Forum Forum podatkowePIT

Podatek liniowy - coraz więcej "za"

Podatek liniowy - coraz więcej "za"

REALISTA / .* / 2003-06-10 20:42
Komentarze do wiadomości: Podatek liniowy - coraz więcej "za".
Wyświetlaj:
Włodek / .* / 2003-06-20 08:23
Jestem za stopniowym, rozłożonym na kilka lat wprowadzaniem podatku zbliżonego do liniowego. Progresja podatkowa w innych państwach jest utrzymywana dla wyrównania szans. Ponieważ większym i bogatszym łatwiej pomnażać majątek, taniej kupować m.in. dzięki koligacjom, znajomościom. Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi chcę powiedzieć, że bezrobocie, głównie ludzi z niższym wykształceniem i w rejonach Polski oddalonych od centrów gospodarczych jest chorobą gospodarki i stawia pracowników w bardzo niekorzystnej sytuacji. Wielu pracodawców wykorzystuje bezlitośnie tą sytuację na niekorzyść pracowników. Porównywanie zwykłego pracownika z sytuacją funkcjonującego przedsiębiorcy w świetle możliwości kreatywnego pozyskiwania środków są diametralnie różne. Dla tego też nazywanie bezrobotnych "nierobami" jest arogancją i uogólnianiem. Po za tym pracodawcy zapominają, że te "nieroby" i zwykli pracownicy są konsumentami bez, których rynek nie funkcjonuje. Najważniejszą jednak sprawą jest to, że "zaoszczędzony' podatek w przypadku przedsiębiorców może (?) być wykorzystany kreatywnie, natomiast wszyscy pracownicy, urzędnicy o wysokich gażach, są również płatnikami tego podatku. Czy oni nie wydadzą pieniędzy na towary ekskluzywne, nie wytworzone przez naszą gospodarkę? Ponadto czy ich wynagrodzenia netto wzrosną? Czy np. administracja samorządowa i państwowa zaoszczędzi na tym, że pracownikom zostaną obniżone zarobki brutto aby utrzymać wysokość netto? Może jak nadejdą niebawem czasy kiedy pracodawca z powodu niepowodzenia na rynku i nagłej utraty majątku będzie w rozpaczy, może wtedy będzie większe zrozumienie, dla tych którzy utracili pracę?
ja / .* / 2003-06-11 08:14
hej REALISTA! a może EGOISTA... Widać, że nie wiele jeszcze wiesz o życiu, życzę ci abyś mimo chęci i zdrowia do pracy nie mógł jej znaleźć, ja zasmakowałam bezrobocia, i wiem, że 80% tych nierobów, jak ich określasz to też ludzie, którzy chcą godnie żyć i pracować i to jest realizm, ty żyjesz w wymyślonym świecie, który jest czarny i biały, bo masz pieniądze i patrząc na biedę tłumaczysz sobie, że to ich wybór, g.... prawda. Ale skoro tak tobie wygodnie....
piokor / .* / 2003-06-11 11:49
Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale mówimy tutaj o podatku liniowym.Może gdyby takiemu przedsiębiorcy nie zabierali 40 % jego dochodu, to by Ciebie zatrudnił...Poza tym przercież proporcjonalnie wszyscy płacili by tyle samo.Odrębna kwestią jest pomoc socjalna dla ubogich, która napewno trzeba zapewnić
atena / .* / 2003-06-12 06:46
Może pomocą najuboższym powinny zająć się fundacje, podobne do Wielkiej Orkiestry Owsiaka? Składki im przekazywane są dobrowolne, a i tak osiągają lepsze efekty od obligatoryjnych działań rządowych..
REALISTA / .* / 2003-06-10 20:42
Dlaczego zajmować się najbiedniejszymi??? Wszyscy powinni mieć równo - dlatego, że nasze państwo się opiekuje to rośnie grupa pasożytów oraz notorycznych lenii.Każdy powinien dostać szanse, uczciwą szanse... jeśli jej nie wykorzysta to jego strata. Ja nie zamierzam całe życie do pasożytów (począwszy od lewych rencistów, a skończywszy na pijakach i ćpunach) dopłacać.Pieprze takie Państwo i jego podatki, bo wszyscy kradną. Moje jest moje i już

Najnowsze wpisy