Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

PMPG SA złożenie listu intencyjnego w sprawie nabycia akcji PW Rzeczpospolita SA

PMPG SA złożenie listu intencyjnego w sprawie nabycia akcji PW Rzeczpospolita SA

rob484 / 2008-10-23 22:23
Zarząd Platformy Mediowej Point Group S.A. (PMPG) informuje, iż w dniu 23 października 2008 roku został złożony do Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) list intencyjny potwierdzający zainteresowanie PMPG nabyciem akcji Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita S.A.
Należące w 100% do Skarbu Państwa Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita S.A. jest właścicielem m.in. 49% udziałów spółki Presspublica Sp. z o.o. - wydawcy Rzeczpospolitej, Gazety Giełdy Parkiet oraz Życia Warszawy. 51% udziałów w spółce należy do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom (LSE: MEC).
Ogłoszony w dniu 22 kwietnia 2008 r. rządowy Program prywatyzacji na lata 2008-2011 zakłada prywatyzację PW Rzeczpospolita w 2009 roku. Do 27 października br. firma doradcza DGA ma zakończyć przygotowanie wyceny PW Rzeczpospolita na zlecenie MSP.
Ponadto, w dniu 23 października 2008 roku Zarząd PMPG podjął uchwałę o utworzeniu spółki celowej Point Group - Rzeczpospolita Sp. z o.o.
Zadaniem Zarządu spółki będzie przygotowanie transakcji nabycia udziałów w spółce PW Rzeczpospolita S.A. Do zarządu Point Group - Rzeczpospolita wejdą osoby odpowiedzialne za przygotowanie oferty.
Wydawanie opiniotwórczego medium jest jednym z elementów strategii Platformy Mediowej Point Group.
W opinii Zarzadu PMPG fakt przystąpienia przez PMPG do procesu prywatyzacji Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita S.A., niezależnie od tak wczesnego jego etapu, przejawiający się złożeniem do MSP listu intencyjnego potwierdzającego zainteresowanie PMPG nabyciem akcji Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita S.A. może być uznany za informację mającą charakter cenotwórczy.

Raport bieżący 63/2008
kom espi zdz


Źródło: PAP
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy