej niż głupie ograniczenia (krzywizny bananów, wielkości kiwi), naciski na podporządkowywanie stóp w strefie euro do słabych gospodarek Niemiec i Francji czy nawet uznaniowe ograniczenia emisji CO2
Co zaś się tyczy ostatniej sprawy, a mianowicie prywatyzacji, to wydaje mi się, że po 4 latach rządów PO, to akurat w większości powinniśmy mieć z głowy.
Tak więc trzeba teraz myśleć o przyszłości, aby można było sukcesywnie obniżać podatki, by Polska mogłą się szybciej rozwijać
merval / 83.22.195.* / 2008-07-03 12:54
Zupełny brak zrozumienia tego co napisałem/
Może więc po kolei:
Jeszcze raz powtarzam , ewentualny eurosocjalizm to naprawdę mały pikuś w porównaniu z naszym rodzimym socjalizmem nacjonalistycznym prezentowanym przez niektóre partie będące obecnie w opozycji.
Absurdy w postaci krzywizny bananów to również mały pikuś w porównaniu z naszymi absurdami. Wystarczy sięgnąć do dorobku komisji Palikota aby się o tym przekonać. Ja wiem ,że banany bardziej trafiają do wyobraźni gdyż są towarem importowanym. Trzeba jednak pochylić się nad naszymi ,polskimi absurdami aby stwierdzić całą głębię głupoty a niejednokrotnie cwaniactwa.
Z tą prywatyzacją też nic nie wiadomo. Na giełdzie panuje bessa więc takich cen jak powiedzmy dwa lata temu nie osiągnie się jeszcze długo. Chodzi też o to by prywatyzacja była procesem gospodarczym a nie polem do popisu naszych socjalistów bredzących o "narodowym interesie".
Pozostaje jeszcze jedna sprawa: system prawny. To przykre ale wielu naszych rodaków sprawiedliwości musi szukać w Strasburgu gdyż polscy socjaliści nie są zainteresowani w zmianie prawa.
Dlatego wolę Wspólną Europę z jej wszystkimi przywarami zamiast polskiego socjalizmu.
studentMIM / 2008-07-03 13:34 / Tysiącznik na forum
Zacznijmy od tego, że bez sensu zarzucasz mi brak zrozumienia tych wspaniałych rzeczy, które napisałeś;P
1. Jeśli mówisz o takim socjalizmie, jaki zauważasz w tym kraju (nie wiem czemu powiązujesz nacjonalizm z socjalizmem, to są rzeczy raczej nie zwiazane), to proszę podaj jakieś przykłady.
2. Wydaje mi się też, że odniosłeś mylne wrażenie, że ja popieram PiS. Otóż oświadczam, że tak nie jest. PiS rzeczywiście jest socjalistyczny, co skreśla go z mojej listy zainteresowań (jednak nie tak socjalistyczny jak Niemcy czy Francja). Głosowałem na PO, aczkolwiek też nie uważam jej za fantastyczną partię i zauważam jej wiele mankamentów.
3. Oczywiście nie osiągnie się super wyników sprzedając majątek państwowy na giełdzie, ale przecież nie tylko o to chodzi. Ważne jest, aby zmniejszyć pole styczności polityki z biznesem.
4. Jeśli chodzi o polski system prawny, to zgadzam się - nie jest on idealny, a nawet do tego ideału brakuje mu bardzo dużo. Jednak systemy w zachodniej Europie nie są wcale lepsze.
Prawu polskiemu potrzeba uproszczenia, w czym z pewnością UE nam nie pomoże.
Co zaś się tyczy konieczności szukania sprawiedliwości w Strasburgu, to polskie prawo się jeszcze kształtuje i właśnie po ten trybunał istnieje, aby można było w nim sprawiedliwości szukać. Inna sprawa, że czasem posuwa się za daleko, gdy uznaje, że umożliwienie kobiecie zabicia nienarodzonego dziecka jest prawem człowieka...
maa / 2008-07-02 09:33 / Tysiącznik na forum
Ja myślę, że sytuacja jest dla braci K. wysoce dyskomfortowa. No bo Unia to źródło Zła Wszelkiego i Szatan, to oczywista oczywistość.
Wolność i niepodległość Wolsce- IV Rzeczpospolitej zabrać chce!
Z drugiej strony pieniążki daje, handluje z nami... Jakby to zamknąć, to to chłopi pozbawieni dopłat do h... rabacyją galicyjską II by PiSowi zrobili... "A powoli go rżnijcie, bo dobry był pan". Ta wizja,wizja piły tnącej powoli nadobne ciało Prezesa sen z oczu spędza, spokoju nie daje... Czysta antynomia!
absurd / 83.143.213.* / 2008-07-02 10:39

Z drugiej strony pieniążki daje,

ano daje

w większości jest to zwrot tego co sami wpłacacie do kasy UE

ba .. biorac por rozwage .. UE ograniczenia i wykonanie miejscowe (w polsce)

to z duzym ryzykiem salda ujemnego dla was .. czyli więcej wpłacacie .. mniej wykorzystujecie w postaci zwrotnych dotacji

widze jednak duzy plus, w takim biegu spraw,

UE wymusza jakies standarty, im szybciej sie zaadaptujecie tym lepiej ..

ale nie zapominajcie polskich powiedzonek .. o psie ogrodnika .. oraz o nadgorliwosci
maa / 2008-07-02 11:50 / Tysiącznik na forum
W 2007: z Unii 11.2mld euro. Polska składka do Unii 2.8mld.

Dobrze, że przynajmniej ksywę adekwatną do swojej wiedzy i inteligencji wybrałeś.

PS
Jeśli nie zrozumiałeś, pisząc: "swojej wiedzy i inteligencji" miałem na myśli twoją ignorancję i głupotę.
absurd / 83.143.213.* / 2008-07-02 13:28
podobno jestes prawdziwym polakiem?

podobno jestes z górnej półki?

podobno jesteś wykształcony i kulturalny?

podobno?

dlaczego nie widac tego po twoich wpisach, prawdziwy polaku?

nie wiem co cie, upowaznia do mniemania ze, zjadłes wszystkie rozumy?

z tego co piszesz, z tego jakie łatki przypisujesz temu czy tamtemu .. wynikac może .. ze przypisujesz innym siebie, swoją samoocenę, swoje fobie,

nie mozesz się oprzeć .. aby komus .. czegos nie przypisać.

to takie fajne jak zejdzie z krzyża co?

w przeciwieństwie do ciebie, baaardzo zadko pozwalam sobie na taki sposób bycia, nawet na takim forum.

taka moja wypowiedź, jak ta , jest wyjatkiem

zapewne .. niewiele z tego pojmiesz .. i jeszcze mniej sobie z tego zrobisz,

no i masz kolejny powód aby wytknąc mi nieuctwo, sam już zauwazyłem wiele do poprawienia w tym tekscie .. ale nie pozbawie cie frajdy .. musisz miec ostatnie zdanie

pozatym .. czasami warto , czytać ze zrozumieniem

ba .. biorac por rozwage .. UE ograniczenia i wykonanie
miejscowe (w polsce)

to z duzym ryzykiem salda ujemnego dla was .. czyli więcej
wpłacacie .. mniej wykorzystujecie w postaci zwrotnych
dotacji


a duze ryzyko istnieje dalej

jezeli chodzi o wykozystanie srodków UE to nie mam mozliwości aby wkleic odpowiednią tabelkę z danymi za lata 2004 - 2006

anonse prasowe o przyznanych kwotach na nastepny okres , a wykozystanie tego to nie to samo

tyle w temacie ,
man13 / 2008-07-02 15:51 / Tysiącznik na forum
Do absurdalnego baranka!
Z wykoźystywaniem przyznanych kwot jest tak samo jak z prawem do wolności religijnych. Zapis jest w konstytucji a realizacja powinna być wśród obywateli. Na siłę wprowadzanie katolicyzmu wbrew ludziom trwa 1000 lat a i tak gówno z tego wychodzi jak w Polsce.
maa / 2008-07-02 14:35 / Tysiącznik na forum
Jesteś absurdalnym durniem, koleś.
Oczywiście mógłbym dalej udowadniać, że piszesz bzdury, np. o "wykożystaniu" funduszy unijnych:
Pewnie chciałbyś, by Polska dostawała od UE pieniądze jak Zimbabwe od ONZ - za nic, bez kontroli i wkładu własnego? Pewnie i rezultat byłby podobny...


Nawiasem może byś "żadko" "skożystał" ze słownika ortograficznego?
Proponowałbym ci jakąś wieczorową podstawówkę, zamiast tracenia czasu na pokemońską grafomanię w Internecie.

Ale pewnie wrócisz do swoich zajęć, np. swojego wózka widłowego? Do głosowaniana jakiegoś Borubara Kaczyńskiego - Zbawcę Narodu?

Najnowsze wpisy