Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
luftleer / 195.140.223.* / 2010-10-16 08:21
Olewam to, nikomu nic nie płacę, nic nie kupiłam, nic nie podpisałam!!!!
Trochę się przestarszyłam tego listu dzisiaj!
Ale oni nie mogą mi nic zrobić, prawda?
Proszę o pomoc i bardzo dziękuję!!!
estenia / 2010-10-16 13:03
Ludzie!!! Nie piszmy czegoś co może nam pogorszyć sprawę w związku z tymi oszustami! Oni nie są na tyle warci, by wiedzieć jak nas jeszcze w inny sposób wykorzystać i uprzedzić nas w przekonaniu, że naprawdę jesteśmy im coś winni....jeśli macie jakieś pytania to piszcie do siebie e-maile lub do osób, które się już z tym spotkały a nie ujawniajcie dodatkowych faktów na forach, które mogą być dla tych szmacianych oszustów dodatkową informacją. Oni też to czytają. Przestroga- zawsze czytajcie DOKŁADNIE to na co się zgadzacie lub podpisujecie. A druga- NIGDY nie podawajcie swoich danych witrynom (osobom), którym nie ufacie. Dla bezpieczeństwa i własnego świętego spokoju. Pozdrawiam!
guma1 / 95.49.35.* / 2010-10-16 13:20
estenia - masz rację - tylko powiedz jak dotrzeć do wszystkich co jakiejś odpowiedzi oczekują ???? Są granice których nawet pobierak nie przekroczy - czyli nie zrobi niczego co można by wykorzystać przeciwko nim - czyli NIE WYŚLE NIKOMU CZEGOŚ CO MA MOC PRAWNĄ . I na tym polega cała sprawa - by wiedzieć co takie coś znaczy i czy pociąga za sobą jakieś konsekwencje . A jak na razie - nic nikomu tak naprawdę nie zrobili i nie napisali - mimo tych liścików . Dlatego - spoko - chcą grac z nami - grajmy , sąd konsumencki będzie arbitrem . Mam nadzieję że - niedługo gra się zakończy . Ale ja znam wynik tego meczu - większość z Was też - więc nie oddawajcie wygranego meczu walkowerem .
estenia / 2010-10-20 21:15
drogi guma1. Kto szuka- nie błądzi. Są ludzie, którzy mogą DORADZIĆ w tej trudnej sytuacji np.my czy też Urząd Ochrony Konsumenta (chociaż próbowałam się do Nich dodzwonić i nie odbierali) ale nie rozumiem po co ta gra? my madrzy ludzie po co mamy z nimi grac? tu chodzi o konkretną walkę. Czytam, komentarze typu- "Dlaczego pobieraczek nadal istnieje i podbiera ludzi..." I to napiszę bo pobierak mi nic nie zrobi! Tą sprawą muszą się zainteresować ponownie media i specjalistyczne instytucje przede wszystkim Sąd Konsumencki. Kierując pytanie- ile jeszcze to pieklo będzie trwało? Jaka długo pobierak jeszcze będzię egzystował? Jeśli sami sobie nie pomożemy to nikt nam nie pomoże. To już nie jest zabawa, kiedy wchodzi w grę bezpodstawne zastraszanie ludzi, ciągły stres związany z terminową opłatą (bo pozniej wg. prawa co jest rzecza smieszna naliczaja bezprawnie odsetki) Każdego dnia mase ludzi wchodzi na stronę pobieraczka nieswiadomych oszustwa i jeśli każdy z nich kto dostał taką smieszna "prośbę" o zapłatę e-mailem czy pozniej poczta zglosi oszustwo w jakiejkolwiek formie odpowiednim służbom to ponownie naglosni sprawę. NAGLOSNIC SPRAWĘ! ZBIOROWY MANIFEST! Wtedy pobierak nie będzie miał szans przeciwko kilku milionom oszukanych głosów. Prześlij to dalej wolny obywatelu, aby każdy się dowiedział i wiedział co zrobić.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-10-21 06:57
Widzisz - pisząc o grze miałem na myśli to że - oni usiłują wszystkich okraść , my natomiast chcemy by tych oszukanych było jak najmniej . Piszesz walka - tak - walczą z nimi ci co składają jakieś doniesienia , realnie usiłują ich o coś oskarżyć , my natomiast , na forach prowadzimy grę na argumenty - oni coś tam bredzą - my używamy konkretnych argumentów opartych o zapisy prawne . Ale - jak by tego nie zwał - walka czy gra - trwa to zdecydowanie za długo . To już dawno powinno być zakopane a raczej umiejscowione w miejscach odosobnienia z solidnymi wyrokami. Ale - jakie prawo takie państwo i to nie znaczy że mamy się na to godzić . Zgraja szumowin nie stanowi prawa - niech zwą się jak chcą - windykator , radca prawny czy jakieś inne g....o - prawo stanowią zapisy prawne a nie to co powie oszust. Dlaczego niektórzy im wierzą ? Myślę że dlatego że nie dopuszczają do siebie myśli że - ktoś kto był czy jest jakimś urzędnikiem może tak haniebnie kogoś oszukiwać . Haniebnie - bo gdyby oszukiwał tylko dorosłych - no cóż , jest to równie naganne ale dorośli mają swój rozum i jak nie chcą się zapoznać ze swoimi prawami w ustawach - to trudno , ich wybór. Ale tu oszukują dzieci , dzieci które z racji wieku tych zapisów prawnych znać nie mogą - bo nie mają zdolności do czynności prawnych i nie mają jakiegoś życiowego doświadczenia . A nie wiem jak innych ale mnie to wkurza , bardzo wkurza - dlatego dokąd pobierak będzie istniał - będę o tym pisał . Mają to jak w banku.
luftleer / 195.140.223.* / 2010-10-16 08:18
Słuchajcie, jak oni moga wysyłać listu do domu, skoro nie dałam im numeru mieszkania??? Gdzieś na jakimś forum widziałam faceta, który pisał, że przegrał z pobieraczkiem, ale to jakaś lipa musiała być. Dostałam to przedsądowne wezwanie do zaplaty, ale przecież onin ikomu nic jeszcze nie robili, prawda???
proszę o odpowiedż!!
guma1 / 95.49.35.* / 2010-10-16 08:38
luftleer- a jak mogą mi coś przesłać skoro jedna z moich rejestracji jest na Hansa Klossa z Berlina ? Przecież to oczywiste że ślą coś tym co w jakiś sposób podali albo uwiarygodnili swoje dane - BO DO NICH PISALI - czyli okazali jakąś słabość .
Pewno że nikomu nic nie zrobili .
UWAGA - WAŻNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Myślę że prace sądu konsumenckiego zbliżają się ku końcowi - dlatego pobierak chce - tanim kosztem - Was oszukać . Tanim - bo TU KU...WA MUSI BYĆ LIST POLECONY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I nie wkurzam się - tylko chcę byście zwrócili uwagę - dla mnie na rzeczy oczywiste i ważne - dla Was - nie wiem - jakieś wiarygodne - ale tak jest - po raz kolejny wierzycie oszustom . Dlaczego ??????????????????????
Proszę - przecież ci co to g ...o otrzymują rejestrowali się dawno , czekali ponad półtora roku - dlaczego skoro nam ufacie nie możecie poczekać jeszcze chwilę ??? Czy w ogóle wiecie o czym piszecie ??? Jak można mówić o jakimś zobowiązaniu finansowym gdy jest decyzja UOKiK ????????????? Jest decyzja o wprowadzeniu w błąd - czyli o oszustwie - a odwołanie pobieraka to tylko gra na zwłokę !!!!!!!!!!!!!
Zależy mi byście nie płacili i nie tylko mi - bo wówczas to coś zniknie , wówczas nie złapią się na to coś nowi . Proszę - pomyślcie zanim coś postanowicie . Znacie mój adres mail - kto chce pogadać - nie ma sprawy / dla nie wtajemniczonych - kozka698@wp.pl / . NIE WOLNO IM PŁACIĆ - BO SĄ OSZUSTAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
luftleer / 195.140.223.* / 2010-10-16 08:58
dzięki guma1
bardziej wkurza mnie sam fakt takiego tracenia czasu na tych oszustów. Jestem normalnym człowiekiemm, studiuje i chcę w przyszłości uczciwie zarabiać pieniądze. A nie na naiwności i oszustwie innych. Dziękuję za maila.
guma1 / 95.49.35.* / 2010-10-16 09:03
Spoko . OSZUSTOM INTERNETOWYM MÓWIMY STANOWCZE - NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
guma1 / 95.49.35.* / 2010-10-16 07:27
OK - by udowodnić że to pisał oszust - małe odniesienie do ich pisemka . Ślą że jeśli ktoś nie zapłaci w okresie 14 dni - to wpis do KRD / pomijam fakt że realne zadłużenie musi wynosić ponad 200 zł - i by była mowa o jakimś zadłużeniu - musi być wyrok sądu - ale szybko działają - już wszystkich osądzili - i już nie więzienie wszystkim grozi - ooooooooooooo - to ciekawe - chyba jakieś ułaskawienie czy " cuś " ???? / - dlatego mówię - ludziska - czytajcie ustawy . W tym czymś mówią o ustawie z dnia 9 kwietnia 2010 roku o udostępnianiu informacji gospodarczych . OK - zobaczmy co tam jest ????
A JEST JAK WÓŁ NA MIEDZY :
" Art. 14. 1. Wierzyciel może przekazać do biura informacje gospodarcze o zobowiązaniu dłużnika będącego KONSUMENTEM wyłącznie wówczas, gdy są spełnione łącznie następujące warunki:
3) upłynął co najmniej MIESIĄC od wysłania przez wierzyciela LISTEM POLECONYM albo doręczenia dłużnikowi będącemu konsumentem do rąk własnych, na adres do doręczeń wskazany przez dłużnika będącego konsumentem, a jeżeli nie wskazał takiego adresu - na adres miejsca zamieszkania, WEZWANIA DO ZAPŁATY, zawierającego ostrzeżenie o zamiarze przekazania danych do biura, z podaniem firmy i adresu siedziby tego biura."

Czy ktoś jeszcze chce powiedzieć że to pisał prawnik - to " cuś " ? Ciekawe - prawnik zapomniał się podpisać i -dlatego to " cuś " nadaje się do kosza . Prawnik pisze 14 dni gdy - ustawa mówi MIESIĄC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Troszkę powagi - i piszę to do pobieraka - twardo gracie ale są tacy co znają reguły !!!!!!!!!!!
Bo łatwo gra się z kimś kto nie zna zasad gry - ale trafiliście na tych co je znają - i cóż , ktoś się przestraszy tego bełkotu - na pewno tak będzie - ale mam nadzieję że jeszcze wiele osób NAM ZAUFA - by takim gnojom jakim jesteście nie dać się okraść !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Edeka / 83.17.114.* / 2010-11-26 09:07
Ja również padłam ofiarą tego g.... Ofiarą jak ofiarą, nie zapłaciłam i mało tego, też ich zasypywałam korespondencją. Samo straszenie wpisaniem na listę dłużników jest śmieszne za kwotę 100zł... Już nie mówiąc o tym, że którykolwiek dostawca internetu będzie chciał z nimi współpracować i podać naszych danych (straszą tym, że mają IP). Posłuchajcie tych którzy tu piszą, żeby się nie przejmować i co najważniejsze nie płaćcie. Naprawdę nic Wam nie zrobią. Piszą ładne piękne, składne maile sypią paragrafami, ale jak się dostanie od nich kilka wiadomości od razu się zauważa, że to kopiuj - wklej. Pytasz ich o coś to uprzejmie dziękują za wiadomość i dalej klepią to samo, a odpowiedzi na pytanie brak. Część ostatniej wiadomości od nich: Poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie
(aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia
18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr
144 poz. 1204, co zobowiązuje obie strony kontraktu do wywiązania się z
postanowień zawartych w umowie zgodnie z Art. 353. § 1 oraz Art. 354. §
1. Kodeksu Cywilnego.
Mój mail (po którym się odczepili, mam nadzieję, że już na zawsze) i zarazem odpowiedź na powyższą ich wiadomość:
"Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą
elektroniczną art. 7., na którą się pani powołuje mówi także, że
usługodawca zapewnia działanie systemu teleinformatycznego, którym się
posługuje, umożliwiając nieodpłatnie usługobiorcy zakończenie w
każdej chwili korzystania z usługi świadczonej drogą elektroniczną. W
związku z tym nie widzę sensu płacenia za coś z czego (jak już
wcześniej napisałam w mailu) chcę zrezygnować. Nie zapłacę, gdyż
zaraz będę się domagać zwrotu kosztów. Poza tym z tej strony nie
korzystałam, nie korzystam i nie zamierzam korzystać. Proszę też o nie
wysyłanie ciągle tych samych wiadomości i kolejny raz o dane kancelarii
prawnej, która z wami współpracuje."
Możecie wykorzystać :) i jeszcze raz nie przejmujcie się!!!!!
guma1 / 95.49.35.* / 2010-10-16 07:09
dluzniczka - siema - spoko możesz to wyrzucić do kosza.
Widzisz - chyba wchodzimy na wyższy poziom wtajemniczenia - pisaliśmy nie ma papieru nie ma sprawy . I teraz - jest papier - ale sprawy nie ma nadal . Dlaczego ??? Procedury - muszą być spełnione procedury . Czyli list polecony - by można udowodnić wysłanie tego czegoś . Podpis- przecież to podstawa - a tak TO JEST ANONIM - więc skąd mam wiedzieć kto to napisał???? Na pewno coś im odpisywałaś - dlatego to wyróżnienie - tak , możesz czuć się wyróżniona bo na pewno nie wszyscy to dostaną . Wiesz - zazdroszczę Ci - serio - bo ja tego na pewno nie dostanę - a szkoda . Bym se oprawił w ramki i jak bym pomyślał że jestem " gupi " - to bym se na to spojrzał i pomyślał - są " gupsi " bo myśleli że znależli frajera .
Tak na serio - proszę - to ma taką samą moc jak ich maile - zobacz - przedsądowe coś wysłane mailem nie działa - to trzeba to napisać na papierze ale - nie podpisać - A MUSI BYĆ PODPISANE . Nie zapominaj - windykator - były - ale zna procedury i - szuka frajerów - tak -ludzi młodych i strachliwych . Ile wezwań przedsądowych można dostać ?? Napisałem że - mailem nie ma mocy prawnej , ślą listem - napisałem że nie można tego udowodnić i brak podpisu mówi że to śmieć . To co teraz ???????????? Wyślą trzecie coś ????????????????? To ile razy można kogoś przedsądownie do czegoś wzywać ????????????????????
Masakra - totalna masakra - powinni nakręcić kolejny odcinak = Piła 7 - bo chyba na szóstce się skończyło .
NIE WOLNO PŁACIĆ POBIERAKOWI - NIE WOLNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dluzniczka / 94.232.216.* / 2010-10-16 07:29
guma1 myślę ze masz wielka racje co do tych oszustów. Mnie najbardziej zdziwił fakt ze takie coś przyszło mi po tak długim czasie bo ja tak naprawdę zaczęłam już o tym zapominać. A mam jeszcze takie pytanko czy możliwe jest żeby ci ludzie wytoczyli mi sprawę w sadzie o te 95 zł???
guma1 / 95.49.35.* / 2010-10-16 07:43
Droga dłużniczko - jak niesłusznie się nazywasz - bo żadną dłużniczką nie jesteś - nie ma takiej możliwości by komuś wytoczyli proces o owe 94 zł z groszami . NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI - dlatego te liściki - nie mające macy prawnej a mające kogoś nastraszyć .
Ludzie - zastanówcie się - choć na chwilę !!!!!!!!!!!!!!
Ile przedsądowych wezwań można komuś wysłać ???????????????????????????
No ile - skoro obsługuje ich kancelaria prawna - to prawnik nie zna zapisów prawnych ???????????????????????????????????????????????
Co za idiotyzm - czy prawnik nie wie że mail to śmieć ??? Czy prawnik nie wie że coś nie podpisane - to śmieć ??????????????Błagam - trochę powagi i pomyślunku !!!!!!!
sobik / 2010-10-15 20:35
ok dzieki ja dostalem to pisemko meilem takze dzieki a dane czyli adres kody pocztowe imienia nazwiska to sobie zmyslilem jakies dziwne tylko e mail byl moj zieki za wszystko...pozdrawiam
guma1 / 83.31.49.* / 2010-10-15 20:23
dluzniczka - napisałem bardzo mądre uzasadnienie że nie masz czym się przejmować - wcięło mi to . Sorki - dlatego skrócona wersja .
Wiem o czym piszesz - jedna z oszukanych która to dostała - przesłała mi mail - no cóż - uśmiałem się do łez / i tu pragnę jej gorąco podziękować / . Czego to oszust się nie chwyci by kilka groszy od człowieka wyrwać .
Parę faktów :
- dostałaś to zwykłym listem - nie poleconym
- pisze to jakiś niby radca prawny choć pismo awizowane jest danymi pobieraka - czyli oni - ta Irena i ten drugi złodziej powinni to podpisać - a nie podpisali
- przypomina to ich liściki mailem czyli bełkot o umowie zawartej dnia o godz . na IP kompa i te dalsze idiotyzmy
- następuje wyliczenie kosztów procesowych co do grosza - 465,80 gr.
- widnieje nazwisko radca prawny Dariusz Knera
- dołączone oświadczenie że jeśli nie w ciągu 14 dni zapłata - to rejestr długów
Zgadza się ???????????????????????????????
Więc przychodzi nam teraz ostrzegać wszystkich przed kolejnymi bredniami pobieraka - ale takich liścików mogą spodziewać się nieliczni - ci co do nich pisali i potwierdzili w jakiś sposób swoje dane . Ale - na Waszym miejscu bym odpisał - POMYŁKA - ja nic nie zamawiałam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeśli chodzi o samo pismo - K O S Z !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego ??????????????
Przecież na nim nie ma własnoręcznego podpisu - A MUSI BYĆ !!!!!!!!!!!!!!! Proszę - wpiszcie sobie w google albo inną wyszukiwarkę hasło przedsądowe wezwanie do zapłaty . Zobaczycie jak powinno wyglądać - bez żadnych bredni o IP kompa , bez wyliczenia jakiś kosztów , i KONIECZNY JEST WŁASNORĘCZNY PODPIS !!!!!!!!!!!
A przecież u Ciebie go nie ma - prawda ?????????????
Chyba zatrudnili nowa osobę by słała teraz takie liściki - ale jakie sknery - szkoda im na polecony - więc jak udowodnia że wam coś wysłali ???????????????
Ludziska - proszę - nie wierzcie we wszystko co oszust napisze . Bee Gee ma rację - sprawa w sądzie konsumenckim w toku - niedługo będzie wyrok więc pobierak działa _ ale jakże nieudolnie .
dluzniczka - ciekawe jak napiszą do Koziołka Matołka do Pacanowa / a jam ci się na takie coś rejestrował po raz drugi / - przecież on też zawarł - wg. pobieraka jakąś umowę i też w świetle prawa taki liścik musi dostać . Nie no - dosyć bredzenia o umowach - masz to wyrzucić do kosza - i nie przejmować się - bo nie ma czym . SERIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mushka / 80.54.173.* / 2010-10-18 16:17
Przeczytałam to co tu napisałeś i postanowiła sprawdzin czy "Dariusz Knera" istnieje i okazało się że tak!! Jest radcom prawnym w gdańsku. Sprawdziłam w google. co teraz z tym zrobimy?
guma1 / 83.31.53.* / 2010-10-18 16:42
A czy jesteś pewna że - trzeba coś robić ? Ja wiedziałem że on istnieje - taki sam gnojek jak ci z pobieraka - ktoś pewnie musi im podpowiadać jakie stosować kruczki by - unikać odpowiedzialności . Ale - mam nadzieje że do czasu. No cóż - dla kasy niektórzy są gotowi zeszmacić się do granic możliwości - ale czy to znaczy że mamy zniżać się do ich poziomu ????
dluzniczka / 94.232.216.* / 2010-10-16 06:52
do guma1 tak wszystko się zgadza!!! Czyli nie płacić tego i zapomnieć???
princes / 89.74.9.* / 2010-10-15 20:36
DO GUMA1
Muszę przyznać że bardzo mnie tym uspokoiłaś i na dobrą sprawę przecież racja ale natomiast osoba który pierwszy raz czyta takie "PISEMKO" nie zwraca uwagi na takie szczegóły jak podpis itp. dopiero jak ochłonie to faktycznie. Więc jak to się mówi trzeba to olać albo podetrzeć sobie nasze 4litery szanowne!!!
guma1 / 83.31.49.* / 2010-10-15 20:53
Siemka - uspokoiłeś . W realu - facet , nick - no cóż - jak każdy inny i mam do niego sentyment - tak mówili na mnie w wojsku - jakieś 23 lata temu. Widzisz - zgadza się - kolejny szablon - kolejny idiotyzm . Ale dbają byśmy na forach się nie nudzili ? Pozdro.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-16 00:13
Ludzie z pobieraczka czytają fora i pewnie następne liściki będą podpisane i może nawet polecone. Ale to wszystko i tak nie zmieni faktu, że żadnych umów nie ma i pobieraczkowi zapłata nie należy się. Pobieraczki to oszuści i żadne ich działania nie sprawią, że ich kłamstwa staną się prawdą.
guma1 / 95.49.35.* / 2010-10-16 06:39
Tu się z Tobą nie zgodzę - list polecony oznacza że - można coś udowodnić . List podpisany - ma już moc prawną - a przecież oni wysyłają tylko to co - nie ma mocy prawnej . Maile - przedsądowe wezwania do zapłaty mailem !!!!!!!!!!!!!!!! Nie działa - to teraz listem - zwykłym - listem nie podpisanym - co również nie ma żadnej mocy prawnej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Coś podpisane może posłużyć jako dowód - dowód oszustwa - nie zapominajmy - tak naprawdę całe oszustwo opiera się o detale - tu coś ślą - mailem co ma nas zdołować a ponieważ przestało działać - ślemy papierem - nawet nie poleconym co jest wymagane dla celów dowodowych . Można to na spoko umieścić w koszu - zapominacie że to pobierak musi wszystko udowodnić - a jak udowodnić wysłanie listu zwykłą pocztą ???? To są detale -ale jakże istotne by można było mówić o jakiejś sprawie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sobik / 2010-10-15 19:45
Witam dostalem dzisiaj takie smieszne pisemko wlasnie od niech w sprawie tej zaplaty ale przecierz o ile sie nie myle to regulamin ktory zaznaczamy ptaszkem i lecimy dalej nie ma takiej mocy prawnej zeby kogos posadzic...Pozatym kiedy sie rejestrowalem to nie podawalem prawdziwych danych o sobie a konto emailzostalo usuniete wiec mam sie czego bac?? takpytam czytalem fora ale dla pewnosci...
dluzniczka / 94.232.216.* / 2010-10-15 18:20
witam okolo 1,5 roku zarejestrowalam sie na sronie pobieraczka, wtedy przyszly mi na maila wiadomosci typu iz musze zaplacic bo jak nie zostanie wszczeta sprawa w sadzie. dzis przyszedl mi do domu list w ktory pisze ze musze to zaplacic!!!! co mam z tym zrobic??? POMOZCIE blagam!!!!
princes / 89.74.9.* / 2010-10-15 20:28
Hej!!
U mojego chłopaka właśnie jest podobna sytuacja. Wczoraj dostał list od słynnego pobieraczka ze musi uiścić opłate za korzystanie z ich usług w przeciwnym razie przejdzie to na drogę sądową i opłaty beda zdecydowanie wieksze (łączna kwota 465, 80zł). Trochę to nas przeraziło a tym bardziej że wcale się nie logował na tej stronie. Widocznie ktoś pod jego adresem musiał to wykorzystać. wiele słyszałam już o tej stronie i mam nadzieje że skurczybyki beda mieli za swoje a wy forumowicze macie racje!!! Trochę czasu spędziłam na tym forum i nie mamy zamiaru za to płacić!!!
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-15 19:09
Widocznie ludzie już nie dają się nabrać na ich bzdurne maile, to pobieraczek zaczyna wysyłać bzdurne listy. Tonący brzytwy się chwyta. Zbliża się wyrok sądu w sprawie UOKiK przeciwko pobieraczkowi, który oznacza koniec tych oszustów, więc wykorzystują maksymalnie ostatnie chwile jakie im zostały.
Nic się nie bój, w tym liście są same bzdury. Pobieraczek nie poda nikogo do sądu, bo nie ma najmniejszych szans na wygraną i dobrze o tym wie.
Z tym listem należy zrobić to co z mailami od nich - zignorować.
I NIC NIE PŁACIĆ POBIERACZKOWI!
maryha03 / 79.186.172.* / 2010-10-15 13:06
ja tez sie w to wkopalam i nie wiem co robic !! czy placic czy nie
polakos / 83.29.201.* / 2010-10-15 13:48
przeczytaj wczesniejsze wpisy
lady justas / 87.207.101.* / 2010-10-15 10:53
Nie płaćcie pod żadnym pozorem! Nie odpisujcie na ich "straszne" maile!
Po otrzymaniu od nich trzeciego maila dadzą wam spokój. Wiem, bo też się wpakowałam w pobieraczka-sraczka i przechodziłam przez to samo. NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ TYM OSZUSTOM!
23xx / 82.160.207.* / 2010-10-17 17:05
ja też jestem straszony tymi mailami. napewno nie zapłacę,po przeczytaniu waszych komentaży się uspokoiłem. straszne jest to że jest dużo ludzi którzy dają sie wystraszyć i im płacą. czemu jeszcze nic się nie dzieje. nie powinni już istnieć .
Mlody 654 / 85.255.249.* / 2010-10-15 09:51
dzieki wszystkim bo juz myslalem ze musze placic:D;p.....pozdrawiam
2525 / 77.254.36.* / 2010-10-23 19:14
http://www.youtube.com/watch?v=6mylbV3HhWc&NR=1
marrrtttaaaaa / 89.75.78.* / 2010-10-14 21:53
Prawo może uzależniać skutki prawne umowy od zawarcia jej z zachowaniem określonej formy. Ze względu na formę wyróżnia się umowy zawarte:

* w drodze czynności konkludentnych – takich, które nie mogą być uznane za formę ustną, a są zrozumiałe dla stron umowy. Przykładem może być zamówienie dwóch piw przez podniesienie dwóch palców,
* ustnie,
* w formie pisemnej,
* w formie pisemnej z urzędowym potwierdzeniem podpisu,
* w formie pisemnej z urzędowym potwierdzeniem daty,
* w formie aktu notarialnego,
* w formie przewidzianej ustawą szczególną,
* inne, nie występujące w prawie polskim.

wiec jak pisze wyzej inne umowy nie istnieja:) niema sie czego bac
pozdrawiam wszystkich:)
asddsa / 83.29.234.* / 2010-10-14 21:04
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/72328-rezygnacja-z-uslugi-pobieraczek-bez-koniecznosci-zaplaty-29.html niewiem czemu na tym forum wszyscy pisza o wysylaniu rezygnacji z "umowy" ? sprawdzie to a kto ma czas to niech im wszystko wytłumaczy:P
iopl / 83.29.234.* / 2010-10-14 18:32
no co jak co ale dla mnie pobieraczek dziala stanowczo za długo! mam nadzieje ze w nowy rok wejdziemy bez sraczka!~!!!!!!!
guma2 / 195.74.48.* / 2010-10-16 21:30
dostałem pismo z pobieraczka o wezwanie do załaty wogule nie korzystam z tego i co mam robic
guma1 / 95.49.89.* / 2010-10-14 18:03
mini mi - i Ty nie masz tego zrozumieć - Ty masz się tego przestraszyć - coś jak bajki o wielkim ludzie - huuuuuuuuuuuuuuu bój się !!!!!!!!!
Czy podanie jakiś danych jest faktycznym zleceniem czegoś tym bardziej gdy naciskamy REJESTRUJ ? Tak - jest zleceniem dokonania REJESTRACJI - i tylko tyle !!!!!!!!
Zobaczcie - pobierak twierdzi że umów nie musi wysyłać bo są one widoczne na ich stronie pod nazwą regulamin. I wiecie co ? Tym twierdzeniem mówią że umowy NIE ISTNIEJĄ . Tak drodzy państwo - bo zgodnie z zapisami ustaw i unijnej dyrektywy :
REGULAMIN - ma być możliwość zapoznania się z nim przed zawarciem umowy i strona internetowa wystarczy
UMOWA - klient MUSI umowę OTRZYMAĆ na papierze lub innym trwałym nośniku - czyli czymś materialnym np. płyta DVD lub CD itp.
I skoro twierdzą że coś tam widać na stronie internetowej i to wystarczy - to zgodnie z prawem mówią o REGULAMINIE a nie o umowach !!!!!!!!!!!!! Więc jaki wniosek ??? Wszyscy akceptowali regulamin a nie zawierali jakiejś umowy . Pobierak sam o tym wszystkim mówi - więc dlaczego niektórzy im płacą ????????????????????????????
koliober - siema - a co ma być ? Nic - pobierak coś tam Ci napisze - 3 maile i po krzyku. Do kosz z nimi - i po bólu.

Najnowsze wpisy