Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Policzyliśmy, ile zarabia Kościół. Z budżetu 1,6 miliarda, taca 1,2 miliarda...

Policzyliśmy, ile zarabia Kościół. Z budżetu 1,6 miliarda, taca 1,2 miliarda...

Wyświetlaj:
juju / 83.19.46.* / 2011-10-19 07:45
Ten artykuł to chamstwo w białych rękawiczkach. Kolejne przepoczwarzenie rewolucji francuskiej. Gdyby nie Kościół nie mielibyśmy większości dziedzictwa kulturowego. Jakoś tak się składa, że ta instytucja posiadając znacznie mniejsze środki niż niejdna agenda państwowa potrafi zrobić znacznie znacznie więcej, bez propagandy i rozgłosu - vide Caritas. Mądrej głowie dość po słowie.
Az66 / 84.220.145.* / 2011-10-19 08:42
prawda w oczy kole ze KK stał się potęga finansowa a nie duchową , przez 2000lat robili co chcieli zabijali, palili, okradali BLIŹNIEGO ,a teraz wszystko wychodzi na jaw i nie ma ciemnoty !!!!
RÓWNOUPRAWNIENIE I PRZEJRZYSTOŚĆ FINANSOWA JAK KAŻDA FIRMA
Bóg nie ważny. WAŻNY JEST KOŚCIÓŁ / 195.117.255.* / 2011-10-19 08:39
Gdyby nie ten koscół to byłby inny także nie ma się czym podniecać. Ten inny kościół też miałby swoje "dziedzictwo"
tesa1959 / 2011-10-19 08:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie ma sensu komentować tego artykułu. Jedno jest pewne: najłatwiej zagląda się do cudzej kieszeni. Tu są ukazane dochody, a wydatki???????? Na co, ile?????
Jedno jest pewne: Kościół się ostoi, bo "bramy piekielne go nie przemogą" (Mt16,18). Za komuny KK nie otrzymywał nic od państwa, a jeszcze był inwigilowany i jakoś i budynki kościelne były utrzymane w należytym porządku, i lekcje religii były prowadzone, i pomoc dla ludzi potrzebujących, i powstawały nowe kościoły.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-10-19 09:20
co z tego ze jestes kulturalna, skoro duby smalone plecesz.

Wyszedł z ciebie katolicki ortodoks.

Piszesz: najłatwiej sie zaglada do cudzej kieszeni.
A ja ci odpisze: najłatwiej sie wydaje cudze pieniądze.
tesa1959 / 2011-10-19 09:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A ja ci odpisze: najłatwiej sie wydaje cudze pieniądze.

Przepraszam bardzo, ale większość dochodów KK pochodzi z kieszeni wiernych i nic Ci do tego, kto ile daje na tacę, za intencję mszalną, ślub, chrzest czy pogrzeb. Jeśli nie ma co dać, to nie daje , a nikt go z kościoła nie wygania, a i sakramenty ma za darmo.
Zarzucasz mi ortodoksję... to śmieszne, bo ortodoksja: " oznacza ścisłą wierność doktrynie, dogmatowi, zwłaszcza religijnemu. Jest tożsama współcześnie rygorystycznemu przestrzeganiu jakiegoś kodeksu zasad." i w tym sensie jestem ortodoksyjna, ale nie ślepa i widzę zło, jakie dzieje się w KK. To zło jednak nie upoważnia do bezmyślnej krytyki wszystkiego, co się wiąże z KK, zwłaszcza, że najwięcej pretensji mają ci, którzy nie dali złamanego grosza .
trollstein / 194.242.62.* / 2011-10-19 09:41
bzdura, Fundusz Koscielny, skladki i pensje watahy kataechetów i kapelanów są finansowane z moich podatków, czy chce czy nie!

Do tego najwiekszy przekret III RP - Komisja Majątkowa, która rozdawała niemal za darmo grunty dla KK, na podstawie wątpliwych dokumentów.
TO SĄ MILIARDY Z MOICH PODATKÓW.

KK jakos nie przeszkadzało ze jej przedstawicielem w tej komisji był były SBek, poniewaz był skuteczny w pomnażaniu KASY DLA TEJ INSTYTUCJI.

Ciekawe, ze ostatnio znowu słuchac ze postawiono zarzuty 6 osobom z tej komisji, ze CBS jest mocno w sprawe zaangazowane.
KK nie miał zadnej litoscji wyrzucając z odzyskanych gmachów szpitale żłobki czy inne instytucje pożytku publicznego.

Wiec nie pisz mi p******.
To przez takich jak Ty - pozornie rozumnych - jest w tym kraju taki syf.

NIC sie nie zmieniło od czasów Reja (zresztą ewangelika!):

Ksiądz Pana wini, Pan Księdza,
a nam biednym zewsząd nędza!
sagrfsjfsnhgm / 31.174.54.* / 2011-10-19 09:54
BRAWOOOOO. Ajak słyszę takie bzdury o bezpłatnych sakramentach itp to nie wiem czy się śmieć czy płakać. Ciekawe gdzie tak jest u nas ksiądz zapisuje co do złotówki kto ile dał i nie ma zmiłuj ostatnio dowiedziałem się jakie były datki mojej rodziny od tat 70) i ksiądz odmówił ślubu bo nie dałem jakiś groszy na parafię więc niech nikt nie plecie żadnych bzdur o darmowym kościele i co łaska. Jako świetnie działająca firma niech zostanie opodatkowana jak każda, niech płaci za wynajęcie sal w szkołach tak jak innym karze się płacić i będzie uczciwie.
A zapomniałem w kościele przecież nigdy nie chodziło o uczciwość i wiarę.......2000 lat tradycji zobowiązuje. Mam nadzieję że ktoś odważny w końcu w tym skończy i kościół będzie własnie taki jak za komuny dla wiernych nie dla kasy.
tesa1959 / 2011-10-19 09:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Szczerze Ci współczuję takiego nastawienia. Niełatwo jest żyć na świecie obwiniając o wszystko zło kogo się da. Trudno też oddać jakąkolwiek sprawiedliwość komuś kogo się szczerze nienawidzi.
Ps. Nie ma sensu, abym dalej ciągnęła ten temat, bo Ciebie nic i nikt o niczym nie jest w stanie przekonać w najmniejszym ułamku.
MN4 / 212.109.148.* / 2011-10-19 07:44
utrzymanie 36 tys policjantów, 36 tys nauczycieli, 36 tys urzędników kosztuje więcej. Do tego policjanci, nauczyciele i urzędnicy nie remontują swoich budynków. ze swoich dochodów.
ocelot79 / 46.134.10.* / 2011-10-19 07:54
jak nie remontuja.. nawet stawiają nowe;)
romek22 / 194.1.153.* / 2011-10-19 07:41
Autor pokazał właśnie jak można szukać sensacji. Tylko jakby sobie te kwoty przeliczył na jedną osobę/parafię itd. (niewiem niby portal finansowy a liczyć nie potrafią?) to by zobaczył że te szokujące liczby już takimi szokującymi nie są.
KJKLL / 84.220.145.* / 2011-10-19 08:45
ja place podatki to i oni też powinni płacić tak jak ja !!!!!
problem_z_mozgiem_autora / 193.25.0.* / 2011-10-19 07:34
hahaha - przeczytałem to zdanie:
"za prześladowania w latach 40-tych i 50-tych, organizacjom religijnym"
ale głupota!!! w ramach nacjonalizacji zostały odebrane i słusznie zwrócone lub zrekompensowane. Tak jak Niemcom, Zydom i wysiedlonym kamienicznikom. Tak jak rekompensata dla ludzi, którzy ziemię oddali pod drogi.

Kościół w Polsce funkcjonuje od 1000 lat - jest czas na to aby się majątek skumulował. Autor rzuca liczbami i kwotami z kosmosu licząc że wysokość tych wywoła osłupienie. - szkoda komentować.
mmx / 2011-10-19 07:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A TERAZ POLICZCIE ILE BUDŻET WYDAJE NA
-UBEKÓW,
-PZPR-owców;
-EMERYTURY 30-LETNICH MUNDUROWYCH EMERYTOW;
-BOGATYCH OBSZARNIKOW KRUS

i mamy min. 10 razy tyle
jq / 192.193.116.* / 2011-10-19 08:13
Oczywiscie ze powinnismy te wszystkie wydatki tez podliczyc i ukrocic w przypadku nieprawidlowosci lub naduzyc a jezeli prawo nie pozwala to chociaz upewnic sie ze te wydatki beda sie zmniejszaly z roku na rok. Jestem pewien ze moznaby oszczedzic 50% obecnych wydatkow budzetowych bez szkody dla tzw 'przecietnego' podatnika... oczywiscie straca grupy uprzywilejowane, znajomi i rodziny politykow itd...
mmx / 2011-10-19 07:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
poza tym wpływy od wiernych i kasa z UE idą gł. na remonty (kto kiedykolwiek budował dom czy wymieniał dach wie jakie to są ogromne sumy a co tu dopiero mówić o takich duzych budynkach jak kościoły) i odnowienie świątyń a więc de facto nasze dziedzictwo kulturowe
pp.ppp / 193.25.0.* / 2011-10-19 07:27
Artykuł pisany chyba przez członka ruchu RPP.

Uczelnia, szkoła dostaje pieniądze jak każda inna, więc co to za dotacja na Kościół? Nauczyciel etyki dostaje pensję - dostaje również katecheta - więc tu też jest równość. Dotacje z Brukseli to nie jest dotacja na prąd do mszy tylko kasa na ratowanie zabytków i dziedzictwa narodowego - więc to też jest zakichane szukanie sensacji - jakie to miliardy straszne "zarabiają". To może państwo zapłaci za koordynację prac renowacyjnych chociaż? jak nie daje na cement i farby? - za każde odnowienie po 15 000 miesięcznie (średnia pensja koordynatora)?

Wydaje się, że z czystych pieniędzy to: zwolnienie podatkowe od nieruchomości, zwolnienie od opłat cywilnoprawnych oraz opłat celnych - to jest to co "dostają" od państwa.
nikt jeszcze nie napisał za co jest te przekazane 89 mln.

a od darowizn w postaci "tacy" - a są to pieniądze już raz odpodatkowane - to wara - to jest moja sprawa ile daję. Mieszczę się w kwocie darowizny wolnej od podatku - więc o co chodzi?
praktyczny / 79.188.13.* / 2011-10-19 07:14
Taaaa...
Jezus nie dla składki emerytalnej nauczał...
.p. / 193.25.0.* / 2011-10-19 07:44
jakbyś czytał Biblię to byś wiedział, że Jezus z uczniami mieli wspólną kasę (zarządzał zresztą tą kasą Judasz). Uczniowie przygotowywali "wizytę" w miejscowości i Jezusa gościli mieszkańcy. A ty ile razy przenocowałeś księdza u siebie w domu?

Zresztą Jezus był jeden a teraz sobie wyobraź, że wszyscy księża nocują "po prośbie". Nawet Jezus wiedział, że nie jest w stanie sam dotrzeć do wszystkich i dlatego miał uczniów aby oni szerzyli wiarę.

Ksiądz też człowiek i spać, jeść i chociażby wyprać ubranie musi.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-10-19 09:31
Odezwał sie ten co czytał.
Taką wersję to usłyszałes chyba od księdza z ambony.

W Biblii stoi tak:

Jezus powiedział do uczniów: darmoście otrzymali, darmo dawajcie.

Koniec, kropka.
zxc12 / 83.31.179.* / 2011-10-19 08:26
Nie można się z tym zgodzić. Na psy zeszłą dawno temu , obecnie to poziom znacznie poniżej zera ale gdzie są media które nagłaśniają prawdziwe problemy kraju a nie tematy zastępcze??????
Nie ubliżajmy psom
straight / 71.232.79.* / 2011-10-19 07:08
Poprawcie ten wykres, powinno byc 34000 a nie "3400". Wszystkie wyznania razem wziete to nieco ponad 2% katolikow.
l99 / 89.231.2.* / 2011-10-19 06:30
Brawo, dac im ten procent, czego mają biedować.
Ja Klaudiusz / 217.153.156.* / 2011-10-19 06:19
I szczęka mi opadła.....a na naukę i rozwój nowych technologii nie mamy i tniemy.....
trollstein / 94.75.112.* / 2011-10-19 07:21
zadna technologia nie ubogaci Cie (się) jak Kosciol katolicki... ;DDD
.pp. / 193.25.0.* / 2011-10-19 07:46
kup sobie za 1000$ tablet i korzystaj z facebooka oraz serwisów erotycznych - na pewno cię to ubogaci duchowo.
11 12 13 14 15 16
na koniec starsze

Najnowsze wpisy