Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
parduska / 83.6.119.* / 2010-10-14 13:23
Witam wszystkich ponownie!!!!!!
Czytam te komentarze ludzi oszukanych,jak ja i mam dla nich poradę: OLEJCIE TO!!!!!!!!!!!!!!!! A żeby nie przychodziły Wam durne email-e od Pobieraka poprostu zablokujcie ich jako nadawcę wiadomości i cieszcie się życiem i spokojem.Ja po dostaniu pierwszego e-maila tak zrobiłam i mam święty spokój bo dziś powinien przyjść drugi ale nie przyszedł. Do Pana ppppppppppp- skoro Pan nie wierzy nam to niech zapłaci!!!!! Skoro guma 1 pierwszeego maila z wezwanie dostał ponad rok temu,logował się u nich 5 razy i nic mu nie przyszło w formie listownej i jest ""jeszcze na wolnośc"( GUMA 1 NIE OBRAŻ SIĘ) to świadczy o tym że Pobieraczek może nas w d... pocałować
MIŁEGO POPOLUDNIA
POZDROWIENIA DLA PISZĄCYCH
koliober / 82.177.218.* / 2010-10-14 16:47
a co jezeli podczas rejestracji :P podal lipne dane osobowe itp?
mini mi / 62.121.93.* / 2010-10-14 16:35
A ja dostalam dzis od samego Rafala Gorskiego !! :
Szanowny Panie,

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został przygotowany na rzecz klienta kontyngent transferowy o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Należność w wysokości 94,80 PLN należy opłacić:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W razie dalszych pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub dzwoniąc pod numer 58 553 12 32.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl"

Pomijam ze jestem kobieta....ale nie rozumiem zdania "Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego."
Rownowartosc jakich 100 dolarow?
o co im chodzi... jacys porabani zdrowo sa...
malusia mi / 62.121.93.* / 2010-10-14 16:35
A ja dostalam dzis od samego Rafala Gorskiego !! :
Szanowny Panie,

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został przygotowany na rzecz klienta kontyngent transferowy o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Należność w wysokości 94,80 PLN należy opłacić:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W razie dalszych pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub dzwoniąc pod numer 58 553 12 32.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl"

Pomijam ze jestem kobieta....ale nie rozumiem zdania "Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego."
Rownowartosc jakich 100 dolarow?
o co im chodzi... jacys porabani zdrowo sa...
guma1 / 95.49.89.* / 2010-10-14 15:23
Nie wiem dlaczego miałbym się obrazić ???
Ciekawa koncepcja - zapłacili a teraz piszą innym by nie płacili - byli i tacy ale oni pisali - zapłaciłem ale popełniłem błąd i teraz tego żałuję / i tu samokrytyka jestem głupi itp . / i chcę swoją kasę odzyskać więc co mam zrobić ????
A cóż mogą mi zrobić - co takiego mogą zrobić facetowi po 40-stce który ma ich w głębokim poważaniu ? Bo w swoim życiu zawarł dziesiątki umów przez internet - a w szczególności na media czyli usługi świadczone drogą elektroniczną i który wie na czym to polega ? W oparciu o doświadczenie a w szczególności o zapisy prawne .
CO MOGĄ MI ZROBIĆ ?????
pppppppppppp / 83.6.119.* / 2010-10-14 13:15
Mój tytuł komentarza brzmi śmiesznie ale czy ci,którzy piszą że nie płaćcie,nie trzeba,nie wolno sami na pewno nie zapłacili?????????????????????? I skąd macie pewność że nic Wam nie zrobią????
Ja też padłem ofiarą ich ale jak na razie nie zapłaciłem chociaż to rozważam
guma1 / 178.42.255.* / 2010-10-14 11:03
Marto - nieeeeeeeeeeeeeeeeeee - stanowczo nie - NIE WOLNO IM PŁACIĆ . Zobacz - w takich sprawach jak ta okres przedawnienia wynosi 3 lata - mimo że pobierak mówi o dwóch . Odsetki wynoszą 20 % w skali roku - jest to owa czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego NBP. Dlaczego nie napiszą wprost że to jest 20 % ? Bo ta nazwa - ta czterokrotność czegoś tam ładniej brzmi a raczej - brzmi STRASZNIE i niektórzy mówią o jakiś kosmicznych pieniądzach - a to tak naprawdę raptem ok . 20 zł rocznie . Całość po 3 latach to - ok. 160 zł - ale - małe ale. Jest to zaledwie wykroczenie bo poniżej 250 zł , ale - tu musiała by być SZKODA FAKTYCZNA czyli kradzież lub próba kradzieży . Więc - chyba przyznacie że trudno ukraść coś co jest darmowe a póżniej dostępne PO ZAPŁACIE . Ja jestem pewien że - po prostu takie coś nie istnieje . I by tą kwotę odzyskać - pobierak musiałby każdego z nas podać do sądu - KAŻDEGO - i udowodnić że - umowy istnieją . I nie jakimś paniusiom z UOKiK które coś bredzą same nie wiedząc o czym - ale PRZED SĄDEM . I by wnieść pozew - muszą spełnić procedury . Jakie ? Pisałem o tym ale - przede wszystkim wyczerpać WSZYSTKIE dopuszczone przez prawo środki czyli - PISEMNE NA PAPIERZE WEZWANIA CZY PRZEDSĄDOWE WEZWANIA DO ZAPŁATY - TO MUSI MIEĆ FORMĘ PAPIEROWĄ wszystko inne to śmiecie których miejsce jest w koszu. Wezwanie do zapłaty mówiące za co , na podstawie jakiego dokumentu - CZYLI FAKTURY , jaki jest termin zapłaty - można wspomnieć o jakiś środkach prawnych . Tak mówią prawnicy - MOŻNA WSPOMNIEĆ O WINDYKATORZE LUB O ODDANIU SPRAWY DO SĄDU - ale nie wolno klienta straszyć nieprawdziwymi konsekwencjami . A co oni robią - ferują wyroki więzienia do 8 lat które maja WSZYSTKICH NASTRASZYĆ bo nie są w stanie nikogo oskarżyć !!!!!!!!!! NIKOGO NIE MOGĄ O NIC OSKARŻYĆ - BO UMOWY NIE ISTNIEJĄ , BO NIE MOGĄ SPEŁNIĆ WYMAGANYCH PRAWEM PROCEDUR. Piszę wielkimi literami bo nie do wszystkich to dociera - więc niech wreszcie dotrze. NIE MA MOŻLIWOŚCI OSKARŻENIA KOGOKOLWIEK. Dlatego te wizje końca świata - by dzieciak a i niejednokrotnie osoby pełnoletnie PRZESTRASZYŁY SIĘ I ZAPŁACIŁY - ZA NIC CZYLI DAŁY SIĘ W ŻYWE OCZY ORŻNĄĆ. Tak - nazwijmy to po imieniu - ci co zapłacili zostali orżnięci w majestacie prawa . Bo tu - prawo mówi o wykroczeniu , dlatego to kosztuje mniej niż 100 zł - bo jeśli usługodawca oszukuje na mniej niż 100 zł - to jest wykroczenie i zwykły krawężnik decyduje czy - sprawa jest czy nie ma . Dlatego tak długo to trwa , dlatego to jest były windykator - bo o tym wie , bo dopracowali to by prawo - przynajmniej na razie - było bezsilne . ALE TO DZIAŁA W OBIE STRONY - JAK IM NA RAZIE NIEWIELE ZROBIONO - TYLKO KARA UOKiK - TO I NAM NIC NIE MOGĄ ZROBIĆ . Proszę - zrozumcie wreszcie że - pobierak nie wie kim jesteście - bo nie zweryfikował papierowo Waszych danych - ale i tym co napiszą do nich listownie i do czegoś się przyznają - nie wysyłają MAJĄCYCH MOC PRAWNĄ WEZWAŃ DO ZAPŁATY - a tylko oszukańczą interpretację ustaw . NIKT NIE DOSTAŁ ŻADNEGO WEZWANIA DO ZAPŁATY - BO TU BEZWZGLĘDNIE MUSI BYĆ FORMA PAPIEROWA - B E Z W Z G L Ę D N I E . Dlatego - śpijcie spokojnie - oni straszą i TYLKO STRASZĄ - BO NIC WIĘCEJ ZROBIĆ NIE MOGĄ !!!!!!I Na tym to polega - nie na jakiś rozprawach sądowych , nie na jakimś windykatorze - ale na zastraszeniu . Ile już osób oskarżyli - to tajemnica przedsiębiorstwa - ale ja Wam zdradzę tą tajemnicę - NIKOGO NIE OSKARŻYLI - BO NIE MA O CO I NIE MA ŻADNYCH PODSTAW PRAWNYCH . Kto w to uwierzy - będzie żył długo i szczęśliwie bez pobieraka a wiele osób uwierzyło i sobie chwali . Więc - uwierzcie i Wy - niezdecydowani. Cwaniactwu trzeba powiedzieć STANOWCZE NIE . NIE DAJCIE SIĘ ORŻNĄĆ - jak niektórzy - niektórzy co teraz piszą - co mam zrobić by kasę odzyskać ??????Ale - tu trzeba pomyśleć PRZED a nie PO . Więc proszę - pomyślcie i nie dajcie im motywu do dalszej działalności.
marrrtttaaaaa / 89.75.78.* / 2010-10-14 21:46
to zostawiam to tak jak jest i nic z tym nie robie:) dzieuje za wasze wpisy duzo mi pomogly;) NIC NAM NIE MOGA ZROBIC NIE MAJA DO TEGO PODSTAW:)
kiara 08 / 79.190.246.* / 2010-10-14 11:59
czytam, czytam- i tez cos napiszę - otóż :
po dwóch bodajże wezwaniach do zapłaty dostałam dziś od nich, od pobieraka a ściślej od Marii (nawet imię podali) - liscik, tłumaczący że mimo ze nie korzystałam nie korzystam i nie będę korzystać, miomo ze to właściwie przez pomyłkę zamówiłam i rezygnuję, nie chcę itd... że muszę zapłacić, że oni nie odpuszczą itd...

więc odpisałam im :
walcie się, nic wam nie zapłace oszuści, likwiduję swoje konto pocztowe i tyle mnie widzieliście!- a jeśli jesteście az tak dobrzy i solidni to czekam na polecony ,, pocztowy papierowy" w moim domku- jak dostanę to wtedy sie zastanowie czy zapłacić! -żegnam!!!

cholerka, a jak dostanę? :/

pozdrawiam ...
guma1 / 95.49.89.* / 2010-10-14 15:16
Spoko - wysyłają tym co napiszą listownie i nie wezwania do zapłaty - a jakieś brednie że - nic nikomu się nie należy . Więc - czym się martwic ????
ktośś / 83.28.146.* / 2010-10-14 09:57
Cześć wam!
Też dałam się na to nabrać. W jednym e-mailu napisali tak oto:
W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

A więc chciałam się zapytać dlaczegóż to już po upływie tych 10 dni nie mogę usunąć tam konta, a przecież to jest chyba logiczne, że każdy użytkownik ma prawo usunąć swoje konto kiedy nie chce już korzystać z niego. A odpowiedź, którą dostałam od tego adresu brzmi tak:
Dear (adres e-mail),

This is an automated message sent from Pobieraczek.pl.

We received a message from you and for your convenience, we created an
issue that will be used by our staff to handle your message.

To add more information to this issue, simply reply to this email.
Issue #: 421386
Summary:
Priority: Średni
Submitted: Thu, 14 Oct 2010, 07:15:21 UTC
guma1 / 178.42.255.* / 2010-10-14 11:07
Cześć - to jest logiczne w przypadku uczciwej firmy - a nie OSZUSTA. Dlatego tak jest .
guma1 / 178.42.255.* / 2010-10-13 22:33
Kasiu - i kto tam jeszcze - dlaczego nie chcecie wierzyć w to co piszemy ? DLACZEGO ???? Przecież to takie proste - pobierak straszy sądem wszystkich - od prawie dwóch lat . MY - mówimy - nie bójcie się , nikomu nic nie grozi . I teraz - pytanie - czyje słowa się sprawdzają - CZYJE ?????????????? Pobieraka czy nasze. ?????????
Piskun - wyobrażam sobie co Ci tam nagadali . Ale - przecież tak łatwo zweryfikować to co oni mówią . Jak ? Prostym pytaniem - kto oprócz pobieraka stosuje takie metody - Kto ??? Wiecie co - zadajcie to pytanie - chętnie poznam odpowiedż . !!!!!!!!!!!!!!!!
marrrtttaaaaa / 89.75.78.* / 2010-10-14 09:34
witam:0 mam na imie Marta i tak samo jak wy zostalam zrobiona w "balona":) nie wiem co robic:( tak samo jak do was przyszlo mi pisemko meilem do zaplaty i nie wiem czy placic.... z tego co widze to nikt nie zamierza tego robic:) ale czy po paru latach sie nie odezwa i nie kaza nam placic razem z odsetkami??? dzwonilam do nich i tak samo mowili ze po 10dniach jezeli nie zaplace sprawa trafia do sadu.. zapytalam sie czy juz duzo maja takich spraw w toku bo z tego co wiem to duzo osob nie ma zamiaru placic lecz sie sadzic a on cisza......... wiec pomozcie placic czy nieeee??????????
kasia z jednym wlosem na glowie:) / 79.191.92.* / 2010-10-13 21:50
ja mam podobna sytuacje i nie wiem co zrobic??:( bo jedni pisza ze olac to wykasowac maila a znowu inni pisza ze mamy 3 miesiace na to zeby odstapic od umowy wyslac im list polecony i po sprawie. ale tak mysle ze jak wysle ten polecony to beda miec again moje dane i sie dopiero wtedy dopiepsza do mnie... prosze pomozcie bo juz mi pozostal ostatni wlos na glowie.....a starsza ma mnie za debilke ktora wchodzi na popaprane strony:/:)
guma1 / 178.42.255.* / 2010-10-13 22:39
I jeszcze jedno - Kasiu - nie jesteś żadną debilką - widocznie twoja siostra ma coś nie tak - gdzieś . Proszę Cię i doradzam Ci naprawdę jako - sam nie wiem - piszący od ponad roku to mało. Nic nie rób , nie bój się - naprawdę nie ma czego . Nie zawarłaś żadnej umowy - nie ma takiej możliwości . A kto mówi inaczej - ten dopiero ma nierówno coś pod sufitem -i niech udowodni że jest inaczej
jeronimo2 / 217.144.199.* / 2010-10-13 20:51
Drodzy moi.Po pierwsze nie obowiązuje was żadna umowa ,nawet internetowa jeśli jej nie podpisaliście.No chyba że macie specjalne urządzenie przy kompie do podpisu elektronicznego.Każda firma z którą współpracujecie przez internet zawsze wysyła wam do domu papiery do podpisania.Oni tak nie robią bo nie mogą.Każdy prawnik że ich regulamin w co drugim punkcie łamie prawo.Co do odzyskania już wpłaconych pieniędzy, jeżeli robiliście to z własnego konta zawsze możecie u siebie w banku zażądać wycofania wpłaty.Każdy ban ma swoje procedury,warto się dowiedzieć.Pozdrawiam serdecznie Ps; ja też nie płace!
karbiz / 83.25.12.* / 2010-10-13 19:11
witam serdecznie. otrzymalem dzisiaj poczta przedsadowne wezwanie do zaplaty. sledzac forum zauwazylem ze wszyscy dostawali maile ale nie otrzymywali nic poczta. moja sytuacja wygladala w ten sposub ze ktos podal moje dane wchodzac na strone pobieraczek.pl i do tej pory nie mialem pojecia ze jestem zalogowany na tej stronie. dane moje sie wszystkie zgadzaja poza adresem mailowym. czy mam sie obawiać tego. w lisce podany był termin 7 dni na zaplate.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-13 21:27
@karbiz
Ktoś sobie zrobił żart i zarejestrował się na Twoje dane i jeszcze w Twoim imieniu wysłał do nich list polecony. Inaczej pobieraczek niczego by pocztą nie wysyłał. Niczym nie musisz się przejmować ani nic robić. Wystarczy to olać.
Oczywiście gdybyś takie pismo dostał od uczciwej firmy, to powinieneś zażądać od niej dowodu, że to właśnie Ty zawarłeś umowę. Gdyby ktoś podrobił Twój podpis lub posłużył się podrobionym lub skradzionym dowodem osobistym, to sprawa musiałaby wylądować na policji.
Ale ponieważ pobieraczek nie weryfikuje danych w żaden sposób i nie zawiera z nami wiążących umów, to nie trzeba zupełnie nic robić.
Padłeś ofiarą wyrafinowanego, ale niegroźnego żartu.
areczek1234 / 77.114.122.* / 2010-10-13 18:55
nie wim co mam zrobic:( mnie tez strasz i sam nie wiem co mam myslec:(
karolka22 / 79.191.130.* / 2010-10-12 21:31
witam ponownie.przysłali mi dzis taka wiadomsc i mam pytanie tez wam to przysłali? oto ona

Szanowna Pani,

Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiała Pani zapoznać się z
treścią warunków umowy oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku
rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści umowy jest wyraźnie
napisane, że przysługuje Pani 10-cio dniowy okres próbny, a w razie
niezadowolenia może Pani w każdej chwili jego trwania zawartą umowę
wymówić. Pani nie skorzystała z 10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia
umowy, więc zobowiązała się Pani do nabycia pakietu Pobieraczek5.

