Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Według KNF-u na ustawie frankowej banki mogą stracić nawet 22 mld zł

Pomoc dla frankowiczów. Według KNF-u na ustawie frankowej banki mogą stracić nawet 22 mld zł

Wyświetlaj:
spoko1 / 89.72.45.* / 2015-08-11 13:26
Kredyty hipoteczne w CHF

Przecież Państwo zbierało podatki: od branży budowlanej, finansowej, ubezpieczeniowej i rynku kapitałowego !. Chyba tylko po to, aby „wam” żyło się lepiej !. Teraz chcecie, także PODATKIEM BANKOWYM pozyskać głosy „nieświadomych wyborców”. Dlaczego nikt z was nie zaproponuje rozwiązania lub złagodzenia tego problemu przy wykorzystaniu (10-15) mld USD z naszych, społeczeństwa pieniędzy zgromadzonych w NBP( łącznie 105 mld USD). Rozłożonych np. w pięcioletnim wehikule transferowym lub nawet ich przesuniętym w czasie rewersem, zabezpieczoną skutecznie inżynierią finansową i wypchaną na rynki zagraniczne. Nazwa produktowa „ DOBRY DOM POLSKA ”. Jeśli jako dobrzy gospodarze DBACIE o dobro społeczeństwa, to dlaczego nie chcecie wykorzystać do tego tych środków . Oczywiście obsłużyć proporcjonalnie kredyty hipoteczne denominowane w CHF, USD, EURO i PLN.
Na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem dużych banków - zwrócił się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych. - Zadłużać trzeba się w tej walucie, w której się zarabia - mówili zgodnie ówczesny prezes Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki i szefujący ING Bankowi Śląskiemu Brunon Bartkiewicz. - Nie chcę patrzeć, jak moi klienci bankrutują, bo zmienił się kurs waluty - grzmiał Bielecki.
Inicjatywę wielkich banków oprotestowały jednak mniejsze, które zarabiały głównie na kredytach walutowych (miały one wyższą marżę). Ostrzegały, że taki zakaz zamknąłby drogę do kredytu hipotecznego nawet co czwartemu chętnemu. W spór zaangażowali się rządzący w tym czasie Polską politycy PiS. - Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego z 2006r.
http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415

A co zresztą społeczeństwa i z bankami, jeśli NBP wspomógłby kredytobiorców frankowych?. Pieniądze w NBP są naszymi wspólnymi pieniędzmi. Znaczy to, że NBP musiał by obsłużyć rachunek w wysokości (150-225)mld USD. Każdy Obywatel ma prawo do tych środków. Takimi środkami NBP po prostu nie dysponuje, a co najważniejsze ma INNE ZADANIA !. Jawi się bardzo ponury obraz polskiej rzeczywistości politycznej i podstawowych organów państwa. Partie polityczne rozgrywają „brudną” grę o WYBORCÓW, doprowadzając do powstania szkodliwych NAPIĘĆ SPOŁECZNYCH i ”nie zwracając” uwagi na to, jak istotnym jest SEKTOR BANKOWY, dla prawidłowego funkcjonowania PAŃSTWA. Odbywa się to nawet kosztem, SPADKIEM wzrostu PKB w stosunku do PKB nieobciążonym tymi „gierkami” i „nieprzemyślanymi ustawami”. Gdzie w tym wszystkim ODPOWIEDZIALNOŚĆ i fundamentalna SZCZEROŚĆ. POLSKĘ mamy tylko JEDNĄ i JEDEN NARÓD, a co najważniejsze POLSKA nie jest „własnością” polityków !!!, tylko są oni czasowo osobami uprawnionymi do zarządzania i ustanawiania prawa, aby DZISIEJSZE POKOLENIE, a także PRZYSZŁE POKOLENIA żyły w jak najwyższym możliwym do osiągnięcia DOBROSTANIE, ZDROWOSTANIE !.
FR44 / 31.6.133.* / 2015-08-11 12:57
Ta ustawa to bubel. Różnicuje kredytobiorców wg. jakiś arbitralnych kryteriów. Poza tym: jeśli kredyty frankowe nie były w istocie kredytami frankowymi, ale instrumentami finansowymi to należy je przewalutować wg. kursu z dnia kredytu. W innym przypadku sankcjonuje się bezprawie. A straty banków? Jeśli osiągnęły zysk w nielegalny sposób? Mniej będą transferować kapitału do zagranicznych spółek-matek.
jałowik / 46.170.37.* / 2015-08-11 12:57
Bilans musi wyjść na zero. Te ewentualne straty banków, to tak naprawde teraz ich coroczne zyski z tego faktu ze wywindowali kurs franka o 200% i golą frankowiczów co miesiąc
Staś777777 / 84.91.101.* / 2015-08-11 12:46
Kłamią oszuści i złodzieje jak kłamali. A KNF ich wspiera. Popatrzcie, co zrobili z obcymi oszustami w Czarnogórze, tylko u nas PO certoli się z banksterią.
Andrzej Łódz / 94.254.199.* / 2015-08-11 12:19
A ja mam dom 160 m2 i co ???
Mi już Rząd i Pan Prezydent nie pomoże ???
.......kampania się skończyła ..... dziękuję Panie Prezydencie .... również mam Pana w d....... i życzę Panu wielu życiowych nieszczęść i porażek !
spoko1 / 89.72.45.* / 2015-08-11 11:49
„PiS jest kompletnie nieodpowiedzialne. Tak jak kiedyś sprzymierzył się z Samoobroną tak teraz dla zdobycia władzy zaczyna rozwalać gospodarkę. Banki nie istnieją w kosmosie , są powiązane setkami więzi z setkami różnych dziedzin mojego życia i życia każdego Kowalskiego.I nie piszcie mi o złodziejstwach banków. Jak brałam kredyt w złotówkach to jako człowiek dorosły i niefachowiec długo zasięgałam informacji co jest lepsze. Frank czy złotówka. Wyszło, że złotówka. Dlaczego mam teraz dokładać do czyjejś głupoty .Na pomoc dla frankowiczów złożymy się my wszyscy. PiS zaczyna realizować komunistyczny postulat; wszystkim po równo. Za głupotę PiS już zaczynamy płacić.”
spoko1 / 89.72.45.* / 2015-08-11 12:53
Komisja Finansów Publicznych była zdecydowanie przeciwko poprawkom Prawa i Sprawiedliwości. Poseł PiS, Paweł Szałamacha powiedział, że wszyscy walutowi kredytobiorcy powinni mieć możliwości zmiany kredytu. Polityk zarzucił, że z propozycji posłów PO będzie mogło skorzystać tylko kilkanaście procent zadłużonych we franku szwajcarskim.

- Ten komplet wniosków PiS to nie poprawki, a zdecydowana zmiana kierunku. Moim zdaniem ta ustawa byłaby niekonstytucyjna. Wiem że co do naszej też są zarzuty, ale jestem przekonana, że propozycja PO jest zgodna z prawem - mówi Skowrońska.

Negatywnie o poprawkach opozycji wypowiadał się też wiceminister finansów, Izabela Leszczyna. Resort finansów wskazał, że przyjęcie poprawek PiS spowoduje, że z restrukturyzacji kredytu będą mogli skorzystać także ci, którzy kupili mieszkania na przykład na wynajem i traktowali je jak inwestycje.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pomoc-dla-frankowiczow-bedzie-mozna,152,0,1874328.html
Franek CH / 109.243.126.* / 2015-08-11 11:49
Jak można mówić o tym, że złdziej który ukradł pieniądze i musi je oddać jego stratą??? Banki wymyśliły ten numer na franka . To zwykłe oszustwo. NIGDY NIE BYŁO FRANKÓW.UMOWA JEST W PLN, BANK WYPŁACIŁ KASĘ W PLN.BANK NIE MIAŁ FRANKÓW.
permanentny / 31.61.136.* / 2015-08-11 11:42
Oszustwo nie popłaca. Jeszcze nie została poruszona sprawa odsetek dla klientów, którzy regulowali w czasie raty??? Oni płacili niesłusznie zawyżone raty kredytów hipotecznych więc należy im się zwrot pieniędzy wraz z odsetkami na przychód. A ponieważ to będzie przychód nadzwyczajny więc bez opodatkowania.
A ,co tak nic nie słychać o pracy urzędów skarbowych? Znów tylko siedzi armia urzędników za biurkami i nic nie robi tylko czeka na podszepty? Powinien ukazywać się monitor w którym urzędy skarbowe powinny publicznie ogłaszać swoje osiągnięcia w łapaniu złodziei , a nic takiego nie ma czyli nikogo nie złapali.
permanentny / 31.61.136.* / 2015-08-11 11:37
Banki muszą uwzględnić przewalutowanie z dnia podpisania umowy, bo klienci nie odstąpią i dojdzie do znienawidzenia i rzezi.
Niestety banki muszą wyjść na świat i we świecie inestować. Nauczyć się zdobywać procenty w świecie. Może w Niemczech, może w USA, może w UK, może we Francji, a może w Holandii, a nie siedzieć na karku biedoty i zrzynać lichwę. Trzeba się nauczyć zarabiać!
Alex2 / 83.20.237.* / 2015-08-11 11:49
Banki umieją zarabiać Na Szczęście! , w przeciwieństwie do SKOKÓW to dobrze zarządzane firmy i na szczęście prywatne więc nawiedzeni uzdrowiciele Polski nie mogą nimi manipulować.
spoko1 / 89.72.45.* / 2015-08-11 11:35
. Partie polityczne rozgrywają „brudną” grę o WYBORCÓW, doprowadzając do powstania szkodliwych NAPIĘĆ SPOŁECZNYCH i ”nie zwracając” uwagi na to, jak istotnym jest SEKTOR BANKOWY, dla prawidłowego funkcjonowania PAŃSTWA. Odbywa się to nawet kosztem, SPADKIEM wzrostu PKB w stosunku do PKB nieobciążonym tymi „gierkami” i „nieprzemyślanymi ustawami”. Gdzie w tym wszystkim ODPOWIEDZIALNOŚĆ i fundamentalna SZCZEROŚĆ. POLSKĘ mamy tylko JEDNĄ i JEDEN NARÓD, a co najważniejsze POLSKA nie jest „własnością” polityków !!!, tylko są oni czasowo osobami uprawnionymi do zarządzania i ustanawiania prawa, aby DZISIEJSZE POKOLENIE, a także PRZYSZŁE POKOLENIA żyły w jak najwyższym możliwym do osiągnięcia DOBROSTANIE, ZDROWOSTANIE !.
spoko1 / 89.72.45.* / 2015-08-11 11:30
To konie ciągną wóz, a nie wóz konie. Nad tym, czuwa woźnica. Choć nie zawsze "trzeźwy"
Alex2 / 83.20.237.* / 2015-08-11 11:30
To co stało się w Sejmie , powinna zbadać prokuratura ,to klasyka manipulowania rynkiem finansowym,to przestępstwo.Jako depozytariusz banku domagam się również 90% gwarancji Państwa dla swoich depozytów wobec podtrzymanych przez Prezydenta niepoważnych obietnic wyborczych.W przeciwnym wypadku wycofam z banków wszystkie swoje pieniądze i będę do tego namawiał innych.Nie zamierzam ze swoich pieniędzy robić prezentów frankowiczom.I co Panie prof. Modzelewski ? To skąd teraz banki wezmą brakujące 30 mld depozytów .Nie wierzę ,że Pan nie wiedział,że banki nie tylko nie miały dość franków ale i zł.To będzie chyba pierwszy przypadek osobliwego wkładu naukowców w rujnowanie polskiego systemu bankowego.Reiffeisen wycofuje się z dawnych demoludów po prezencie Orbana na Węgrzech. Zapamiętajmy nazwiska szrlatanów :Modzelewski ,Rybiński,Zybertowicz,Gliński etc...
Beata 123 / 83.7.148.* / 2015-08-12 09:51

To co stało się w Sejmie , powinna zbadać prokuratura ,to klasyka manipulowania rynkiem finansowym,to przestępstwo.

Tak, ma Pani racje tym powinna sie zajac prokuratura. Jak bank mogl udzielac i przewalutowywac cos czego nie mial i wpisywac w umowy klauzule abuzywne. Zarabiajac na pierwszej operacji przewalutowania na PLN w granicach 20.000- 35.000 PLN a potem na kazdej racje. To dzieki nam dostawała Pani dewidendy, wiem, że trudno będzie sie z nimi rozstac bo "ciemny" lud nagle zaczal myslec i miał już dosc wykorzystywania przez banki. Ci grankowicze tez juz nie zamierzamy robic takim jak Pani osoba prezenty. Skoro Pani wiedziała, że banki nie miały franków to mam sie domyslac, że brała Pani udział w tej operacji i liczyła na zyski nienalezne? Moze teraz skoro juz Pani oficjalnie sie do tego przyznaje wypadałoby zwrocic nienaleznie pobrane zyski?
mateoooo / 89.75.132.* / 2015-08-11 11:27
Dlaczego pomagać hazardzistom? Zdecydowali się na taką opcję kredytową to niech teraz ponoszą konsekwencje swoich decyzji... Dlaczego wielu, wielu ludzi nie decydowało się na kredyty we frankach tylko brali normalne w złotówkach? Rozumiem, że tym ludziom też należy się pomoc? Na rozdawnictwie PiSu wszyscy stracą, ale przecież pomożemy "ubogim" frankowiczom.
V5 / 83.26.200.* / 2015-08-11 11:26
NIE KŁAMCIE BANKI NIGDY NIE TRACĄ TO ZŁODZIEJE!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy