Forum Forum prawneKarne

potrącenie pieszego na pasach

potrącenie pieszego na pasach

luki250000 / 198.36.86.* / 2010-02-09 06:58
Witam,
tydzień temu potrąciłem pieszego na pasach,ja uważam że ten człowiek wtargną mi na pasy , ale uprzejma policja na miejscu zdarzenia powiedziała mi że to nie ma znaczenia i powiedziałem im jeszcze że pieszy chyba był pijany ,bo po jego zachowaniu szło tak wywnioskować , na to mi odpowiedzieli że to nie ma znaczenia. Mam świadka ,byłem trzeźwy, nie jechałem szybko, nie oficjalnie wiem że koleś miał 1,5 promila po 3 godz. przebywania w szpitalu,na pewno też wiem że pieszy przebywał w szpitalu po wyżej 7 dni,po 2 tyg. świadek dostał wezwanie na policję , dokładnie wczoraj. Moje pytanie brzmi, co mi grozi , bo z tego co czytam to nawet 3 lata pozbawienia wolności, policjant powiedział mi tak że ,że sprawa może sie zakończyć na etapie prokuratury... Co robić?
Wyświetlaj:
luki250000 / 198.36.86.* / 2010-02-11 10:51
mogę prosić o szybką odpowieć ? , proszę ....
adwokat-warszawa@wp.pl / 109.243.170.* / 2010-02-14 12:56
Policja musi ustalić jakich obrażeń doznał pieszy i okres przebywania w szpitalu nie ma znaczenia, potem może być powołany biegły a później decyzja co dalej robić ze sprawą i kierowcą. Istnieje możliwość zakończenia sprawy w prokuraturze jak i przedstawienia zarzutów kierowcy. Konieczne będzie zapoznanie się z aktami sprawy. Jeśli potrzebuje Pan porady proszę o kontakt.

Najnowsze wpisy