Forum Forum inwestycyjneFundusze

Polak po szkodzie...

Polak po szkodzie...

carton_king / 2008-03-20 23:58
Coraz mnie wiekszy szlag trafia jak pomyśle o tej czasowej zwłoce konwersji (Skandia)... We wtorek po pierwszym sygnale korekty na surowcach wystawiłem zlecenie wyjscia z ML-ów do SCH, ale do dziś jestem juz do tylu 17tys a jutro Pozostaje sie tylko gapić. Po kolejnym zleceniu konwersji na akcyjne i tak minie z 3 dni i pewnie drugie tyle bede w plecy.
Poza tym i tak wszystko łącznie z SCH1 dostaje niezle po d... Wesoło sie te świeta nie zapowiadają... ech
k.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2008-03-21 04:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak dałeś zlecenie po 16.00 mogą Ci je zaliczyć na środę plus 2 dni robocze,czyli sprzedadzą ML-y po wyliczeniu wartości we wtorek wieczorem.Może sie zdarzyć że zrobią to w czwartek,ale pewności nie ma.Dlatego ja zrezygnowałem z takiego ruchu,bo nic by mi to nie dało,a nie chciałbym sprzedawać we wtorek,być może w samym dołku. Na" pocieszenie" powiem Ci,że ja mam większe" straty". Co spadło teraz za jakiś czas wzrośnie.Być może wolniej niż myślałem,bo te spadki przekroczyły wszelkie normy,wręcz zrobiła się jakaś panika...chyba fundy miały w tym swój udział.Teraz mogą mieć obawy przed złotem,ale przecież nie wkładam pieniędzy na tydzień czy dwa,ale inwestuję na dłużej.Jak na razie od maksimum w poniedziałek do dzisiaj spadło mi realnie 14,61%.Skandia wykaże to dopiero we wtorek. Zauważyłem dzisiaj pewne światełka w tunelu czyli spółki złota na zielono,jednak niewiele to dało,bo np Newcrest w Australii,czy Zijim mining w Hongkongu miały jeszcze powyżej 13%na minusie.Pozdro.Życzę wszystkim,abyśmy po świętach byli w lepszym humorze.
carton_king / 2008-03-21 10:52
dzis złoto i niektore surowce lekko do góry... oby coś odbiło zanim przekonwertuje do akcyjnych...
pchelek / 2008-03-21 12:39 / Tysiącznik na forum
surowce beda potrzebne jak gospodarka ruszy - a rusza powoli
max1224 / 2008-03-21 09:23 / Tysiącznik na forum
tylko pamiętaj ile wcześniej zarobiły tak naprawdę oddałeś trochę zysku i tyle a te 14% spadku od poniedz. poprzedzone było sporymi wzrostami biorąc ostatnie spadki do momentu wejścia w sch1 przynajmniej u mnie jest jeszcze sporo plusu czyli de facto zarabiam nigdy nie liczę wartości od szczytu do dołka zawsze od wejścia do wyjścia i ważne żeby tu był plus druga rzecz zostać czy wyjść zakładam wzrosty w tanich akcjach więc tam przechodzę co nie oznacza że surowce już tylko będą tanieć bzura też ruszą do góry napędzone wzrostem cen akcji i wzrosty w ML przyjdą sęk w tym że ML kupuję i ta przecena mnie cieszy sch1 stracił ale jest do przodu co cieszy no i azja która być może jak dzisiejsza sesja pokazuje realizuje scenariusz mojej bajki też cieszy no i nasz rynek gdzie dostałem na wejście bonusika od 3 wiedźm też cieszy oby tylko tej radości nie zmąciły wydarzenia przyszłego tygodnia pozdr
Zeus52 / 2008-03-21 17:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i Maxsiu uzupełnił wypowiedź w taki sposób,że całkowicie się z nim zgadzam.
pchelek / 2008-03-21 08:52 / Tysiącznik na forum
co spado to wzrosnie - sytuacja nadal jest kiepska na gieldach i jak na razie wzrosty powolne - teraz jak bedzie roslo to powoli i z sensem a nie jak w okresie szaonej hossy - sprzedali zloto ci co w akcje weszli - pozostali je trzymaja - zlota zacznie brakowac bo elektornika coraz wiecej go zuzywa - a koszty wydobycia rosna kosmicznie
max1224 / 2008-03-21 00:03 / Tysiącznik na forum
eeeeeee przecież sch to tylko surowce trzeba było w akcje zwiewać też spadają ale tu się wzrosty kroją aż miło a tak uciekłeś z dachu pod rynnę
max1224 / 2008-03-21 00:04 / Tysiącznik na forum
na pocieszenie powiem Ci że surowce wrócą do trendu
pchelek / 2008-03-21 08:53 / Tysiącznik na forum
szybko - miesiac dwa
carton_king / 2008-03-21 00:12
wiem, ale sch jako hedge nie powinien tyle w serii tracić...a akcje wciaz pachniały huśtawką :(
Zeus52 / 2008-03-21 04:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie dlatego właśnie SCH1 traci,bo takiej huśtawki nie mogli przewidzieć,z ropą też.
max1224 / 2008-03-21 00:17 / Tysiącznik na forum
to prawda ja wtedy tak kombinowałem leci tu i tu surowce drogie akcje tanie jak kupię tańsze to większe szanse że mniej straacę w podjęciu decyzji trochę pomogła mi zaciekła obrona 1270 na s&p przez fed
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy