Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Ponad 6-letnie maksima. Trzy wiedźmy dały o sobie znać

Ponad 6-letnie maksima. Trzy wiedźmy dały o sobie znać

Wyświetlaj:
synonim / 2014-09-21 16:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ilość lodu na Antarktydzie jest najwyższa w historii pomiarów

Extent of Antarctic sea ice reaches record levels, scientists say

http://www.abc.net.au/news/2014-09-14/record-coverage-of-antarctic-sea-ice/5742668

Ach te "globalne ocieplenie"
bez odbioru , / 78.8.112.* / 2014-09-21 14:32
DOCIEKLIWY

pozdrawiam , trzymaj poziom, widze że już powolutku Jasia odgadujesz ,
synonim / 2014-09-21 16:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

widze że już powolutku Jasia odgadujesz ,

O czym ty znowu bredzisz obłąkana dziewczynko? Znowu coś ci się pokiełbasiło, jak co dzień
dociekliwy / 2014-09-21 15:01 / portfel / Tysiącznik na forum

trzymaj poziom

z tym nie mam problemu natomiast z pionem to juz roznie bywa :)
ale jaja jak balony / 78.8.112.* / 2014-09-21 14:26
WIDZĘ ŻE NIEKTÓRYM ODWAGA PO WYPICIU SIĘ ZAŁĄCZA

PANIE ZT CZY JAKOŚ TAK , MWIG I WIG WYBIŁY SIĘ Z ROCZNEGO BOCZNIAKA GÓRĄ , JEST TO JEDNA Z NAJSILNIEJSZYCH FORMACJI = CZYLI WYBICIE GÓRĄ ROCZNEJ KONSOLIDACJI , ZASIĘG MWIGU TYLKO Z SZEROKOSCI KONSOLI TO 400 PKT , i wzrosty przez rok

ZAJĄŁĘŚ GOŚCIU Z JANKIEM PUTY I BREDZICIE , CHOCIAŻ JASIO TO NIE WIEM CZY Z TEGO CO PISZE TO GRA NA WZROSTY CZY NA SPADKI , ALE NAWET LONGTERM OSTATNIO PIEWCA MEGA HOSSY ZABEZPIECZYŁ PORTEL S-KAMI I POPŁYNĄŁ NA TYM ZDROWO

WIG 20 JEST INDEKSEM CENOWYM DLATEGO TRZEBA ZOBACZYĆ INDEKS WIG 20 TR ,


PAMIĘTASZ JASIU JAK CI PISAŁEM ROK TEMU W LISTOPADZIE ŻE ZACZĘŁA SIĘ BESSA KTÓRA TRWA ŚREDNIO 11 MIESIĘCY I JESIENIĄ ZACZNIE SIĘ HOSSA , A TERAZ ZAJMUJ PUTY ,


KASA Z UNII ,
CIĘCIE STÓP PROCENTOWYCH ,
SŁABE WYNIKI GOSPODARKI TO KASA W AKCJE
ZŁOTÓWKA NIE TRACI TAK MOCNO JAK EUR/USD OSTATNIO A TO OZNACZA ŻE KUPUJE ZAGRANICA ZA EUROPEJSKIE DRUKOWANIE
i najważniejsze TUSK wyautowany a to największa miernota 7 letnich rządów ciepłej wody
OGŁOSZENIE PRZEZ RZĄD ŻE ZABIERZE ZE SPÓŁEK 50% WIĘCEJ DYWIDEND
a teraz czekam co Jasio wymyśli ,
synonim / 2014-09-21 16:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

PANIE ZT CZY JAKOŚ TAK , MWIG I WIG WYBIŁY SIĘ Z ROCZNEGO BOCZNIAKA GÓRĄ , JEST TO JEDNA Z NAJSILNIEJSZYCH FORMACJI = CZYLI WYBICIE GÓRĄ ROCZNEJ KONSOLIDACJI , ZASIĘG MWIGU TYLKO Z SZEROKOSCI KONSOLI TO 400 PKT , i wzrosty przez rok


Dopiero co pisałaś w sierpniu w sanym dołku że o tyle pójdą W DÓŁ i bessa na MiSiach

Ach te twoje "kreski" - przypomnijmy jak w sierpniu W SAMYM DOŁKU zalecałaś branie S

patriota polski realy / 78.8.127.*/ 2014-08-01 15:54
dopóki LOP jest mega wysoki radzę nie grać L a dobierać S


PAMIĘTASZ JASIU JAK CI PISAŁEM ROK TEMU W LISTOPADZIE ŻE ZACZĘŁA SIĘ BESSA KTÓRA TRWA ŚREDNIO 11 MIESIĘCY I JESIENIĄ ZACZNIE SIĘ HOSSA , A TERAZ ZAJMUJ PUTY ,


Ha ha ha ha ha ha

No tak, wszyscy pamiętamy paranoiczko jak pisałaś na 2300 na wig20, że od listopada 2013 zaczęła się bessa. Od tamtej pory wig20 dalej dryfuje w boczniaku w rejonie 2300-2500 i ani nie spada ani nie rośnie ale ty jak zwykle przeżyłaś "kolejną bessę" w swym życiu. Która to już twoja bessa od 5 lat, chyba z pięćdziesiąta? Czy było więcej?

Jak tam się czuje twoja bessa w USA od września 2012? Mocno walą?

muppet show / 78.8.71.* / 2012-12-13 11:46
ale USA jest juz w bessie od września 2012


CIĘCIE STÓP PROCENTOWYCH ,
SŁABE WYNIKI GOSPODARKI TO KASA W AKCJE


Po co to piszesz, przecież i tak każdy tu wie, że już jutro lub pojutrze z powrotem będziesz ogłaszać bessę i łapać szczyt
ZT / 79.191.115.* / 2014-09-21 15:11

PANIE ZT CZY JAKOŚ TAK , MWIG I WIG WYBIŁY SIĘ Z ROCZNEGO BOCZNIAKA GÓRĄ

Nieuważnie czytasz mój tekst. Po pierwsze to cały czas jestem nastawiony byczo i piszę o tym od chyba już 1.5 roku. Po drugie jestem zapakowany w akcje ponad 50% kapitału, reszta to fundusze obligacyjne, pieniężne i lokaty. Po trzecie nie gram na spadki tylko zabezpieczam portfel w/w akcji na wypadek nieprzewidzianego kataklizmu. Wytłumaczę Ci co to jest opcja, jeśli kupię opcję PUT z strike 2300 to płacę za nią jakieś 95 zł (teraz już taniej) i to wszystko, a jeśli doszłoby do jakiegoś kataklizmu na giełdzie to jeśli kurs w20 spadłby poniżej 2300 to opcja zaczyna zachowywać się jakbym w tym miejscu otworzył S na kontrakcie terminowym, więc mój portfel jest zabezpieczony przed spadkami poniżej 2300. I najpiękniejsze, jeśli rynek będzie kontynuował wzrosty to stracę jedynie to 95 zł a partycypuje w zyskach ze wzrostu portfela akcji. Teraz policz 5 takich opcji kosztuje 5*95zł=475 zł a zabezpieczasz portfel akcji o wartości 5*23000zł=115000 zł. Pisząc o spadkach mam na myśli krótkoterminową (1-3 miesięcy) korektę ostatnich wzrostów (rzędu 2430), ale nie neguję, kontynuacji wzrostów albowiem trend jest wzrostowy. Formacje które się potworzyły sugerują ochłodzenie nastrojów ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zostały zanegowane a to będzie silny sygnał dalszych wzrostów, dlatego właśnie zwracam uwagę w najbliższym czasie co się wydarzy, albo korekta albo negacja formacji i jazda do góry.

ZAJĄŁĘŚ GOŚCIU Z JANKIEM PUTY I BREDZICIE

I podkreślam bardzo bym sobie tego życzył, żeby w/w opcje wygasły bez wartości bo to oznacza, że mój portfel akcji jest zyskowny i zarabiam na wzrostach i dywidendach. PUTY są ubezpieczeniem na wypadek katastrofy tak jak ubezpieczenie domu od pożaru czy zalania. Pozdrawiam.
synonim / 2014-09-21 16:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

I podkreślam bardzo bym sobie tego życzył, żeby w/w opcje wygasły bez wartości bo to oznacza, że mój portfel akcji jest zyskowny i zarabiam na wzrostach i dywidendach


U mnie jest tak samo ale ona tego nie skuma za chińskiego boga

Dla niej opcje są jak kontrakty i moje oraz tłumaczenia krispeka od 2 lat w tej sprawie nic nie dały - ona nie jest w stanie nadal tego rozróżnić
ZT / 79.191.115.* / 2014-09-21 16:37

ale ona tego nie skuma za chińskiego boga

Napisałem tak prosto jak umiałem z konkretnymi liczbami i przykładem działania opcji PUT 2300, mam nadzieję że zrozumiała.
synonim / 2014-09-21 16:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

mam nadzieję że zrozumiała


nie zrozumiała

Ja jej tłumaczyłem najprościej jak się da, na przykład tak: kupujesz jedną opcję put za 10 złotych i nie możesz stracić więcej niż 10 złotych, nawet jak indeks pójdzie przed rozliczeniem o 100% w górę

