Forum Polityka, aktualnościKraj

Polski rolnik to nowoczesny tradycjonalista. Zaskakujące wyniki badań

Polski rolnik to nowoczesny tradycjonalista. Zaskakujące wyniki badań

Wyświetlaj:
Polacy1111111 / 83.9.232.* / 2015-02-16 08:39
"Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło" Niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.
fggg / 87.205.174.* / 2015-02-16 08:32
a czy parę lat wcześniej (przed wejściem do UNI) inne wartości plasowała na pierwszym miejscu niż: zdrowie, rodzinę i dzieci??????????????
pewnie autor artykułu miał na myśli alkohol, bo przecież łatwo pijanego rolnika nagrać w mieście takich filmów się nie nagrywa. Mieszkałam na wsi teraz mieszkam w dużym mieście i tyle pijusów co w mieście jest to szok wystarczy wyjść ok 19 po zakupy wszędzie pod każdym sklepem stoją i jeszcze pieniądze z mopsu za to dostają, bo przecież są ciężko chorzy
piłeczka / 92.19.65.* / 2015-02-16 09:15
mam pytanie do ciebie i proszę o szczerą odpowiedz.w mieście nie mas pijaństwa na taka skale jak na wsi?tylko odpowiedz sobie i nam szczerze,i nieraz widzimy przedstawicieli rządu w jakim stanie paraduja. jezdzą ,lekarze dyrektorzy,sędziowie,zwykli zjadacze chleba tez.
PodniebnyDron / 2015-02-16 08:24
Nie rozumiem jednej rzeczy, wyjeżdżają tymi traktorami za 600 tys zł za blokady, wywieszają karteczkę że to banku. A gdzie jest mowa o tym, że taki rolnik płacie miesięcznie kredytu za traktor 5 tys zł ale ZYSKUJE pracując taką maszyną 50 tys zł i jeszcze unia mu dopłaca połowę do tego traktora, wiec dla niego to jest biznes o którym ja mogę tylko pomarzyć. Ja spłacam kredyt o wartości 300 tys za mieszkanie i nic na tym nie zarabiam, mam gdzie mieszkać z rodziną.
dziwny jest ten tok rozumowania.... / 83.27.160.* / 2015-02-16 13:07
naucz się liczyć, i wyświetl sobie w necie traktory za 600tys zł. odpal kalkulator na kredytach 5 letnich- bo takie się na sprzęt dostaje( jak w firmie na luksusowe autko dla prezes). policz części i naprawę bo bez serwisu się nie obejdzie przy ciężkiej pracy 16-19 godzin na swoich polach w sezonie i nie ma tu mowy oczywiście o pracy usługowej- bo rolnik usług nie świadczy. Zatankuj taki traktor i zobaczysz jak jest różnica między prezesa luksusowym samochodem a rolnika co w polu w piachu i słońcu bez regulacji siedzenia jedzie i pracuje fizycznie. Nie porównuje się kredytu hipotecznego z leasingiem. No ale cóż ....
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-02-16 08:43
Z ciebie taki ekonomista,jak z raka ogier!"Rolnik zyskuje 50 tys. zł"?To są pieniądze,które dostanie za zbiory i z powrotem musi je wyłożyć na nawozy,środki ochrony roślin,części do maszyn i paliwo!Pozostanie mu może 5000zł na ,które pracował cały rok!Plony zbiera się raz w roku!
tgr / 87.205.174.* / 2015-02-16 08:34
bardzo proszę możesz zostać rolnikiem będziesz widział te 50tyś miesięcznie jak świnia własny wyrób
ten reportaż to czysta propaganda i tyle
jaskiniowiec2000 / 83.28.182.* / 2015-02-16 08:33
a kto ci broni zarabiać na mieszkaniu? nie rozumiesz rzeczywistości... ile rolnik dostaje za jajo, mleko czy kilogram mięsa. gdy zdaje do skupu, a ile za to co dostał potem może kupić! - nie starczy jak mówi stare porzekadło "psu na budę!"
michello / 95.40.122.* / 2015-02-16 08:46
Panie Kolego, polskie prawo broni zarabiać na mieszkaniu, które ma obciążoną hipotekę, co do rolnika to znam takiego, którego stać było kupić mieszkanie w Warszawie za blisko 400tys.. i do tego za gotówkę, żadnych kredytów. Więc nie mów że jest im ciężko my ludzie z klasy usługowej mamy zdecydowanie ciężej.
123ert / 212.2.125.* / 2015-02-16 09:17
Bzdury pleciesz. Mieszkanie obciązone hipoteką można wynająć jak każde inne.
inż. Rolnik / 62.122.123.* / 2015-02-16 08:32
Jaki zysk 50 tys na ciągniku? pomiędzy ciągnikiem z lat 80 a nowym jest tylko litr może spalania paliwa mniej. Ale uzyskuje się zdrowie. Jestem rolnikiem mam 25 lat i jestem głuchy od starych maszyn. Nigdy nie siedziałeś w starym ciągniku, więc nie wiesz jak na zdrowie człowieka wpływa kilkanaście godzin ryku silnika pracującego metr od ciebie.
mrówka123 / 83.28.116.* / 2015-02-16 08:30
to kup sobie taki traktor za 600 tys złotych i zarabiaj 50 tys miesięcznie. Przecież to takie łatwe. Z gimnazjum się urwałeś?
rolnik12 / 178.36.215.* / 2015-02-16 08:30
to wez kredyt, kup pole, sprzet i zarabiaj kokosy, nastepny nieudacznik.
neti / 83.142.57.* / 2015-02-16 08:17
Ostatnie badania potwierdziły, że rolnicy nawet czytać się nauczyli.
Roliczka Alicja / 83.20.139.* / 2015-02-16 08:15
Zastanawiam się czy wszyscy myślą że rolnik to taki człowiek któremu słoma z butów wystaje?? Rolnik dziś musi być rolnikiem, hodowcą, zootechnikiem, handlowcą, mechanikiem, budowlańcem,księgowym, itd itd. Taki rolnik ma więcej zawodów i umiejętności a także zainteresowań niż połowa ludności :) Pozdrawiam
rupetto / 79.189.45.* / 2015-02-16 08:14
mieszkam na wsi, chociaż rolnik ze mnie taki jak i baletnica!!co roku nocuje u mnie pielgrzymka warszawska i co roku pielgrzymi pytają gdzie tu można się na wsi przespać na sianie! a ja co roku ze śmiechem odpowiadam, że rolników z sianem, krowami itp nie ma na wsiach od kilkunastu lat!!!! jeżeli ktoś zajmuje się typowo życiem z roli to jest to raczej wyspecjalizowany "farmer" a nie jak to w świadomości "mieszczucha " starodawny chłop z widłami przerzucający gnój!!!
raf0470 / 87.205.246.* / 2015-02-16 08:32
Istnieje inna strona tego obrazka. Miescuchowi nigdy nie dacie do jedzenia tego co sobie produkujecie. To co dla miescuchów przygotowaliście, nawet po butli bimbru do gęby nie włożycie. Spanie na sianie, jeżeli was to dziwi, chcięli zeń skosztować po opowieściach swych matek i babek z wiosek. A wam pozostało być tylko jako ich utrzymanki, bo mumijne pieniążki pochodzą tylko z przemysłowych kieszeni. Cóż poznacie niedługo co to wpłacanie składek i zamarzy się wam spanie na sianie, ale pod lasem.
sdfd / 176.100.196.* / 2015-02-16 08:23
Ale o czym to świadczy ,dla mnie tylko o jednym -mieszczuchy poza czubkiem wlasnego nosa nic nie widzą i nie maja o niczym pojecia ale w każdym temacie chcą byc i co gorsza są "ekspertami" efekty tych głupich i niekompetentnych rządów widzimy na codzień bo absurdy przy budowaniu dróg to robota miastowych "wykształconych,mądrych" podobnie po urzedach i wszedzie tam gdzie mieszczuchy udają że sie na czymś znają wiec mam proźbe mieszczuchy -nie wpi....sie do rolnictwa bo nie macie o tym zielonego pojecia a do powiedzenia macie najwiecej (a swoje "mądrości" zachowajcie dla siebie bo widać nie potraficie nic) ps. jakoś nikt nie protestuje jak rząd ma pomóc frankowiczom (bo to jest niby ok)
ZMIECIO / 83.145.186.* / 2015-02-16 08:13
No i jeszcze nie dodali, że żyją na koszt pracujących w miastach. Składki na KRUS odprowadzają minimalne a uzupełniane ich ubezpieczenia i emerytury są z wpłat ZUS-owskich całej rzeszy robotników pracujących w miastach. Więc niech nie narzekają, że niby ich rodziny żyją w skrajnej nędzy. Nikt jeszcze nie wymyślił sposobu by nie pracując mieć wszystko o czym się zamarzy a protestujący rolnicy takie wrażenie sprawiają, są taką samą grupą społeczną jak górnicy bo twierdzą , że im się wszystko należy.
Agnie_0060 / 79.187.230.* / 2015-02-16 08:29
Nikt z ZUSu do nich nie dokłada, mają najniższe emerytury jakie mogą mieć, płacą ubezpieczenie za żonę, za dzieci, nie można ich za darmo dopisac na osobę pracujaca... po prostu KRUS nie żyje ponad stan jak ZUS, który okrada wszystkich, mnie rownież.
gość233 / 178.36.3.* / 2015-02-16 08:25
Zapraszam; pomieszkasz, popatrzysz może się zamienimy?
Adrienne123 / 91.123.191.* / 2015-02-16 08:21
Ja i mąż jesteśmy rolnikami.
Mąż pracuje w normalnej pracy i płaci ZUS. Kiedy wraca do domu je obiad i idzie do drugiej pracy w gospodarstwie. U nas w okolicznych wsiach robi tak ok 70% ludzi. Twoje wnioski są do d.... Nie masz pojęcia ile na ZUS wychodzi składek ze wsi :P
leopold k. / 176.100.196.* / 2015-02-16 08:19
no to weź załóż gospodarstwo korzystaj z "funduszy unijnych" i ciesz sie życiem jak oni !!! tylko skoro tak im dobrze to ciekawe dlaczego protestują -zapewne dlatego że nie mają nic lepszego do roboty tylko spać w namiotach i koczować na mrozie (zapewne robią to dla "sportu") !!!! nie wiecie o co chodzi to sie nie wypowiadajcie bo polacy są we wszystkim ekspertami a tymczasem swoją "inteligencje" pokazują regularnie na wyborach wybierając od lat OPRAWCÓW NARODU POLSKIEGO !!!!! A i tu winni są wszyscy tylko nie ci co głosowali , chcecie sie czymś wykazać to wybierzcie chociaż raz kogoś kto nie niszczy tego kraju i nie powoduje że bogaci sie bogacą biedni biednieją jak obecnie robi to PO !!!!!
aa551 / 37.30.51.* / 2015-02-16 08:18
Gdyby nie rolnicy to byś nie miał co do gęby włożyć...........
3 4 5 6 7 8
na koniec starsze

Najnowsze wpisy