Forum Forum podatkowePIT

Podatek liniowy nieopłacalny... dla budżetu

Podatek liniowy nieopłacalny... dla budżetu

skomentuj
Wyświetlaj:
ksi / .* / 2004-01-09 11:12
a ja myslalam,ze liniowy jest 19%
Rafał / .* / 2003-07-09 16:01
We wszystkich wariantach kalkulowanych przez nasze oświecone MF przyjmuje kwotę wolną od podatku. Czemu ma to służyć. Przecież podatek liniowy z założenia ma być możliwie najprostszym dla obydwu stron, płacącej i pobierającej. Pozostawienie kwoty wolnej od podatku pozostawia twór starego systemu podatkowego, który niczemu nie służy. Podatek liniowy z założenia ma przenieść granicę szarej strefy (której zlikwidowanie w całości nie jest możliwe w żadnym systemie podatkowym) na możliwie najniższy pułap dochodów. Jeżeli przyjąć w kalkulacjach, że pułap ten wyznacza aktualna kwota wolna od podatku - co już dałoby ogromny krok naprzód w zwiększaniu dochodów naszego skądinąd bardzo dziórawego budżetu. Z drugiej strony ciekawe dlaczego nasze miłościwie panujące MF nie mówi nic o lepszej kontroli i ograniczeniu strony wydatkowej budżetu.Jest to dziurawy worek bez dna, której żadne wpływy (teoretyczne czy faktyczne) nie będą w stanie zapełnić.
gosia / .* / 2003-07-09 10:23
Ciekawe, czy Panowie i Panie z MF liczą, że pieniądze, które zostaną w kieszeni podatnków zostaną szybko wydane z podatkiem VAT 22% ?
Wojtek / .* / 2003-07-09 09:44
"Resort przyjął przy tym założenie, że w systemie pozostałyby najważniejsze ulgi i zwolnienia, m.in. wspólne opodatkowanie małżonków"Też mi ulga...Jakie ma znaczenie przy podatku liniowym czy małżonkowie płacą razem czy osobno - przecież to zawsze będzie 18%...?Chyba raczej powinno się pisać o wspólnym rozliczaniu rodziców samotnie wychowujących dzieci.
Matylda / .* / 2003-07-09 12:59
Masz rację też nie rozumiem tych idiotycznych wywodów na temat restrykcji w postaci usunięcia wspólnego rozliczenia małżeństw przy wprowadzeniu podatku liniowego, bądz jak w tym artykule informacji o pozostawieniu tej formy rozliczenia. Nie wiem czy tak niejasne są informacje z MF czy dzienikarze nie wiedzą o czym piszą?
jr / .* / 2003-07-09 09:37
Ciekawa sprawa, ze w innych panstwach to sie oplaca... w Polsce niestety JAK ZWYKLE nie :(Cholerni populisci!!!
ka / .* / 2003-07-09 07:16
Idąc tym tokiem rozumowania, podnieśmy wszystkim podatki w każdej skali podatkowej o jakieś 10 pkt procentowych. Wtedy - licząc matematycznie - wpływy w budżecie wzrosną! :-)Rządowi zależy by społeczeństwo było biedne, niedouczone, takim lepiej się rządzi. Nikt nie rozumie najbardziej elementarnych zasad ekonomii: wprowadzając podatek liniowy:1. w pierwszych latach wpływy do budżetu spadają2. zyskuja najbardziej ci, co zarabiaja najwięcej... i tu tok rozumowania rządu sie kończy, juz wyciągają wnioski, że to jest niesprawiedliwe, i takie tam.. 3. gdy bogaci zaoszczędzą pewną kwotę - zainwestyuja ją: kupia dom (zarobią ci co produkuja cegły, zarobią robotnicy - ktos musi postawić ten dom,);, gdy juz go kupia - będą urządzać (płytki, okna, meble, sprzęt rtv - zarobi na tym sporo ludzi,), a gdy to będzie już mieć to ten bogaty zatrudni firmę ochroniarską by mu tego pilnowała, sprzątaczkę itp... Wpływy do budżetu zaczną się zwiększać, więcej ludzi będzie miało pracę, gospodarka dostanie pozytywnego kopa w pupę!Czy już wiadomo o co w tym chodzi?Prosta zasada : IM MNIEJ PAŃSTWO WTRĄCA SIĘ W GOSPODARKĘ TYM LEPIEJ DLA SPOŁECZEŃSTWA
Wojtek / .* / 2003-07-09 10:02
Masz rację KA. Rządy w Polsce, w miarę rządzenia patrzą w przyszłość w coraz krótszej perspektywie. Aby do wyborów...Zwykle nie prognozują przyszłości Polski po wyborach. Z założenia mają tylko cztery lata i niepopularne decyzje systematycznie odsuwają w czasie, aby konkurencja (czyt. opozycja po wyborach) musiała wziąć na siebie odpowiedziałność z a ich realizację. Sam słyszałem, jak jeden z liderów PSL (nie chce mi się nawet pamiętać nazwiska) wyraził opinię, że ..."aby do wyborów". Partie rządzące w Polsce zmieniają się niezwykle regularnie co cztery lata: teraz lewica (podnosimy podatki, usuwamy ciąże), potem prawica (prorodzinnie; wszyscy w ciąży - wszyscy to wszyscy , babcia też), znowu lewica (eutanazja, nawet jak babcia w ciąży)...itd. Zatem w każdym przypadku góruje myśl przewodnia "Mamy swoje cztery lata"...A my mamy Polacy-Szaracy musimy być po prostu elastyczni.
df / .* / 2003-07-09 11:27
Ból jest w tym, że Prawica to nie prawica, a Lewica to nie lewica w podręcznikowym rozumieniu tych słów.Jedyna szansa w Liberałach (PO), lub 'reaktywowanej :)' UW...
skomentuj

Najnowsze wpisy