Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska - to nie jest kraj dla ludzi biznesu

Polska - to nie jest kraj dla ludzi biznesu

Money.pl / 2008-09-10 07:58
Komentarze do wiadomości: Polska - to nie jest kraj dla ludzi biznesu.
Wyświetlaj:
Gorge / 83.8.216.* / 2008-10-20 20:44
A co kogo obchodzi czas zakładania firmy??? Co to za wskaźnik biznesu w ogóle!!! Może czas się przyjrzeć jak prowadzi się firmę u nas, jakie kłody pod nogi rzucane są przedsiębiorcom już podczas prowadzenia firmy?
Mnie osobiście denerwują wygórowane składki odprowadzane do państwa. Lwia część składek idzie na bandę darmozjadów z opieki socjalnej. Oprócz niewielkiego procentu faktycznie potrzebujących większość to obiboki. Chcesz dostawać socjalne pieniądze? Łap się za miotłę, łap się za szypę. Sprzątaj w zamian ulice, parki, skwerki z dzikich wysypisk śmieci chamów z domków jednorodzinnych.
Zarób na te pieniądze! Gdyby takie coś wprowadzono to od razu ludziom zachciałoby się pracować a składki jakie musimy płacić spadłyby do normalnego poziomu.
Paweł999 / 79.188.132.* / 2008-09-11 09:19
Mówcie co chcecie, ale ja parę miesięcy temu założyłem firmę i zajęło mi to jeden dzień!
Urząd miejski -> GUS -> Urząd skarbowy.

Po prostu zamiast narzekać to się pożądnie przygotowałem - pojechałem do urzędów z już przygotowanymi (poprawnie) deklaracjiami.

A wy zamiast się klepać po tyłkach na forum to też moglibyście się wziąć do roboty!
historyk / 89.77.29.* / 2008-09-11 07:53
w Polsce ogromne wpływy mają środowiska elitarnobiurokratyczne różnej maści politycznej a głównie interesu bez względu na przynależność partyjną, często są bezmózgowia intelektualne ale dobrze ulokowani w elitarnych układach koleżeńskich, grupy te nie dopuszczą do uszczuplenia wpływów biurokracji i wszelkie reformy w kierunku ograniczenia ich kompetencji są skazane na zagładę, wpływy tej grupy były jednym z ośrodków nagonki medialnej na rządy PiS, bez względu na ocenę rządu Kaczyńskiego inspirowały i nakręcały robią to zresztą do dziś, akcje medialnego i propagandowego oddziaływania na społeczeństwo, grupy te jako oczywiście jedne z kilku wylansowały i wspierały kampanie wyborczą PO i Tuska gdyż widziały w tym ochronę swoich interesów, ta wielka apoteoza inteligencji, lekarzy, adwokatów przelęknionych utratą korporacyjnych uprawnień służących prowadzeniu bufetu w dużej częśći poparła niby liberalną polityką Tuska która jest niczym innym tylko marną kontynuacją rządów Bieleckiego i nawet nie Suchockiej. Nie widzę możliwości zmian w zmniejszeniu roli biurokracji, wszelkie próby patrz Palikot w tym kierunku wychodza nędznie pomimo niebotycznych planów co to ma nie być np zniesienie pozwoleń na budowę, PO nie odwarzy się na żadne zmiany radykalno-liberalne w tym zkresie gdyż sama nie ma fachowców odejście Gomułki było znamienne, utrarata poparcia środowisk oświeconych gdyż spotka ich to samo co PiS czyli zmasowana akcja urabiania opinii czego już niewielkie symptomy ostrzeżenia widać już dziś Dla uwaznego obserwatora sceny gospodarczo politycznej jest jasne rząd Donalda Tuska traci zwolna poparcie tych środowisk i będzie je tracił w miarę również swoich qasi reform. Jest to rząd unieruchomienia przez elity które go wylansowały i nie ma szans na żadne poważne reformy stąd wrazenie że rząd ten tylko administruje. Szkoda ale Polska jest skazana na kilka lat wegetacji na peryferiach świata i dalsze umacnianie się biurokracji z wrażeniem że wprowadza się nowoczesne zmiany jak podpis elektroniczny, który tylko nakręsa kasę dla i umacnia symbioze biznesu z politykami
tatazzz / 2008-09-10 22:39 / Bywalec forum
Najgorsze jest to ,że ciągle ci nasi pseudo-biznesmeni narzekają a jednak maja to na co tak usilnie narzekają.Wkurza mnie beztroska władz w kontrolowaniu tych w większości patologicznych przedsiebiorców.Nie szukając daleko przy szosie krakowskiej jest Zakł.Pracy Chronionej,jest to eden dla właścicieli.Banda kombinatorów wyzyskuje ludzi niepełnosprawnych w majestacie US,PiP-u,Sanepidu i innych pseudo jednostek kontrolnych.Nie mówie tu o pefronie itd.Są to nasze pieniądze z naszych podatków.Przez 12-e lat w majestacie tych urzędów ,nic ale to nic nie zrobiono dla ludzi tam zatrudnionych w warunkach poniżej godności ludzkiej.Nawet przez te lata stoją atrapy piecy centralnego ogrzewania które były wstawione tylko dla pseudo-inspektorów pracy.Brak jakiejkolwiek wentylacji,woda natura stawiana jest jak przyjeżdża ktoś na wizytacje-oczywiście bezowocną.Na jedno co nieszczędzono pieniedzy to elektroniczne urządzenia do liczenia akordu.Chamskie postepowanie z ludżmi niepełnosprawnymi.Teraz kombinują upadłość i robią roszady z ludzmi w kierunku pozbywania się ludzi z niepełnym cyklem pracy z uwagi na cieżkie schorzenia.Kiedyś przyjechała policja aresztować jakiegoś bandziorka który tam pracował.Dozorca za wpuszczenie policjantów wyleciał z pracy.Podobno prokurator nie ma tam wstępu.
Dla takich ludzi biznesu ,faktycznie nie ma w polsce miejsca..
acomitam / 83.25.144.* / 2008-09-10 16:06
Czy to jest takie ważne aby u nas się dobrze żyło, czy tez łatwo prowadziło działalność gospodarczą? Najważniejsze jest przecież, aby było socjalistycznie i solidarnie i na te aspekty rzeczywistości postawił nacisk polski polityk i urzędnik wspierany dzielnie w kolejnych wyborach przez polskiego wyborcę.
bolek125 / 83.23.95.* / 2008-09-10 16:05
Załozenie firmy to prawidłowość aby zakładać długo bo nowy biznesmen powinien przejść przez skomplikowany system biurokratyczny aby był przygotowany na trudności jakie go czekają.
Aby było łatwiej nalezy zlikwidować wszelkie koncesje a urzędasów tam pracujących zmusić do załozenia działalności,Zlikwidować sanepid pracy bo te same czynności czyni inspektor pracy ,który jest potrzebny jak ...wiadomo gdzie.ograniczać pełną księgowość jezeli obroty zwiększają się z uwagi na zmiane kursu lub rosnących cen paliw (np stacje paliw) itd.mozna wymieniać te głupoty,które wymyślili polscy urzędnicy zasłaniający się dyrektywami enijnymi
srutututu / 213.158.196.* / 2008-09-10 18:41
głupot szukasz? i to jeszcze w związku ze stacjami paliw, na których setki tysięcy ton odbarwionego oleju opałowego (przy użyciu wapna gaszonego) upchnęły niezliczone masy zorganizowanych grup przestępczych, tym się zajmujących. Denerwuje cię księgowość?, w której masowo i bez jakiegokolwiek zażenowania upycha się tzw. puste faktury (aby pomniejszyć podatek należny VAT o fikcyjny podatek naliczony i aby pomniejszyć podstawę opodatkowania CIT lub PIT fikcyjnymi kosztami). Ty wiesz jakie rzesze urzędasów, różnego kalibru, mają z tego tytułu roboty na całe lata, plus policjanci, plus prokuratorzy, plus sędzowie, nie wspominając o doradcach podatkowych i adwokatach w sprawach karnych i karnych skarbowych (wiesz jaki szmal się przelewa na konta tych ostatnich jak zajdzie gwałtowna potrzeba bronienia się przed wypatroszeniem ze szmalu na lewo skręconego?). A nie płaczesz przykładowo nad procederem zakładania tysięcy firm na tzw. słupy, którym jakoś za cholerę nie przeszkadza zupełnie ile to trwa. W końcu nie wiesz ile zajęcia mają sądy w rozpatrywaniu jednej po drugiej spraw tego typu? Czy tylko resztę masz za naiwnych durniów?
JX / 212.191.170.* / 2008-09-10 11:44
I dobrze, choć nie jest to cała prawda. Ludzie już nie dają się wykorzystywać w niewolniczej pracy. Pierwsi oszuści jak Bagsik i Gąsiorowski uciekli do Izraela, ich następcy stosują bardziej wyszukane metody. Nie powinniśmy mieć złudzeń - atrakcyjność dla biznesu oznacza łatwość czerpania zysków.
Howard Webb / 2008-09-10 11:48 / Bywalec forum
zaplute karły biznesu niech spadają z polski, my chcemy równości, sprawiedliwości i komunizmu!!!
JX / 212.191.170.* / 2008-09-10 12:00
Zgoda, ale pod wpływem patrona Webba zapomniałeś o uczciwości.
jarek nie k. / 213.17.175.* / 2008-09-10 11:29
dodatkowe podatki(podpis elektroniczny,pefron,socjal,)kilka stawek VAT, amortyzacja aut osobowych.
camellot / 79.188.238.* / 2008-09-10 09:17
w Danii 15 minut !

