pomysł i co dalej

icetec / 2009-01-13 13:35
mam pomysł na załozenie firmy ale oczywiscie w prawie polskim jest tyle niedogodnosci ze niewiadomo jak sie do tego zabrac tym bardziej ze jest to nowy pomysł.

głownie chodzi o zarejestrowanie firmy

bo pomysł jest podobny jak sklep internetowy

wiec prosiłbym o pomoc w załozeniu firmy

posiadaczy sklepów internetowych

na jakich zasadach to wsz dziala najlepiej krok po kroku jak załozyc taki sklep internetowy
Wyświetlaj:
Margita / 193.109.225.* / 2009-01-30 21:17
Żle się do tego zabierasz. Nikt ci niczego nie poradzi na odległośc i nie podpowie, szcegolnie jeśli nie wie, co to za pomysl. Zanim sama zarejestrowałam działalnośc, to minęło kilka miesięcy planowania. Rozejrzałam się po rynku, czy sa juz takie firmy, ile ich jest, czy maja pracę, a może musza wręcz odsyłać klientow, bo jest ich za wiele. Policzylam, ile będe potrzebowała pieniędzy przed otwarciem firmy i w pierwszych miesiącach, kiedy jeszcze sie nie zarabia. Sprawdziłam w US, jaką mogę wybrac forme działalności, w ZUS ile musze zapłacic składek za siebie i pracownika, ile musze mu zaplacić, czy moge go zatrudnić na podstawie dofinansowania z UP. Sprawdzilam, ile kosztuja lokale, ile paliwa zużyja moje samochody (otworzylam szkołę jazdy). Będąc kierowcą zapisywałam się na jazdy doszkalajace w innych szkołach i prowadziłam szpiegostwo przemysłowe:) Nachodziłam panów w wydziale komunikacji i pytalam, pytała, pytalam... Rozpytalam po znajomych, kto w czym może mi pomóc, bo np. ktos w agencji reklamowej pracuje, więc taniej zrobi reklamę,; ktos pracujący w ubezpieczeniach taniej ubezpieczy auta itp. itd. Czytałam ustawy, rozporządzenia i tłumaczyłam je z polskiego na nasze:) Znalazłam prawników pracujących spoełecznie i wyjaśniałam z nimi wszelkie pojawiające się problemy prawne. To ogrom pracy, nie da się tak hop-siup:) Jak możesz zarządzać firmą, skoro nawet nie potrafisz jej sam otworzyć ?
Mialam mieć wspólnika, ale byl taki jak ty: chciał, żeby mu wszystko powiedzieć i pokazać, a sam nic. No to zrezygnowałam z niego:)
icetec / 2009-01-13 17:47
co z tego ze ma sie pomysł jak w polsce to trzeba miec mnóstwo kasy by załozyc firme bo za samo załozenie stronki www krzycza grube tysiace. podatki zerzra na starcie i zawsze jest kleska. i wiem ze załozenie to nieproblem a le utrzymanie tego biznesu to sztuka dlatego pytam jak o porade sklepy internetowe które istnieja. fakt ze moja działalnosc jest troche inna niz normalny sklep internetowy kupuje sie rzeczy w moim sklepie zreszta jak mi sie uda niejedna osoba bedzie chciała kupowac u mnie.
thea80 / 83.25.200.* / 2009-01-13 16:35
Złożenie działalności to najłatwiejsza z czynności z jaką ci sie przyjdzie zmierzyć prowadzac swoj biznes. Jak nie potrafisz sobie sam z tym poradzic to lepiej wcale nie zaczynaj...
icetec / 2009-01-13 17:43
załozenie firmy to jest najprostrze i ja o tym wiem ale chodzi mi o jak to jest z rozliczaniem sie i wogóle a wsumie to dzieki za taka pomoc
michalle / 195.26.23.* / 2009-03-05 17:34
wez sobie ksiegowa :D

Najnowsze wpisy