Nie rozumiała i nadal "myślała", że opcja jest konrakt
synonim / 2014-09-21 07:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nadal płynie kapitał zarówno do funduszy akcji jak i obligacji

U.S.-based stock funds attract $1.2 billion. Bond funds attracted $1.5 billion in new cash

http://www.reuters.com/article/2014/09/17/us-investing-fundflows-ici-idUSKBN0HC1XZ20140917

To jest pewnie te ciągłe "wywalanie" i "umorzenia" o których non stop nawija tu kenobot
synonim / 2014-09-21 06:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Obligacje niemieckie w tym roku +11,3%

Niemiecki DAX w tym roku +2,6%

http://fingfx.thomsonreuters.com/2014/03/25/131612d227.htm

Ach ta bessa na obligacjach zapowiadana przez jadźkę rok temu
synonim / 2014-09-21 06:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Giełda norweska i duńska najlepsze pod względem stóp zwrotu od początku roku

http://fingfx.thomsonreuters.com/2014/03/25/132956f586.htm

Od razu widać, które akcje traktują jako najbezpieczniejsze przystanie
synonim / 2014-09-21 06:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Duńska i norweska giełda cały czas najlepsze pod względem stóp zwrotu od początku roku

DAX na szarym końcu

http://fingfx.thomsonreuters.com/2014/03/25/132956f586.htm

Widać od razu które akcje i gospodarki traktują jako najbezpieczniejsze przystanie
ZT / 83.31.97.* / 2014-09-20 14:45
Na wykresie w20 cały czas jest spadkowa formacja shark: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 . Linie pomarańczowe pokazują opór i jak widać skutecznie on powstrzymuje dalsze wzrosty. Jak widać rynek spadł do 2470 i odbił gwałtownie rysując przy oporze (linie pomarańczowe ok 2550) formację zapowiadającą spadki BAT (naszkicowana na zielono). Tu szczegółowo na wykresie intraday w/w formacja BAT: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=240&u=12045444 Formacja ta jest po prostu modelowa w jednej linii oporu (oznaczona na zielono 2550) zbiegają się kolejno: 0.886XA, 2.24BC oraz 1.27AB=CD, chyba nie muszę się silić na dalszy komentarz w tym tygodniu czekają nas spadki. Krótko mówiąc duża formacja Shark i mała BAT potwierdzają, że będzie kiepsko w rejonie 2550, ale wiecie, że ogólnie jestem BYK (giełdowy bo zodiakalnie u********* Panna) więc mam 50% akcji w portfelu i spodziewam się w dłuższej perspektywie zdecydowanych wzrostów i rynek pokazuje siłę, a zatem jeśli poziom 2550 zostanie z hukiem przebity to będzie to sygnał ewidentny ataku na 2630. Z kolei oczekuję ochłodzenia do grudnia w związku z cyklem 10 mc dlatego obecnie posiadam krótkie pozycje w opcjach PUT kupionych za psi grosz (mała zmienność obecnie), które zabezpieczają mój portfel w razie jakiegoś kataklizmu, albowiem Putin jest nieprzewidywalny. Podkreślę jeszcze, że w/w formacja shark powinna przynieść spadki do okolic 2430 i przekształci się w formację 5-0 zapowiadającą wzrosty, no ale nie galopujmy zobaczymy co przyniesie nadchodzący tydzień. Trochę chaotycznie piszę, ale taki jest rynek a poza tym nadużyłem płynów wyskokowych wczoraj i dziś grają siatkarze więc znowu nadużyję no ale pies to drapał. Brydzia mnie rozśmiesza ze swoimi 50S, a teraz pakuje akcje do wora, ach ta konsekwencja inwestycyjna. Pozdrawiam i trzymać kciuki za siatkarzy.
synonim / 2014-09-20 16:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

posiadam krótkie pozycje w opcjach PUT kupionych za psi grosz


Nie tłumacz im tutaj tego bo oni po 2 latach tłumaczenia nadal "myślą", że opcje są jak kontrakty

3 dni temu wziąłem trochę śmiesznie tanich putów na serii U na zabezpieczenie portfela przed referendum szkockim, koszt tak śmiesznie mały, że pomijalny i zostawiłem je już na pastwę losu do rozliczenia a mitoman się mnie wczoraj pyta "ile wdupiłem na tych putach" :)

Ach ta "potęga myślenia"
dociekliwy / 2014-09-20 17:30 / portfel / Tysiącznik na forum

śmiesznie tanich putów

jedne z nich kosztowaly cos kolo 50zl
pisales wczesniej ze bedziesz bral "po brzegi" bo Szkocja to moze byc "czarny labedz"
kiedys wklejales konto z setkami opcji
to mozna by sie domyslac ze teraz tez wziales ze 100 opcji a strata na nich to 100% czyli 5000 dla Ciebie to moze i
koszt tak śmiesznie mały, że pomijalny

ale nie dla wszystkich :)
synonim / 2014-09-21 16:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

to mozna by sie domyslac ze teraz tez wziales ze 100 opcji a strata na nich to 100% czyli 5000


A dlaczego założyłeś, że teraz wziąłem 100 opcji po 50 zeta. Wcale tego nie napisałem

Wcześniej miałem nawet dużo opcji OTM z niskim Strikem i ze dwa razy dołożyłem więc napisałem 'po brzegi". Ale one były też tanie jak barszcz. Niski Strike wybrałem dlatego, że w razie krachu i tak odpaliłyby mocno
synonim / 2014-09-20 20:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

kiedys wklejales konto z setkami opcji
to mozna by sie domyslac ze teraz tez wziales ze 100 opcji a strata na nich to 100% czyli 5000 dla Ciebie to moze i
koszt tak śmiesznie mały, że pomijalny

ale nie dla wszystkich :)


Co to jest 100 opcji po 50 zeta chłopie jak taka jedna rencistka spod Łodzi żebrząca tu o rower u krispeka wzięła ostatnio 50 S-ek a wcześniej ustawiała zlecenie na 100 000 akcji tepsy po 14 zeta

mega bessa / 78.8.118.* / 2011-12-16 15:54
łyknałbym ze 100 000 akcji TP sa po 14 ale tutaj złapanie po 16,8 jest mega trudne
ZT / 79.191.112.* / 2014-09-20 17:19

Nie tłumacz im tutaj tego bo oni po 2 latach tłumaczenia nadal "myślą",

Nie, ja to odebrałem jako żart Dociekliwego, że krótkie pozycje na PUT to tak jakby kontrakt S na opcje PUT czyli CALL :-). A tak jeszcze wspomnę, że po wprowadzeniu opcji miesięcznych, GPW przestała publikować wskaźniki do opcji, ale już to jest naprawione i jest na bieżąco tu: http://www.pochodne.gpw.pl/?page=dane_biezace
dociekliwy / 2014-09-20 15:41 / portfel / Tysiącznik na forum

krótkie pozycje w opcjach PUT

to raczej kiepskie zabezpieczenie przed spadkami :)
ZT / 94.254.129.* / 2014-09-20 16:14
Pisałem, przecież, że nadużyłem płynów wyskokowych wczoraj więc stąd krótkie pozycje w PUT 😊
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-09-20 14:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Buybacki w USA, główny napęd tamtejszej bańki spekulacyjnej na akcjach, zaczęły zwalniać

The Buyback Boom is Slowing

http://pragcap.com/the-buyback-boom-is-slowing
Etermit / 2014-09-20 10:56 / Tysiącznik na forum
serio, stwierdzam jedynie fakt, nikt nigdy by nie przypuszczał, że rząd Donalda Tuska tak nagle legnie w ruinie łącznie z jego dymisją i to dla wszystkich był i nadal jest ogromny szok

jak widać w polityce cuda się zdarzają

p.s. właśnie przeglądam gazetkę z Reala :)
synonim / 2014-09-20 14:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

serio, stwierdzam jedynie fakt, nikt nigdy by nie przypuszczał, że rząd Donalda Tuska tak nagle legnie w ruinie łącznie z jego dymisją i to dla wszystkich był i nadal jest ogromny szok

A dla mnie to radość bo wreszcie ci złodzieje odpięli się od koryta a okradali społeczeństwo najmocniej. Jak żyję nie pamiętam takich złodziei a już niejeden rząd widziałem
idą jak burza / 164.126.90.* / 2014-09-20 16:45

A dla mnie to radość bo wreszcie ci złodzieje odpięli się od koryta a okradali społeczeństwo najmocniej. Jak żyję nie pamiętam takich złodziei a już niejeden rząd widziałem


Nic dodać, nic ująć. Mogę się tylko pod tym passusem podpisać.
Etermit / 2014-09-20 10:57 / Tysiącznik na forum
miało być pod postem ddfgdfg

sorki :)
Etermit / 2014-09-19 20:09 / Tysiącznik na forum
inwestorzy nadal nie mogą się jeszcze otrząsnąć się z szoku jakim była nagła dymisja Donalda Tuska

a miało być tak pięknie i miały być kolejne kadencje - jednak Donald nie wytrzymał i poddał się...
ddfgdfg / 83.25.178.* / 2014-09-20 00:23
Serio? Uwazasz ze Twój wpis coś wniósł do tematu? Poczytaj sobie jakas gazetke o polityce i nie wracaj tu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy