Forum Forum finansoweBanki

Polacy kłamią, by dostać kredyt

Polacy kłamią, by dostać kredyt

Money.pl / 2007-02-12 09:46
Komentarze do wiadomości: Polacy kłamią, by dostać kredyt.
Wyświetlaj:
gkalewski / 193.239.58.* / 2007-02-12 15:34
Część naszej "stopy życiowej" pochodzi z kredytów. Wszyscy moi znajomi częściowo wpadli w kredytową petlę ( spłacają jeden kredyt drugim), ale zgodnie z amerykańską filozofią "keep smailling", nikt do tego się nie przyzna, ustalając w domowym zaciszu następną strategię zycia na raty. Tak to jest jak się zazdrości innym, a nie planuje z zimną krwią rzetelnego poziomu życia na jaki nas stać.
Mimo, że podobno zadłużenie polskich gospodarstw domowych jest najniższe w Europie, to myślę, że będzie rosło w jeszcze szczybszym tempie. Podwyżki cen, usług, opłat, rat, wymuszają to na nas. 70% - 85% Polaków nie dobija do średniej krajowej. I to jest nasz ból, że nie otrzymujemy rzetelnej płacy za dobrą i efekywną pracę. Większość właścicieli firm nie dorosła do tego poziomu, nie potrafi wycenić płacy innych. Dopiero jak wymusza to rynek, to okazuje się, że podwyżki są możliwe i jakoś nikt z tego powodu nie bankrutuje...a Polacy się zadłużają...
Kero niezwerbowany / 87.205.78.* / 2007-02-12 09:53
A ja powiem, że jest dokładnie inaczej.

Kiedy zabiegałem o kredyt na budowę domu (s[prawa sprzed miesiaca), to żaden bank nie chciał mi udzielić potrzebnej mi kwoty i to nie z powodu moich zaległości czy mojej niewiarygodności jako klienta tylko z powodu jak to się wyrażali niezdolności kredytowej.
Tyle tylko, że ta niezdolość była potrzebna bankowi by zaproponować mi bardzo rygorystyczne warunki (haracz zgodny z ich prawem) i wtedy moja niezdolność nie miała znaczenia. Siedząc przy biurku paniusi z banku podała mi formularz i wspólnie ustaliliśmy ile mam wpisać dochodów aby otrzymać potrzebną mi kwotę kredytu.

Zatem wypraszam sobie twierdzenie, że to klienci kłanmią bo to BANKI WRĘCZ ZACHĘCAJĄ do tego by podawać nieprawdziwe dane ponieważ to im się opłaca.
wojcher / 2007-02-13 17:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
JA z kolei nie miałem zdolności gdy rata miała wynosić ok 2000 zeta ale zdolność była gdy rata miała wynosić 2400 złotych (ta sama kwota kredytu i ten sam okres kredytowania), a to wszystko przez idiotyczną rekomendacje "S" Zgadzam się z tobą że to banki nakłaniają aby kłamać. Na pytanie "koszty utrzymania samochodu?" nie mogłem odpowiedzieć "zero" (samochód używam do celów służbowych i nieżle na tym wychodzę) lecz pani kazała wpisac minimum stówę i nie obchodziło ją że samochód tak naprawdę to zwiększa mój dochód. Tych przykładów to mogę mnożyć więcej
Poza tym, jeśli zastawiam pod hipotekę nieruchomość wartą 2x tyle ile biorę kredytu (dokładnie połowa miała być na kredyt reszta "za moje") to raczej mój problem aby spłacać wszystkie raty w terminie a nie problem banku. Więc niech to ja zdecyduję ile mogę miesięcznie przeznaczyć na ratę.
zenek111111 / 193.108.177.* / 2007-02-12 15:46
proszę sie mocno zastanowić nad tym co nasałęś właśnie mam przed soba pozew sądowy w sprawie podania nie prawdziwej wysokości dochodów tki proceder jest karalny a co do paniusi z banku to ona też odpowie karnie nie mówiąc o posadzie , Ludzie co wy wyprawiacie !!!!
szary lud / 83.27.220.* / 2007-02-13 12:02
ludzie zarabiają"tak wiele" że brakuje im na skromne życie a gdy dopadają ich przypadki losowe muszą gdzieś wytrzasnąć kasę. ale ty zdaje się nie masz takiego problemu,
szary lud / 83.27.220.* / 2007-02-13 12:02
ludzie zarabiają"tak wiele" że brakuje im na skromne życie a gdy dopadają ich przypadki losowe muszą gdzieś wytrzasnąć kasę. ale ty zdaje się nie masz takiego problemu,
lciesiel / 2007-02-12 09:46 / Bywalec forum
Nie od dziś wiadomo, że wydajemy więcej niż zarabiamy. Zjawisko nie jest niczym niezwykłym, skoro w Polsce tak wielka jest "szara strefa"
Rafallus / 83.27.77.* / 2007-02-12 15:47
@lciesiel

Zgadza sie, "szara strefa" to zmora tego kraju i nie zapowiada sie na to by cos sie zmienilo, a 90% zatrudnionych na umowe o prace zarabia drugie tyle niz na papierku, albo lepiej: 2x wiecej niz na papierku. Masakra...
MatoGroup / 2007-02-12 20:31
to wlasnie sa pierwsze oznaki wprowadzania taktyk agresywnego marketingu przez
instytucje finansowe w naszym nowo-kapitalistycznym panstwie poradzieckim.
obywatele sie gubia to i pani z banku sie zgubi£a.
bez złudzeń / 83.17.254.* / 2007-02-12 20:23
nie masakra tylko konieczność
może lubisz jak cię okrada państwo do spóły ze skarbówką i złodziejskimi bankami
instytucje państwowe i nie państwowe w Polsce robią wszytsko żeby je oszukiwać;
np. dostałem karę ze skarbówki w wysokości 120 zł za to że o dwa dni za późno wpłaciłem kasę za podatek a jak chciałem od razu zapłacic karne odsetki to mi powiedziano że przy takiej zwłoce nie ma potrzeby, i tak w tym momencie skończyła się moja uczciwość dla fiskusa, oszukuję gdzie tylko mogę i zamierzam tym wszystkim złodziejom płacic jak najmniej (niestety wcale się nie da);

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: