Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Po sesji 24 stycznia >>>>

Po sesji 24 stycznia >>>>

Morfeusz / 2007-01-24 20:40
No i co my dzisiaj mieliśmy za poplątanie z pomieszaniem. Tak na moje krzywe oko dzisiejsza sesja była konsekwencją sesji wczorajszej. Wczoraj dzielny arbitraż wbrew czynnikom zewnętrznym wyprowadził indeksy na plusy takie samo zachowanie w Turcji.
No ale nic w przyrodzie nie ginie więc te nazwijmy to awaryjne pozycje arbitrażowe trzeba było jak widać również awaryjnie zamknąć w dniu dzisiejszym i tak też się stało. Po zrealizwoaniu planu tzn.pozbyciu się w/w pozycji , grubasy przeszły do obrony indeksu na poziomie wsparcia 3430 pkt, obronę zrealizowano stawiając zapory L w okolicach 3440 i widać było uzupełnianie nadgryzionych zapór a więc cel był jasny bez żadnej ściemy jak to czasami bywa na tych zaporach. Więc wnioskiem może być to, że dopóki dobry wujek (tajemniczy Don Pedro) jest zainteresowany wysokimi poziomami indeksu dopóty posiadacze akcji mogą spać spokojnie. I mam jakieś takieś głupie wrażenie że ten rok dla funduszy będzie jeszcze lepszy od poprzedniego bo manipulacja rynkiem wychodzi z roku na rok coraz lepiej.
Wyświetlaj:
futurek_LOGO / 2007-01-24 22:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a wracajac do FW20 ciekaw jestem zdania Strokusia na temat slabosci PLN czy to aby nie jest powod ktory opoznia nam skok ku nowym szczytom zwlaszcza gdy idzie o ujecie dollarowe
Morfeusz / 2007-01-24 20:45 / Tysiącznik na forum
Myślę że dzisjesza sesja u jankesów będzie dobrym impulsem na jutro do zdecydowanego wybicia w górę, jak widać po Brazyli i Argentynie była to wystarczająca marchewka.
Morfeusz / 2007-01-24 21:38 / Tysiącznik na forum
Myślę że bieżący rok będzie wyjątkowy choćby z uwagi na kosmiczny LOP, który z sesrii na sesrię rośnie i tu kryje się zagadka, potężne narzędzie do manipulacji rynkiem tylko jak i przez kogo będzie ono wykorzystywane. Skoro na S musi siedzieć arbitraż to dlaczego przy wygasaniu sesrii nie pozbywają się większości pozycji realizując zysk ale rolują je na następną, przecież kiedyś będą musieli swoje pozycje zamknąć ?? Te i inne pytania dotyczące LOP-u kłębią mi się w głowe ostatnio ale im więcej o tym myślę tym bardziej mnie boli głowa od mozliwych i niemozliwych scenariuszy.??
futurek_LOGO / 2007-01-24 21:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
taki LOP moze robic z rynkiem co chce i tak sie dzieje patrzac na obroty na kasowym i terminowym ale mysle ze czesc tych pozycji na L i S to ci sami ludzie a pozycje zamkna jak nadejdzie koniec po co psuc zabawe :-)
Big Lebowski / 2007-01-24 21:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mysle ze wielu inwestorow nie wierzy w dalsze wzrosty ,z czescia walorow sie pozegnala w portfelach trzymaja resztkowki czekaja na dogodna chwile zeby to spieniezyc,moim zdaniem gielda staje sie dojrzalsza w obecnych wzrostach firmy o niewielkim potencjale nie beda braly udzialu we wzrostach, natomiast dobre firmy nadal beda sie wyrozniac na tle rynku...
samuraj jack / 2007-01-24 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to dobre znajdują się na wig20?
Big Lebowski / 2007-01-24 22:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w kazdym indeksie znajdziesz rodzynka...
samuraj jack / 2007-01-24 22:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mnie interesuje cały wig20...
handluje opcjami...
Big Lebowski / 2007-01-24 22:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w Twojim przypadku bacznie bym obserwowal GDR firm z wigu 20 w Londynie oraz wykresy...
samuraj jack / 2007-01-24 22:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dzieki..
na ten czas surowce korygują do góry i pod to gram

pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-01-24 22:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
takze pozdrawiam...
Big Lebowski / 2007-01-24 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w wigu 20 masz dobre firmy tylko surowce ostatnie lata byly paliwem teraz beda hamulcem...
gabrik / 2007-01-24 23:10 / portfel / Wierny Forumowicz
panowie uwaga jutro wig20 zamknie sie 3525-40
Morfeusz / 2007-01-24 23:35 / Tysiącznik na forum
Bagnet na broń i do ataku jutro ale zakładamy tylko długie bagnety. Krótkie szable trzymamy przy boku na wszelki wypadek.
Big Lebowski / 2007-01-24 23:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jestem odwazny i cenie odwage takze u innych...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy