Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Początek głębszej korekty na GPW

Początek głębszej korekty na GPW

Money.pl / 2007-02-27 17:45
Komentarze do wiadomości: Początek głębszej korekty na GPW .
Wyświetlaj:
gabrik / 2007-02-27 18:46 / portfel / Wierny Forumowicz
nie abym był złośliwy bo po co? Ale dziwnie brzmią posty typu teraz nie spadnie bo to za oczywiste musi wzrosnąć i dopiero........no jak widać nastroje zawsze są takie same czy to maj 2006 czy kwiecień 93 ........
Takie spadki na całym świecie to niestety nie przypadek i obawiam się że znów będzie cięcie strat na akcjach dopiero gdy będzie trzeba je kupować lecz tak to już działa ta ludzka psychologia
pawel_b / 2007-02-27 19:31 / portfel / Tysiącznik na forum
takie spadki na całym świecie to nie przypadek tylko wynik informacji z chin. jest przyczyna, dlatego myśle, że nie będzie najgorzej. oczywiście dużo do myślenia dają posty uznanych graczy - Ciebie, Warena, Orła i innych ale od tego jest to forum, żeby poznać poglądy innych osób i ewentualnie zmienić zdanie więc złośliwości nie ma.
desperado / 2007-02-27 18:58 / Bywalec forum
Dlugo walczylem ze soba zeby emocje nie przeszkadzaly mi w logicznym mysleniu. Od pewnego czasu korekta wisiala w powietrzu. Dlatego czekalem tylko na sygnal i odrzucajac na bok zal po dobrych spolkach i sentymenty sprzedalem wszystko jak leci.
de havik / 2007-02-27 19:06 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ach ten sentyment... dziś oddałem 1/2 msz i miałem łzy w oczach :)
gabrik, pisałeś kiedyś, że nie spodziewasz się korekt podobnych do tej majowej... myslisz, że ta bedzie jednak podobna?
desperado / 2007-02-27 19:11 / Bywalec forum
W stosunku do MSZ nie bylem juz tak sentymentalny bo nerwowo sie robilo od paru dni ale BBIDEV to wrecz polubilem - przez ostatnie dni byl bardzo przewidywalny - codziennie dawal zarobic zal sie bylo rozstawac ale mysle, ze to nie na dlugo ...
warren buffet / 2007-02-27 18:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
poza tym, mamy XXI i nie mozemy spadac, bo mamy nowe technologie :)
caabi / 2007-02-27 18:55 / Tysiącznik na forum
a ja się wyłamuje a co mi tam, moim zdaniem to żaden krach oczywiscie nie kwestionuje twierdzenia ze to nie przypadek, ale uwazam ze czegos takiego jak w maju nie będzie, jeszcze 1 spadkowa sesja i mozolne odrabianie strat to moj scenariusz.
:)) ten rok dla naszej gospodarki bedzie dopiero byczy, a to co robia inne gieldy ma wplyw ale do czasu...
( w usa boja sie recesji, ale polska nawet nie boi sie inflacji, to my przeciez gonimy ich a nie oni nas ;)
możecie się nie zgodzić ale ja się upierać nie mam zamiaru stracha też mam...
parvus / 2007-02-27 19:07 / "Nocny Marek"
świat jest taki że wszyscy zerkają na USA...
warren buffet / 2007-02-27 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
gabriku, zgadzam sie. dlatego teraz wole nie zarobic ale nie stracic. nie dam sie wyciulac jak w maju.
pietrut / 2007-02-27 18:56 / Bywalec forum
złapałeś ten MSZ ???
dostałem go po 7.33
warren buffet / 2007-02-27 19:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie, za nerwowo
samuraj jack / 2007-02-27 18:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
94:)

a poza tym zgadzam się w 100 proc.
pozdrawiam:)
gabrik / 2007-02-27 19:04 / portfel / Wierny Forumowicz
chodziło mi o wzrosty 93......
samuraj jack / 2007-02-27 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a, to przepraszam...
myślałem o spadkach
caabi / 2007-02-27 18:44 / Tysiącznik na forum
a wiecie co tak naprawde jest bolesne ??
To że mam lubawe która nie odbila jeszcze spadków ani z maja ani ze styczna jak sypał moska. jedym słowem czekanie i czekanie .....
swissmed to moja perełka nic do niego nie mam ale kurde -8% bez powodu tracic kiedy lezy prawie na dnie pojutrze wyniki, bez sensu. no nic i tak czekam z nim jeszcze kilka lat wiec w sumie w dupie z tym co sie dzis stało.
ale Bioton to jest lipa dopiero bralem ponad miesiac temu po 2,36 potem po 2,34 i po 2,20. spadl na 2 spoko czekalem teraz moglem wywalic po 2.40 ale nie czekalem sobie no i sie doczekalem znow kolo 2 zł bedzie chodzil.
no i tak biotka potrzymam chyba dużej niż sław nawet ( bo z tego co wiem to młodszy jestem do kolegi :)) ). swissmed jak już mówiłem albo emerytura albo testament ;))
a lubawa no kurde sam niewiem do najmniej do swiąt, tylko których chyba tych z mikołajem :((
kappa / 83.18.255.* / 2007-02-27 19:24
zostało czekanie. 2-3 tyg. biotek 2;70 lubawa też. A jak nie to poczekamy dłużej też w tym siedzę(a skotan 30;00 dobrze pomażyć) a co!
hannibal / 2007-02-27 18:44 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To wszystko pokłosie Chin i niczego innego...dziś jeszcze Stany spadną w reakcji na
Kitajców i jutro po nocy chińskiej okaże się o co tu chodzi.....mnie się wydaje ,że
Kitajcy się zlękli...ale tak jednodniowo góra dwudniowo....tak jak bywało niedawno w
Wenezueli i Tajlandii....spoko ....już oni w tych swoich skośnookich główkach coś
wykombinują-- przecież też chcą być bogaci...a może miliard Kitajców nie może się mylić ??
Kenobi / 2007-02-27 19:15 / Uznany malkontent giełdowy
Tłum na giełdzie zawsze się myli. Tam uczą ich giełdy, jak nas uczyli na początku last 1990-tych, też rosło do nieba coraz ostrzej, potem wiemy co było. U nas teraz też jest sporo takich co nie znają tamtych wydarzeń i wierzą, że stale będzie tylko rosło (najlepiej jakikolwiek balon bez produkcji, kapitału, ale z pięknymi planami i obietnicami, najlepiej w modnej dziedzinie) o 100% z sesji na sesję. Wszyscy będą zarabiać, nikt nie będzie tracił.
Optyk / 2007-02-27 18:47
I coś tam sobie policzą w swoich małych zeszycikach, swoimi małymi ołóweczkami.
Aron-antyklerykał / 2007-02-27 18:41 / portfel / Bywalec forum
Mam propozycję:Może zrzucimy się na radio w Toruniu co by Ojciec Dyrektor na antenie zaapelował o rozsądek na parkiecie ,dodał optymizmu .Powie że zwalenie indeksów było sprawą Żydów i komuchów..W Tym ci nasza nadzieja.To radio może zmienić władzę to cóż to za trudność uzdrowić naszą GPW.
Pozdrawiam wszystkich wierzących ,także w dobre intencje naszych indeksów.
superman nie logo / 62.111.183.* / 2007-02-27 18:44
zgadzam sie, juz ustawiam kapelusz, hehe.
P.S. wiara czyni cuda
Optyk / 2007-02-27 18:41
Jeżeli to korekta to w porządku są potrzebne. Moim zdaniem zbliżamy się do końca długotrwałego trendu wzrostowego. Zmienność nastroi i duże wahania. A potem ........ do góry, na dół lub w bok. Dziś 15 % w plecy.ale jeszcze na plusie.
gio / 2007-02-27 19:23 / portfel / Tysiącznik na forum
to fajne - do góry, na dół lub w bok - chyba wszystko obstawiłeś!
superman nie logo / 62.111.183.* / 2007-02-27 18:39
kurkawodna jak wieksz spadki to ja zawsze na szkoleniu i znowu W-wa i do czwartku.. Ani sprzedac i kupic tak wiec siedze na d...e.
bonder / 2007-02-27 18:39 / Bywalec forum
Zaczynajac moja przygode z GPW w grudniu 2006, obiecalem sobie: zadnych gwaltownych ruchow. Na DT jestem za cienki Bolek, opcje, kontrakty jw, akcje - to cos dla mnie. Przez kilka tygodni (do wczoraj dokladnie) wszystko szlo ustalonym torem: raz do gory raz na dol, ale przewazal trend wzrostowy. Wczoraj zwiekszylem swoje zaangazowanie na GPW o 50%. Zlamalem swoje postanowienie: w pracy, bez glebszego namyslu zlozylem zlecenie na MSZ po 9,2; po spotkaniu dobralem jeszcze po 9,0. A potem zaczela sie jazda, ktora i dzisiaj byla kontynuowana. Efekt? -8,8% na moim portfelu. Na razie jestem na +, jak dlugo? USA i Chiny pewnie odpowiedza. Nauka kosztuje, na glupote nie ma lekarstwa... Poczekam, poucze sie jeszcze ale generalnie jestem optymista. Moze niepoprawnym ale zawsze :)
Binio / 87.204.36.* / 2007-02-27 18:35
Mysle o sprzedazy arki dzisiaj, bo i tak w przeciagu miesiaca musze to zrobic bo bede potrzebowal gotowki. Czy to dobry pomysl, czy jeszcze czekac?
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-02-27 18:42
człowieku! opanuj się!
chcesz tylu fajnych ludzi z torbami puścić?!
nieeee......
caabi / 2007-02-27 18:39 / Tysiącznik na forum
ja bym sprzedal w piatek, bo jutro beda wyniki arki z dzisiejszej sesji wiec mocno w plery jutro pewnie tez spadki wiec kurs po jutrze tez w plery a czwartek piatek mimo wszystko powino byc odbicie a wiec jak dasz zlecenie w piatek to powino to wygladac lepiej mimo wszystko niz jak spylisz po takiej sesji.
ale to tylko moja opinia i ja bym tak zrobil, przemysl sam temat to twoje pieniadze.
pozdrawiam.
pawel_b / 2007-02-27 18:34 / portfel / Tysiącznik na forum
dzisiaj na rynku było więcej emocji niż rozumu. wykresy wigow przeleciały kolejne wsparcia bez zatrzymania. czy to juz poczatek bessy/głębszej korekty? nastroje zmienne są i szybko możemy wrócić na wig20 do 3400. maja w lutym nie będzie:) moim zdaniem oczywiście.
Inna sprawa, że dzisiaj w domu mnie nie było i mam akcje (BBI, STX) ba jeszcze wczoraj dokupiłem 02NFI i MSZ. :)))))
Same mistrze:) wszystkie papiery jak jeden -10%.
risky-rainmaker / 2007-02-27 18:38 / Ostatni Optymista
Ale one ....jak szybko spadają...tak szybko rosną...a atutem ich jest znakomita..perspektywa rozwoju...więc...siedzieć na d...zalecam..
Kenobi / 2007-02-27 19:27 / Uznany malkontent giełdowy
Proponuję stosować czas przeszły, a co do różnicy między wzrostem a spadkiem, to na giełdzie jest tak, że rośnie długo i mozolnie, a spada szybko i mocno, przez co wielu niezorientowanych nie potrafi zareagować odpowiednio szybko i potem trzyma dalej, bo nie wie co robić i stale liczy na odbnicie, a jak juz jest, to liczy na dalszy wzrost, który jednak nie nadchodzi i czekają dalej. Może kiedyś w końcu odbije, z tym, że po spadku o 50% musi wzrosnąć o 100%, żeby było tyle samo.
pawel_b / 2007-02-27 18:46 / portfel / Tysiącznik na forum
zgadzam się. oddawać nie zamierzam.
fuks2000 / 2007-02-27 19:11 / Tysiącznik na forum
fakt. d... boli ale trza siedzieć. ajajaj. dwie ostatnie sesje na MSZ bolą. ale cóż zrobić. one jeszcze dadzą zarobić więc czekam
Big Lebowski / 2007-02-27 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale chyba okolo osmiu spolek zanotowalo dzisiaj wzrost... he he...
risky-rainmaker / 2007-02-27 18:39 / Ostatni Optymista
Można...pytam się czy można zarobić w tak cięzkich warunkach...a można...:))
Big Lebowski / 2007-02-27 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mozna jak najbardziej...
46 / 2007-02-27 18:32 / Bywalec forum
WITAM. No i mamy poczatek korekty . Mysle , ze zjedziemy ponizej 3000 na Wig 20 . Ale 2900 to jest mur , ze czolgiem nie rozwalisz. Za miesiac powoli ale do gory. Koniec roku to okolice 3800-4000. W marcu wsiadziemy do tego pociagu i jazda do 4-tys.Dzisiejsza lekka korekta nie powinna byc powodem do smutku.Pewnie, latwo sie mowi jak sie stoi z boku ale to nie koniec swiata.Nie bylo mnie 10-dni - jak sie udala impreza we wrocku. Czytajac Wasze posty to jakby nie zabardzo. Czyzby lekkie rozczarowanie " realem "
symen / 2007-02-27 18:31
"Dzisiejsze spadki na rynku akcji nie zaskoczyły autora" a wczoraj Pan pisał, że żadnych większych fajerwerków się nie spodziewa. Sam Pan sobie zaprzecza. Jak ma Pan pisać takie komentarze to lepiej żeby ........
niedźwiedź / 2007-02-27 19:27
"Dzisiejsze spadki na rynku akcji nie zaskoczyły autora, tak bardzo jak ich skala"
Prosze podawac cale zdanie, a nie tylko kawałek...
Poza tym wczoraj pisalem, ze o wiele latwiej jest pisac komentarz po otwarciu notowan kontraktow terminowych, prosze sobie sprawdzic kiedy sie zaczynaja a kiedy zaczyna sie sesja zwykla na GPW. Natomiast w Money.pl komentarz pisany jest po zamknieciu sesji w USA czyli około 22 naszego czasu. Poza tym prosze mi wskazac analityka, ktory by przewidzial dzisiejsze spadki? Według Kuczynskiego w tym tygodniu mamy przelamac 3600 pkt. Czy po dzisiejszym dniu jest tak samo pewny jak w poniedzialek? chyba wątpie....podac maila do Pana Kuczynskiego?
symen / 2007-02-28 07:37
Witam. Hmmm. A więc tak to wygląda, w takim razie ma Pan rację. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
VPT / 83.16.136.* / 2007-02-27 18:25
No i co Knitter - nie spodziewales sie wiekszych fajerwerków - ej wy fachowcy od komentarzy !?!?!?
niedźwiedź / 2007-02-27 19:34
Z całym szacunkiem, ale nie pasłem krów z kimś kto ma nick VPT. Jest to zdanie obraźliwe nie tylko dla mnie , ale również jak Pan/Pani pisze dla wszystkich "fachowców od komentarzy". Poza tym ja tez stracilem na gieldzie a wcale nie opluwam wszystkich innych analityków, guru rynku, którzy wczoraj zapowiadali odbicie w górę. Nikt nie spodziewał sie tego co się stało w Chinach...Prosze sie najpierw zastanowic co bylo przyczyną dzisiejszych spadkow, a potem opluwać innych...Milego wieczoru !
risky-rainmaker / 2007-02-27 18:24 / Ostatni Optymista
A ja mam STX...DPL...BBI...Oktawe....i ALC. I tak sobie myślę...że jakoś nie widzę...specjalnego zagrożenia....bo dalej kasa będzie płynąć na drogi...nadal polacy będą budować domy...a jak się zniechęcą...i wycofają kase z Funduszy....to napewno coś sobie wybudują...coś kupią ( mieszkania) więc...jak przyjdzie czas na wyniki..znów będziemy spoglądać na śpiące niedźwiedzie...:)) Ja nic nie robię...nawet gdybym miał czekać kilka lat...
pawel_b / 2007-02-27 18:42 / portfel / Tysiącznik na forum
dokładnie, mysle podobnie. mam dobre papiery które szybko wrócą na właściwe poziomy (BBI, STX). bo niby co? wczoraj to wszyscy łykaliby po tych cenach w ciemno a dzisiaj to już kręcą nosami i wywalają. moim skromnym zdaniem to nie bedzie tak zle.
caabi / 2007-02-27 18:35 / Tysiącznik na forum
korekta albo inaczej zwala to juz panika i nawet swissmed niczemu winny dostal dzis po dupie, takie zycie
bojan76 / 2007-02-27 18:33 / Uznany Gracz Giełdowy
A ja mam stx, lube, eurofaktora, bioton, octave bo jak swiat swiatem ludzi zawsze beda jedzic po drogach i mieszkac w domach, a wojsko na misjach mieszkac w namiotach, no a chorzy na cukrzyce brac insuline...

... hmm prawie uwierzylem w to :) . to dziala jak autoterapia :) !
janoo55 / 2007-02-27 18:59 / Bywalec forum
zapomniałes kupić UNIMILA bo jak świat światem ludzi zawsze sex rajcuje
risky-rainmaker / 2007-02-27 18:36 / Ostatni Optymista
No...tak...trzeba głośno powiedzieć...albo napisać...ale nie widzę...zagrożenia dla naszej gospodarki...
samuraj jack / 2007-02-27 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
hm... risky
giełda często nie ma wiele wspólnego z ogólną sytuacją gospodarki, gdyż w sytuacji rozwoju gospodarczego zwykle wielekroć wyprzedza założony rozwój - ot, taka spekulacja na wzrost

jak np. w 1994
risky-rainmaker / 2007-02-27 18:50 / Ostatni Optymista
aaa tam odrazu 1994..:))) Jeszcze chwila i się zatrzymamy...wielkim krachu...:))
samuraj jack / 2007-02-27 18:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
może być 1998 lub 2006:)
Big Lebowski / 2007-02-27 18:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sytuacje z 1994r -nie ma szans porownania z sytuacja obecna - 1994 r dwie trzecie forumowiczow mialo by nie tylko akcje ale takze kredyt na grzbiecie tak ze np spadek 10% portfela = wychodzilo 20% spadku portfela .. w 1994 r wszystkie fundusze wyszly z akcji duzo wczesniej i zameldowaly o tym zgodnym chorem i ze nie beda kupowac akcji- dlatego nie porownujmy tamtej sytuacji do obecnej...
samuraj jack / 2007-02-27 18:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
chodzi mi o sytuację przegrzania rynku w relacji do stanu gospodarki;

na GPW byłem w roku 1994, zatem piszę o 1994 r.

w czasie krachu hossy internetowej było zdaje się podobnie, a rynek już był bardziej dojrzały;

może być tak równiez w roku np. 2012 - ówcześnie piszący też nie będą chcieli porównywać do roku 2007, bo z ICH perepektywy w roku 2007 dopiero przechodził etap nauki chodzenia niemowlaka;

otoczenie giełdy się zmienia i dojrzewa, ale natura przegrzania ciągle ta sama
Big Lebowski / 2007-02-27 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a nie lepsze porownanie bylo by do maja ?
samuraj jack / 2007-02-27 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nieco wyżej do maja też porównałem..
bojan76 / 2007-02-27 18:40 / Uznany Gracz Giełdowy
ja tez nie widze. tylko dlaczego mamy miec mniejsze stopy zwrotu bo sie zagapilismy, a inni wyzsze :) to jest niesprawiedliwe :)) przeciez wczoraj ktos wczoraj akcje sprzedawal. moj znajomy w swojej kuli wypatrzyl dzisiejszy dzien i juz w zeszlym tygodniu z fundow akcyjnych wyszedl.
Bull / 2007-02-27 18:22 / Bywalec forum
popatrzcie na notowania zlota, zachowuje sie calkowicie inaczej niz w maju
risky-rainmaker / 2007-02-27 18:27 / Ostatni Optymista
trafne spostrzeżenia...ale jak dobrze pamietam jest silnie skorelowana z ropą...(ale mogę się mylić)
samuraj jack / 2007-02-27 18:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
korelacja złota z ropą jest zasadniczo zerowa;
trzeba z tego zbudować trójkąt i dodać dolara;
to dolar jest zmienną;
gdyby wycenia cenę ropy w złocie - ruchy byłyby niewielkie;
używamy jednak przelicznika dolarowego i stąd zmiany wycen - w dolarach
Big Lebowski / 2007-02-27 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zloto jak i ropa jest wlasnie wyceniana w niczym innym jak w dolarze i dodawanie dolara do trojkata jest czynnoscia -zbedna...
samuraj jack / 2007-02-27 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
problem w tym, że w żadnych tabelach nie ma wyceny ropy w złocie;
a dolara dodałem,aby wyjaśnić zmienność cen złota i ropy
samuraj jack / 2007-02-27 18:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zerowa - tzn. właściwiej byłoby powiedzieć zbliżona do 100 proc.; reszta - jak wyżej
Big Lebowski / 2007-02-27 18:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie mylisz sie...
caabi / 2007-02-27 18:37 / Tysiącznik na forum
pewne jest to ze na ropie jest odbicie a to tylko nam pomaga teraz w przeciwienstwie do maja kiedy wszystko bylo zle i zadnych optymistycznych sygnalów nie bylo .
ps. jutro obstawiam ze spadniemy nie wiecej niz 5% ehehehhehe k**** i z czego ja sie ciesze przeciez wszystko w akcjach, no trudno odrobi sie........... w 2047 :((
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy