Forum Polityka, aktualnościPolityka

Platforma zyskuje dzięki debacie?

Platforma zyskuje dzięki debacie?

Money.pl / 2007-10-13 20:35
Komentarze do wiadomości: Platforma zyskuje dzięki debacie?.
Wyświetlaj:
cyrk / 89.74.249.* / 2010-06-16 02:26
Nie marnować głosów na bandę czworga
http://www.youtube.com/watch?v=yoklhvrgyfY
PIS FOREVER / 89.78.10.* / 2007-10-14 17:29
* Powaga Platformy
Powaga Platformy Obywatelskiej stale rośnie. W ostatnim czasie za sprawą pewnej mistrzyni intelektu, blond Wenus o pseudonimie Doda Elektroda. "Będę głosowała na PO, ponieważ utożsamiam się z jej programem. Nie podoba mi się perspektywa życia w kraju inwigilowanym, lustrowanym, pełnym podsłuchów i cenzury. Wybieram kraj pełen wolności, tolerancji i indywidualności" ("Wprost", 14.10.2007). No proszę, niczego nie podejrzewaliśmy, a tu pani Doda posiada indywidualność, dlatego nie może żyć w kraju inwigilowanym. A nuż by ktoś na przykład podczas tej inwigilacji odkrył silikon, botox i sztuczne rzęsy? Gdyby jednak Doda umiała czytać, wiedziałaby pewnie, że PO żadnego programu nie posiada. Chociaż... ostatnio Donald Tusk (chyba mocno go już przycisnęło) zadeklarował, że jest gotów bez żadnych warunków pójść do Radia Maryja, żeby porozmawiać z jego słuchaczami, którzy - jak się wyraził - często sceptycznie patrzą na Platformę. Jak tu jednak nie patrzeć sceptycznie na partię, której politycy jednego dnia chcą się spotykać i rozmawiać, a następnego mówią, jak na przykład Stefan Niesiołowski, że "Radio Maryja to kadzielnica kłamstwa, która bardzo szkodzi wizerunkowi Kościoła w Polsce". A może po prostu odpowiedniejszym towarzystwem do rozmów dla nich jest podkasana gwiazda pop?
listonosz / 195.205.202.* / 2007-10-14 16:38
Obserwując kampanię wyborczą POszczególnych partii doszedłem do prostego wniosku,który to pozwolił mi z łatwością zidentyfikować najlepszą dla Polski partię...otóż NIKT NAM TYLE NIE DA ILE NAM TUSK OBIECUJE...
arch / 2010-06-15 18:01 / Tysiącznik na forum
"K...a mać, tyle mam układów teraz wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłby, gdybyśmy my wzięli władzę(...), zgram wam taką pakę ludzi, którą bym kierowała jak tra la la la,(...) i kręcimy lód." Beata Sawicka (PO)
agat.... / 85.219.221.* / 2007-10-14 13:51
Komorowski jest częścią tej hołoty i bydła która buczała i wyła na debacie. Teraz przekonuje resztę stada do ataku .
Ale takie bydło pójdzie na rzeź 21 października.
PIS FOREVER / 89.78.10.* / 2007-10-14 13:34
Zdaniem Prof.Zdzisława Krasnodębskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, premier był "zepchnięty do defensywy" i nie był przygotowany na ostre starcie z szefem Platformy.
Tusk był stroną, która przejęła inicjatywę, a premier był wyraźnie źle "ustawiony" i nie był przygotowany na tak ostrą od początku wymianę zdań - powiedział Krasnodębski. Dodał, że dopiero pod koniec spotkania premier zaczął odrabiać straty.
Premier był zepchnięty do defensywy - ocenił socjolog. Według niego, premier robił wrażenie trochę zmęczonego kampanią.
Zdaniem Krasnodębskiego, lider PO ustawił się w debacie jako oceniający dwa lata rządów PiS, zderzał program z realizacją, co w efekcie dawało korzystniejszą pozycję szefowi Platformy. Jak mówił profesor, dla premiera była to z góry trudniejsza sytuacja, gdyż nie mógł zderzyć obietnic wyborczych PO z rzeczywistością.
W opinii profesora, Jarosław Kaczyński za mało czasu poświęcił na wykazanie niespójności poglądów Tuska na przestrzeni historii jego całej kariery politycznej. Premier nie poszedł za ciosem - ocenił.
Krasnodębski skrytykował jednak polityka PO za styl prowadzenia debaty. W jego opinii, szef Platformy pokazał w debacie bardzo niesympatyczną twarz. Był agresywny, mówił o sobie, pouczał - zauważył socjolog. Jego zdaniem, takie zachowanie nie przysporzy Tuskowi sympatyków wśród mieszkańców mniejszych miast.
Socjolog nie uważa, aby debata przesądziła o wygranej konkretnej partii w październikowych wyborach. Wynik wyborów jest jeszcze otwarty - podkreślił. Jednocześnie przyznał, że debata wzmocniła pozycję Tuska w kampanii wyborczej.
Profesor podkreślił także, że do wyborów pozostało jeszcze 10 dni. Jeden gorzej zagrany mecz nie przesądza o przegranej w całym turnieju - zaznaczył.
Krasnodębski skrytykował zachowanie zwolenników PO w studiu telewizyjnym. Byli agresywni, przeszkadzali w rozmowie, wybijali polityków z rytmu - podkreślił.
Zdaniem politologa w ten sposób "legł mit", że tylko PiS jest agresywny i dzieli Polskę.
Elendir / 2007-10-14 11:02 / Łowca czarownic
O ile można dyskutować Kwaśniewski wygrał, czy też Kaczyński, to w przypadku konfrontacji Tusk - Kaczyński odpowiedź jest jednoznaczna. Wygrał Tusk. Nawet popierający PiS to przyznają, choć z niechęcią.

Kaczyński zwraca uwagę na tło debaty w którym było manifestowane poparcie dla Tuska, tudzież brak poparcia dla Kaczyńskiego. Faktycznie, można zarzucać, że możliwe iż widzowie debaty posunęli się w niektórych momentach za daleko.

Jednak odpowiedzmy sobie szczerze, czy to dlatego Kaczyński przegrał debatę?

Jest takie powiedzonko: złej baletnicy...
B2 / 83.24.146.* / 2007-10-14 14:33
Autorze, mylisz się bardzo!!! Tusk niczego nie wygrał. - nie miał co wygrywać. W dotychczasowej działalności i uczestnictwie w dawnej koalicj pokazał jedynie polityczną damę lekkich obyczajów, w "debacie" można było to też dostrzec. Kaczyński zachował się kulturalnie - nie wykorzystywał swojej przewagi i nie był agresywny. To raczej cecha Tuska, która w ocenie debaty podobała się jedynie szabelkowcom i szalikowcom, myślę, że także i udziałowcom wszelkich oligarchii i korporacji.
Redaktorskie pytania nie dotyczyły spraw programowych, namawiały do sensacyjnego konfliktu debatujących. Kaczyński po mistrzowsku nie dał wciągnąć się w magiel i wygrał nie tylko z Tuskiem ale i z organizatoram, tej moim zdaniem ,skandalicznej imprezy. Nikt z prowadzących parodię debaty nie zwrócił nawet uwagi paskudnej widowni PO.
Dzieci i Polskę kochamy wszyscy ale to chociaż piękne, nie stanowi żadnego dobrego programu dla Narodu.
Elendir / 2007-10-14 20:04 / Łowca czarownic
Daj spokój, takie teksty jak:

Kaczyński zachował się kulturalnie - nie wykorzystywał swojej przewagi

Kaczyński po mistrzowsku nie dał wciągnąć się w magiel i wygrał nie tylko z Tuskiem ale i z organizatoram

nie przysługują się PiS...
kminek / 217.97.199.* / 2007-10-14 13:31
Ja już po pierwszej debacie miałem nadzieję, że organizatorzy nie popełnią tych samych błędów i nie wpuszczą publiczności oraz jakoś zmienią czas na odpowiedź. Te sztywne 1,5 minuty jest śmieszne. Powiem szczerze że debaty oglądam teraz raczej z niechęcią, bo mam wrażenie jakbym oglądał "Co z tą Polską ?". Kibole na trybunach, ze wszystkich stron uszczypliwości. Brakuje tylko Lisa jako prowadzącego i sondy na koniec w proporacjach 95/5 %. A co do samej debaty to wygrał ją Tusk. Jest to o tyle dziwne, że zaprezentował się standardowo jak na siebie. Takie typowe "p************", sporo (jak na niego) demagogi. Tyle tylko że Kaczor był makabrycznie słaby. Nie wiem dlaczego. To był człowiek o wyglądzie Kaczyńskiego, ale nie o jego umyśle. Mógł bez problemu strącić argumenty Tuska, które bez kłopotu obaliłaby nawet osoba nie związana z PiS, a on tego nie robił. Albo miał jakiś interes we wzmocnieniu Tuska, albo doprawdy w ciągu tej godziny nawiedziło go niesłychane wręcz zaćmienie możliwości intelektualnych, które przecież ma mocno ponadprzeciętne.
Elendir / 2007-10-14 19:56 / Łowca czarownic

Tyle tylko że Kaczor był makabrycznie słaby


doprawdy w ciągu tej godziny nawiedziło go niesłychane wręcz zaćmienie możliwości intelektualnych

Hmm, w przypadku Kwaśniewskiego od razu wnioskiem było że się spił. Czyżby i Kaczyńskiemu się zdarzyło? Czy może co innego było źródłem jego "niedyspozycji"?
zniszczyłbym Tuska / 83.238.173.* / 2007-10-14 14:44
mam te same odczucia - ja Tuska zniszczyłbym punktując jakim jest kłamcą i hipokrytą:

1. zachwalał otwarcie granic a teraz szuka winnych exodusu Polaków (który zaczął się w 2004 i jest powodowany zapaścią zafundowaną również przez KLD)

2. Chce liberalnej gospodarki a jednocześnie wychwala socjalistyczną Kartę Praw Podstawowych, którą odrzucili liberalni Wyspiarze

itd...
Elendir / 2007-10-14 19:52 / Łowca czarownic

mam te same odczucia - ja Tuska zniszczyłbym punktując jakim jest kłamcą i hipokrytą:

Myślę że znacznie łatwiej poszłoby Ci z Kaczyńskim

1. zachwalał otwarcie granic a teraz szuka winnych exodusu Polaków (który zaczął się w 2004 i jest powodowany zapaścią zafundowaną również przez KLD)

Rozumiem że dla Ciebie receptą jest zamknięcie granic. Ja wolę pomyśleć o rozwiązaniu które pozwoliłoby odwrócić ten proces pomimo otwartych granic.
2. Chce liberalnej gospodarki a jednocześnie wychwala socjalistyczną Kartę Praw Podstawowych, którą odrzucili liberalni Wyspiarze
Którą dokładnie zasadę chciałbyś skrytykować z tej karty? Może wszystkie? Czy też może Twoja krytyka opiera się na tym że wyspiarze odrzucili bez wnikania w meritum sprawy?

itd...
bubu / 2007-10-14 12:34 / Bywalec forum
Faktycznie, można zarzucać, że możliwe iż widzowie debaty
posunęli się w niektórych momentach za daleko.


to jest jeden z pierwszych punktów które w tej kampanii zdobyła PO. Może się podobać lub nie ale zagranie "z publiką" która skutecznie przeszkadzała Kaczyńskiemu okazało się skuteczne.

Generalnie Tusk stając o debaty był zdecydowanie lepszej sytuacji - mógł tylko wygrać. I to Mu się udało.

Wg mnie najciekawszy moment kampanii dopiero przed nami.....
Elendir / 2007-10-14 13:15 / Łowca czarownic
Czy naprawdę uważasz, że to publika pozwoliła Tuskowi wygrać, a nie jego lepsze przygotowanie do debaty?

Również ciekawi mnie ostatnia prosta kampanii wyborczej.
jolka w / 88.156.44.* / 2007-10-14 10:33
tylko PiS
jahr / 91.94.4.* / 2007-10-14 10:41
o jakś mantra botów pis? a myślenie?
kajak / 88.220.40.* / 2007-10-14 10:00
ciekawe czy ta "publiczność" ktora przyprowadzil Tusk, to była
ta "inteligencja" ktorej niby przedstawicielem ma być PO.
Ta pelna "kultura" i intelygencja o manierach .. jak sami
widzieliscie i głownie słyszeliscie najlepiej ocenia PO i
lidera tej partii
~Kris / 195.242.255.* / 2007-10-14 10:24
Zachowanie publiczności odzwierciedla 'sytuację na boisku'.

Zwolennicy PO reagowali bardziej emocjonalnie, bo Tusk wyraźnie wygrywał. Zwolennicy PIS byli w gorszym nastroju, bo widzieli słabość swojego faworyta.

Nie obrażaj się, proszę, ale można to odnieść również do Ciebie - jesteś publicznością, i teraz jesteś zły/zła, bo twója drużyna przegrała mecz.
B2 / 83.24.146.* / 2007-10-14 14:39
Jesteś Płytkowiec
tylkotakdalej / 83.24.224.* / 2007-10-14 11:32
Nie będzie teraz wątpliwości, że etatowym chamstwem emanuje, nie tylko Niesiołowski ze Schetyną, zresztą można im wybaczyć bo czynią to zawodowo. Okazało się natomiast, że szeregi zacnej PO po prostu wyją, jak swołocz do księżyca.
tompot / 2007-10-14 11:55 / portfel / Bywalec forum
A co powiesz na wczorajsze słowa swojego arcymiłego i uprzejemego premierunia o korycie i rabunku. Człowieku zdobądź się choc na troche obiektywizmu i zdejmij klapki z oczu.
tompot / 2007-10-14 08:00 / portfel / Bywalec forum
No to mamy fajny weekend. Tusk rozgromił Kaczyńskiego a Polska wygrała z Kazachstanem, także jest git.
~Kris / 195.242.255.* / 2007-10-13 22:31
Ale publiczne media są niezależne, prawda?
ojd / 80.53.157.* / 2007-10-13 23:46
spokojnie, co raz więcej ludzi to widzi i co raz większej części społeczeństwa nie podoba się, że telewizja puliczna stała się telewizją rządową. Nie tylko nie podali sondażu ale również pokazali takie sceny w których premier wypada najlepiej. To co zrobil PIS z TVP to jeden z powodów, że na nich nie głosuje.
jahr / 91.94.4.* / 2007-10-14 10:45
:-) oprócz fajnych argumentów znalazlem tez jeden (przypadkowy) z podtekstem: telewizja "puliczna" . coś w tym jest :-))))taaa, to był fajny weekend, tompot ma racje :-))))
de / 83.24.43.* / 2007-10-13 21:14
2 lata temu PO też była sondażowym zdecydowanym faworytem. Do tego stopnia, że pan R. ogłosił się premierem z Krakowa. wszystkie te sondaże są nic nie warte. Jednego dnia prowadzi PiS, a drugiego Po. i tak na zmianę. A jak będzie w rzeczywistości to zobaczymy. Ja jednak obstawiam, że wygra PiS. Takie mam przeczucie.
rabować rabować / 84.234.0.* / 2007-10-13 20:43
Platforma to impotenci wiec nic im nie urośnie. Natomiast Platforma wygra na fujarze Łyżwińskiego o ile Aneta K. nuty Platformie dostarczy.
oll1 / 2007-10-13 21:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Czlowieku... przez internet poczulem jak pachnie siano z twych buciorow... zaloze sie, ze jestes Pisowcem... prawda?
zboki? / 83.24.224.* / 2007-10-14 11:24
powąchałeś i co podnieciłeś się fetyszysto?
pchelek / 2007-10-13 23:10 / Tysiącznik na forum
to PiSdzielec z ktorym nie ma dyskusji - on tu na tym forum lata jak ................kaczka i bruzdzi - zwaz na IP - taki sam a nicki rozne - moherowe
KoP / 2007-10-14 08:09 / Bywalec forum
ale z Was prymitywy, każdy ma prawo do swojego zdania. Takie są reguly demokracji,prawda komuszki?
rabować rabować / 84.234.0.* / 2007-10-13 22:29
W tym momencie czerwono-różową trupią wydzieliną mi zacapiło. To coś jak gnijący mózg jaki charakteryzuje wrogów Polski a więc i wrogów PiS-u.
konrad s. / 62.21.6.* / 2007-10-14 01:15
jeżeli oglądałeś debatę uważnie, musisz przyznać że tak zmieszanego pana Kaczy ńskiego nie widziałeś dawno , zrozum ze nasłuchalismy sie juz dosyć o porażających faktach , mega aferach , racji stanu i zaprzedawaniu Polski interesom niemieckim.

Poniewaz w tym drugim mogę cos sensownego napisac zrozum gdyby nie ten straszny sasiad to mój syn siedział by w najlepszym przypadku za biurkiem za 1000 brutto , pracuje u tych strasznych ludzi zarabia dużo więcej i ma szansę na awans w Comerzbanku i nikomu nie przeszkadza ze jest Polakiem , pracuje z Szwajcarem w jednym pokoju a szefowa jest Belgijka tak wyglada ta straszna rzeczywistośc.

Mój przykad ,gdybyby nie eksport do Niemiec straciłbymbym dobra pracę i pomimo doswiadczenia oraz wykształcenia w wieku 55 lat mógłym w Polsce Kaczyńskich drogi budować pod warunkiem że podniósłbym kwalifikacje i nauczył się obsługiwać taczkę.

A wiesz skąd Pan Prezydent miał Leopardy na słynną Paradę Warszawska IV RP ( przepraszam warszawiaków nie nie chciałem obrazić ) ano dostał od od strasznej ciotki Merkel za 1 euro ......
Pan Kaczyński po prostu oszukuje nie mnie tylko ciebie.
Mnie on nie zawiódł i pretensji do niego nie mam.

Dalej afery z pewnością były , dlaczego mając de facto pełna kontrolę w ciągu ostanich dwóch lat - ujęli Jakubowską jak po pijaku rano jechała w Konstancinie i to nie te spec PIS ( a może PIC-służby ) tylko sierżant któremu płacą tyle aby sam kraść sam nie musiał.

A wiesz co mnie najbardziej wkuło gdy chyba miesiąc temu
w programie Lisa usmiechnięty Pan Miller dla mnie kreatura prosił ministra Ziobro aby go wreszcie przesłuchał na okoliczność tych porażajacych afer z jego udziałem
to niestety kolejny PIC-minister.

A to co mnie najbardziej bolało to to że pamietam jak za komuny byli dobrzy i wrogowie narodu , teraz tez jest PIS
i przestępcy lub obrońcy przestępców.

To co jestem przestępcą w tym kraju .... mnie sąd nie skazał za nic , a nasz Prezydent ( także mój bo jestem Polakiem ) skazany prawomocnym wyrokiem za obrazę
Wachowskiego uchyla sie od przeprosin czyli wykonania wyroku. To co PIC-prawo w IV RP ???

A tak na to patrząc to podkreślam to takze mój prezydent
ale ja dla niego to chyba nie obywatwetel tylko przestępca
lub obrońca układu.

Teraz możesz mnie obrażać , bo tak jak oni co dnia naobrażali miliony uczciwych Polaków to nie dasz rady
bo jesteś tylko ich uczniem i zycia zabraknie tobie mmlody człowieku aby dojść do ich perfidii - głosuj sobie na PIC-państwo , może jestes za lody aby pamietać , ja juz w takim PIC panstwie zyłem to był właśnie słynny PRL.

Pozyjesz troche przyjacielu to zrozumiesz ten cały PIC-projekt ......
xDe / 91.94.23.* / 2007-10-13 20:35
No dalej PIS FOREVER, obserwator wklejac te smieci zeby forum bylo nieczytelne - w koncu za to wam placa nie?

No szybciej bo przelewu nie bedzie...-)
pman / 81.190.7.* / 2007-10-13 20:58
Hehe. Ten kolo to najbardziej aktywny "działacz" PiS ;))) Zapytałbym go tylko, gdyby PiS znowu wygrał, kto by utrzymywał to "państwo socjalne", gdy już wszyscy dobrze zarabiający Polacy (główny elektorat PO) wyjadą z tego kraju w związku z ich rządami.
kminek / 217.97.199.* / 2007-10-13 21:54
gdzie indziej też im krasć niepozwolą. Tak więc, spokojna twoja rozczochrana.
oll1 / 2007-10-13 21:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Boze, jak to krasc... ? Czy ktos pracujacy po 12 godzin dziennie i zarabiajacy cokolwiek musi od razu wg ciebie krasc? Nie moge juz powoli wytrzymac z ta kompletna bezmyslnoscia takich jak ty, ktorzy daja sobie wszystko wmowic , co mowi dyktator kaczynski... Moze ty tez wolalbys nic nie robic, a miec dyktatora, ktory chce odebrac tym, co pracuja, by dac tym, ktorym sie niechce. banda darmozjadow, kompletnie uwstecznionych ludzi. wstyd.
oll1 / 2007-10-13 22:00 / portfel / Tysiącznik na forum
I jeszcze jedno. Ja jestem zdecydowanie za PO i sporo w zyciu pracuje, zeby cos zarobic. I place kazdy grosik z podatku naleznego panstwu, wiec nie nazwyaj mnie zlodziejem pajacu! draznia mnie tacy, jak ty, ktorzy tylko rzucaja oszczerstawmi na okolo. powinienes teraz przeprosic wszystkich, ktorzy normalnie pracuja i placa podatki, zeby tacy jak ty, mogli sie wylegiwac. nie pozdrawiam
kminek / 217.97.199.* / 2007-10-14 13:35
Ja też sporo pracuję, nie nazwałem cię złodziejem, kaczyński nie jest dyktatorem, niczego mi nie musi wmawiać bo ma oczy i umysł. I to solidny. Potrafisz coś poza demagogią , mały kłamczuszku ?
kminek / 217.97.199.* / 2007-10-14 13:38
Aha, i jeszcze jedno. Ja odpoczywam i wyleguję się za swoje, bo ciężko pieniądze zarabiam, płacę podatki itd. I nie obrażam się gdy ktoś mówi o złodziejach, bo wiem że to nie o mnie. Ty też tak powinieneś przyjacielu, no chyba że sumienie nie teges. Nie chcę cie dobijać powiedzonkiem, o stole i nożycach. No chyba że jesteś po prostu przewrażliwiony.

Najnowsze wpisy