"Załącznik nr 2 "Cennik":

"Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres trwania umowy
- 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy – 7,90 PLN (słownie siedem
złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana
jednorazowo za okres trwania umowy po jej zawarciu"

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy opłacić:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz
podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

3. Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy
pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Prosimy pamiętać, że przy dokonywaniu przelewu bądź wpłaty należy
podać w tytule adres e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie
Pobieraczek.pl. Jeżeli adres e-mail nie zostanie podany, wówczas nie
będziemy mogli prawidłowo przyporządkować dokonanej płatności.

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem
http://www.pobieraczek.pl/przelew.php

Jest to jednorazowa opłata za cały rok. Umowa się nie przedłuża
automatycznie.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub dzwoniąc
pod numer 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl
guma1 / 83.31.139.* / 2010-10-12 21:44
karolka22 - spoko - dobrze to znamy - żadna nowość . Do kosza - i po bólu .
edd / 2010-10-13 15:42
Guma sorry ze Ci głowe zawracam ale mam jeszcze jedno pytanie dlaczego rzecznik praw konsumentów w wawie mówi ludziom zeby zapłacili pobierakowi bo to ich wina bo nie czytali regulaminów i że jeśli sie nie zapłaći pobierakowi to on o sadu poda. o co chodzi w tym co jest grane?
LunaLovegood / 83.18.247.* / 2010-10-14 22:06
Witam
Dziś dostałam takiego samego maila jak wy! :D Od razu wkroczyłam do akcji i dziś spię spokojnie. A mianowicie zadzwonilam do federacji konsumenckiej i mą opowiesc zaczęłam anonimowo (nie powiedzialam o jaki portal chodzi) wyznalam jak na spowiedzi, ze logowalam się na fikcyjne dane, ze nie przeczytalam regulaminu ble ble no i jak to dalej wygladalo. Pan po drugiej stronie zmrożony gada mi, ze oj to będą klopoty i takie tam ale jak pod koniec zdradzilam, ze chodzi o Pobieraczek, to powiedział "DLACZEGO PANI OD RAZU MI NIE POWIEDZIAŁA, ZE CHODZI O POBIERACZEK. AJ LUDZIE LAPIECIE SIE NA TO JAK MUCHY NA LEP" Generalnie był rozbawiony. Zalecił nie przyjmowanie do wiadomości że jakakolwiek umowa została zawarta, bo nie została i nieodpowiadanie na ich maile. Powiedzial też, że Pobieraczek mial już sprawe za takie chwyty i zaplacili za to sloną karę. Oszuści oszuści i jeszcze raz oszuści.
guma1 / 83.31.48.* / 2010-10-15 04:56
LunaLovegood - cześć , poprawiałaś mi humor i nie dlatego że pan rzecznik potwierdził to co tu piszemy , ale dlatego że myślałem już że w tych Urzędach Konsumenckich pracują same niedorozwoje.. Brawo - dla pana rzecznika a przede wszystkim dla Ciebie - za inicjatywę .
Zobaczcie - jedni rzecznicy bredzą coś o umowach , drudzy rzeczowo podchodzą do sprawy i - tak piszę bo to potwierdza tylko nasze stanowisko - nie można zawrzeć prawnie ważnej umowy poprzez rejestrację - JEST TO NIEMOŻLIWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LunaLovegood / 83.18.247.* / 2010-10-14 22:09
Aha dodam jeszcze, że moi znajomi mieli podobny problem ROK TEMU. Odpisali im anonimowo, ze ida na policje bo czują się zastraszani i szykanowani i od tamtej pory mają już ROK spokój.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-14 23:10
Podaj numer pod który dzwoniłaś, w jakim to mieście i jak się ta instytucja dokładnie nazywa. Warto, żeby ci, którzy nam nie wierzą też tam zadzwonili i się przekonali. Bo niektórzy miejscy rzecznicy konsumenta są tak niekompetentni i takie bzdury gadają, że potem jest sporo pracy w udowadnianiu, że to my mamy rację, a nie te niedouczone urzędasy.
guma1 / 178.42.255.* / 2010-10-13 22:49
edd - proszę - nie pisz tak - bo ja nie wiem co ktoś powiedział ? Jeśli podajesz a raczej wskazujesz takie wypowiedzi - muszę znać cały tekst i jego żródło - nie mogę czegoś skomentować co ktoś powiedział własnymi słowami . Wiesz - a najlepiej napisz do mnie - kozka698@wp.pl
Widzę że masz jakieś pytania na które znajdziemy odpowiedzi.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-13 18:42
Bo ten rzecznik jest niekompetentny i sam nie wie co mówi. Od kiedy to regulamin jest nadrzędny wobec ustawy? Np. rzecznik w Rzeszowie mówi, żeby nie płacić i on ma rację.
A co do podawania do sądu, to ja wielokrotnie prosiłem pobieraczka, żeby mnie podali do sądu. I od pół roku doczekać się nie mogę.
karolka22 / 79.191.130.* / 2010-10-12 21:31
witam ponownie.przysłali mi dzis taka wiadomsc i mam pytanie tez wam to przysłali? oto ona

Szanowna Pani,

Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiała Pani zapoznać się z
treścią warunków umowy oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku
rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści umowy jest wyraźnie
napisane, że przysługuje Pani 10-cio dniowy okres próbny, a w razie
niezadowolenia może Pani w każdej chwili jego trwania zawartą umowę
wymówić. Pani nie skorzystała z 10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia
umowy, więc zobowiązała się Pani do nabycia pakietu Pobieraczek5.

"Załącznik nr 2 "Cennik":

"Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres trwania umowy
- 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy – 7,90 PLN (słownie siedem
złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana
jednorazowo za okres trwania umowy po jej zawarciu"

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy opłacić:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz
podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

3. Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy
pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Prosimy pamiętać, że przy dokonywaniu przelewu bądź wpłaty należy
podać w tytule adres e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie
Pobieraczek.pl. Jeżeli adres e-mail nie zostanie podany, wówczas nie
będziemy mogli prawidłowo przyporządkować dokonanej płatności.

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem
http://www.pobieraczek.pl/przelew.php

Jest to jednorazowa opłata za cały rok. Umowa się nie przedłuża
automatycznie.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub dzwoniąc
pod numer 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl
Sylwusia207 / 87.207.43.* / 2010-10-15 07:47
Bardzo was prosze napiszcie mi na maila jak usunac tam profil nie znalazlam nigdzie takiej opcji to tez jest nie zgodne z prawem bo musi byc taka opcja ja jestem wkurzona na maksa :(
sylwusia207@wp.pl
Krzysztof 12 / 84.10.68.* / 2010-10-12 09:44
Ja rowniez nic nie pobieralem ;a pobieraczek zada zaplaty za okres calego roku.Jest to naciaganie i wyludzanie pieniedzy.Uwazam ze jezeli cos jest pobierane na okres probny to nie moze zostac uznane jako podpisanie umowy na stale.Ostrzegam wszystkich o nie wchodzenie na strone POBIERACZEK.PL
guma1 / 95.49.23.* / 2010-10-11 17:10
edd - nie było żadnej sprawy wytoczonej przez pobieraka KOMUKOLWIEK . Mało tego - oni nawet nie złożyli żadnego doniesienia o próbę oszustwa z naszej strony - A TO JEST KONIECZNOŚĆ by móc kogoś oskarżyć . Tak więc spoko - te brednie o procesach włóżcie między bajki.
parduska - niepotrzebnie masz jakieś obawy - przecież zobacz - pobierak opisywany jest od tylu miesięcy i czy komuś coś się stało - mam na myśli jakieś oskarżenie - o cokolwiek ? Nikomu - zaręczam i nikomu nic się nie stanie - po prostu nie ma umów - wiem że ciężko niektórym w to uwierzyć - ale tak jest. Rejestrowałem się tam 5 razy - pierwszy raz na dane prawdziwe na początku lipca 2009 r a póżniej w okresach kilkumiesięcznych by zobaczyć czy coś się zmienia - bo gdy chce się o czymś mówić - trzeba wiedzieć o czym . I nic się nie zmienia , nie zmienia się mechanizm oszustwa , nadal ludzie do nich piszą wypowiedzenia czegoś co nie istnieje , pobierak odpowiada że płacić trzeba . Tu masz odpowiedz na swoje pytanie - nic do nich nie pisałem , żadnego wypowiedzenia - bo nie ma co wypowiadać . I DLATEGO ŻE NIC NIE PISAŁEM - NIE DOSTAŁEM NIC PONAD TE TRZY MAILE !!!!!!!
I zauważ co napisał - kotek14 - a co wielokrotnie starałem się wytłumaczyć ???? Jak można mówić o szukaniu kogoś po IP kompa skoro dojście do niego nic nikomu nie daje????? Jak dojść - jak napisał kotek14 - kto się rejestrował gdy dostęp do tego ma kilkadziesiąt czy kilkaset ludzi - choćby z kafejek internetowych ???? Bzdura totalna nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością . To nie komputer zawiera umowy - tylko ludzie ale - jak do tego dojść KTO ?. Więc - niech oskarżą mnie , mają moje dane grubo ponad rok - i tak jakby ich nie było . Zero czegokolwiek więc - czym się przejmować ???
Słusznie zrobiłaś że ich zablokowałaś - po co Ci te liściki - a wyślą jeszcze dwa - jak każdemu ale spoko - ich miejsce jest w koszu.
kotek14 - no właśnie tylko długo nie myśl bo nic nie wymyślisz - to po prostu JEST NIEMOŻLIWE. . Ale - super że tak myślisz .
Piskun / 188.47.23.* / 2010-10-13 13:49
Witam Cię guma1.
Szkoda, że zanim zadzwoniłem do pobieraczka, to nie wszedłem nato forum.... Mogę jednak Wam przekazać, że to co niektórzy z Was otrzymali w odpowiedzi na Wasze maile, to ja usłyszałem przez telefon. Rozmawiał ze mną (tak twierdzi) jakiśprawnik i twierdzi, że że w żaden sposób nie oszukują ludzi. Podpiera się tym, że jako jedyni w Polsce oferują legalną platformę do ściągania różnych plików i że muszą dochować praw autorskich. Na mój argument o tym, że powinni na stronie rejestracji wyraźnie zaznaczyć, że zarejestrowanie się równoznaczne jest wg nich z zawarciem umowy, w ogóle nie reagował. Z całą resztą uzyskanych na tym forum informacji zgadzam się!
Jeżeli można, to należałoby zorganizować jakąś akcję, by skutecznie obrzydzić ich portal i ich oszukańcze usługi.
90z00 / 89.228.19.* / 2010-10-11 20:06
a jeżeli zapłaciłem to już lipa, prawda?
ale ze mnie naiwniak ;/
guma1 / 83.24.70.* / 2010-10-12 16:58
90z00 - Niestety masz rację - to już lipa. Jesteś " lżejszy " o prawie stówę - ale bogatszy o nowe doświadczenie życiowe - że nie należy wierzyć we wszystko co mówi ktoś kto chce kasy tak naprawdę nie oferujący nic w zamian . Bo - że trafimy na oszusta w necie - to tylko kwestia czasu - każdy wcześniej czy póżniej takiego " przedsiębiorcę - złodzieja " spotka . Natomiast kwestia zapłaty to jest osobna sprawa i tu sztuka polega na tym by nie dać się okraść takim cwaniaczkom . A kto dał - no cóż - zawsze znajdzie się ktoś kto zapłaci i dla takich płacących takie coś jak pobierak powstaje. Ale nie należy mieć jakiś wyrzutów sumienia z tego powodu - należy wyciągnąć właściwe wnioski.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-11 20:41
Zapłaciłeś pod wpływem wprowadzenia przez nich w błąd, więc w ciągu roku masz prawo zażądać zwrotu pieniędzy. Tak mówi ustawa "konsumencka". Oczywiście pobieraczek odpisze bzdury, że już nie możesz, co jest nieprawdą. Taka odmowa może już być dowodem w sądzie, że pobieraczek łamie prawo. Nie wiem czy oprócz podania pobieraczka do sądu istnieje jakaś realna możliwość odzyskania pieniędzy. Ale jak już proces ruszy, to kasę odzyskasz na 100 %, bo wina pobieraczka jest bezsporna.
ewelaL / 2010-10-10 23:05
Mam pytanie... Wszyscy piszą, nie przejmuj się nie płać itd. Czy może mi ktoś powiedzieć czy dostał listownie jakieś wezwania sądowe lub kogoś znaleźli po nr IP (w przypadku podania fłszywych danych), czy tylko skończyło się na zastraszających mailach? Ja byłam na tyle głupia, że jakiś czas tem w TV oglądałam Ekspress Reporterów w którym ostrzegali przed tym całym POBIERACZKIEM a parę dni temu dałam się nabrać:( Nie płacę, mam nadzieję że dobrze robię ??? (a jestem dorosłą osobą i podałam też fałszywe dane-mam nadzieję, że nie pójdę siedzieć). No i pytanie, czy ma ktoś namiary na kobietę, która zajęła się naszą sprawą, pomaga ma założony jakiś blog? Chciałabym się z nią skontaktować.
parduska / 83.6.28.* / 2010-10-11 12:25
WITAM WSZYSTKICH
Bardzo się cieszę,że jest to forum i pomaga
Niestety ja 23.09 też zarejestrowałam się na Pobieraczku a w sobotę dostałam pierwszy email z wezwaniem do zapłaty.
Płacic nie zamierzam ale przyznaję,że się trochę boję
Mam pytanie do guma 1 i BeeGee czy Wam przyszło coś w formie pisemnej od nich i czy pisaliscie do nich jakieś rezygnację???????
Bo ja nic i nie zamierazm,zablokowałam ich jako nadawcę wiadomości
Co jest ciekawe adres IP,który podają w emailu z wezwaniem do zapłaty,nie zgadza się z adresem IP mojego kompa.
Kompletnie nie wiem jak i co oni ze mną zrobią czy się bać czy po prostu ich olać???
PROSZĘ O ODPOWIEDZI I POMOC
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-11 00:34
@ewelaL
Nikt nie dostał wezwania sądowego, bo pobieraczek nikomu nie wytoczył sprawy i nie wytoczy. Nikogo nie znaleźli po numerze IP, bo pobieraczek nie ma możliwości takiego namierzania. Ze strony pobieraczka zawsze kończyło się to na zastraszających mailach (lub listach, jeśli ktoś do nich wysyłał list polecony). Dobrze zrobisz jeśli im NIE ZAPŁACISZ. Podawanie fałszywych danych pobieraczkowi nie jest ani wykroczeniem, ani przestępstwem - jest legalne!

@edd
Nikt nie przegrał sprawy z pobieraczkiem, bo nikogo pobieraczek nie podał do sądu. I nie poda. Pobieraczek łamie prawo i nie ma szans w sądzie. Podobno ktoś wytoczył sprawę pobieraczkowi, ale nie wiem jak się toczy (obstawiam umorzenie).
edd / 2010-10-11 13:36
aaa no to spoko dzięki. pamiętajcie nie płaććie tym oszustom
kotek14 / 83.14.124.* / 2010-10-11 13:34
witam wszystkich, ja tez dzis dostalem wlasnie wezwanie do zaplaty. Nie powiem, bylem w lekkim szoku. Ale po przeczytaniu tego wysztkiego tutaj odpuszczam sobie płacenie (choc przez chwile bylem sklonny dla swietego spokoju). Pomijajac wszystko, zastanawiam sie jeszcze, jak oni chca dojsc po IP do mnie?Oczywiscie dane przy rejestracji wymyslone (zawsze tak robie), a rejestrowalwm sie z pracy, gdzie to samo IP ma ponad 100 ludzi?
guma1 / 178.42.252.* / 2010-10-10 10:25
Przerażona- jak słusznie zauważył Bee Gee - odsetki wynoszą 20 % w skali roku - czyli nie całe 20 zł . I teraz trzeba sobie zadać pytanie - czy ktoś czeka długie miesiące by usiłować coś odzyskać tym bardziej gdy musi się przejść przez wszystkie procedury typu - pisemne na PAPIERZE wezwanie do zapłaty z umotywowaniem na jakiej podstawie - czyli numer faktury , pomoc windykatora . Czy to jest opłacalne i jak długo by to trwało - oskarżenie i rozprawy tysięcy osób - nie mówiąc o konieczności ustalenie tych co podali dane fałszywe czyli wszystkich bo - nie zweryfikowali naszych danych listownie i tak naprawdę nie wiedzą kto jakie dane podał . Przecież to jest kompletna bzdura tym bardziej że - jak twierdzi pobierak - umowy są tak jakby iluzoryczne - bo nie na papierze a tylko pod nazwą REGULAMIN!!!!!!!!!!!!!! Kretynizm - pewno że tak więc dlaczego zwiesz się przerażona skoro powinno być - rozbawiona ????
Nie doszukujcie się wszędzie pobieraka bo - tylko potęguje to jakieś obawy - bezzasadne obawy.
edd / 2010-10-10 23:13
Guma mam kolejne pytanie czy byly juz jakieś sprawy w sadzie co dużo ludzi przegralo czy to tylko plotka?

Najnowsze wpisy