Forum Forum dla firmDotacje

Polska: Aborcja będzie legalna?

Polska: Aborcja będzie legalna?

Money.pl / 2008-03-23 16:33
Komentarze do wiadomości: Polska: Aborcja będzie legalna?.
Wyświetlaj:
takaprawda / 83.238.173.* / 2008-03-23 16:33
Rada Europy chce wesprzeć PiS? Brawo! Oby zdążyli przed Referendum Przeciwko Traktatowi ;-)
topak / 147.91.12.* / 2008-03-23 18:42
Nie rozumiem tego zakazu. Przeciez jak jest to sprzeczne z czyims przekonaniem to nie pojdzie i sie nie podda aborcji, natomiast jaki sens narzucania swojego swiatopogladu innym. Zreszta konstytucja gwarantuje wolnosc wyznania, wiec czemu aborcja jest zakazana a jedzenie wieprzowiny nie?
Albo lepiej wolowiny, w koncu taka swieta krowa jest napewno bardziej zywa niz ledwo zaplodniona komorka.
student MIM / 83.21.255.* / 2008-03-23 21:21
To nie jest kwestia wolności wyznania, ale rzeczy fundamentalnej, jaką jest definicja człowieka. Jeśli przyjmuje się, że człowiekiem staje się z momentem poczęcia, to aborcja jest najzwyklejszym morderstwem.
Jeśli zaś przyjmuje się inaczej, to mam pytanie: w jaki sposób zdefiniować człowieka, aby miało to jakiś sens?
ojkoko / 2008-03-23 22:05
to niejest kwestia wyznania, dziecko w łonie matki jest człowiekiem, ma rece,nogi mózg,serce, jrzeli mozna je zabić, to dlaczego niby nie mozna zabić Ciebie? czym jesteś lepszy od tego dziecka?
Jest ono bezbronne, nie moze sie skarzyc , ale jest CZŁOWIEKIEM i zabicie go jest morderstwem
topak / 147.91.12.* / 2008-03-24 10:53
Przez pierwsze miesiace to jest takim samym czlowiekiem jak te miliony ludzikow, ktory wyrzucam do smietnika w prezerwatywie.
Hipokryzja jednym slowem. A skoro uwazasz, ze to morderstwo to co powiesz na Kosciol Katolicki sprzeciwiajacy sie prezerwatywom w krajach trzeciego swiata?
Skazywanie ludzi na zakazenie HIV to juz nie jest morderstwo, nieprawdaz?
swiadomdwa / 217.28.149.* / 2008-04-05 17:08
Jakie miliony ludzików w prezerwatywie!!!??? Spotykam się już chyba n-ty raz z takim niemądrym wpisem. Czy wy ludzie w ogóle nie potraficie myśleć w sposób naukowy. Przecież s***** to część ciała
jej właściciela bo ma jego kod DNA tak samo jak krew. To sie rzecz jasna jak słońce tyczy też komórek jajowych. W chwili poczęcie powstaje nowe DNA nowego człowieka i co ja poradzę na to że pojęcie człowieka jest w encyklopediach nie zdefiniowane należycie tylko tak jak się potocznie "utarło" , tak jak niektórych "widzi mi sie " pasuje. I to stanowi pożywką dla tych którzy chcą dziecko narodzone nazywać człowiekiem a nienarodzone nie. Wtedy pojęcie morderstwa też staje się nie dodefiniowane . Jak mnie to wnerwia że gdy dyskutuje na temat aborcji z ludźmi o przeciwnych poglądach do moich to ci nie mogąc podołać moim argumentom albo unikają dyskusji i mówią że nie zmienią zdania i tak (kogo oni chcą oszukać) , albo co bardziej oczytani odwołują się do umownych definicji jakby one były jakimś absolutnie nieomylnym źródłem wiedzy. Przecież gdy zabijamy : zygotę, płód, dziecko czy dorosłego człowieka to nie zabijamy nazwy tylko konkretną istotę która ma swój własny kod genetyczny (kod z gatunku Homo Sapiens Sapiens) od momentu poczęcia aż do śmierci. Poglądy o proaborcyjne są tu przejawem dyskryminacji człowieka (i niech mi tu nikt nie ucieka po umownych definicjach słowa człowiek) ze względu na określony wiek. Równie dobrze można twardo śpiącemu człowiekowi wpuścić tlenek węgla do sypialni, lub dobić nieprzytomnego pacjenta w szpitalnym łóżku (który aktualnie nie posiada cech ludzkich bo nie myśli i leży tylko nieruchomy jak kłoda) , tak samo jak zabija się ludzką zygotę!!! Dlaczego nikt nie dodefiniuje należycie słowa człowiek by nie dawać pożywki dzieciobójcą, lub nie zdefiniuje nowego pojęcia które nazwie jako całość tę istotę z kodem DNA należącym do gatunku ludzkiego??? Dlatego
że to by było solą w oku wielu organizacjom feministycznym oraz naszym sąsiadom z zachodu którzy naciskają na nasz (chyba tylko teoretycznie) niepodległy kraj? Ludzie kogo my chcemy oszukać? Samych siebie? Gdzie się podział myślący ściśle (i nieotumaniony emocjami) umysł?
W Polsce istnieje podziemie aborcyjne, oraz występuje emigracja aborcyjna i my wszyscy jesteśmy za te sytuacje odpowiedzialni choćby przez to nie przestrzegamy przed popełnianiem tych zbrodni innych. Gdziekolwiek i jakimkolwiek sposobem, choćby na forach internetowych. I niech nikt się nie tłumaczy że to nie jego sprawa. Jak obok Ciebie, słyszysz mnie, do Ciebie mówię będzie toną dorosły człowiek to też nie twoja sprawa?
tata Stasia / 2008-04-07 20:46 / Bywalec forum
Niestety, niedpowiedzialni ludzie są strasznie wygodni. Chcą przyjemności bez zobowiązań, nie chce im się skoczyć po gumkę czy inny środek i chcą wymusić traktowanie aborcji jako antykoncepcję.
raqq / 2008-03-23 23:46 / Bywalec forum
Tak? To poproś księdza żeby pochował zwłoki nienarodzonego dziecka na cmentarzu albo poproś aby szpital wydał ci martwy płód po poronieniu może wtedy zmienisz zdanie na temat tego jakie wartości promuje kościół katolicki w Polsce. Jak narazie jak przychodzi do wykrzykiwania haseł to człowiek rozpoczyna się w chwili poczęcia ale jak dochodzimy do czynów to człowiek zaczyna się od momentu ochrzczenia!
student MIM / 83.21.233.* / 2008-03-24 06:41
Komentarz "trochę" nie na poziomie, ale i tak postaram się odpowiedzieć.
Tak więc po pierwsze myślę, ze gdybyś posiadał zwłoki nienarodzonego dziecka, to ksiądz pochowałby Ci je na cmentarzu.
Po drugie to, że szpital nie wyda martwego płodu po poronieniu (ja wprawdzie nie mam takich danych, ale zakładam, że się znasz), to jest tylko kwestia praktyk szpitala, a nie tego, kiedy zaczyna się człowiek.
Po trzecie zaś wygadywanie, że człowiek zaczyna się od momentu ochrzczenia, to w ogóle nie wiem skąd Ci się wzięło. Najprawdopodobniej jednak była to najzwyklejsza chęć pokazania się, nie zaś jakiekolwiek przemyślenia . No chyba że chcesz zabijać także dzieci w wieku powiedzmy 3 miesięcy, ale wtedy to chyba nie jesteś żadnym partnerem do dyskusji
raqq / 2008-03-25 10:08 / Bywalec forum

Tak więc po pierwsze myślę

No właśnie całe twoje doświadczenie w tym względzie opiera się na myśleniu. Nie zrozumiałeś w ogóle mojego wpisu. Tu nie chodzi o to co mi się wydaje. To nie jest moja opinia tylko obraz tego z czym się obecnie bardzo często można spotkać. Postaram się to wytłumaczyć jaśniej. Obrońcy nienarodzonych dzieci wykrzykują że człowiek zaczyna się od momentu poczęcia. Kościół ich oczywiście w tym aktywnie wspiera. Tylko że z drugiej strony przypadki odmowy dokonia pełnego obrządku pochowania zwłok w przypadku nienarodzonych dzieci są bardzo częste tak samo jak problemy z odebraniem zwłok takich dzieci ze szpitala (oczywiście nie mówię że tak jest zawsze). Dlatego odnoszę wrażenie że kościół katolicki wydaje się głosić jedno a czynić drugie i tego dotyczyła uwaga dotycząca chrztu.
informacja / 83.238.173.* / 2008-03-24 15:49
znajoma poroniła w 3 miesiącu i lekarz akurat asertywnie zapytał, czy chce zabrać nienarodzone dziecko
andro / 78.8.104.* / 2008-03-23 21:29
Nic dodać nic ująć. szacunek i pozdrowienia.
andro / 78.8.104.* / 2008-03-23 21:41
Poprzez nieuprawnione dyskusje i eksperymenty oraz rozkwit pseudo-biznesu medycznego, ludzkość zmierza wyłącznie w jednym kierunku. Dlatego nie zabierajmy głosu w kwestiach nadrzędnych i nie dla nas przeznaczonych. Nie bądźmy złodziejami kompetencji; proszę.
Anty aborcja / 79.186.78.* / 2008-03-23 18:55
rzeczywiście lepiej by było żebyś człowieku nie narodził, ale twoi rodzice zdecydowali inaczej, a więc powinieneś ich teraz obarczyć winą, bo ja obarczyłabym winą budżet Państwa za finansowanie aborcji z moich pieniędzy, ja nie chcę finansować morderstwa na zlecenie, ktoś kto podejmuje współżycie seksulane musi się liczyć z jego konsekwencjami, a propos jedzenia wołowiny, to dziwię się że nie zostałeś zjedzony pseudo człowieku
plaza / 85.237.173.* / 2008-05-22 10:46
chciana... niechciana a mi nie o to się rozchodzi...jeśli urodziłam trojaczki i wszystkie mają poważne wady genetyczne to kolejne dziecko jest obciążone takim samym prawdopodobnym schorzeniem i nie chodzi tu o moją niechęć posiadania kolejnego chorego dziecka tylko o sposób jego życia ... pomoc osób trzecich do końca życia...w końcu rodziców zabraknie i co??? hospicjum??? zdecydowałabym się na aborcję
propo / 83.22.100.* / 2008-08-29 17:12
Ileż to lat ten temat będzie wałkowany. Gdy nasi " na świeczniku" nie mają kolejnego pomysłu na " wyprowadzenie Polski na prostą" lub szykuje się kolejna afera, wtedy rzucają Polakom temat-rzekę. Czyżby chodziło o zamydlanie oczu? .
A wracając do tematu - czy zauwazyliście kto ma w tym temacie najwięcej do powiedzenia? Starsi panowie z rządu ( ciekawe jakie było ich stanowisko w wieku rozrodczym?) , księża ( wiadomo) , młodzież, aaa i większość mężczyzn( zrobią swoje i nie widzą problemu, nawet jak się pojawi).
Miłe Panie! Mam propozycję . Walczmy o nasze prawa , walczmy o prawo do własnej decyzji. W końcu jest równouprawnienie. Więc skończmy z tematem aborcji a zaproponujmy wprowadzenie prawa do " sterylizacji" wszystkich mężczyzn z 4-5 letnim stażem małżeńskim , oraz mężczyzn po 25-tym roku życia!! Niech w końcu wszyscy zejdą z naszych czterech liter a siądą na tylniej częsci mężczyzn!!! Ależ będą wtedy szczęśliwi.
etna / 83.13.0.* / 2009-02-26 20:33
decydować to sobie możesz przy zakupie samochodu jaki ma mieć silnik czy kolor, ale nie w kwestii czyjegoś życia.
eliasz / 83.8.184.* / 2009-07-07 16:56
jak czytam niektóre wypowiedzi to faktycznie chciałbym żeby aborcja była już od dawna wprowadzona:) a tak na poważnie to ostatnimi czasy bardzo dużo ludzi wpadło w pułapkę światopoglądu narzuconego z zachodnich krajów Europy. To że jeszcze jeteśmy na tym świecie zawdzięczamy naszym przodkom że nie nie wpadli na tak idiotyczny pomysł żeby sami siebie wyniszczać. Dana kultura może przetrwać tylko i wyłącznie dzięki swoim potomkom których w dzisiejszych czasach próbuje się mordować pod przykrywką wolności. Niemcy za 12 pokoleń znikną całkowicie z planety ziemskiej w zupełnie naturalny sposób (no może nie do końca). Ktoś może mnie wyśmiać: "co mnie obchodzi jakaś tam kultura" no własnie... I tu zaczynają się schodki... bo Kościół to, bo tamto... Kościół ma pod tym względem bardzo jasne przepisy. Zakazuje współżycia przedmałżeńskiego. To jedno zdanie rozwiązuje wszystkie problemy. No ale wiadomo że w życiu różnie jest. Kobieta która zaszła w ciąże doznaje w pierwszej chwili szoku. Chce usunąć dziecko itp... Ale przecież ile jest małżeństw które czekają na to dziecko i często się nie doczekają. A za zostawnienie go w domu dziecka nic się nie płaci... No ale pozostaje wtedy "wstyd" bo sąsiedzi widzieli brzuch. Tylko co jest gorsze wstyd który z czasem minie czy poczucie że się kogoś pozbawiło życia które pozostaje do końca?
PRO-CHOICE18!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / 83.6.16.* / 2010-02-15 23:05
Aborcja powinna być legalna w Polsce.
a dla wszystkich którzy są temu przeciwni odsyłam tutaj ponieważ te poglądy zgadzają się z moimi
http://www.epuls.pl/klub/jestem-za-aborcja/221521
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy