Forum Polityka, aktualnościKraj

PO-PiS chce dzieci. Bo zawalą się emerytury?

PO-PiS chce dzieci. Bo zawalą się emerytury?

Money.pl / 2009-01-23 08:14
Wyświetlaj:
wrocławianin / 83.27.33.* / 2009-01-24 10:20
System wg którego dział ZUS to typowa tzw. "piramida" czyli coś czego organizacja w Polsce jest nielegalna a nawet karalna. To ą w tym systenie musi on dalej działać a braki muszą być uzupełniane z budzetu Państwa. Nowi podejmujący pracę mogliby być objęci indywidualnymi emeryturami kapitałowymi ale już przez inną instytucję a nie ZUS aby uniemożliwić oszustwa. Przy tym rozwiązaniu ZUS za kilkadziesiąt lat zakończyłby w sposób naturalny swoją działalność.
zbulwersowany / 77.242.225.* / 2009-01-23 13:14
problemy skończą się wraz z chorymi ustawami.kazdy powinien pracowac na swoja emeryture wtedy nie bylo by tak banalnych problemów.Mam 44 lata i pytam gdzie są moje pieniadze do ciezkiej chorery które od szesnastego roku zycia są mi odciągane na fundusz emerytalny?pracuje bardzo ciezko przez te wszystkie lata i co?mam skończyc jako kloszard , bo "mafia"żdźarła moje pieniadze?przejadła i sprzeniewiezyła ? wiedza to wszyscy,ze na kazdy grosz wpłacony obowiązkowo do kasy państwa , zawsze znajdą sie pasozyty.Chcecie dzieci to k..... zróbcie sobie i wychowujcie. Mam oficjelnie 1300 zł pensji /mies jak mozna wyżywić za to rodzine, jaka bedzie emerytura? współczuje tym którzy chca miec dzieci a nie moga ,bo leczenie kosztuje majątek i bardzo bardzo duzo wolnego czasu.
Gdyby w PO-PIS byli choc troche inteligentni to wstyd było by im o cos takiego prosić.
betazus / 83.9.184.* / 2009-01-23 12:58
Zapraszam wszystkich na www.zlikwidujzus.com !!! Walczymy od normalność!
sd45 / 83.18.145.* / 2009-01-23 08:54
Słyszeli pomyśle wprowadzenia wyłącznie emerytur kapitałowych? Takie cuś się nie zawali. A jakby tak emerytury zlikwidować w ogóle i zostawić ludziom kasę w kieszeni... ale nie, lepiej patologię sztucznie naprawiać, tylko że to do niczego nie prowadzi.
polakmaly / 83.15.89.* / 2009-01-23 08:35
Może wreszcie czas podnieść kryteria dochodowe przyznawania zasiłków rodzinnych. Tak, aby rodzina 3+ miała szanse je otrzymać. Teraz trzeba się rozwieść, albo pracować na szaro aby otrzymać zasiłek rodzinny.
Co to za pełnomocnik ds. statusu? Potrzebny jest pełnomocnik rodziny i ktoś kto wie co to jest rodzina i jakie ma problemy!!!
Pilsener / 2009-01-23 08:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co to za kraj, gdzie "bojownicy o demokrację" nakładają takie haracze i ograniczenia, że nawet postkomuchy muszą po nich sprzątać obniżając CIT czy urlopy macierzyńskie? Kto tu jest cholera kim? Gdzie partie demokratyczne i zwolennicy kapitalizmu oraz wolnego rynku? Czy polacy w ogóle wiedzą co to kapitalizm?

Proponuję 100 milionów wałęso-becikowego i 500 tygodni urlopu macierzyńskiego - to będzie prokreacja jak cholera. Co z tego, że jedna kobieta dostanie urlop macierzyński, jak przez to 10 innych nie może znaleźć pracy? Co z tego, że mi rząd da g...a becikowe, ochłap z litości, jak niepotrzebnemu psu jak przez to 10 innych rodzin wpędza się w nędzę i zmusza do emigracji? Mam ponad 30 lat i nawet nie myślę o dziecku, bo jaką będzie miało w polsce przyszłość? Jak mam założyć rodzinę, jak mi rząd na dzień dobry zabiera 60% bezpośrednich dochodów a co daje w zamian? Ochłapy. Chcę perspektyw, demokracji, kapitalizmu i wolnego rynku, a nie komuny z jej ochłapami i pustymi hasłami o przywilejach i sprawiedliwości społecznej.
man13 / 2009-01-23 08:18 / Tysiącznik na forum
Jak widać radosna twórczość rządzących i opozycji kwitnie...... a 40-to latkowie umierają z przmęczenia pracą i stresem. Wygląda na to że "wybrańcy narodu" nie do końca wiedzą przed jakim problemem stoją.
hgjhkjh / 79.175.204.* / 2009-01-23 08:14
Znowu jakieś głupoty wprowadzą. Po prostu dajcie ludziom żyć a nie wprowadzacie kolejne haracze . Rynek sam się wyreguluje tylko niech go popisy nie psują.
Lorunia / 91.94.49.* / 2009-01-23 08:55
Rodzicom musi się opłacać posiadanie dzieci ! ale nie koniecznie tak bardzo podbudowane finansowo przez państwo , bo to nic nie da . Według mnie ten problem powinien być powiązany bardziej z prawami emerytalnymi rodziców w zależności od posiadania jednego czy dwojga dzieci . Zdecydowanie powinno się to przekładać np : na możliwość wcześniejszego odejścia na emeryturę takiego rodzica , który stworzył warunki do zastępowania pokoleń czyli dwa plus dwa .
livka / 151.92.176.* / 2009-01-23 12:35

Rodzicom musi się opłacać posiadanie dzieci
-rany, dziecko co ty bredzisz.... W momencie kiedy rodzice zaczną myśleć takimi kategoriami - to będzie początek końca...
Lorunia / 87.96.19.* / 2009-01-23 13:36
Nie wiem o jakim końcu Ty piszesz ! bo powinnaś zainteresować się tym właściwym . ha ha ha ......
Lorunia / 87.96.19.* / 2009-01-23 13:45
Jak go zwał tak go zwał a dokładniej mówiąc początek końca problemów z brakiem składek pani livko. ..........

Najnowsze wpisy