Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Platforma bogactwa a bieda Obywatelska

Platforma bogactwa a bieda Obywatelska

Slawek / .* / 2004-03-29 11:34
Komentarze do wiadomości: Platforma bogactwa a bieda Obywatelska.
Wyświetlaj:
zmartwiona / .* / 2004-05-23 22:08
moi drodzy przedmówcy czy nie macie wrażenia, że na naszych oczach ci, którzy próbują nam zamydlić oczy wszechwiedzący o życiu społecznym urządzają sobie wyścigi do eurowyborów ,a wręcz nawet kupują sobie miejsca, bo ja odnoszę wrażenie, że nasze głosy nic nie znaczą wobec ich chęci posiadania i chciwości oraz możliwości zrobienia jeszcze większych przekrętów, jeżeli chodzi o towarzyszy partyjnych, nieważne z jakiej są partii , zmiany nastapiły tylko w trzymaniu sztandarów i lepszych umiejętnościach mydlenia ludziom oczu, dlatego nie mam zamiaru na nikogo głosować, niech teraz jeszcze wybierają się sami co już zaczynają czynić, każdy z nich mówi o Polsce prawa, a tymczasem, korupcja jest tak powszechna jak wypłata za wykonaną pracę po godzinach, przysięga Hipokratesa nic nie znaczy bez wsparcia odpowiedniej grubości kopertą, a Temidzie trzeba kupić bardzo mocne okulary i nie ma czemu się dziwić bo tak jest stara , że to cud, że jeszcze w ogóle widzi, ale tylko tych , którzy nie maja szerokich pleców, myślę, że pod względem jakiejkolwiek sprawiedliwości społecznej nic się nie zmieni jakaby partia nie rządziła w tym kraju ponieważ sparawiedliwość to utopia, ale gdyby było jej choć odrobinę to ludzie nawet by przystali na kolejne wyrzeczenia jestem tylko ciekawa kiedy to wszystko wybuchnie, dlatego ludziom idącym do wyborów jak barany na rzeż, którzy wierzą jeszcze w coś dobrego życzę powodzenia, ja się z tej kolejnej farsy wypisuję i nie bedę pomagać ludziom niekompetentnym w pomnażaniu majątków
adrian / .* / 2004-04-03 17:22
Cóż w artykule tym widać zdecydowaną stronniczość autora w strone skrajnej prawicy(eurosceptyk).Martwi mnie jedynie to, że tacy ludzie próbując ugrać coś dla swoich oszołomów prawicowych zdobywają elektorat dla Samoobrony
wrafal / .* / 2004-04-03 19:39
dziwi mnie Panskie zdanie, z któego wynika znak równości pomiędzy "skrajną prawicą" a "eurosceptycyzmem"eurosceptykami są LPR, UPR, Samoobrona, PiS - nie wiem która to ta skrajna prawicaz pewnością nie jestem zwolennikiem lewicy - ale zeby od razu oszołomstwo i skrajna prawica ?dla mnie oszołomstwem jest lewica... zwłaszcza obyczajowa....
S.R. / .* / 2004-03-30 21:03
Może trochę inaczej : jeśli nie PO , to co jest lepszą alternatywą dla Polski . Mam nadzieję , że nie Samoobrona , LPR czy jakiś nowy AWS . Komunę mamy już chyba z głowy . Układ polityczny jest taki , że ktoś musi w tym sejmie zasiadać , aby popychać rozwój do przodu . Uwagi o żydowskiej Gazecie Wyborczej przypominają 1968 rok i hasełka :"syjoniści do Syjamu".
T.W. / .* / 2004-04-02 08:49
Komunę mamy z głowy. Tak! Ale socjaliści wszelkiej maści, z prawa i z lewa mają się niestety dobrze. Za dobrze! Pozostaje tylko PO i UPR.
JOHNWAYNE / .* / 2004-03-30 17:28
DRODZY ZWOLENNICY UPR!SZCZEGÓLNIE UDZIELACIE SIĘ NA TYCH STRONACH I DOBRZE. WIELU Z WAS TO MĄDRZY I BYSTRZY LUDZIE. OK. I CO Z TEGO? ZACZNIJMY OD WASZEGO LIDERA. ŚMIESZNY FACET Z MUCHĄ, ROBIĄCY SOBIE JAJA (PRZYNAJMNIEJ TAK JEST ODBIERANY). NIEPOWAŻNY CZŁOWIEK NIE BĘDĄCY PRAWDZIWYM WODZEM, ALE WYMĄDRZAJĄCYM SIĘ FILOZOFEM LIBERALIZMU I ZDROWEGO ROZSĄDKU. POPIERAM WASZ PROGRAM Z CAŁEGO SERCA. NIENAWIDZĘ TYCH WSZYTSKICH S********ÓW SPOD ZNAKU SLD, UP, UW, PO ITD. ITP. ALE CO Z TEGO. WY NIE ISTNIEJECIE NA SCENIE POLITYCZNEJ, A WASZ LIDER KILKOMA DEBILNYMI WYPOWIEDZIAMI POTRAFI PRZECIWIĆ SOBIE 50% NARODU (KOBIETY). GDZIE TU MĄDROŚĆ, GDZIE WODZOSTWO I DALEKOWZROCZNOŚĆ? WYMIEŃCIE GO WRESZCIE ZAMIAST SĘ WYMĄDRZAĆ NA CO DRUGIM FORUM!!!DALEJ, I CO WYNIKA Z PIERWSZEGO, W OGÓLE WAS NIE WIDAĆ W MEDIACH. CZY WAS TRZEBA UCZYĆ ŻE KOGO NIE MA OFICJALNIE W MEDIACH TEN NIE ISTNIEJE I NIGDY NIE PRZEJMIE REALNEJ WŁADZY. PEWNIE JESTEŚCIE ZBYTNIMI INDYWIDUALISTAMI ŻEBY SIĘ ZNIŻAĆ DO TAKIEGO POZIOMU! JA W FAKCIE? JA W TEJ ŻYDOWSKIEJ GW? ITD.ITP. ZASTANÓWCIE SIĘ NAD SOBĄ! I ZRÓBCIE COŚ NA BOGA!!! BO W TYM KRAJU NIGDY DOBRZE NIE BĘDZIE!!! I BĘDZIE TO TEŻ WASZA WINA!!!POZDRAWIAM I CZEKAM NA NOWE UPR!
Jerzy Kenig / .* / 2004-03-31 10:18
Dziękuję za troskę i obsztorcowanie upeerowców. Należy się jednak kilka zdań sprostowania i wyjaśnienia. Od jesieni ubiegłego roku Pan Janusz Korwin-Mikke nie jest prezesem UPR. Jest nim 27-letni Stanisław Wojtera.W tej chwili UPR zbiera podpisy w całym kraju, by samodzielnie wystartować w wyborach do PE. Aby istnieć w mediach, trzeba mieć przynajmniej 3 procentowe poparcie w wyborach, wtedy, zgodnie z ustawą, media publiczne maja obowiązek zapraszania przedstawicieli takich partii do programów.. Nic na to nie poradzimy, że tak trudno uzyskać zaproszenie od dziennikarzy.Przekroczenie 3 procentowego progu wyborczego, pozwoliłoby też na uzyskanie subwencji po wyborach /martwa UW dostaje pieniądze do dziś/. Do tej pory wszystkie działania prowadzone są za własne pieniądze członków i sympatyków.Tak na prawdę, to właśnie Pan jest klinicznym przykładem błędnego i schematycznego postrzegania UPR. Jeśli pojedyncze wypowiedzi na poboczne tematy potrafią zmienić Pańskie podejście do całego programu, to gwarantuję "kręgosłupa" politycznego. Nie ma Pan podstawowych informacji o Partii, której mieni się Pan zwolennikiem /wystarczy zajrzeć na www.upr.org.pl/. Dość takich malkontentów. Niech Pan coś zrobi dla UPR a zarazem dla siebie. Dość krytyki destrukcyjnej. Prawdziwy John Wayne wstydziłby się takich słów i nigdy by się pod takim tekstem nie podpisał. John Wayne to człowiek czynu.
tm / .* / 2004-03-30 21:52
UPR pewnie przyniosłaby szybki wzrost i zminimalizowanie bezrobocia ale nigdy do sejmunie wejdzie, dlatego raczej PO wiele dobrego nie zrobi ale też przesadnie komunitować chyba nie będzie
Sabre / .* / 2004-03-30 15:54
Szanowny Panie Rafale. Jestem troszkę zaskoczony, że w tym tak spostrzegawczym artykule, dziwi się pan połączeniu cech "liberalnych" i "proeuropejskich" w PO. Cała siła Unii Europejskiej tkwi właśnie w tych jej wadach: rozdęty aparat biurokratyczny, możliwość decydowania o wszystkim, szumne nazwy wciąż nowopowstających funkcji. Wszystko to jest niesamowitym wabikiem dla polityków wszelkiej maści, którzy dla prestiżu i własnej kariery zrobią wszystko. O korzyściach finansowych nawet nie trzeba wspominać. UE po prostu oferuje politykom żłób, oraz obietnicę że będą mogli się posilać przy nim z większym wdziękiem.
S.R. / .* / 2004-03-30 12:28
Przy zabieraniu głosu proponuję mniej przymiotników , a więcej faktów . Przy tej pierwszej opcji idziemy w stronę propagandy , ta druga opcja zbliża do informacji . Problemem Polski jest niska świadomość jej obywateli - przynajmniej ich większości - i górujące przekonanie o tym , że państwo jest od tego , żeby zapewnić im byt . Wszelkie sposoby są dozwolone , przepisów prawa i etyki "0" . Każda partia polityczna ma ten sam problem . Jeżeli jest w niej nawet kilku ludzi rozsądnych , to zawsze są też tam tacy , którzy działalność polityczną traktują jako odskocznię do prowadzenia swoich interesów . PO jako jedyna podejmowała kroki , aby to zwalczać . Przykładem niech będzie potraktowanie przez władze tej partii tych , którzy byli związani z inwestycjami miejskimi w Warszawie . Dużo im nie zrobiono , ale lepsze to niż pozytywna weryfikacja minister Jakubowskiej w SLD . Tym , którzy nazywają członków PO i UW motłochem , chciałbym zadać pytanie jak nazywać Lapińskiego , który rozłożył do końca służbę zdrowia ( także tych , co głosowali za jego ustawami ) , posłów ze Starachowic związanych z tamtejszymi przestępcami , Jaskiernię przepychającego ryczałtowy podatek od automatów i kasy fiskalne w taksówkach - razem z ministrem finansów , samoobronę z rolnikami i bronami na drogach , czy grupę wokół posła Jagielińskiego . Polityka zna takie pojęcie jak zło mniejsze . Jeżeli nawet PO zasługuje na nagany , to w aktualnym układzie politycznym jest złem najmniejszym . Co prawda bliżej mi do www.normalne pl. , w ostateczności UPR .
George / .* / 2004-03-30 12:59
Pragnę drogiemu(j) S.R. zwrócić uwagę, że o pewnej kategorii ludzi nawet nie warto dyskutować. O takich tuzach jak Glapiński, Jaksiernia, Jakubowska, Nikolski, Czarzasty etc. po prostu nic pozytywnego powiedzieć się nie da i wie to każdy, starszy i młodszy (porozumiewawczo przy okazji mrugając okiem - wiadomo komuna). Inaczej jednak przedstawia się sprawa w przypadku PO. Wielu luminarzy tej, właściwe co to jest- partia, klub? kreuje się na mężów opatrznościowych, odżegnując komunistów od czci i wiary. Zapominają jednak, że sami mieli już okazję sprawdzić się w boju na najwyższych stanowiskach i skutki ich działań odczuliśmy, odczuwamy i będziemy odczuwać na własnej skórze. Słynna dziura Bauca, to przede wszystkim efekt działania polityków wywodzących się z tzw. pnia Solidarnościowego, z których wielu dziwnym trafem znalazło spokojną przystań w PO. Dla mnie osobiście sprawa jest jasna: jeśli ktoś zwalił na całym froncie to znika z życia politycznego i koniec. Przefarbowywanie się, kamuflaż, ochy achy, strojenie min itd. nie zmieniają mentalności i dlatego byłbym ostatnim, który oddałby głos na PO. Ot i tyle.
George / .* / 2004-03-30 06:58
Partia typu PO to zwyczajny klub kolesiów, którzy tak zasmakowali we władzy i w wynikających z niej przywilejach, że wycałują tyłek każdemu ( i to z języczkiem w dziurce, jak będzie trzeba), kto pomoże im w przejęciu najważniejszych stołków w państwie. Do PO należą tacy "mistrzowie" jak Lewandowski, niekwestionowany lider przekrętów, który wyrolował 40 mln obywateli - niezły wynik, Piskorski - przekrętas jakich mało oraz cała masa mniejszych i większych niedudaczników z Uni Wolności rodem, którzy dali się poznać podczas 15 lat "transformacji". I ta ich pro-europejskość... Jak słyszę Tuska i jemu podobnych mężów, zastanawiam się czy faktycznie wierzą w to, co mówią. Jeśli tak, to po prostu są nadzwyczaj infantylni i nie rozumieją tego co się wokół nich dzieje, jeśli nie - to są zwykłymi hipokrytami, którzy pod płaszczykiem debilnych haseł knują, jak by tu do końca pogrążyć ten nieszczęsny kraj. Chyba każdy zgodzi się, że powierzanie władzy takim ludziom to szczyt nieodpowiedzialności. Trzeba dać sznasę liberalnym partiom o wyrazistym programie opartym na zdroworozsądkowych zasadach, w których nie ma miejsca dla takich jak Lewandowski, Tusk, Piskorski etc. Jednym słowem - UPR.
Janek Wiśniewski / .* / 2004-03-29 21:28
Dopóki żądzą kolesie z okrągłego stołu i zmieniają szeregi paryjne SLD,SDPL,UW,PO,SOLIDARNOŚĆ - w tym kraju nic się nie zmieni
KH / .* / 2004-03-29 17:59
Jak wiadomo każda partia, która nie ruszy polskiego socjalizmu sprowadzi na siebie gniew proletariuszy. Tylko w Unii Polityki Realnej widać zalążki takiego liberalnego ruchu. Dlaczego są one tłumione przez wszystkie media, wyśmiewane i marginalizowane?
Kuba / .* / 2004-04-02 18:59
Powiem co ja uważam. Otuż UPR jest właśnie zbyt liberalna. Za dużo w społeczeństwie jeszcze cech PRLu i o tym nie można zapominać. Trzeba ich po trochu przyzwyczajać do prawdziwego kapitalizmu. Gdyby dzisiaj dano władzę UPR to jutro utoneli by pod tonami jajek. Ludzie nie zrozumieli by, że to co oni chcą jest dobre i niestety już się nie dadzą przekonać. Nie widzę innej drogi jak na razie umiarkowany liberalizm, a UPR dopiero po wymianie pokoleń.
Lorka / .* / 2004-03-29 17:52
Dooki tam jest Piskorski, ja na PO nie zagłosuję.
MacMurphy / .* / 2004-03-30 23:03
A ja nie zamierzam umierać za Rokitę. Niech sobie za Niceę umiera sam.
realista / .* / 2004-03-29 16:25
Zawsze, gdy inni będą decydować o Twoich pieniądzach nie będziesz miał ich zbyt wiele. Wiecie że w wyborach uzupełniających do senaty UPR miała 2 miejsce. Może warto się zastanowić nad tą opcją. Jak tak dalej pójdzie i tak za wszystko będziemy płacić. Ja jestem zwolennikiem albo prawdziwego kapitalizmu, albo prawdziwego komunizmu. Cała reszta to półśrodki.
nizki / .* / 2004-03-29 15:11
A dla mnie to nie populizm tylko próba szukania również "po lewej" ludzi, którzy bardziej myślą kategoriami ekonomicznymi a nie politycznymi. Polsce teraz potrzeba rozsądnego programu ekonomicznego z realnymi, dużymi cięciami w administracji oraz prawdziwymi działaniami proinwestycyjnymi i nie widzę w Polsce innej siły poza Platformą, która by myślała tymi kategoriami.
Obywatel / .* / 2004-03-29 12:52
- Jednomandatowe Okręgi Wyborzcze.- Prosty system podatkowy.- Redukcaja o 75% liczebności aparatu władzy.- Otwarte konkursy na wszystkie stanowiska kierownicze w administracji państwowej, zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwo.
Obywatel / .* / 2004-03-29 12:47
Jeśli PO jasno poprzez postulaty z www.normalne.pl,to może liczyć na mój głos. Dziś ta formacja niczym się nie różni od SLD. Każdy mówi "jak ja będę rządził to będzie lepiej", a w Polsce trzeba zmienić system. W innym przypadku dalej będziemy "Meksykiem" Europy (tylko bez słońca).
Lee / .* / 2004-03-29 12:27
osobiście nie interesuje mnie program partii, ale zawsze ludzie którzy ja tworzą, jestem za Rokitą i Gilowska jednak co robi resza? znowu 60 osób chce wjechać do Sejmu? i robić własny interes? Ludzie pokroju Piskorskiego są gorsi od Samoobrony to istny KOŃ TROJAŃSKI. Samoobrona jest groźna ale przewidywalna P.O. jest cwaniakiem, co nosi krawat ładnie siewypowiada i próbuje sprzedać kit w opakownaiu czekolady. Ta partia dla mnie osobiście jest na równi z SLD, należy jednak pamiętać, ze partie tworzą ludzi i niektórzy z nich są porządni (szkoda że marnują siew tych partiuach i nie maja odwagi z nich wyjść jak to uczynił Borowski).
Czarny z Krakowa / .* / 2004-04-02 22:00
Popieram stanowisko Lee. Jestem za Borowskim to z liczących się obecnie polityków jedyny facet z charakterem. Gdyby tak dołączyli do niego Nałęcz, Olechowski i do nich podobni może byłoby z kim rozmawiać o biznesie poza Centerclap i PPP.
Andrzej / .* / 2004-03-29 13:05
A ja zawsze wolę partię, która upatruje elektoratu w warstwach bogatych, a nie biednych. Po prostu - każda partia dąży do powiększania elektoratu, a ja nie chciałbym się znaleźć w typowym elektoracie SLD czy Samoobrony (nie mylić z bogatymi działaczami). To już wolę partię zdrowych, młodych i bogatych niż partię starych, chorych i biednych.
Marwiac / .* / 2004-03-29 21:23
Nie bardzo sie zgodzę, mnie intersuja partia z zasadami. Najlepiej jeżli będą to ogólnie przyjęte kanony moralne, w tym zakresie nie da sie nic wymyśleć. Czytałem kiedyś anegdotę o ministrze rządu Jej Królewskiej Mości, który w imię racji stanu musiał publicznie skłamać, kiedy kryzys minął podał sie do dymisji mówiąc że członek rządu nie może kłamać. Zasady ponad wszystko, nie wierzę że Piskorski jest człowiekiem z zasadami, a wokoło niego zgraja.
na rozdrożu / .* / 2004-03-30 16:59
Coś jednak w tym jest. Populiści narzekają na obcy kapitał, ale robić zamierzają wszystko, aby polski kapitał nie rozwijał się. obiecują nową komunę.Czyżby polski kapitał miał tworzyć się wg ich partyjnego uznania?Klasa średnia tworzy najwięcej miejsc pracy dla najuboższych- wg moich obserwacji, natomiast jej brak wiele miejsc pracy dla nieproduktywnych urzędników rozdzielających środki pomocowe dla także nieproduktywnych i odzwyczajających się od poczucia obowiązku lub nieszczęśliwych bezrobotnych.Generalnie trochę ralizmu Z UPR przydałoby się naszemu krajowi.
ANNA / .* / 2004-03-29 13:36
Panie Andrzeju, ja również zdecydowanie wolę taką partię i im będzie więcej jej elektoratu tym lepiej dla nas wszystkich. Hasło powinno brzmieć "bogacić ludzi" a nie "Pomogać biednym"
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy