Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Polacy Mistrzami Europy w emigracji

Polacy Mistrzami Europy w emigracji

Money.pl / 2006-07-25 07:28
Komentarze do wiadomości: Polacy Mistrzami Europy w emigracji.
Wyświetlaj:
antyPiSuar / 213.173.202.* / 2006-07-25 09:17
PiS-Samo-LPR zrobi z Polski kraj na swoją miarę. Debilne, p***********, pieniackie, niedouczone społeczeństwo emerytów z emeryturą nie dającą szans na przeżycie. Becikowe proponuje wpłacić na długoterminową lokatę. Będzie na pochówek. IV RP już się zaczęła.
kibic II / 81.67.247.* / 2006-07-25 23:47
A tak sie wszystko ladnie rozwijalo za Prezia Magistra.
Tak ladnie, ze antyPiSuar nie musial popiskiwac.
Rozkoszne pomagdalenkowe lata.
Michnikowy zefirek powiewal w cieniu michnikowych chmurek. Pod okiem drogiego Pana Bronka, ktorego "caly swiat nam zazdrosci".
Rozumiem rozterki emigrantow, rozumiem kategoryczny ton kandydatow, ale mdli mnie kiedy widze, jak chytrenki antyPiSuar zalatwia swoje "salonowe" sprawy, korzystajac z okazji.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzz / 83.20.196.* / 2006-07-25 11:05
racja
tatko / 2006-08-07 21:20 / Tysiącznik na forum
Racja?...Chciałbym jeszcze wiedzieć,co z tej racji wynika.
Wiedzma ple ple / 62.148.88.* / 2006-07-25 08:54
Ja też mam pracę, od 8 lat tą samą i zarabiam średnią krajową około 2000 zł, wiec nie jest źle. Jednak zostałam przez pracodawcę zmuszona do prowadzenia swojej firmy i wystawiania mu faktur vat, a on płaci mi tylko 800 zł z umowy o pracę co dla mnie jest krzywdzące. Także w tej chwili złożyłam wymówienie i w październiku dołączam do polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii. Jadę szukać tam swojej szansy w normalnych warunkach gospadarczych i jeśli mi się uda to tu nigdy nie wrócę... Adios...
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-07-25 09:42
"...normalnych warunkach gospodarczych..." - no właśnie. Dlaczego nie poruszyłaś kwestii przyczyny, na podstawie której Twój były pracodawca zmusił Ciebie do samozatrudnienia. Nie sądzę, aczkolwiek nie wykluczam, żeby to była jego pazerność. Póki co takie przypadki, jak powyżej opisane, są nagłaśniane i wykorzystywane przez koalicję rządzącą do "ukazywania" rzekomej patologii polskiego kapitalizmu. Zamiast skoncentrować się na likwidowaniu przyczyna zjawiska, władza koncentruje się na leczeniu skutków.
Herennius / 2006-07-25 08:17
A niedługo zostaną w Polsce tylko ludzie o mentalności rentiera, ostrożni i zakompleksieni, niezdolni do podjęcia ryzyka. Z nimi nie zbuduje się prężnej gospodarki. Można tylko systematycznie tracić. Szkoda, że świadomość katastrofy demograficznej nie jest powszechna wśród polityków i opinii publicznej. Szkoda, że nikt nie ma i nie miał ochoty uwolnić tej polskiej siły, fantastycznej i niezwykłej radości tworzenia (jaka ujawniła się na chwilę w pierwszych latach po transformacji). Szkoda, że niewielu rozumie, że poprawa w kraju nie jest kwestią wysokości stóp procentowych, siły polskiej waluty czy delegacji zagranicznych kolejnego premiera załatwiających jakiś kontrakt. Twórcze siły tkwiły w polskim społeczeństwie a zostały spętane regulacjami, koncesjami, zezwoleniami, stertą papierów do wypełnienia i programów komputerowych do obowiązkowego opanowania. Zostały dobite przez horrendalnie wysokie podatki i pozapłacowe koszty pracy. Jak mawiał Kisiel: To nie kryzys, to rezultat.
Tomasz Z. / 80.53.155.* / 2006-07-26 00:14
"renitery" :) z tego co wiem lubią podróżowac , a jak lubisz podejmować ryzyko do daj coś z siebie dla lepszej przyszłośći i nie uciekaj na łatwiznę...
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-25 10:23
100% racji - każdy pamięta wyśmiewane "szczęki " z początku przemian i import w bagażniku samochodu. Teraz mamy czysto i kulturalnie. ale gdyby nie szara sfera gospodarki - byłaby kompletna plajta. Tzn plajta jest już nie unikniona w powodów jak wyżej.
abc / 217.144.192.* / 2006-07-25 19:10
Lubie czytać mądre komentarze. To jedyne co nam pozostaje. Pozdrawiam .
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-25 08:22
A zwolennicy PiSu są na tyle bezczelni i tłumaczą, że wszystko jest OK - bo Polaków zastąpią Ukraińcy, Białorusini... PiSowski Patriotyzm...
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2006-07-25 22:58
Witam NoDucks!
Zdecydowanie upały nie służą Twojej główce. Masz tu późniejszą od Twojej wypowiedź "2006-07-25 15:04:20 | 194.4.130.* | x-trade
"Emigracja" dla kraju jest korzystna:
- ludzie uczą się pracować w innej kulturze
- poprawiają kompetencje techniczne (np. lekarze)
- w kraju jest mniejsza konkurencja
- przysyłają funty
Nie rozumiem tych dziennikarskich lamentów. Jeszcze
kilkanaście miesięcy temu piali, że otwarcie rynków pracy to szansa. Teraz mówią, że tragedia."
I to nie jest moja wypowiedź. Oprócz tego chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "bezczelni" . No i jeszcze jedno: patriotyzm jest jeden i nikt na patriotyzm nie ma monopolu. Ale Ty tego nie rozumiesz i nigdy nie zrozumiesz bez łopaty. Jak wielu znasz tych którzy emigrują na zasze? W zdecydowanej większości ludzie ci wrócą do Polski. Z pieniędzmi, z nowymi doświadczeniami życiowymi, z szerszymi horyzontami (czego i Tobie życzę-horyzontów oczywiście), z innym spojrzeniem na np. role ks. proboszcza, albo wójta. Itd. itp.
Pozdrawiam Cię.
Herennius / 2006-07-25 07:58
Mój kolega pochwalił mi się, że jeżeli przez rok w Polsce się nic nie zmieni, to wyjedzie na Wyspy (choć wolałby do USA czy Australi). Odpowiedziałem mu, żeby nie tracił jeszcze jednego roku, tylko wyjeżdzał już teraz. Tutaj i tak nic się na lepsze nie zmieni.
Yaroon / 212.244.136.* / 2006-07-25 21:38
A tam w na Wyspach, USA czy w Australii już czekają z kwiatami na lotnisku, sypia pieniedzmi pod nogi i pytają jakie drinki podać. Bzdury!!! Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Za granicą też jest syf, wyzysk i tylko pieniądz się liczy. I nie pracownik dyktuje warunki tylko pracodawca.
wojak / 12.2.154.* / 2006-07-25 20:23
JA tez tak radze, nie traccie czasu i wyjezdzajcie. JA to uczynilem 5 lat temu, teraz mam dom w USA 2 samochody dobrej marki. Pracuje w swoim zawodzie jako informatyk i jestem doceniany. TAm w polsce wszystko opiera sie o "plecy" i korubcje. Niech zostaja sami politycy czyli najslabsi.
bizon / 83.17.143.* / 2006-07-25 07:28
Panie Wójcikowski ta debata skończyłaby się jak zwykle wyciąganiem i praniem brudów, oni nie umią rozmawiać już normalnie, niestety ta ryba jest już zepsuta od głowy.
Ci co wyjechali chcą stabilizacji, normalności, chcą godnie żyć, a ostatnio w Polsce się to nie sprawdza.
qurek / 62.111.149.* / 2006-07-25 15:25
nie umieją...
Kobamw / 212.76.37.* / 2006-07-25 07:50
Niestety to prawda - olbrzymia wiekszosc ludzi wyjezdza tylko po to zeby spokojnie pracowac zmywajac podlaogi rezygnujac nawet z duzo lepszych prac u nas na miejscu. Sam znam kilku dosc zdolnych informatykow, i "specjalistow" (cudzyslow poniewaz sa tuz po studiach) od zywienia, ktorzy wyjachali mimo, ze mieli prace...
Najgorsze jest to ze obecna wladza najprawdopodobniej by szybko by tym wyjazdom zapobiegla - zamknelaby granice i po emigracji...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy