Forum Polityka, aktualnościKraj

Polski rolnik to nowoczesny tradycjonalista. Zaskakujące wyniki badań

Polski rolnik to nowoczesny tradycjonalista. Zaskakujące wyniki badań

Wyświetlaj:
szyderca111 / 62.141.241.* / 2015-02-16 19:49
gdzie oni widzieli takich rolnikow,wiekszosc tych skonczonych pijakow i leni pracuje w miescie a internet widzieli pod sklepem w piatek po pijaku.zwykle pracuja na budowach i tylko patrza coby tu zajumac,wiadomo w chalupie wszystko sie przydama jak sie nie przyda to sie opchnie na wynalazki po 5 zl. pol litra.
jkl469 / 62.69.221.* / 2015-02-16 20:20
To niezły z Ciebie wichłacz. Może wróć na wieś a nie do miasta się pchasz bo psujesz tylko opinię dobrym pracownikom.
aa214 / 91.228.136.* / 2015-02-16 19:15
Większość z was krytykuje rolników, ale nikt wam nie broni zostać rolnikiem i przestać zazdrościć. Myślę że po tygodniu pracy w gospodarstwie większość z was z płaczem by wracało do miasta a przynajmniej zobaczylibyście ile kosztuje utrzymanie mieszkania,budynków gospodarczych,ziemi,maszyn i wiele rzeczy których trudno zapamiętać.
małorolny / 82.177.78.* / 2015-02-16 19:11
I co mieszczuchy, gęby wam rozwarło?. Komputer i laptopa to ja mam w swoim kombajnie Class Tucano za 700 tys. zł małorolny.
olaf864 / 89.229.150.* / 2015-02-16 19:11
Pracuję na etacie. W tej samej firmie pracuje też pani, która jest rolnikiem. Zarabia dużo więcej bo {niby} ma większe koszty. Ale jakie koszty ?nie płaci zusu tylko krus. Płaci podatek dochodowy, tylko potem rozlicza się razem z mężem - rolnikiem i państwo zwraca jej połowę tego podatku. Ot taka sprawiedliwość.. Pani rolnik, która nawet do pielęgnacji ogrodu wzywa firmę..
pani też rolnik / 77.253.49.* / 2015-02-16 20:00
nie opowiadaj głupot,pracując legalnie w firmie ma zawieszony krus... "Pani rolnik, która nawet do pielęgnacji ogrodu wzywa firme"
i tak trzymać firma ogrodowa też chce żyć ..pozdrawiam wszystkich rolników
nie rolnik / 83.28.182.* / 2015-02-16 18:57
Nie jestem rolniczką ale mieszkam na wsi. Rolnicy płaca podatek rolny od każdego posiadanego hektara ziemi, nie jest on mniejszy niż podatek dochodowy płacony w innej formie (zasady ogólne ,ryczałt,itd). Natomiast co do KRUS to przy większej ilości hektarów ziemi, płacą większe składki do KRUS niż przedsiębiorcy do ZUS tylko profity bez porównania. A jeżeli ktoś zazdrości to proszę zostać rolnikiem i korzystać z tych dobrodziejstw.
wal709 / 89.229.150.* / 2015-02-16 18:51
Biedny spracowany rolniku. Też chciałabym płacić 100 zł składki miesięcznie i mieć z tego 800 zł emerytury.I składki zdrowotne gratis. Czemu o tym nie napiszesz ?
pani też rolnik / 77.253.49.* / 2015-02-16 20:20
nie mogę czytać tych wszystkich opinii na temat dobrobytu rolników,przecież nikt nie trzyma was na siłę w mieście,są tu antagonizmy które w ogóle nie powinny mieć miejsca, miastu bez wsi ani wsi bez miasta trudno byłoby funkcjonować także trochę życzliwości wzajemnej życzę i pozdrawiam
roltom / 83.10.17.* / 2015-02-16 18:35
jestem młodym rolnikiem gdy sie widzi taka sytuacje na rynku rolnym jak teraz jest to się żygać chce, trzoda-cena poniżej pasa, wedliny w sklepach jakoś nie potaniały, dziwne co nie? zboża-ccena taka sobie, a środki ochrony roślin i nawozy też ni potaniały a bez tego niestety nie można pracoać to trzeb kupic aby zebrać. a Tera do wszystkich patałachów z miasta my musimy pracować na okrągło weekendów długich świat wolnych też nie mamy, chorobowe raptem 10złna dzien i to jeszcze musi być powyżej 30dni poinaczej ani grosza, na rolnictewie pracuje sie 50 alt a poźniej emerytura 800zł to jest wynagrodzenie że żywimy cały kraj. Prosze nie zaponiec o tym ze od BIEDAKA PO CESARZA KAŻDY ŻYJE Z GOSPODAŻA. Dziekuje.
marcin348 / 31.2.19.* / 2015-02-16 22:12
na pewno taki rolnik ma na starcie lepiej niż nie jeden jego rówieśnik. na tzw młodego rolnika dostaje kase na start. ja nic nigdy nie dostałem za darmo. chcąc zrobić prawo jazdy na kat. C+E pracowałem po 10-12 a czasami nawet po 14 godzin na dobę a moi koledzy że są płatnikami krus robili prawo jazdy ze środków unijnych, ale na wstępie powiedzieli że nigdy nie zamierzają pracować u kogoś. czasami jak im opowiadam jak ja pracuje to są tak zdziwieni jakbym pokazał gościowi z epoki kamienia łupanego kalkulator
Iwona@ / 77.95.48.* / 2015-02-16 20:27
Trzeba założyć grupę producencką. Pozdrawiam.
lester234 / 83.6.86.* / 2015-02-16 18:51
A niby jak ty oracujesz na tych "patałachów" podatki płacisz jakieś? Kasę gdzieś musisz wpłacić ? Chorobowego nie masz biedaku - może dlatego że składki nie płacisz ? Emerytura mała , może dlatego że odkładasz niecałe 12 % kwoty którą i tak potem dostaniesz. Żywisz cały kraj - krajowa "produkcja" to zaledwie 30% całej potrzebnej temu krajowi zywności. Te bajki opowiadajcie swoim kurom, bo juz nawet dzieciom takie bzdury gadać wstyd.
-.-.- / 82.139.32.* / 2015-02-16 18:26
Mam nadzieje ze w nastepnych wyborach PSL nie dostanie sie do parlamentu i nie bedzie koalicjantem. Moze wtedy skoncza sie te rolnicze przywileje. To absurd i niesprawiedliwosc ze jedni placa haracz na zus a drudzy symbolicznie na krus. Podatki tez powinni placic jak wszyscy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Poznań / 83.20.152.* / 2015-02-16 18:00
Jak zwykle manipulacja, dziwne że akurat nagle po strajkach taka ankieta ??? A może jest po to by rolnicy czuli się docenieni i nie szli juz na żadne strajki. Jaka w 21 wieku jest moc mediów to się w głowie nie mieści... ale spokojnie jeszcze przyjdzie rewolucja na ten chory system jaki mamy w kraju - podobno demokracja...
ludzik891 / 31.61.131.* / 2015-02-16 17:34
w pracy mam takiego rolnika .w ciągu roku jest minimum 4 razy na zwolnieniu lekarskim
ludzik891 / 31.61.131.* / 2015-02-16 17:30
taki rolnik co ma 3 czy 5 hektarów to dlamnie oxobiście działkowicz.bo napewno jeszcze dorabia w mieście.a i jeszcze pierwszy leci po urlop lub do lekarza po zwolnienie,bo on ma pole i mu sie to w pierwszej kolejności należy.a miasto pożniej jak sie wioska obrobi.troche to chyba nie tak
sabbath61 / 89.238.40.* / 2015-02-16 17:30
Zabrać się porządnie za tą wiejską, strajkującą, hołotę, której ciągle wszystkiego mało. Żeby mnie dawali tyle, ile im, to żyłbym jak pączek w maśle!!!
zadowolony rolnik / 77.253.49.* / 2015-02-16 20:34
kup se hektary to ci dadzą hahaha
ktos998 / 78.8.189.* / 2015-02-16 18:42
żal mi Cie. idź do roboty na wieś i zobacz jak to jest być osobą nie pracującą a harującą.. podejrzewam że po tygodniu nie ustającej roboty byś się zajechał. Mieszczuchy cholerne! nie wiecie co to jest rolnictwo! Gdy tylko usłyszycie w tych bandyckich mediach, że rolnicy strajkują to już że wiecznie nam mało?!strajkujemy może dlatego że nasz kochany kraj zamiast wspierać swoich rolników, wspiera zagranicznych! to dzięki pedałom rządzącym ceny plonów idą w dół a rolnik tylko dokłada do interesu. a Ty dzięki nam masz co jeść, więc jak nie jesteś w temacie to te chore komentarze zachowaj dla siebie.
lester234 / 83.6.86.* / 2015-02-16 18:54
Wy podobno nie macie dochodów to z czego dokładasz ???? Krowom spod ogona kasa wylatuje czy jak to działa ? Nic nie zarabia ale doklada do intersu - naprawdę ciekawe zjawisko.
; ) / 66.249.81.* / 2015-02-16 18:06
Kolego jak by rolnicy doplat nie mieli to bys nie plaxil za cukier 2zl tyko 7zl za mąkę 1.5 tylko 5 itp zrozumcie ze doplaty nie sa tylko dla rolnikow
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wies / 82.132.236.* / 2015-02-16 17:51
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
gosc313 / 82.139.32.* / 2015-02-16 18:06
Nieroby to na wsi. Pozatrudniali Ukraincow za marne grosze z unii pieniadze dostali a sami do stolicy tymi wypasionymi traktorami pojechali bo im sie nalezy i tylko im
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
inna osoba / 79.185.185.* / 2015-02-16 17:36
naprawde nie wiesz co mowisz. dostaje sie tyle a wydatkow jest o wiele wiecej
gosc313 / 82.139.32.* / 2015-02-16 18:20
Jakbym slyszal swoja ciotke gospodarujaca na 60 hektarach :-) co roku chwali sie ile zaciagnela kredytu ale nigdy nie powie o przychodach :-).
Moj szef jest taki sam :-) co miesiac placze ze zyskow nie bylo :-) a co miesiac nowa maszyna za mln zl:-) to juz taka nacja narzekac i narzekac. Nie narzeka tylko ten co nic nie ma :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Dawid135 / 84.203.15.* / 2015-02-16 16:50
Sam pochodze ze wsi. Powiem wam jedno. Polscy rolnicy to najbardziej pracowicy rolnicy w Europie. Tylko wychodzi roznica po zaborach. Na wschodzie pokutuje ze wolnosc to biernosc i czy stoi czy sie lezy 5000 tys sie nalezy. Na zachodzie- jak mowil juz Dmowski- ludzie nauczyli sie zyc inaczej pod najgorszym zaborem pruskim. Nauczyli sie walczyc o tozsamosc i ciezko na jej zachowanie pracowac. Dlatego to tutaj Endecja miala takie poparcie. Dzis to skutkuje. Czy ktos kiedys widzial zeby ludzie na zachidzis strajkowali czy sie domagali jakis doplat, odszkodowan czy innych "komunistycznych" wynalazkow. Nie bo tam ludzie zadzieraja rekawy i do roboty. Strajkuja zawsze cwaniaki z Warszawy albo Slazacy. Takie ziemie na wschodzie na podkarpaciu. Przeciez tam wszystko wyrosnie. Ale nie trzeba sie domagac jak nauczyla komuna. Na zachodzie nikt rozlnikom wiecej nie placi za cokolwiek a nie strajkuja. Przeniesc stolice z tej calej Warszawki do Krakowa lub Poznania i odciac sie od ostatnich 400 lat porazek i wspominienia komunizmu a takze przeciac uklady. Tak i tak miala to bys stolica tymczasowa a zostala i jest juz 400 lat. Od tego czasu dla Polski to okres porazek i hekatomb. Czym byla Warszawa przed przymusowym przeniesieniem tam stolicy z historycznego i krolewskiego Krakowa czy takze historycznego Poznania. Co symbolizuje to miasto? Teraz jest symbolem porazki i zdrady sojusznikow i odkad jest stolica tak jest w Polsce. Porazki i zdrady. Zydowskie miasto zbudowane na zawisci i lichwie. Ja rozumiem, ze Niemcy maja stolice w Berlinie ktory powstal tak naprawde w latach 1800-setnych ale Polska ma wielokrotnie dluzsza historie i tradycje jako panstwo i narod niz Niemcy (przedtem jakieh Prusy, Szwaby, Swiete Cesarstwo Rzymskie i inne wynalazki).
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zniesmaczony / 93.89.204.* / 2015-02-16 16:49
Mój kuzyn jest rolnikiem, jego ojciec świętej pamięci też był rolnikiem. Zapierniczali ciężko od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a nawet i zimą trzeba wstawać żeby trzodę oporządzić. Ciężko pracowali, ale nigdy nie narzekali, zawsze było ich na wszystko stać. Mój kuzyn jest przykładem, że rolnik, jak chce to może i potrafi, a nie zaraz drogi blokować i drzeć mordę, jak to źle jest. Pozdrawiam Cię Rysiu.
Gupi rolnik / 31.2.117.* / 2015-02-16 16:25
A to ci zaskakujące "rolnik ma laptopa". Zaskakujące jakim trzeba być matołem żeby robić takie fascynujące badania. Teraz może BGŻ odkryje że rolnicy stosują mydło i pastę do zębów.

Najnowsze wpisy