Forum Polityka, aktualnościKraj

Politycy: Nie czas na ocenę działań Komorowskiego

Politycy: Nie czas na ocenę działań Komorowskiego

Wyświetlaj:
wyborcy / 83.31.229.* / 2010-04-16 20:41
Drogi Bronku i tak nie zostaniesz Prezydentem.
Jonix / 89.73.9.* / 2010-04-16 20:01
Za ropiejący czyrak w d...pie jakiegoś menela też na pewno będzie odpowiadał Komorowsi i Tusk z całą pewnością wulkaniczny pył też zamówił Komorowski i Tusk by zagraniczne delegacje nie wziełu udziału w pochówku prezydenta,winni bedą Komorowski i Tusk jak w niedzielę spadnie śnieg,odpowiedzialny jest Komorowski za topnienie lodowców i wyginięcie dinozaurów pewnie jeszcze kilka rzeczy bym znalazł za co odpowiadają Komorowski i Tusk ale kretynów w Polsce nie brak więc napewno coś dopiszą.Zgadza się Rossi?
Rossi / 91.189.73.* / 2010-04-16 16:49
Wielki chaos organizacji dla osób pragnących oddać hołd Prezydentowi RP, Prezydentowej Pani Marii Kaczyńskiej i ministrom prezydenta RP.
Czas oczekiwania w kolejce to średnio około 18 godzin, w kolejce stoi kilkadziesiąt tysięcy ludzi, nie tylko z Warszawy, są wycieczki z całej Polski.
Nauczyciele z dziećmi, delegacje z zakładów pracy, przyjeżdżają praktycznie wszyscy nie wiedząc, że u celu czeka i horror.
Z jakimi wrażeniami wrócą?
Brak jakiejkolwiek organizacji przez służby kolejki, wytyczenia jej, a całą sprawę potraktowano wg znanej zasady "jakoś będzie".
Ładnie jest tylko przed samym pałacem Prezydenta, tam gdzie są kamery telewizji, dalej jeden wielki bałagan. Brak ze strony organizatorów dowódców z wyższym stopniem, posiadających doświadczenie organizacyjne. Mój osobisty wniosek to sytuacja przerosła organizatorów o kilka głów, żołnierzami w stopniu szeregowca, młodymi bez doświadczenia załatwia się obstawę tak wielkiego zgromadzenia, jeden wielki wstyd.
Jedynie harcerze stanęli na wysokości zadania porządkując tysiące zniczy i kwiatów składanych przez żałobników..
Czy zależy komuś by doszło do niekontrolowanych sytuacji? w efekcie, których by powiedzieć w TVN lub GW, że to motłoch stoi by złożyć hołd?
Tu przyjechał cały Naród Polski.
Kto odpowiada za ten stan rzeczy? Jeżeli kancelaria prezydenta RP to pełniącego funkcję prezydenta RP, Komorowskiego rola zoorganizowania uroczystości żałobnych już przerosła.
Czy rzeczwiście zależy komuś by umniejszyc liczność udziału Polaków w uroczystościach żałobnych?
Wstyd!!!
dgen / 2010-04-16 13:39 / Tysiącznik na forum
Panie Komorowski,
przez całe miesiące narzekaliście, że powodem niezgłaszania ważnych dla kraju ustaw jest domniemana niechęć i z góry przesądzone weto śp. prezydenta.
Nadeszła chwila prawdy ! Zamiast podpisywać mało ważną dla losów obywateli ustawę o IPN, obsadzać stanowiska szefa BBN i kancelarii prezydenta, które i tak mogły być zarządzane prze zastępców, proponuję nadrobić zaległości i wreszcie pokazać co potraficie. Na początek proponuję wrócić do waszego pomysłu "podatki 3 x 15" i zniesienia podatku belki. Ewentualnie może być jakaś mała nowelizacja ustawy (ponoć macie od dawna gotową) o PIT - dot. uproszczenia formularzy podatkowych. Nie obrazimy się też na projekt reformy systemu emerytalnego nad którym pracujecie już 2,5 roku.
Binarek / 2010-04-16 13:49 / Tysiącznik na forum
Zorganizujcie się tam na Nowogrodzkiej.
Dzisiaj opieprzacie go za "przemycanie" własnych ustaw? czy za nie zgłaszanie własnych ustaw??
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-04-16 15:16
spoko, spoko teraz nie będzie "hamulcowego" od weta to myślę że dzięki PO szybko wszystko się unormuje...... no chyba że kłamaliście z tymi wetami Kaczyńskiego ?
Binarek / 2010-04-16 15:57 / Tysiącznik na forum
Hipokryzja pierwszej wody.
Dopiero byście go zwymyślali gdyby Marszałek pozwolił sobie na podpisanie tych ustaw
dgen / 2010-04-16 14:35 / Tysiącznik na forum
nie wiem co jest na nowogrodzkiej,
za oknami mam rondo im. edwarda gierka w jednym miast na śląsku
dgen / 2010-04-16 14:35 / Tysiącznik na forum
nie wiem co jest na nowogrodzkiej,
za okami mam rondo im. edwarda gierka w jednym miast na śląsku
arch / 2010-04-16 15:42 / Tysiącznik na forum
Kraków – Polityka historyczna Lecha Kaczyńskiego zaowocowała również tym, że zgodnie
z wielowiekową polską tradycją w Krakowie demonstrowała grupa warchołów. "
wwwg / 89.76.128.* / 2010-04-16 18:13
Grupa warchołów, to słowa E .Gierka ,więcej takich sformułowań znajdzie Pan w Trybunie Ludu z 1976 r.
Oszołomowaty / 89.228.243.* / 2010-04-16 12:50
O jednym z najbardziej cierpiacych:
"W pustej sejmowej ławie, obok żałobnej fotografii obsypanej kwiatami siedzi smutny staruszek. Ma na sobie niemodny garnitur, płaszczyk i krzywo zawiązany krawat. Jest całkiem siwiutki i smutny. Osiwiał niedawno. Podobno brat mu umarł, a jakby tego było mało, jego stara matka leży w szpitalu i pewnie niedługo także umrze. Nie uwierzycie, ale ten starszy pan to najgroźniejszy, najbardziej bezwzględny i twardy polityk od czasów Fryderyka Wielkiego. Jest powszechnie nienawidzony, a także – co zrozumiałe - wzbudza lęk. Ten zagubiony w wielkiej sali dziadunio jest już zupełnie sam. Na świecie nie został mu nikt z kim mógłby wymienić najważniejsze i najcenniejsze myśli. Nie ufa nikomu, bo taki wybrał sobie zawód. Niełatwo jest być politykiem.
Najgorsze jest jednak to, że nikt temu staruszkowi nie współczuje, nikt nie mówi – mój Boże – panie Jarosławie! Taka tragedia, stracił pan brata! Wszyscy zastanawiają się co też może on jeszcze zrobić. Lęk przed nim jest wielki, choć maleje z dnia na dzień. Pan Jarosław ma przecież już sześćdziesiąt lat. To dobry wiek, by okazać nieco łagodności. A jednak boją się. Mimo, że starszy pan nie jest ani wysoki, ani silny, ani bogaty. Nie ma nawet konta w banku i nie posiada prawa jazdy. Do niedawna próbowano drwić zeń z tych powodów. Dziś już nikt tego nie robi. Niepokój przytłacza wszystko. Przede wszystkim nie wiadomo co on powie nad trumną zmarłego brata, w przytomności milionów ludzi dających wyraz sympatii dla niego i jego rodziny. Pewnie będą próbowali nie dopuścić go do głosu. To się jednak nie uda. On musi coś powiedzieć.
Samotność tego człowieka musi być straszna. Nie umiem jej sobie wyobrazić, ponieważ ja od dzieciństwa żyję w samotności i potrzebę wymiany myśli ograniczyłem w sobie bardzo mocno. On, choć wydaje się człowiekiem milczącym i dyskretny musiał przegadać ze swoim bratem długie godziny, musiał mówić mu o wszystkim. I co teraz?
Oni wiedzą, że samotność jest najgorsza, że może nawet zabić. Wiedzą i zacierają ręce. Nie ma bowiem współczucia dla prezesa Kaczyńskiego. Nie ma bo lęk przed nim był tak ogromny, że dziś trudno się zeń wyzwolić. I w ogóle najlepiej byłoby, żeby on także umarł. Ale on żyje. Jest stary, zmęczony, chory od cierpienia, ale żyje. Tyle razy ogłaszano go już politycznym trupem, a on tyle razy podnosił się z upadku, że dziś wszyscy ci heroldowie cywilnej śmierci boją się zagrać żałobną melodię. Czekają. Gdybyśmy żyli w mniej cywilizowanych czasach na pewno próbowano by go zabić. Nie może być co do tego żadnych wątpliwości. Dziś jednak, kiedy świat cały przebędzie na pogrzeb jego brata, a ludzie – nazywani przez niektórych bydłem – pokażą kto był ich politycznym faworytem - dziś nie wypada.
My nie możemy czekać. Nie możemy, ponieważ taki polityk, jak pan Jarosław nie zdarzy się Polsce przez następne pięćdziesiąt lat. Mamy nieurodzaj politycznych głów, dlatego musimy powiedzieć im wszystkim, że teraz to my, my wszyscy, którzy szczerze opłakujemy jego brata bliźniaka będziemy jego powiernikiem. Wiem, że nie da się pogadać z tłumem, wiem, że patos jest źle widziany, ale kiedyż mam znaleźć na niego miejsce, jeśli nie w godzinie śmierci i żałoby?
Nie wiem, jakie decyzje podejmie ten smutny staruszek, wiem jednak że nie odejdzie z polityki. To nie jest bowiem zabawa i on akurat nie może być emerytem. Nie pozwolą mu. Choć właściwie powinni, bo to jedyny sposób, by Jarosław Kaczyński nie został bohaterem narodowym. Jego śmierć, nie mówiąc o sukcesie politycznym będzie zwycięstwem. Oni już to wiedzą i niedługo zaczną bać się jeszcze bardziej. Przeczuwają to i płaczą w telewizji i nad trumną. Nie wierzcie, że kiedy są niewidoczni dla kamer zaczynają śmiać się i szydzić. Nie czas na to. Nie pora. Jarosław Kaczyński doszedł do takiego punktu za którym jest już tylko gloria. Nie jest mu pewnie dobrze z tą świadomością, ale przecież musiał wiedzieć, jak to się skończy. Jest w końcu najwybitniejszym polskim politykiem...."
Z "oszołomskego" portalu ...
otto123 / 194.72.165.* / 2010-04-16 15:26
czyżby to napisał Joachim Brodziński? bo tylko on takie peany snuje o tym chorym z nienawiści człowieku. Najwybitniejszy, to on może jest, ale tylko w swoim mniemaniu. Skoro mu czasy nie odpowiadają, to niech czeka na lepsze czasy.
Smutny / 195.235.15.* / 2010-04-16 16:09
ja tu widze, ze raczej kto inny jest chory z nienawisci.. (PS - moj nick znowu pasuje do sytuacji :/ )
liberalizm PO to ściema dla tępaków / 88.199.162.* / 2010-04-16 15:13
pomyśl jaki wściekły musi być Michnik lub Płemieł - do jego trumny kolejki ustawiałby się chyba tylko po to żeby na nią napluć.
kawa11 / 194.72.165.* / 2010-04-16 16:01
no comments, bo szkoda słów dla takiego tępaka
Rossi / 91.189.73.* / 2010-04-16 11:11
Bronek masz 60 dni na sprawdzenie szuflad w Pałacu Prezydenckim.
Czy zajrzałeś do dokumentów WSI?
arch / 2010-04-16 11:34 / Tysiącznik na forum
" Agenci dawnych WSI odpadają w eliminacjach przeglądu kabaretów PaKA "

Wystąpiliśmy w eliminacjach, bo czuliśmy, że mamy duże szanse na zwycięstwo”, tłumaczył zaraz po przegranych eliminacjach gen. M. Dukaczewski, były szef WSI, założyciel kabaretu Zielone Jabłuszka. „Odpadliśmy, ale to nas wzmocniło. Szykujemy się już na wałbrzyską Przewałkę”.

http://nowypompon.netbird.pl/widgets_area
aDFSGDJH / 81.219.178.* / 2010-04-16 10:32
Czy Komorowski to prezydent PO czy pelniacy obowiazki? Moze niech sie zdecyduje.
Poznaniak / 213.17.201.* / 2010-04-16 08:27
Moim zdaniem Komorowski super sprawdza się w tej trudnej nowej roli.
Jest rozważny, podejmuje działania rzeczywiście tylko najpilniejsze. Prowadzi konsultacje ze wszystkimi klubami w każdej sprawie. Opozycja i przeciwnicy aż jęczą, że nie moga mu przyłożyć choćby ze względu na okres żałoby. To ich bardzo boli. Najchętniej widzieliby zasadę "bad news good news"
Smutny / 195.235.15.* / 2010-04-16 16:10
zadania najpilniejsze dla Kom.:
dobrac sie do Aneksu z likwijdacji WSI.
Tak, wykonuje dzialania najpilniejsze..
XXXXLLLL / 79.188.238.* / 2010-04-16 13:17
twoim zdaniem Polska jest zieloną wyspą i I I Irlandią !
Binarek / 2010-04-16 13:31 / Tysiącznik na forum
Jedź na Litwę to się dowiesz jak wygląda kryzys
U nas nauczyciele narzekają, że za małe podwyżki dostali
Tam 30% nauczycieli podziękowano, reszta zgodziła się na 18% obniżkę pensji
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-04-16 12:46
w TVNie się tego dowiedziałeś ?
a może Michnik w GW "opinię" takową popełnił ?
jan-ru / 83.68.91.* / 2010-04-16 15:52
A Ty czekasz na opinie Ojca Dyrektora.
UYFYU / 81.219.178.* / 2010-04-16 10:37
Poznaniak zanim cos splodzisz to pomysl! "bad news good
news" dotyczy Peło a nie Pisu, kto jest obecnie najszczesliwszym polakiem? no kto?
raf73 / 89.171.138.* / 2010-04-16 11:35
Że niby bycie prezydentem albo pełniącym jego obowiązki oznacza bycie najszczęśliwszym Polakiem? Niby dlaczego? Bo prezydent to pan, władca, jest ponad wszystkim i wszystko do niego należy? Chyba Ci się pomylił prezydent z carem, bo nawet nie z królem.
arch / 2010-04-16 11:37 / Tysiącznik na forum
Kraków – Polityka historyczna Lecha Kaczyńskiego zaowocowała również tym, że zgodnie z wielowiekową polską tradycją w Krakowie demonstrowała grupa warchołów. " "

ZA http://nowypompon.netbird.pl/widgets_area
Binarek / 2010-04-16 11:00 / Tysiącznik na forum
To jakiś quiz??? Może Dziwisz?

Obecnie rozumiem Komorowski idzie na główny cel nagonki.
Nie zazdroszczę mu obowiązku.
Co by nie zrobił na stanowisku, z pewnością oberwie (podpisał/nie podpisał, powołał/nie powołał, za szybko/za późno .....)
arch / 2010-04-16 10:37 / Tysiącznik na forum
Szybciej Bronek , szybciej! Póki nie wystygły fotele, posprawdzaj szuflady...

Najnowsze wpisy