po co jechałeś do Peru ty słońce Peru ? Dania o rzut beretem moherowym od Polski !
I co z tym podpisem elektronicznym fajtułapy liberalne ? bez tego zapomnjmy o rejestracji przez internet.

Wogóle jak człowiek z lateksowym penisem może być WIZERUNKEIM ZMIAN W GOSPODARCE !

doskonale to oddaje platformerski styl , to co najważniejsze dla nich trzyma w ręku, a na koszulce napis "jestem gejem" i do przpdu gospodarko !
St. / 77.253.201.* / 2008-09-10 09:57
Już rozchorowałeś się od noszenia beretu i słuchania radia. Czytaj czego dotyczy artykuł. A wszelkie inne komentaże zachowaj sobie na zebranie kółka różańcowego.
camellot / 79.188.238.* / 2008-09-10 13:27
Maleszka w wybpomyjach, milan w tvn to dla ciebie busole idz dalej tym tropem to niedługo dojdziesz do godności "człowiek honoru" i staniesz na piedestale razem z Kiszczakiem.
St. / 77.253.201.* / 2008-09-10 09:11
Kompletna bzdura. Czas założenia działalności ma znaczenie tylko dla polityków i dziennikarzy! To nie jest żaden problem w prowadzeniu biznesu. Ale za to milionowe rzesze skretyniałych urzędników to jest problem.
Pajchiwo / 2008-09-10 11:51 / Tysiącznik na forum
Myślę, że jedno i drugie - jak masz sprzyjający zakładaniu firmy klimat w US to częściej przychodzi Ci taki pomysł do głowy prawda?
Zresztą jest to IMHO jeden i ten sam problem.
Trzeba przejść od podejścia "stołek dla urzędnika" do podejścia "urzędnik dla podatnika", a to jest trudne dla tego typu ludzi, którzy wybrali pracę w urzędach.
A od tego punktu i jedno i drugie jest łatwe.
Po prostu urzędnicy nie rozumieją (albo maja to gdzieś), że więcej firm i sprawniejsze ich funkcjonowanie to więcej pieniędzy w budżecie...
KAP / 2008-09-10 10:51 / Tysiącznik na forum
no i oni ujawniaja sie jak juz cos realnie robisz. Przy 1osobowej firmie 'oslona' przed zusem i usem to ca 400 pln/miesiac -> mowie o prowadzenie papierów przez odpowiedzialna firme ksiegowa (która dogadanie durnych monitów i niekompetencji oraz papierków wezmie na siebie) dla malej firmy jednoosobowej. do tego ZUS ca 700pln i za samo istnienie masz 1 100 pln/miesiac. jak zatrudnisz pracowników to masz dopiero jazde z ZUS, PIP, BHP -> tu tez sa firmy, które za jakies 100pln /os beda ci pilniowac wszystkich przepisów i 'oslaniac'. tak wiec skromna dzialanosc , która zalozysz zamienia sie w niezla dojna krowe dla nie generujacego zadnej wartosci zatrudnienia. I to jest naprawde cos co jest hamulcem gospodarki.
leszek100 / 83.28.101.* / 2008-09-10 10:02
To jest prawda właśnie:nie start a kontynuacja i w niektórych przypadkach zakończenie działalności
lodziak / 83.10.213.* / 2008-09-10 08:53
To prawda da sie zarejestrowac w jeden dzien dzialalnosc , sprawdzone i skuteczne
trzeba tylko trafic na maly traffic w urzedzie statystycznym i miłe Panie w okienku
...........ale problem lezy gdzie indziej np przy imporcie wielka zmora jest urzad celny i glupi celnicy - to jest dopiero masakra zeby cos zalatwic, czepiaja sie wszystkiego i na okraglo - dlatego wszystko puszczamy teraz przez niemcy i jest spokoj - ot wsio ;)
man13 / 2008-09-10 08:20 / Tysiącznik na forum
"Przyszły biznesman" to cieśla, dekarz, krawcowa. itd?
marucha gajowiec bialowieski / 79.188.238.* / 2008-09-10 09:19
masz jakiś fach dla Donka ? wielkie doświadczenie w wyciąganiu pieniędzy.
Klops / 83.10.183.* / 2008-09-10 09:41
Beneficjent funduszy unijnych w każdej postaci
MN4 / 80.51.231.* / 2008-09-10 08:02
AAAArmie urzędników nie popuszczą. Dla nich każdy dzień opóźnienia, w jakiejkolwiek sprawie urzędowej, to życie, władza i pieniądze.
xyz1 / 91.198.15.* / 2008-09-10 07:58
"Założenie firmy w Polsce wciąż zajmuje średnio 31 dni, tyle samo co na Białorusi"

co za bzdura!!!
załozenie firmy w Polsce to - jezeli chodzi o formalności urzędowe to jeden powtarzam jeden dzień i tyle
optyopty / 83.31.7.* / 2008-09-10 08:31
no tak, idziesz do urzedu, wypelniasz wnioski w jeden dzien.
A na odpowiedz czekasz miesiac
xyz1 / 91.198.15.* / 2008-09-10 08:42
nie gadaj bzdur zakladalam firme 01.09.08
wniosek zlozylam 26.08.08 od razu i od ręki przy jednym okienku zalatwilam regon i zaswiadczenie o wpisie do ewidencji.
Drugi dzien to zlozenie wniosku do urzedu skarbowego i zus.
i tyle zalatwiania.
le / 83.28.101.* / 2008-09-10 10:39
Zgadzam się , że formalności związane z założeniem firmy nie są w Polsce trudne do przebrnięcia.Jeśli dopiero co założyłaś działalność,życzę szczęścia,bo wydaje mi się,że znajduje się ono na drugim miejscu po układach,a przed kompetencjami.Ja jednak założyłem firmę kilkanaście lat temu,ulegając namowie człowieka,którego pseudonim nie był jeszcze znany:"bierzcie swoje sprawy w swoje ręce".Po tym czasie jestem rozczarowany bilansem,szczególnie żałując czasu zabranego rodzinie(dziecko widywałem podczas snu).Tego nikt mi nie zwróci,ani ja nikomu nie zrekompensuję.A pod względem finansowym nie różnię się niczym od kolegów,z którymi po prawie dwudziestu latach wznawiam kontakty,"pracujących" 8 godzin dziennie w różnych instytucjach budżetowych.Przy małym kieliszku często opowiadają o swojej "pracy",w której "błędy" są popełniane w imię osobistych korzyści a zdarza się,że tylko z przekory.
KAP / 2008-09-10 10:02 / Tysiącznik na forum
to moze byc roznie, w zaleznosci od miasta. fakt ze brak informacji o tym , jaka firme (forma prawna) zakladal sporzadzajacy raport.

Najnowsze wpisy